[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Most egy rossz példa lesz - de bizonyos aspektusból talán érthető. A németek által megszállt Budapest II. VH -s ostromát megelőzően a budapesti civileknek volt például lehetősége dönteni, hogy "nyílt város" legyenek? Avagy, ha nem (bár itt meg is állhatnánk), akkor eldönteni, hogy melyik oldalé legyen?

Igen, tudom - itt nemcsak az a különbség, hogy Budapest -et annak idején megostromolták, de talán a lényeg átmegy ...
Értem mire gondolsz de szerintem Budapest nem a legjobb példa mivel Budapest sorsáról a megszálló német hadsereg döntött nem a magyar honvédség, ezzel szemben Harkovot az ukrán hadsereg egységei és a harkovi és a Harkov környéki civilekből szerveződött területvédelmi egységek védik....

És itt mindenkinek felhívom a figyelmet az ukrán védelem egyik sarokkövét jelentő területvédelmi erők jelentőségére ebből a szempontból is mivel ezek az egységek az ukrán civilekből állnak, és így elsődleges indikátorai az ukrán társadalom hozzáállásának,hangulatának az oroszokkal és az orosz invázióval kapcsolatban.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 022
14 871
113
Komolyan mondom kellene egy konteo topic mert elég messzire vezetne, hogy a Wall Streetről támogatják a szavsztika zászló alatt vonuló nackókat, pont azok, akiknek néhány éve a Magyar Gárda fekete bakancsainak csattogásától lett Auschwitcz -flashbackjük. Aztán ott ki lehetne vesézni, hogy ami akkor volt hogyan kapcsolódik ahhoz ami most van.
Most ne izéljá má kollega. Nem kell ide topic. Tényleg így vagyok vele. Ez nem oximoron, ha azt nézzük, hogy '45 már rég volt :)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Értem mire gondolsz de szerintem Budapest nem a legjobb példa mivel Budapest sorsáról a megszálló német hadsereg döntött nem a magyar honvédség, ezzel szemben Harkovot az ukrán hadsereg egységei és a harkovi és a Harkov környéki civilekből szerveződött területvédelmi egységek védik....

Bakker, akkor tényleg átment a lényeg (illetve legalább a kulcsmomentum) ... "a megszálló német hadsereg döntött" (azaz nem pl. a civilek meg a "nép általánosságban" stb.)

Innen, már csak egy lépcső lenne, hogy továbbgondold ...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 643
48 408
113
Elengedte az orosz haderő Melitopol város polgármesterét kilenc orosz hadifogolyért cserébe – írja a Reuters.


Ivan Fedorov polgármestert múlt pénteken vették őrizetbe a Melitopolt megszálló orosz katonák, azt nem tudni, hogy pontosan miért.

A politikus szabadon engedéséért Ukrajna kilenc orosz hadifoglyot engedett el – 2002-es és 2003-as születésű katonákat, akiket az ukrán elnök szóvivője „gyerekeknek” nevezett.
 
W

Wilson

Guest
Bakker, akkor tényleg átment a lényeg (illetve legalább a kulcsmomentum) ... "a megszálló német hadsereg döntött" (azaz nem pl. a civilek meg a "nép általánosságban" stb.)

Innen, már csak egy lépcső lenne, hogy továbbgondold ...
Erre írtam neked azt, hogy Harkovot az ukrán hadsereg és az ukrán területvédelmi erők védik amely utóbbi a harkovi illetve a arkov környéki civilekből áll, remélem látod az óriási különbséget....:)

A Harkovban a harkovi emberek döntöttek úgy, hogy ellenállnak az orosz támadásnak és harcolnak az oroszokkal a városukért, és ezt nem egy külső hatalom vagy a kijevi vezetés kényszerítette rájuk hanem ők döntöttek így....
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Elengedte az orosz haderő Melitopol város polgármesterét kilenc orosz hadifogolyért cserébe – írja a Reuters.


Ivan Fedorov polgármestert múlt pénteken vették őrizetbe a Melitopolt megszálló orosz katonák, azt nem tudni, hogy pontosan miért.

A politikus szabadon engedéséért Ukrajna kilenc orosz hadifoglyot engedett el – 2002-es és 2003-as születésű katonákat, akiket az ukrán elnök szóvivője „gyerekeknek” nevezett.
megj.: jó le van maradva a Mainstream média megint, ez már tegnap délután megjelent Telegramon, Twitteren.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 643
48 408
113
Néhány órája felszállt egyszerre féltucat orosz utasszállító kormánygép Moszkvából, majd kelet felé vették az irányt. Közösségi oldalakon megy a találgatás, hogy ez pontosan mit jelent, vannak, akik aggasztó jelként értékelik a fejleményt.

Nagyjából egy órája kezdtek el szivárogni információk arról, hogy egyszerre felszálltak Moszkvából az orosz „különleges repülőszázad” utasszállító gépei, majd kelet felé vették az irányt. Ezek lényegében az orosz kormánygépek, melyek hivatalosan az ország légierejének részét képezik, de katonák mellett fontos személyeket is szállítanak velük.

Arról, hogy a gépek miért szálltak fel egyszerre, számos találgatás jelent meg a haditechnikával, repüléssel foglalkozó közösségi fiókokon. Egy ideig azt lehetett gyanítani, hogy a repülőgépek befolyásos orosz személyeket szállítanak valamelyik kormánybunkerbe, ahol Vlagyimir Putyin orosz elnök vélhetően tartózkodik, hogy személyesen egyeztessenek vele az ukrajnai műveletekről és ennek következményeiről. Egyes vélemények szerint ez eszkalációs szándékot is jelezhetett.

Frissebb információk szerint a repülőraj szétszéledt és egy részük már le is szállt különféle orosz nagyvárosokban. Valószínűbb tehát az a magyarázat, hogy a kormánygépek katonákért mentek az Oroszország keleti és déli részében található támaszpontokra, hogy erősítést szállítsanak az ukrajnai hadműveletekben való részvételhez.

(Portfolio)

hat gépen katonákat vinni? Ez mennyire reális.? Én nehezem tudom elképzelni, hacsak nem magas rangú katonákért mentek. Harcászathoz értők?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 832
113
Néhány órája felszállt egyszerre féltucat orosz utasszállító kormánygép Moszkvából, majd kelet felé vették az irányt. Közösségi oldalakon megy a találgatás, hogy ez pontosan mit jelent, vannak, akik aggasztó jelként értékelik a fejleményt.

Nagyjából egy órája kezdtek el szivárogni információk arról, hogy egyszerre felszálltak Moszkvából az orosz „különleges repülőszázad” utasszállító gépei, majd kelet felé vették az irányt. Ezek lényegében az orosz kormánygépek, melyek hivatalosan az ország légierejének részét képezik, de katonák mellett fontos személyeket is szállítanak velük.

Arról, hogy a gépek miért szálltak fel egyszerre, számos találgatás jelent meg a haditechnikával, repüléssel foglalkozó közösségi fiókokon. Egy ideig azt lehetett gyanítani, hogy a repülőgépek befolyásos orosz személyeket szállítanak valamelyik kormánybunkerbe, ahol Vlagyimir Putyin orosz elnök vélhetően tartózkodik, hogy személyesen egyeztessenek vele az ukrajnai műveletekről és ennek következményeiről. Egyes vélemények szerint ez eszkalációs szándékot is jelezhetett.

Frissebb információk szerint a repülőraj szétszéledt és egy részük már le is szállt különféle orosz nagyvárosokban. Valószínűbb tehát az a magyarázat, hogy a kormánygépek katonákért mentek az Oroszország keleti és déli részében található támaszpontokra, hogy erősítést szállítsanak az ukrajnai hadműveletekben való részvételhez.

(Portfolio)

hat gépen katonákat vinni? Ez mennyire reális.? Én nehezem tudom elképzelni, hacsak nem magas rangú katonákért mentek. Harcászathoz értők?
Vagy igen, vagy nemsokára nem internetezünk. :D
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Erre írtam neked azt, hogy Harkovot az ukrán hadsereg és az ukrán területvédelmi erők védik amely utóbbi a harkovi illetve a arkov környéki civilekből áll, remélem látod az óriási különbséget....:)

A Harkovban a harkovi emberek döntöttek úgy, hogy ellenállnak az orosz támadásnak és harcolnak az oroszokkal a városukért, és ezt nem egy külső hatalom vagy a kijevi vezetés kényszerítette rájuk hanem ők döntöttek így....

Igen, ezek az általánosítások, mint "az ukrán nép" meg a "harkovi civilek/emberek" meg ugye "az oroszok civileket ölni mennek". Ezt sulykolva folyamatosan - egy oldalon többször. Ezzel szemben:

  • az ukrán népet a lőtéri kutya sem kérdezte az elmúlt 8 évben, hogy mit akarnak (a "kijevi vezetés" főleg nem),
  • a harkovi civileknek (igen, így általánosságban) nem akar harcolni - az orosszal meg pláne nem. És most nem csak azokra gondolok akiket kiláncolnak egy közlekedési táblához egy szál kalasban a kereszttűzben - pont azért mert e téren sem általánosítanék.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Elképesztő videó Herszon környékéről: ukrán Szu-25ösök támadnak menetoszlopot. A videó valószínű a háború első napjaiből származik, látszik ahogy az egyik gép találatot kap majd a földbe csapódik a konvoj mellet. Ez valószínűleg a kék 19-es Szu25 aminek a roncsait először február 27?-én láttuk.
85d1bc762a8840430415f06d06001f6d.png


 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Néhány órája felszállt egyszerre féltucat orosz utasszállító kormánygép Moszkvából, majd kelet felé vették az irányt. Közösségi oldalakon megy a találgatás, hogy ez pontosan mit jelent, vannak, akik aggasztó jelként értékelik a fejleményt.

Nagyjából egy órája kezdtek el szivárogni információk arról, hogy egyszerre felszálltak Moszkvából az orosz „különleges repülőszázad” utasszállító gépei, majd kelet felé vették az irányt. Ezek lényegében az orosz kormánygépek, melyek hivatalosan az ország légierejének részét képezik, de katonák mellett fontos személyeket is szállítanak velük.

Arról, hogy a gépek miért szálltak fel egyszerre, számos találgatás jelent meg a haditechnikával, repüléssel foglalkozó közösségi fiókokon. Egy ideig azt lehetett gyanítani, hogy a repülőgépek befolyásos orosz személyeket szállítanak valamelyik kormánybunkerbe, ahol Vlagyimir Putyin orosz elnök vélhetően tartózkodik, hogy személyesen egyeztessenek vele az ukrajnai műveletekről és ennek következményeiről. Egyes vélemények szerint ez eszkalációs szándékot is jelezhetett.

Frissebb információk szerint a repülőraj szétszéledt és egy részük már le is szállt különféle orosz nagyvárosokban. Valószínűbb tehát az a magyarázat, hogy a kormánygépek katonákért mentek az Oroszország keleti és déli részében található támaszpontokra, hogy erősítést szállítsanak az ukrajnai hadműveletekben való részvételhez.

(Portfolio)

hat gépen katonákat vinni? Ez mennyire reális.? Én nehezem tudom elképzelni, hacsak nem magas rangú katonákért mentek. Harcászathoz értők?
Ez nekem is sántít. Remélem nem az amire gondolok, mert akkor nagy gebasz lesz.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Néhány órája felszállt egyszerre féltucat orosz utasszállító kormánygép Moszkvából, majd kelet felé vették az irányt. Közösségi oldalakon megy a találgatás, hogy ez pontosan mit jelent, vannak, akik aggasztó jelként értékelik a fejleményt.

Nagyjából egy órája kezdtek el szivárogni információk arról, hogy egyszerre felszálltak Moszkvából az orosz „különleges repülőszázad” utasszállító gépei, majd kelet felé vették az irányt. Ezek lényegében az orosz kormánygépek, melyek hivatalosan az ország légierejének részét képezik, de katonák mellett fontos személyeket is szállítanak velük.

Arról, hogy a gépek miért szálltak fel egyszerre, számos találgatás jelent meg a haditechnikával, repüléssel foglalkozó közösségi fiókokon. Egy ideig azt lehetett gyanítani, hogy a repülőgépek befolyásos orosz személyeket szállítanak valamelyik kormánybunkerbe, ahol Vlagyimir Putyin orosz elnök vélhetően tartózkodik, hogy személyesen egyeztessenek vele az ukrajnai műveletekről és ennek következményeiről. Egyes vélemények szerint ez eszkalációs szándékot is jelezhetett.

Frissebb információk szerint a repülőraj szétszéledt és egy részük már le is szállt különféle orosz nagyvárosokban. Valószínűbb tehát az a magyarázat, hogy a kormánygépek katonákért mentek az Oroszország keleti és déli részében található támaszpontokra, hogy erősítést szállítsanak az ukrajnai hadműveletekben való részvételhez.

(Portfolio)

hat gépen katonákat vinni? Ez mennyire reális.? Én nehezem tudom elképzelni, hacsak nem magas rangú katonákért mentek. Harcászathoz értők?
Katonákat Il-76 gépek szállítanak. Kormánygépek biztos nem szállítanak katonákat.