Orosz cikk...
Iskander veszélyes tulajdonsága...
Az Iskandner rakéták használatának gyakorlatáról az ukrajnai konfliktusban.
Iskander veszélyes tulajdonsága
Az ukrajnai konfliktus bepillantást engedett Oroszország katonai potenciáljába, különösen a ballisztikus és cirkálórakéták precíziós csapásokhoz való széles körben történő alkalmazása révén – írja a Military Watch. A cikk szerzője az Iskander-M rakéta egyedülálló képességeiről ír.
Míg Oroszország február 24. óta következetesen tartózkodott legerősebb fegyvereinek felhasználásától Ukrajnában, a konfliktus némi jelzést adott az ország katonai képességeiről, különösen a ballisztikus és cirkálórakéták precíziós csapások céljára történő széles körű alkalmazása révén. Kiderült, hogy Oroszország egyetlen, korábban szíriai és grúziai konfliktusokban használt, az orosz fegyveres erők egyik fellegvárának tekintett Iskander-M földi bázisú taktikai ballisztikus rakétája erőteljes áttörési képességekkel rendelkezik, és megzavarhatja az ellenséges rakétavédelmi rendszereket.
A jelentések szerint a védelmi behatolási rendszer akkor aktiválódik, amikor egy rakéta légvédelmi célponttá válik, és akkor aktiválódik amikor a rakéta úgy ítéli meg, hogy veszélyben van. Az Iskander-M komplexum minden rakétája legalább hat hamis célponttal felszerelhető, hogy zavarja és eltérítse az ellenséges védelmi rendszereket. Hasonló csalit más orosz hadrendben lévő taktikai ballisztikus rakéták is használhatják, ezek közül leginkább a Kh-47M2, az Iskander repülőgépes változatánál..
Az új áttörést jelentő eszközök pontos működése még nem tisztázott, de úgy tűnik, kétféle ellenintézkedésük van: a zavaró zavarja meg a radarfrekvencia-kibocsátókat, a hőcsapda pedig az infravörös vezérlésű rakétákat. Maga a csali teste csaliként szolgálhat, és nagy radarjelzést hoz létre,a műszereken úgy fog kinézni, mint egy igazi rakéta.
Ukrajnának számos olyan eszköze van, amely alkalmas a rövid hatótávolságú ballisztikus rakéták elleni védelemre. Először is, ezek az S-300V és az S-300PS/PT, bár továbbra is erősen megkérdőjelezhető, hogy képesek-e eltalálni olyan célpontokat, mint az Iskanderek, mivel a rendszereket még az 1980-as években építették, és azóta alig modernizálták őket.
Az Iskandert ezzel szemben kifejezetten a NATO fejlett légvédelmének elkerülésére tervezték, és egyesíti a ferde kvázi-ballisztikus pályákat, a hiperszonikus sebességet és a magas szintű manőverezőképességet. Úgy gondolják, hogy messze meghaladja az ukrán légvédelem képességeit. Ezért az új rendszer használata értékes információkkal szolgálhat mind Ukrajna NATO-szövetségesei, mind Oroszország számára
Конфликт на Украине дал представление о военном потенциале России, – особенно благодаря широкому использованию баллистических и крылатых ракет для нанесения... | 17.03.2022, ИноСМИ
inosmi.ru