[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 764
113
Jááj, jó magyar szokás szerint már megint más kontójára veretnéd?
Szerintem inkább Európának kéne végre kijózanodnia a 30 éves békemámorból és költeni megfelelő védelemre is a szociális Disneyland építése helyett.

Ehelyett mindenre is van itt pénz, stadionok, 13. havi nyugdíj, CSOK, zöldhitel, SZJA-visszatérítés, olimpiai lázálom hogy csak a hazai példát említsem, csak érdemi védelmi beruházásra nem. Mo-n nem is olyan rég volt egy olyan időszak, amikor a Gripenek azért nem repülték le a tervezett órákat, mert kerozinra már nem volt pénz. Németország dettó, ott már az összes muszlim migráns többet kap fedettpályás kanapénfekvésért, mint a magyar átlagbér, közben az Eurofighterek nem tudnak felszállni, mert filléres alkatrészekre sincs pénz. Svájcban nincs hétvégén QRA, mert túl sokba fájna az államnak a pilóták hétvégi pótléka, ami érdekes, mert a szociális segélyke viszont úgy van nagy műgonddal kimérve, hogy azért a hétvégi bulikára is fusson belőle a segélyezettnek. A rozsdás román tankokból gyorsabban ütemben szivárog a nafta mint ahogy a motor üzemszerűen kifogyasztaná.

Mindezt úgy, hogy az európai országok döntő többsége a világ többi részéhez képest eszméletlen anyagi erőforrások fölött rendelkezik, és ez egyre inkább K-Európára is igaz.
Elnézést nem politizálni szeretnék, de hagy jegyezzem már meg, ha a fent említett hazai juttatások szóbakerültek, hogy a jelenlegi kormánypárt mindezek mellett volt képes egy haderőreformra, míg a múltban sem stadion, sem CSOK se zöldhitel,se 13-ik havi, se SZJA-visszatérítés, se olimpiai lázálom, se Mészáros lop se semmi nem volt... viszont a haderőt azt faszán leépítették mindezek ellenére.

A kritika viszont jogos, hiszen elég nevetséges de inkább azt írom szégyenteljes és szánalmas, hogy egy EU-n belüli konfliktust az EU maga nem tud elrendezni!!
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Mariupollal mit csinál szerinted az orosz hadsereg a város 80-90%-a már kapott orosz tüzérségi vagy légitámadást...

A civilek elleni orosz fegyverhasználat.....
Miért szerinted pl Harkovban nem civilek haltak meg és még mindig halnak meg az orosz haderő lakóházakat ért támadásai következtében?
Dehogyisnem

Pokolba kívánják Harkov és Mariupol lakói a karlengetős brigádokat?

Lehet, hogy így van dehogy az orosz hadsereget is az szerintem nagyon is jól látható tény...

80-90% -a? OK ... :)

Igen, kaptak a ellenséges tankok, BTR -ek. Azokban nem civilek ültek. Kaptak az ellenséges lőállások is ahonnan tüzeltek rájuk. Igen, azok sem civilek. Pont Mariupol -i videon láttuk ahol ATGM -eztek a panelból és igen, az oroszok megküldték azt a szobát rendesen. Onnan sem civil ATGM -ezett ...

Aztán mindezekre leírjuk, hogy általánosságban az orosz hadsereg a civileket lövi. Vagy egy oldalon vagy minimum háromszor. Azért mentek oda - nem? Ezt tényleg komolyan gondolod?

Avagy azt, hogy egy-egy ilyen városban kizavarnak kalassal a hátukban pártucatnyi csőcseléket? Szerinted azok ki mertek volna menni az orosz katonákra, ha azok azért lennének ott "hogy civileket öljenek"?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 300
113
Csak ismételni tudom önmagam:

"Ha annyira Oo-ba vágynának, akkor Lengyelországból mehetnének tovább egyenest Kalinyigrádba vagy Belaruszba. Mégcsak repülni se kéne hozzá. Mégse teszik."
Ennyi erovel akik maradnak meg arra varnak hogy athaladjon felettuk a front, es mar orosz oldalon is vannak. Szoval akkor a tobbseg meg nem vagyik nyugatra?
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Mariupollal mit csinál szerinted az orosz hadsereg a város 80-90%-a már kapott orosz tüzérségi vagy légitámadást...
Ez azért barokkos túlzás.
Pokolba kívánják Harkov és Mariupol lakói a karlengetős brigádokat?
Lehet, hogy így van dehogy az orosz hadsereget is az szerintem nagyon is jól látható tény...
Ezt meg innen nem tudjuk. Igazából a feltöltött videók is mind valamilyen céllal készültek.
Ezt az idő dönti majd el. Innen csak találgathatunk, ki-ki a szimpátiája alapján.
 
W

Wilson

Guest
80-90% -a? OK ... :)

Igen, kaptak a ellenséges tankok, BTR -ek. Azokban nem civilek ültek. Kaptak az ellenséges lőállások is ahonnan tüzeltek rájuk. Igen, azok sem civilek. Pont Mariupol -i videon láttuk ahol ATGM -eztek a panelból és igen, az oroszok megküldték azt a szobát rendesen. Onnan sem civil ATGM -ezett ...

Aztán mindezekre leírjuk, hogy általánosságban az orosz hadsereg a civileket lövi. Vagy egy oldalon vagy minimum háromszor. Azért mentek oda - nem? Ezt tényleg komolyan gondolod?

Avagy azt, hogy egy-egy ilyen városban kizavarnak kalassal a hátukban pártucatnyi csőcseléket? Szerinted azok ki mertek volna menni az orosz katonákra, ha azok azért lennének ott "hogy civileket öljenek"?
Szerintem ez egy parttalan vita szerinted minden ilyen orosz támadás jogszerű és biztos, hogy ott valamilyen ellenséges lőállas vagy bármilyen más ellenséges tevékenység zajlott, szerintem pedig nem.

Ha Harkovot veszem példának egy 1,5 milliós nagyváros amely tele van orosz tudatú emberrel , ennek ellenére nem adták át a várost az oroszoknak, szerinted ha a felszabadítókat látnák az orosz haderőben már nem az orosz zászló lengene Harkov felett, szerintem már rég ott lenne az a zászló.
Egy ekkora várost az ukrán haderő nem tudna túszul ejteni ha a lakossága az oroszokra felszabdítóként tekintené..
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: vata and alali77

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 642
48 400
113
Újabb ukrán légvédelmi rendszereket semmisítettek meg az orosz katonai szóvivő szerint
Tizenegy újabb ukrán légvédelmi rendszer, köztük egy SZ-300-as üteg megsemmisítéséről számolt be csütörtökön Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője, aki szerint az oroszok szerdán 46 ukrán katonai létesítményt tettek harcképtelenné.
Szerda este a Rivne megyei Szárniban nagypontosságú rakétákkal végrehajtott légicsapás számolt fel egy hadianyagraktárat, amelyben egyebek között Tocska-U típusú harcászati rakétákat is tároltak. A tábornok szerint az elmúlt nap alatt egy ukrán Mi-24-es és egy Mi-8-as helikopter, valamint 12 drón, köztük három Bayraktar TB-2-es semmisült meg. Konasenkov azt mondta, hogy a Moszkva által "különleges hadműveletként" emlegetett ukrajnai háború kezdete óta az ukrán fegyveres erők 181 repülőgépet és helikoptert, 172 pilóta nélküli légi járművet, 170 légvédelmi rakétarendszert, 1379 harckocsit és páncélozott harcjárművet, 133 rakéta-sorozatvetőt, 514 tüzérségi ágyút és aknavetőt, és 1168 különleges katonai járművet veszítettek el.
Konasenkov azt ígérte, hogy az orosz védelmi tárca hamarosan újabb, ukrajnai biolaboratóriumok munkatársaitól származó dokumentumokat tesz közzé. Ezek, mint mondta arról szólnak, hogy Ukrajna területéről az Egyesült Királyságba és más európai országokba nagy mennyiségű emberi bioanyagot szállítottak. Emellett, a szóvivő állítása szerint, az Egyesült Államok egy harkivi laboratóriumban titokban tanulmányozta, hogyan lehet denevérek segítségével betegségeket emberre átvinni.
(MTI)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Szerintem ez egy parttalan vita szerinted minden ilyen orosz támadás jogszerű és biztos, hogy ott valamilyen ellenséges lőállas vagy bármilyen más ellenséges tevékenység zajlott, szerintem pedig nem.

Ha Harkovot veszem példának egy 1,5 milliós nagyváros amely tele van orosz tudatú emberrel , ennek ellenére nem adták át a várost az oroszoknak, szerinted ha a felszabadítókat látnák az orosz haderőben már nem az orosz zászló lengene Harkov felett, szerintem már rég ott lenne az a zászló.
Egy ekkora várost az ukrán haderő nem tudna túszul ejteni ha a lakossága az oroszokra felszabdítóként tekintené..

Most egy rossz példa lesz - de bizonyos aspektusból talán érthető. A németek által megszállt Budapest II. VH -s ostromát megelőzően a budapesti civileknek volt például lehetősége dönteni, hogy "nyílt város" legyenek? Avagy, ha nem (bár itt meg is állhatnánk), akkor eldönteni, hogy melyik oldalé legyen?

Igen, tudom - itt nemcsak az a különbség, hogy Budapest -et annak idején megostromolták, de talán a lényeg átmegy ...
 
W

Wilson

Guest
Ez azért barokkos túlzás.

Ezt meg innen nem tudjuk. Igazából a feltöltött videók is mind valamilyen céllal készültek.
Ezt az idő dönti majd el. Innen csak találgathatunk, ki-ki a szimpátiája alapján.
Ezt a 80-90%-t a mariupoli polgármester közölte ma...

Én nem a feltöltött videók alapján állítom ezt hanem az alapján, hogy Harkovot még mindig az ukrán erők tartják az ellenőrzésük alatt,és hogy az oroszokat milyen fogadtatásban részesítették amikor az invázió elején behatoltak a városba ..
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez mire is válasz? Ránézésre látod ki a civil meg ki a másik? Egy olyan világban ahol a tömegsírba fektetett hullák a forgatás közben cigiszünetet kapnak?
Semmi sem biztos ilyen tavolsagbol. Megertem! Plane ha az ember egy poppet elfogult. Igaz nem mostani a felvetel de a szivedhez oly kozeli orosz katonakrol szol es KOZELI a felvetel.


Ui: HTMF 2.0 - Haditechnika, minden ami fegyver oldalrol kolcsonozve.


Ui2: Azt hittem az oroszimadat esetleg atcsapott nemi jozansagba latva a nyilt agressziot gondoltam benezek hatha normalisabb a hangnem. Tevedtem. Megyek is.