[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
A rétegzett légvédelem ugye egy komplett rendszert jelent,légierő, nagy és közepes hatótávolságú légvédelmi rakétarendszerek azokhoz tartozó radarok csapatlégvédelmi rendszerek,Manpads, na ezekből D-DK nagyon úgy néz ki, hogy az ukrán légierőt és a nagy és közepes hatótávolságú légvédelmi rakétarendszereket és az ezekhez tartozó radarokat már az invázió első részében kiütötték, így szerintem ott szinte csak a Manpads-k maradtak lásd pl a Harkov felett Manpads-l lelőtt Szu-34 esetét, abban egyetértek veled,hogy ezek a Manpads komoly veszélyt jelentenek az alacsonyan repülő helikopterekre,repülőgépekre, de ugye mind az orosz oldalról mind az ukrán oldalról csak a sikeres támadásokat és a sikeres lelövéseket látjuk, a reális helyzetről nincs információnk,pl arról mennyi bevetést és hol teljesítenek az orosz harcihelikopterek, az ukrán haderőnek mennyi manpads indítás kell átlagban egy találathoz az ukrán védelmi erők csapatait milyen mértékben látták el manpads-l, az ukrán védelm mely részén vannak ezek nagy számban alkalmazva stb.....
Persze írtam is, hogy mostanra köze nincs az ukránoknak a rétegzett légvédelemhez, ami maradt az is szét van zilálva, radarok nagy része kicsapkodva, rés van itt is, ott is rajta! DE, amikor indult a buli, akkor volt! Rétegzett volt, és igen sok eszközzel volt ellátva! Nem egy random közel - keleti ország szintje volt! De az EU-ban is sokan sírva fakadtak volna örömükben, ha csak egy hasonlót tudtak volna felmutatni!

Mostanra igen, valószínű a Manpads maradt meg konstans fenyegetésnek, ebben egyet értünk! De én nem erről beszéltem, hanem arról hogy mégis nyomulnak a helikopterek a kezdetektől, a kutya nem fogta vissza őket, sőt még Sz-8 al is láttunk az első napokban komplett BUK üteget leradírozni! Egy rakat videó fent ahogy GÁ-val csapnak szét lövészpáncélost, vontatott és önjáró löveg tüzérséget, gyalogságot, rakétatüzérséget, mindent IS a harckocsikon kívül!

Én erről beszélek!
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ha ez igaz én elhagyom a kontinenst. Mert akkor tényleg világháború lesz.

Egy kibaszott OSTROMLOTT városba berepül egy miniszterelnök a sleppjével? Ellenséges csapatok fölött átrepülve akiknek légvédelme van?? Egy támadott reptérre? Ezeket mártírhalálba küldik, az ukrán színészek orosz maskarában lemészárolják őket a kamerák kereszttüzében.
Az ukránok mindent erre az egy lapra tudnak csak feltenni, hogy mást bevonva megveretik az oroszokat és a lengyelek vannak olyan hülyék, hogy ehhez asszisztálnak.
Tedd fel a kérdést is, melyik reptér alkalmas a le-felszállásra?
Kocsival csak konvojban mehetnek, kb 50 autó katonákkal, stb., 12 órás út minimum, felrobbantott hidak bombázott településeken, vitatott hovatartozású műveleti területeken át. Hülyeség az egész.
Ez vagy kamu hír, vagy nincs Zelenszkij Kijevben.
Amúgy nemrég szállt le egy amerikai jet Rzezsowban, ami Brüsszeből érkezett.
Lehet a nyugat szerint jelenleg az Kijev.

Ha ez a teljesen esztelen hír igaz, akkor ez a három ember komplett elmebeteg és a nyugat feláldozza őket, mert szomjazzák a világháborút. De szerintem ez a háborús fake news csúcsa lesz. Egyszerűen kizárt.
Még ha be is jutnak, akkor vissza is kell érniük, talán holnap délutánra sikerülhet, még ha villámlátogatást tartanak is.
Tolmácsokkal, katonákkal, őrökkel, minden szarral ami kell. Képtelenség.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 637
48 366
113
"Az ukrán fővárosba, Kijevbe látogat kedden Mateusz Morawiecki lengyel, Petr Fiala cseh és Janez Jansa szlovén kormányfő, valamint Jaroslaw Kaczynski lengyel miniszterelnök-helyettes, hogy találkozzon Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel és Denisz Smihal kormányfővel - közölte a varsói kormányfői hivatal.

A közlemény szerint a politikusok az Európai Tanács nevében indulnak Kijevbe, az útról előzőleg Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével, valamint Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével egyeztettek, a nemzetközi szervezetek, ezen belül az ENSZ révén pedig tájékoztatták róla a nemzetközi társadalmat.

A látogatás célja, hogy megerősítsék az Európai Unió "egyértelmű támogatását Ukrajna szuverenitása és függetlensége számára", valamint bemutassák az ukrán államnak és társadalomnak szánt széleskörű támogatási csomagot - írták."

Ezért miért kell Kijevbe menni. Zelenszkij nem tudja, hogy az EU támogatja? A támogatási csomagot meg küldeni kell, nem bemutatni. Háborús övezetbe menni államfőknek több, mint felelőtlenség!
 
W

Wilson

Guest
Persze írtam is, hogy mostanra köze nincs az ukránoknak a rétegzett légvédelemhez, ami maradt az is szét van zilálva, radarok nagy része kicsapkodva, rés van itt is, ott is rajta! DE, amikor indult a buli, akkor volt! Rétegzett volt, és igen sok eszközzel volt ellátva! Nem egy random közel - keleti ország szintje volt! De az EU-ban is sokan sírva fakadtak volna örömükben, ha csak egy hasonlót tudtak volna felmutatni!

Mostanra igen, valószínű a Manpads maradt meg konstans fenyegetésnek, ebben egyet értünk! De én nem erről beszéltem, hanem arról hogy mégis nyomulnak a helikopterek a kezdetektől, a kutya nem fogta vissza őket, sőt még Sz-8 al is láttunk az első napokban komplett BUK üteget leradírozni! Egy rakat videó fent ahogy GÁ-val csapnak szét lövészpáncélost, vontatott és önjáró löveg tüzérséget, gyalogságot, rakétatüzérséget, mindent IS a harckocsikon kívül!

Én erről beszélek!
Ok ez világos, csak én azt mondom.hogy nem látjuk a valós helyzetet mid a két oldalról csak a sikerpropagandát látjuk....
 

Mokiengine

Active Member
2018. január 12.
221
243
43
Tedd fel a kérdést is, melyik reptér alkalmas a le-felszállásra?
Kocsival csak konvojban mehetnek, kb 50 autó katonákkal, stb., 12 órás út minimum, felrobbantott hidak bombázott településeken, vitatott hovatartozású műveleti területeken át. Hülyeség az egész.
Ez vagy kamu hír, vagy nincs Zelenszkij Kijevben.
Amúgy nemrég szállt le egy amerikai jet Rzezsowban, ami Brüsszeből érkezett.
Lehet a nyugat szerint jelenleg az Kijev.

Ha ez a teljesen esztelen hír igaz, akkor ez a három ember komplett elmebeteg és a nyugat feláldozza őket, mert szomjazzák a világháborút. De szerintem ez a háborús fake news csúcsa lesz. Egyszerűen kizárt.
Még ha be is jutnak, akkor vissza is kell érniük, talán holnap délutánra sikerülhet, még ha villámlátogatást tartanak is.
Tolmácsokkal, katonákkal, őrökkel, minden szarral ami kell. Képtelenség.
Szerintem is dezinfo. Esélyes, hogy Zelenszkij-t viszik a Lengyelekhez talizni és utána vissza Kijevbe. De ezt csak akkor fogják nyilvánosságra hozni amikor már újra Kijevbe ért. (csak tippelek....)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113

Az orosz katonai hadműveletek ellenére megérkezik Kijevbe Lengyelország, Csehország és Szlovénia miniszterelnöke....​

2022. MÁRCIUS 15., KEDD, 10:11

Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök közölte, hogy kedden Kijevbe látogat Yaroslav Kaczynski miniszterelnök-helyettessel, valamint Csehország és Szlovénia kormányfőivel.

Erről Facebook-oldalán írt az European Truth szerint .

"Ma, Putyin Ukrajna elleni agressziójának 20. napján Jaroslav Kaczynski miniszterelnök-helyettessel, Petr Fiala cseh miniszterelnökkel és Janez Jansa szlovén miniszterelnökkel együtt Kijevbe megyünk, hogy kifejezzük szolidaritásunkat az ukránokkal" - mondta Morawiecki. .

Elmondása szerint a látogatást az Európai Unióval egyetértésben hajtják végre, és erről értesítették az Európai Unió Tanácsának elnökét, Charles Michelt, Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét és az ENSZ-t.

"A világ számára ilyen kritikus időkben kötelességünk ott lenni, ahol a történelem összekovácsolódik. Mert nem rólunk van szó, hanem gyermekeink jövőjéről, akik megérdemlik, hogy egy zsarnokságtól mentes világban éljenek" - mondta a miniszterelnök. – hangsúlyozta Lengyelország.

Felidézte a néhai lengyel elnök, Lech Kaczynski szavait is a Grúzia elleni orosz háború során: „Ma Grúzia, holnap Ukrajna, holnapután a balti országok, és akkor talán eljön az ideje hazámnak, Lengyelországnak is. "

Aztán az ő látogatása megváltoztatta annak a háborúnak a megítélését, és egy nagyszerű bátor cselekedet adott bátorságot a grúzoknak, amire a mai napig világszerte emlékeznek" - mondta Moravetski.

Elment az eszük.
-Egy gyakorlatilag körbezárt harcoló városba akarnak menni.
-Hogyan is?
-Az Ukránok nagyon be akarnák ugrasztani a NATO-t a háborújukba...
-Majd a " gaz oroszok" megölik őket... ( false flag Operation)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 822
113
A New York Times megerősíti, hogy amerikai zsoldosok tartózkodtak a Javorovszkij kiképző telep területén a március 14-i reggeli rakétatámadás idején.
Ezt a fényképet az egyik amerikai készítette.

FhXHX2lNV08.jpg
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113

Kedden folytatódnak a tárgyalások Ukrajna és Oroszország között

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök „jónak” értékelte Ukrajna küldöttségének munkáját az Oroszországgal folytatott tárgyalások során, hozzátéve, hogy a tárgyalások március 15-én folytatódnak – számolt be az Interfax.
Delegációnk ezen dolgozott az orosz féllel folytatott megbeszéléseken. Amint azt már mondtam, elég jól alakult. De majd meglátjuk. Holnap (március 15-én) folytatjuk (a tárgyalásokat)
- mondta Zelenszkij kedden a hajnali órákban megjelent videóbeszédében.
Technikai szünetet tartottak a tárgyalásokon holnapig. A munkacsoportok további munkájáért és az egyes definíciók tisztázásáért. A tárgyalások folytatódnak…
– írta Mikhajlo Podoljak, az Ukrán Elnöki Hivatal tanácsadója hétfőn a Twitteren.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Majd utána lenyilatkoznak egy ilyet:

Az ukrán kormány tanácsadója: útelágazáshoz értünk

Az ukrán kormány egyik tanácsadója szerint a háborúnak májusra be kell fejeződnie, mert Oroszország kifogy az invázió fenntartásához szükséges forrásokból – számolt be a The Guardian. Olekszij Aresztovics, az ukrán elnök kabinetfőnökének tanácsadója ezt mondta:
Szerintem legkésőbb májusban, május elején meg kell kötni a békeszerződést, talán jóval korábban, meglátjuk, a legkésőbbi lehetséges időpontokról beszélek.
A pontos időzítés attól függ, hogy a Kreml mennyi erőforrást hajlandó lekötni a konfliktusra, és megkockáztathatja-e, hogy további csapatokat használ fel az invázió megindítása óta elveszett katonák kiegészítésére:
Most útelágazáshoz értünk: vagy nagyon gyorsan, egy-két héten belül megkötik a békemegállapodást csapatkivonással és mindennel együtt, vagy az oroszok megpróbálnak összeszedni mondjuk néhány szíriait, és ha őket is megöljük, akkor április közepéig vagy április végéig lesz megállapodás
– folytatta. A feltevését, hogy Oroszország megpróbálhatna szír zsoldosokat bevetni, alátámasztotta a Szíriai Emberi Jogok Megfigyelőközpontjának jelentése, amely szerint Oroszország 40 000 önkéntes katonát vett be közel-keleti szövetségesétől.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ok ez világos, csak én azt mondom.hogy nem látjuk a valós helyzetet mid a két oldalról csak a sikerpropagandát látjuk....
Egy biztos, és tényleg befejeztem!

Ukrajnának VOLT komoly légvédelme az elején, MOST is van minden bizonnyal rengeteg korszerű Keleti - Nyugati MANPADS cucc, és repülnek a helikopterek a túloldalon aktívan! Nem csak ATGM-el, intenzíven használva van egy ilyen környezetben a gépágyú, NIR.

A többi lehet mese, de ezek amit fentebb írtam, TÉNYEK, tessék elfogadni!
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 247
37 108
113
Tedd fel a kérdést is, melyik reptér alkalmas a le-felszállásra?
Kocsival csak konvojban mehetnek, kb 50 autó katonákkal, stb., 12 órás út minimum, felrobbantott hidak bombázott településeken, vitatott hovatartozású műveleti területeken át. Hülyeség az egész.
Ez vagy kamu hír, vagy nincs Zelenszkij Kijevben.
Amúgy nemrég szállt le egy amerikai jet Rzezsowban, ami Brüsszeből érkezett.
Lehet a nyugat szerint jelenleg az Kijev.

Ha ez a teljesen esztelen hír igaz, akkor ez a három ember komplett elmebeteg és a nyugat feláldozza őket, mert szomjazzák a világháborút. De szerintem ez a háborús fake news csúcsa lesz. Egyszerűen kizárt.
Még ha be is jutnak, akkor vissza is kell érniük, talán holnap délutánra sikerülhet, még ha villámlátogatást tartanak is.
Tolmácsokkal, katonákkal, őrökkel, minden szarral ami kell. Képtelenség.
Ez egy totál kamu hír.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
...jaaaj Zele!! Szövegértés!! Szövegértés!!...a SZBU-s jelentés: a "30 ezer külföldi szövetséges katonáról aki körbetáncol téged" az nem a nyugati szövetségeseket jelenti!!...
...Hanem 30 ezer CSECSENT!!!... Már körbetáncolva gyakorolják az ukrán városok ostromát!! És pár hét múlva Te leszel a kör közepén!! ...Éppen most tanitják úszni az Azovosokat Mariupolnál!

A nyugati szövetséges katonákat utoljára a lengyel határon látták...éppen futottak...visszafelé. Az egyik azt üvöltözte...inkább visszamegy táncolni a dél-amerikai Teletabikba!
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 427
113
A rétegzett légvédelem ugye egy komplett rendszert jelent,légierő, nagy és közepes hatótávolságú légvédelmi rakétarendszerek azokhoz tartozó radarok csapatlégvédelmi rendszerek,Manpads, na ezekből D-DK nagyon úgy néz ki, hogy az ukrán légierőt és a nagy és közepes hatótávolságú légvédelmi rakétarendszereket és az ezekhez tartozó radarokat már az invázió első részében kiütötték, így szerintem ott szinte csak a Manpads-k maradtak lásd pl a Harkov felett Manpads-l lelőtt Szu-34 esetét, abban egyetértek veled,hogy ezek a Manpads komoly veszélyt jelentenek az alacsonyan repülő helikopterekre,repülőgépekre, de ugye mind az orosz oldalról mind az ukrán oldalról csak a sikeres támadásokat és a sikeres lelövéseket látjuk, a reális helyzetről nincs információnk,pl arról mennyi bevetést és hol teljesítenek az orosz harcihelikopterek, az ukrán haderőnek mennyi manpads indítás kell átlagban egy találathoz az ukrán védelmi erők csapatait milyen mértékben látták el manpads-l, az ukrán védelm mely részén vannak ezek nagy számban alkalmazva stb.....
SZU 34-esnek semmi keresnivalója azon a magasságon ahol manpads eléri!Ha lenne elég precíziós bombájuk nem kéne a "legertékesebb"technikáikat UB blokkal alacsonytámadásra használni!