[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
A járműveket visszafordítják. Az előtte és utána haladó gk. is visszapördül.
Ez a hülye meg a fordulója után megáll, kiugrik a szarjából és a kocsi ELÉ rohan. OTT emeli fel a kezét, a jármű 90%-os takarásában. Csatt...
És mindenki les, mint hal a szatyorban, hogy miért... :eek:
Ha ukrik, ha Oroszok vannak a hk.-val, így már nem is csoda, hogy ez a vége.
Ezért egyből lelőtték? Nem oké, de értem a magyarázatodat. Viszont mi van a családdal? Öket miért kellett elrabolni?
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113
Scholz: a NATO nem lép be a háborúba
A NATO nem lép be Oroszország Ukrajna elleni háborújába - jelentette ki Olaf Scholz német kancellár csütörtökön Berlinben.
A kancellár Jens Stoltenberg NATO-főtitkárral folytatott megbeszélése előtt tett sajtónyilatkozatában kiemelte, hogy országa kiáll "a bátor ukránok mellett" és pénzügyi és humanitárius támogatás mellett katonai felszerelésekkel is segíti, hogy "megvédhessék hazájukat az orosz agresszióval szemben".
Hozzátette, hogy "megrendít bennünket a sok orosz fiatal sorsa is, akiket vezetőik értelmetlen háborúba küldenek, saját szomszédjaik ellen".
"Fontos, hogy ezeknek a fiatal embereknek a sorsa Oroszországban is ismertté váljék, mindenkinek tudnia kell Oroszországban, hogy egyedül (Vlagyimir) Putyin elnök viseli a felelősséget, ha meghalnak vagy megsebesülnek" - mondta Olaf Scholz, kiemelve: mindent meg kell tenni azért, hogy a lehető leghamarabb elhallgassanak a fegyverek.
Ugyanakkor - fűzte hozzá a német kancellár - "azt is világosan és egyértelműen ki kell mondani, hogy a NATO nem lép be katonailag ebbe a háborúba".

!!!!!
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de annyiszor elmondják, hogy a NATO nem lép be háborúba, hogy számomra kezd gyanússá válni. Miért kell ezt naponta többször elmondani?

!!!!!
Minden egyes Zelenskij felhivas utan elmondjak, az pedig igencsak surun, szinte napi szinten van.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 191
12 414
113
Ukraine_map_2022_03_16.jpg
ez mi? ez 1 hét eredménye. mindent ne szopjunk már be.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Én meg k.rvára nem. Egyszer elég volt abból a rémálomból.

Úgy tűnik egy lengyel újság buktatta a vonatos partyt. El sem hagyták Lengyelországot, mert Z a bohóc náluk van.
A cikket már törölték, de screenshot megmaradt.
Pedig milyen jó sztori volt...! :)
---
"Kedden az oroszok ostromolta Kijevben járt Mateusz Morawiecki lengyel, Janez Jansa szlovén és Petr Fiala cseh miniszterelnök, valamint a Lengyelország de facto vezetőjének tartott Jaroslaw Kaczynski. A Reuters és a CNN most részleteket közölt az útról, amelyet annyira titokban szerveztek, hogy még a politikusok családtagjai sem tudtak róla."
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Pont az azovisták jelentették ki, hogy kevesebb, mint egy nap alatt a Balatonnál lennének. Az ilyeneket nem tudom minősíteni.


Én jobb vagyok, Én tudom: Ellenünk lettek volna is! Sajnos!

Azért az az "átaludt" katona-politikai 10+ év megtette a hatását!


De ha most a "Pánik-áron" bevásárolnak a látszat miatt --a valós munka helyett--, akkor Április 3.-a után "kiherélem" őket...


.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113
Az ukrán hadsereg elfoglalta a Thorn-MDM orosz állomást

2022. március 17 Elfogták az orosz "Thorn-MDM" komplexumot. 2022. március 17

Az ukrán hadsereg elfoglalta a Thorn-MDM orosz állomást​


Az ukrán fegyveres erők hadserege lefoglalta a "TORN-MDM" orosz automatizált mobil taktikai rádióvezérlő rendszert.

Erről a katonaság tájékoztat.

A trófea ellenséges komplexumról készült releváns fényképeket közzétették a közösségi hálózatokon.

"A Thorn komplexumot az 1,5-3000 MHz-es tartományban lévő jelek keresésére, gyors elemzésére és rögzítésére, valamint a 70 km-es távolságban található források irányának meghatározására és helymeghatározására tervezték."

Trofej2.jpg


Meg kell jegyezni, hogy a hatótávolság a VHF tartományban legfeljebb 30 km, a HF tartományban pedig akár 70 km.

Ez a technikai eszköz egy összetett komplexum, amelyet csak szakemberek kezelhetnek.

Kompleks-TORN-MDM.jpg
TORN-MDM komplexum

Ezért fennáll annak a lehetősége, hogy az ellenség költséges rendszereinek elfoglalása mellett magasan képzett orosz katonák is fogságba kerültek vagy elestek....


jajj, elsore felreolvastam, azt olvastam, hogy az oroszok elfoglaltak a MIR urallomast :D :D habar retorikailag akar meg ezt is bemondhatja az ukran fel :D
 

tanitvany13

Well-Known Member
2022. március 5.
63
280
53
Pont az azovisták jelentették ki, hogy kevesebb, mint egy nap alatt a Balatonnál lennének. Az ilyeneket nem tudom minősíteni. Valószínű, hogy őket kellene bíróság elé állítani.
Én már vártam, hogy próbálják majd oldani a baloldali sajtómunkások ez irányú "kognitív disszonanciájukat" , hát így:

"A stockholmi központ már idézett szakértője szerint általában úgy tekintünk a szélsőjobboldali mozgalmakra, mint amelyek tevékenysége haborús helyzetet is kiválthat. Azonban Ukrajnában éppen fordítva történt. A Krím megszállása utáni háborús helyzet emelt fel és alakított át egy marginális szélsőséges csoportot önálló politikai mozgalommá. Sokan túlértékelik a hatását az ukrán társadalomra. Az ukránok többsége úgy tekint rájuk, mint elszánt harcosokra, akik most megküzdenek a túlerővel. "
 

lui7889

Well-Known Member
2012. január 27.
243
272
63

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 191
12 414
113
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 191
12 414
113

Ezek azok a"friss" térképek amiket engedélyeznek megjelenni. ez kb 3-4 nappal ezelőtti állapot
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 566
5 252
113

Az orosz hadsereg előrenyomul: új települések szabadultak fel​

17.03.2022 - 20:19
Az orosz hadsereg előrenyomul: új települések szabadultak fel |  Orosz tavasz
Az orosz hadsereg egy nap alatt két települést szabadított fel. Ezt a Honvédelmi Minisztérium hivatalos képviselője, Igor Konasenkov vezérőrnagy jelentette be.
„Az Orosz Föderáció fegyveres erői sikeres offenzívájukat folytatva átvették Novomajorskoye és Precsitovka települések irányítását” – mondta.
„Az előléptetés naponta 10 kilométer volt” – mondta Konashenkov.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113

Az orosz hadsereg előrenyomul: új települések szabadultak fel​

17.03.2022 - 20:19
Az orosz hadsereg előrenyomul: új települések szabadultak fel |  Orosz tavasz
Az orosz hadsereg egy nap alatt két települést szabadított fel. Ezt a Honvédelmi Minisztérium hivatalos képviselője, Igor Konasenkov vezérőrnagy jelentette be.
„Az Orosz Föderáció fegyveres erői sikeres offenzívájukat folytatva átvették Novomajorskoye és Precsitovka települések irányítását” – mondta.
„Az előléptetés naponta 10 kilométer volt” – mondta Konashenkov.
Látom honnan jött a idézet.
A "szabadultak fel"t nem lehetett volna idézőjelbe tenni?