[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
"Alap kiképzés ukrán fronton 1. pont:

Munkavédelmi szemüvegben egy kiskaliberű gépfegyvert szorongatva -miközben a teljes orosz nehézfegyverzet ellen kell harcolnod- nem célszerű préselt faroslemez mögötti fedezékben pózolni."

Bocs a Fekete Viperás cinikus stílusért...de még 25 éve láttam azt a sorozatot és ez a háború megihletett...már az első része is teljes párhuzam. (Meg is változtattam a nevem S.Baldrick-ra bár inkább Vipera-kapitányt kellett volna)...
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Területi védelmi harcosok civil ruhában Új fotó jelent meg a hálózaton az úgynevezett ukrán területi védelem fegyvereseiről. Figyelemre méltó, hogy többnyire civil ruhákat viselnek. Nos, amikor a hadseregünk elpusztítja őket, az ukrán propagandisták képesek lesznek kiadni őket, mint megölt civileket.

 
W

Wilson

Guest

"Azov" megsemmisítette a támadók vezérőrnagyát és sok felszerelést​

2022. MÁRCIUS 15., KEDD, 11:05

0dde48d-azov690.jpg

AZ OROSZOK MEGSEMMISÜLT FELSZERELÉSEI. FOTÓ A TELEGRAM "AZOV"

A háborúval Ukrajnába érkezett orosz vezérőrnagy és nagy mennyiségű ellenséges felszerelés megsemmisítéséről egy külön különleges célú „Azov” különítmény számolt be.

Forrás : Azov-ezred a telegram

"Azov": "Azov megsemmisítette a megszálló csapatok vezérőrnagyát! Aki karddal jön hozzánk, az a kardtól fog meghalni!

Részletek : A meggyilkolt betolakodó fotója felkerült a közösségi oldalra.


FÉNYKÉP AZOVTÓL


Az "Azov" arról is beszámolt, hogy megsemmisítették az oroszországi GRU 22. dandár katonáit.

FOTÓ: TG "AZOV"
Ráadásul reggel az Azov-ezred rengeteg fotót tett közzé a Telegramon az orosz megszállók semlegesített felszereléséről.


 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Munkák "Krasnopol" Az orosz hadsereg megsemmisítette az ukrán hadsereg két IFV-jét a "Krasnopol" irányított tüzérségi lövedékekkel. Az ilyen lőszereket lézerrel ellátott drónról irányítják, ami lehetővé teszi a pontos célmegsemmisítés biztosítását a polgári tárgyak károsodása nélkül.

 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Az ukrán hadsereg törött és elhagyott felszerelése a Kherson régióban, 2022. március 15-én.

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ez csak, a kijevi szellem termelése ugye? :cool:
Van még napi 500-600 hadifogoly is, akit maga után húz. :D
Nagyon kíváncsi vagyok mennyi lehet a valós veszteség, mert azért bár ezt nyilván túlzónak érzem, lassan 3 hete megy a háború, és biztos hogy komoly veszteséget szedtek össze közben az oroszok is a valóságban!
 
  • Tetszik
Reactions: jOkA and Xtreeem

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Nem vagyok otthon az orosz katonai rangokban, de major general a fronton?
Ez nem biztos, hogy igaz.
Vezérőrnagy, ha tökösebb simán lehet! Nyilván nem ott van mindig, de néha ki kell mozdulni szemrevételezni a helyzetet, nem lehet/illik csak egy bunkerből több száz km-távolból egy elefántcsonttoronyból irányítani.

Azt ezekre meg gondolom ilyenkor extrán vadásznak.

Most néztem a képet, egy csillagos tábornok az csak dandártábornok. Viszont a Major General meg a vezérőrnagy, itt valami bűzlik.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Nagyon kíváncsi vagyok mennyi lehet a valós veszteség, mert azért bár ezt nyilván túlzónak érzem, lassan 3 hete megy a háború, és biztos hogy komoly veszteséget szedtek össze közben az oroszok is a valóságban!
A legutolsó veszteséglista szerint.

(ukrán/3+orosz*2)/2

Ezt a képletet érdemes használni. ;)
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Az orosz légierő érkezése a kijevi "Artem" üzembe, amely a levegő-levegő rakéták gyártására specializálódott.

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 637
48 366
113
Az Orosz Föderáció katonasága humanitárius segélyt szállított a kijevi régióban található Katyuzhanka és Borodyanka falvakba.

„Sajnos sok településen a helyi hatóságok teljesen elhagyták a lakókat. A legtöbb település, ahol jelenleg orosz csapatok állomásoznak, biztonságban van” – mondta Oleg Tsarev, a Verhovna Rada volt képviselője az RT-nek.

Megjegyezte, hogy a visszavonulás során az Ukrán Fegyveres Erők katonasága sok transzformátort kilőtt, amelyek most javításra szorulnak: „Arra számítunk, hogy az Orosz Föderáció küld néhány csapatot, mert saját magunk nem tudunk megbirkózni ezzel.”

Ha az oroszok Kínától kérnek élelmet, akkor hogyan tudják ellátni az elfoglalt területek lakosságát. Nincs itt valami ellentmondás? Aki ismeri a hadtápot, világosítson már fel.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
3P-14 rakéta Kijevnél

A március 3-án Kijev felett lelőtt orosz 3P-14 rakéta roncsai. Valószínűleg ez az egyetlen hiteles eset, amikor az ukrán légvédelem lelőtt egy cirkálórakétát .
Ennek a rakétának a technikai leírását valaki tudná linkelni? Nekem a 3M-14 Kalibr jön csak a keresőben...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson