[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Amerikai önkéntesek?
Hát, amióta az andrás-keresztes lobogókat mindenhol tiltják, ha jól emlékszem még a katonasírokról is leszedették, nem elképzelhetetlen. Van odaát pár fura ürge, akik szerint az a bizonyos zászló még mindig őket jelképezi.
Mondjuk a fehér oroszok passzívitása engem meglepett, hogy még mutatóba se küldött vagy 100 katonát se.
Hmm, eddig nem is gondoltam, hogy ennyi néger és sárga él a Föderációban. Belorusszokra vagy Fehéroroszokra gondolsz.
Ki tudja? Véleményem szerint alapvetően nem akarják és nem is fogják megostromolni Kijevet. Körbe zárni fogják legfeljebb, ha odaérnek keletről a többiek, addig nem erőltetik a dolgot. Ezért nem is értem, miért ezen megy a rugózás, láthatóan nem is próbálnak Kijevbe bemenni, annak agglomerációjában megy a helyezkedés.
Mert ezt lehet kudarcnak eladni.

Biztos leszed majd katonákat, de lesz itt még zsákban a magabiztosságával együtt jópár ilyen faszagyerek, biztos vagyok benne
Mondtam már reggel Zajcev százados már zsírozza azt a puskát.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
538
2 505
93
Csináltam egy kis összehasonlítást:

invasion.jpg
Ahogy nézem az oroszok még gyorsabban is haladtak, mint a jenkik ugyanannyi idő alatt! :eek:
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 052
5 541
113
Érdekes, hogy napi szinten egyeztetnek. Szerintem nost az oroszpk rákapcsolnak a következő időszakban, hogy az ukránok minél előbb engedjenek , bár tegnapi találkozó után az ukrán km Kuleba azt nyilatkozta az orosz feltételek a totális megadással érnek fel...

Bizonyos pozitív elmozdulások történtek az orosz-ukrán tárgyalásokon – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök, amikor pénteken Moszkvában fogadta fehérorosz hivatali partnerét, Aljakszandr Lukasenkát.

Putyin nem bocsátkozott részletekbe, amikor a Rosszija 24 hírtelevízión bejátszott felvételen Lukasenkát tájékoztatta, csak annyit mondott, hogy gyakorlatilag napi rendszerességgel folynak tárgyalások a felek között.

 
W

Wilson

Guest
Reggel ezért vicceltem el a mesterlövész faszit.
Tudom, hogy az ilyenek nagyon jó fizikumban vannak és mentálisan is toppon van mind.
Viszont az uskánka alatt, dzsihádmobilról, meg gyalogosan közlekedő tálibokat+arabokat lelövöldözni más, mint egy támadó orosz hadsereg ellen játszani az "istent".
Biztos leszed majd katonákat, de lesz itt még zsákban a magabiztosságával együtt jópár ilyen faszagyerek, biztos vagyok benne.
Pont a múltkor néztem egy filmet valamelyik francia elitegységről akik valahol Afganisztánban "alamózták",
nekem nem az jött le, hogy ők valami halhatatlan szuperhősnek képzelték magukat,sőt épp ellenkezőleg nagyon is tudatában voltak annak, hogy ők is halandók és bármikor meghalhattak volna.
Persze ez nyilván személyiségfüggő dolog, de szerintem aki úgy mint pl ez a kanadai jó pár harcteret megjárt jó sok halált látott,gondolom nem egyszer volt életveszélybe, nem hiszem ,hogy elszállt volna magától és lebecsülné a veszélyt vagy az ellenfelet....
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 596
9 113
113
Tudom, tegnap is jelentkezett. Szerintem nem lesz ott sokáig, ahogy záródik az olló békésebb tájakra kocog. Persze a tudósításai továbbra is irodalmi értékűek lesznek... :D

Nemrég azt mondta a bejelentkezésnél, hogy ő haditudósítani ment oda, vagyis az ostrom alatt is marad. Mondta is hogy a szálló alagsorában tervezik meghúzni magukat, ha úgy alakul. És kijutni egyre nehezebb. De nem ismerem, majd kiderül hogy lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest

A brit hírszerzés szerint rendkívül valószínűtlen, hogy Oroszország teljesítette az eredeti terveit....​


2022. 03. 11. 07:30

A brit védelmi minisztérium ma reggel tette közzé az ukrajnai helyzetről szóló hírszerzési jelentését, amelyben megjegyzi, hogy továbbra is „rendkívül valószínűtlen”, hogy Oroszország elérte volna az invázió előtt megfogalmazott célkitűzéseit.
A jelentés szerint
  • továbbra is nagyon valószínűtlen, hogy Oroszország sikeresen elérte az invázió előtti tervében felvázolt célkitűzéseket,
  • az orosz szárazföldi erők továbbra is lassan haladnak,
  • fennállnak az orosz előrenyomulást akadályozó logisztikai problémák, valamint az erős ukrán ellenállás,
  • Oroszország valószínűleg arra törekszik, hogy az elkövetkező napokban újrakezdje és átcsoportosítsa erőit az újbóli támadó tevékenységhez, mely feltehetően magában foglalja majd a főváros, Kijev elleni hadműveleteket is

  • https://24.hu/kulfold/2022/03/11/a-...-oroszorszag-teljesitette-az-eredeti-terveit/
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 749
46 675
113
Pont a múltkor néztem egy filmet valamelyik francia elitegységről akik valahol Afganisztánban "alamózták",
nekem nem az jött le, hogy ők valami halhatatlan szuperhősnek képzelték magukat,sőt épp ellenkezőleg nagyon is tudatában voltak annak, hogy ők is halandók és bármikor meghalhattak volna.
Persze ez nyilván személyiségfüggő dolog, de szerintem aki úgy mint pl ez a kanadai jó pár harcteret megjárt jó sok halált látott,gondolom nem egyszer volt életveszélybe, nem hiszem ,hogy elszállt volna magától és lebecsülné a veszélyt vagy az ellenfelet....
Aha. Na most akkor annyit fűznék hozzá, a cikk szerint épp kisbabájuk van a párjával!

NA ilyen szituációban aki MAGÁTÓL megy ÚGY hogy nem direktben a hazáját, a családját védi, hanem átmegy a világ túloldalára harcolni egy idegen országért, vagy ország ellen, az nem normális, mentálisan nem ép!

Ez az én rövid meglátásom!
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 511
20 087
113
Nemrég azt mondta a bejelentkezésnél, hogy ő haditudósítani ment oda, vagyis az ostrom alatt is marad. Mondta is hogy a szálló alagsorában tervezik meghúzni magukat, ha úgy alakul. És kijutni egyre nehezebb. De nem ismerem, majd kiderül hogy lesz.
Volt szerencsém személyesen ismerni. Nem fog ott maradni... :D