[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 511
20 087
113
"a Meta ideiglenesen engedélyezni fogja az Azov ukrán ultranacionalista paramilitáris zászlóalj dicséretét"

A Jászberényi cikk 2014-es. Egyébként nem vagyok elájulva a pasitól, jól ír, de túlszínezi a történeteit. 2015-ben kint volt Debalcevonál, de a frontot meg sem közelítette, mégis úgy adta elő, hogy "záporoztak a lövedékek körülötte" :D
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Enerhodarból miért evakuálnak valószínűleg olyan területre, ami napok múlva háborús övezet lehet?
Ennek van valami magyarázata?
Vélhetőleg azért, mert így egyrészt lassítani tudják majd az oroszokat - több civil az új hadműveleti területen, ezt gyakorlatilag " gördíthetik" maguk mögé és az oroszok elé az ukránok ( és ez szorosan kapcsolódik az evakuációs folyosók irányával kapcsolatos eseményekhez, törekvésekhez...) ,másrészt kevesebb ember marad az " oroszok területén"...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 556
47 526
113
A Jászberényi cikk 2014-es. Egyébként nem vagyok elájulva a pasitól, jól ír, de túlszínezi a történeteit. 2015-ben kint volt Debalcevonál, de a frontot meg sem közelítette, mégis úgy adta elő, hogy "záporoztak a lövedékek körülötte" :D
Én kifejezetten rühellem. Szíriából is ugyanilyen könnyes írásokat eresztett meg.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 601
85 890
113
A Jászberényi cikk 2014-es. Egyébként nem vagyok elájulva a pasitól, jól ír, de túlszínezi a történeteit. 2015-ben kint volt Debalcevonál, de a frontot meg sem közelítette, mégis úgy adta elő, hogy "záporoztak a lövedékek körülötte" :D
Persze hogy az. Azért linkeltem, ami benne van. :)

Ha a nácikkal egy csapatban harcolsz, te is náci vagy. Ez ilyen egyszerű.

(...)

"Tíz százalék, ha támogatja, hogy Ukrajnában maradjon a város, de senki sem mer szólni semmit, mert lelövik.

(...)

"Egyébként síri csend van Mariupolban, mióta heves harcok után az ukrán erők visszafoglalták a várost. Egyszerre több hadsereg is jelen van: mi a nemzeti gárda tagjaival iszunk, de rajtuk kívül még itt van a reguláris hadsereg és a rettegett AZOV zászlóalja is. Artion kiköp, amikor az AZOV nevét kiejtem a számon. „Bűnözők, rablók, náci gyilkosok” – mondja. Sokáig orosz propagandának tartottam, hogy az ukrán oldalon konkrétan náci fajvédők is harcolnak, amíg nem láttam, kik alkotják az AZOV zászlóalj magját és nem láttam, miket nyilatkozgat Szergej Bileckíj, az alapítójuk a fehér faj felsőbbrendűségéről. Ez tényleg egy felfegyverzett náci hadosztály. Pont. Ezt nem lehet mosdatni sehogy sem."

Na ezeknek csápolnak itt is sokan ...
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Egymagában nem!Viszont érdekes hogy elég sok Irakban-Afganisztánban szolgált veterán ment ki!Nekik meg van tapasztalatuk a városi,gerilla hadviselésről még ha a "másik"oldalt is álltak!Főleg a tapasztalataik jönnek jól és könnyebben meg lehet velük osztani a felderítési adatok(Folyamatosan repülnek ukrán határ közelében az RC135 stb felderítők)!
Valaki itt megosztott egy cikket az első brit önkéntesről.
Azt mondta, hogy az ő generációjából talán senki nem találkozott olyan tűzerővel, mint ami itt van.
Szóval azért ez más háború, mint amivel eddig találkoztak.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Valaki itt megosztott egy cikket az első brit önkéntesről.
Azt mondta, hogy az ő generációjából talán senki nem találkozott olyan tűzerővel, mint ami itt van.
Szóval azért ez más háború, mint amivel eddig találkoztak.
Reggel ezért vicceltem el a mesterlövész faszit.
Tudom, hogy az ilyenek nagyon jó fizikumban vannak és mentálisan is toppon van mind.
Viszont az uskánka alatt, dzsihádmobilról, meg gyalogosan közlekedő tálibokat+arabokat lelövöldözni más, mint egy támadó orosz hadsereg ellen játszani az "istent".
Biztos leszed majd katonákat, de lesz itt még zsákban a magabiztosságával együtt jópár ilyen faszagyerek, biztos vagyok benne.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 596
9 113
113
A Jászberényi cikk 2014-es. Egyébként nem vagyok elájulva a pasitól, jól ír, de túlszínezi a történeteit. 2015-ben kint volt Debalcevonál, de a frontot meg sem közelítette, mégis úgy adta elő, hogy "záporoztak a lövedékek körülötte" :D

Jászberényi most Kijevben dekkol.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Zelenszkij:
"Már megint minket vádolnak! Azzal, hogy állítólag biológiai fegyvereket fejlesztünk, és azzal, hogy vegyi fegyverekkel is támadást készítünk elő. Ez azért aggaszt engem nagyon, mert már többször is láthattuk: az oroszok terveit azáltal lehet megismerni, hogy ők mivel vádolnak másokat"

Az ukrajnai fő kavaró királynő szájából, mintha pontosan ugyan ezeket a szavakat hallottam volna tegnap, a kongresszusi meghallgatásán. o_O