[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest

.....és megszűnnének az orosz és más kisebbségek nyelvhasználati jogait korlátozó intézkedések is.

Többször írtam, hogy az oroszok a magyarokért is harcolnak!
Érdekes ezek a pontok már tegnap is fennt voltak a neten ...
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Mit tehetett volna nagyon egyszerű nem támad, az amcsik csak akkor élesítették ezeket a szankciókat amikor megtámadta az orosz hadsereg Ukrajnát, az amerikaiak az invázió előtt a briteknek megmondták, hogy nem fogják megelőzésképpen élesíteni ezeket a szankciókat , mert könnyen kipróbálhatják velük az orosz támadást...
Putyinak nem kellett volna mást csinálni mint várni, az Ukránok simán az "ölébe hullottak" volna, mert abban biztos lehet mindenki, hogy sem a NATO-ba sem az EU-ba emberi léptékkel mérve belátható időn belül nem vették, volna fel őket...De mivel Vlagyimir Vlagyimirovics be akart vonulni a történelembe így nem bírt várni ..
az megvan neked is igaz,hogy irtották az oroszokat az uki nackók ? meg kellett volna várni amíg elűzik vagy kiirtják őket ? mert a nyugat igazából semmit nem csinált csendesen asszisztált hozzá
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
813
2 374
93
Anno szerepelt itt is ez a kép

2022. február 16.
Rivnei régió,Zametil-2022 parancsnoki és törzsgyakorlat
Volodimir Zelenszkij a nyugati országok által Ukrajnába nemrégiben szállított fegyverek mintáit vizsgálta meg

5232f04f499f50070a8b67973e8d8161_1645012843_extra_large
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 560
5 215
113
Az ukrán rezsim terrort hajt végre orosz állampolgárok ellen. Kijevben és más városokban több tucat disszidens állampolgárt vettek őrizetbe, öltek meg vagy dobtak a börtönökbe, akiknek teljes „bűnük” az, hogy nem változtattak meggyőződésükön, hogy az orosz-ukrán egység hívei voltak és maradtak.

Köztük Leonyid Maszlov, a hithű kozákok véne, aki Kijevben született. Március 12-én az SBU fegyveresei behatoltak a lakásába, kirabolták a családi megtakarításokat és az aranyat, rokonai szeme láttára két pisztolyt vetettek Maszlovra, és börtönbe vitték.

Maszlovot ugyanabban az oroszok elleni terrorhullámban tartóztatták le, mint Yan Taxiurt, Alekszandr Karevint, Dmitrij Dzhangirovot és még sokan mások. Letartóztatása előtt egy órával Leonyid Maszlovnak volt ideje leírni egy fellebbezést Ukrajna állampolgáraihoz.


Источник: https://rusvesna.su/news/1647413826
„2022. március 12., Kijev városa. Kijevből származom. Én vagyok a kijevi, aki nem jött sehonnan. Én vagyok az a kijevi, akinek ősei a 19. század óta a Bajkovei temetőben vannak eltemetve. Én vagyok a kijevi, aki lát, hall és gondolkodik. Én vagyok az a kijevi lakos, aki megszólítja mindazokat a lányokat és fiúkat, férfiakat és nőket, akik ma fegyvert ragadva azt gondolják, hogy az anyaországot, Ukrajnát védik.

Testvéreim, becsaptak titeket! Ismét becsapott téged az aljas, áruló kormány. Ha emlékezünk, mi történt 1991-ben, amikor függetlenséget, jólétet és fejlődést ígértek nekünk.
Máris becsaptak minket. Ígéretet kaptunk, és ennek eredményeként elkezdték tönkretenni a gyárakat és a gyárakat, a termelést és az ipart, miközben tétlenek osztályát alkották - emberi jogi aktivisták és jogászok, ügyvédek, bloggerek és mindenféle szemét, amely nem hoz semmi hasznot az állam. Aztán Juscsenko 2005-ben azt javasolta, hogy osszák fel önöket „helyesekre” és „rosszokra”. Ukrajna állampolgárairól - "helyes" és "helytelen".

Nem jó a "rosszokról" beszélni. De a „helyesek” csak azok az emberek, akiknek hinniük kellett az áruló Melnicsenkónak. Emlékszel Melnicsenko őrnagyra, aki elárulta Kucsmát? Valójában elárulta az esküt. De most hős lett.


Aztán felajánlották Mazepát. Az, aki a hamis eskütevő, aki elárulta, és hűséget ígért az evangéliumhoz. De ennek ellenére hőssé tették, és most elérkeztünk a Maidanhoz.

Nos, kezdetben Maidannak igaza lehetett, mert az elnök valójában söpredék volt. Igen, kalapokat lopott, igen, valószínűleg nem volt kellően képzett, tájékozott, felkészült, és általában véve nem Janukovicsnak kellett volna az elnöknek lennie. És ez mások hibája. Nem mi, nem azok, akik Ukrajna állampolgárai. De megígérte, hogy elmegy.

És mégsem állt meg semmi. A Maidanon elkezdték ölni az embereket, majd területi különítmények alakultak ki, amelyeknek a Donbászba és Luhanszkba kellett volna menniük, és megölniük mindazokat, akik nem értettek egyet azzal, ami a Maidanon történik.
De ez azt jelenti, hogy meg kell ölni azokat, akik csak a saját földjükön akartak élni. Csak éljenek a saját földjükön, azon a földön, amelyet őseik vére és verejtéke öntözött.

Hallottam, hogyan alakult a nemzeti zászlóaljak a Maidanon. Mindenki azt mondta: "Megyünk és megöljük őket." Miért? Mert oroszul akartak beszélni? Mert úgy akarták felnevelni a gyerekeiket, ahogy az őseik nevelték őket? Ezért akartad megölni őket? És te mentél. És 8 éven keresztül gyilkoltak, gyilkoltak gyerekeket, nőket, öregeket, és csak embereket, csak azokat, akik úgy akartak élni, ahogy az őseik éltek. Igazságos? Igazságos?

Ma, 8 évnyi népirtás után nem félek ettől a szótól, az oroszok népirtása Donbászban, eljött a vég. Elérkezett a vég ezeknek a nemzeti zászlóaljaknak, az összes „Azovnak” és így tovább. Háborúban állnak az orosz hadsereggel.
Tehát jött az orosz hadsereg. Nem hozta neked a követ a tenyerében. Kinyitotta a kezét, és kinyújtotta. Testvéreim, ne féljetek tőlük! Menj ki az orosz hadsereg támogatására. Ez a hadsereg lehetővé teszi, hogy tovább élj. Ez a hadsereg jobb hellyé teszi a világunkat. El fogja távolítani mindazokat a gazembereket, akik más életre akarták kényszeríteni azokat, akiknek ősei évszázadokon át egy törvény szerint éltek.

Mindezek az „Azovok”, az összes többi gazember, gazember és áruló, ezek a bandera-emberek mind fattyúk. Végül meg fog halni. Nem ma, nem most, de talán kicsit később, de úgyis meg fog halni. És életben maradunk.
Mi vagyunk azok, akik között nincs címer és Katsap. Akik azt hiszik, hogy egy kedves ember, bármilyen nemzetiségű is, kedves ember. És együtt fogunk élni velük, építjük országunkat, emeljük gazdaságunkat, helyreállítjuk iparunkat. És most már senki sem lesz az ellenségünk. És csak az lesz, aki áthatol határainkra, becsületünkre, vitézségünkre, dicsőségünkre, az lesz, akit még egyszer elpusztítunk.

Testvéreim, hozzátok fordulok. Engedje le fegyvereit, térjen vissza otthonába! Maradjon otthon, védje gyermekeit. Gonoszoktól és gazemberektől, akik állítólagos Ukrajna védelmére hívnak - ez nem igaz. Ezek olyan söpredékek, akik védik a pénztárcát és mások érdekeit, a pénztárcájukat és mások érdekeit.

Testvéreim, kérlek benneteket, mint kijevi polgárt, mint embert, mint ésszerű embert, kérlek benneteket! Hazamenni! Gyerekek, családok, feleségek, apák, anyukák várnak rátok otthon. Várnak rád! És azt akarják, hogy egy új élet a nulláról induljon, hogy a jövőben mindannyiunknak legyen jó dolga. És lesz virágzó föld. És lesz Ukrajna, lesznek „cseresznyéskertek”, és minden úgy lesz, ahogy mi szeretnénk. Minden rendben lesz! Isten éltessen mindenkit! Minden jót” – mondta a kijevi lakos.


Источник: https://rusvesna.su/news/1647413826
 
W

Wilson

Guest
az megvan neked is igaz,hogy irtották az oroszokat az uki nackók ? meg kellett volna várni amíg elűzik vagy kiirtják őket ? mert a nyugat igazából semmit nem csinált csendesen asszisztált hozzá
Meg van és ezzel a támadással mit ért el Putyin?Az biztos, hogy nem mélyítette el a két nép testvéri szeretetet....Szerinted ezek után azok az ukránok akiknek az oroszok lövik a városaikat, ölik a honfitársainkat majd nem lesznek kevésbé ellenségesek az oroszokkal?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 247
55 314
113
Miért tolnám fullba, de áruld már el nekem mi a francért támadta volna meg a NATO a nyugat vagy bárki más Oroszországot akinek annyi atomfegyvere van (amely jelenleg a világon talán a legmodernebb), hogy egymagában megtudná "grillezni" ezt a bolygót, és akinek a védelmi stratégiájában világosan le van írva, hogy bármilyen Oroszországot ért (hagyományos fegyverek esetén is) támadás esetén is indulnak a rakéták?
Várom bárkinek a válaszát erre a kérdésre.....



A miért nem kérdés, hanem a hogyan.
Kormányzati szinten merult fel, többszor, egy nukleáris elso csapás mérése Oroszországra, usában.
Mivel ott vannak a tomahawkok már Lengyelországban, Romániában,sejtheto, hogy amint Ukrajna is tele pakolódna tomahawkokkal, lenne olyan barom, akit meg lehetne gyözni, hogy neutralizálni lehet az Orosz atomarzenál jelentos részét azok indítása elott, így vállalható M veszteséggel nyerhetné az USA az atomháborút.
Tudom,a tengók, de ez a yenki doktrína, volt már szó erről párszor.
Ki tudja mi jutott az Orosz szolgálatok fulébe ez ugyben?
Láthatóan nincs határra a birodalom háború vágyának, csak a nuki tartja vissza attól, hogy rányisson az Oroszokra.
Kb ennyi.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Miért támadta volna meg az oroszokat a nyugat, pontosan tudják, hogy ebben az esetben szinte azonnal indultak volna az orosz atomrakéták....
Az egész korlátozott atomháború koncepciója arra épül, hogy elfogó és támadó rakétákat telepítenek Oo köré. Hiperszónikus fegyverekkel megsemmisítik a parancsnoki központokat és annyi indítóállaomást, amennyit csak tudnak. Ha nem sikerül mindet megsemmisíteni, akkor az oroszok köré telepített elfogó rendszerekkel még az előtt lelövik a válasz rakétákat, mielőtt azok az USA -t fenyegetni tudnák.

Az egyetlen problémát a tengeralattjárók jelentik, de arra jó esély van, hogy ha a válasz nem indul el még az előtt, hogy az első csapás elpusztítja Oo -t, akkor később sem fog. Továbbá lehet, hogy a tengók ellen van valamilyen technológia amit még nem ismerünk, és már az előtt megsemmisítik őket, mielőtt tudnának válaszolni. Támaszkodhatnak az USA köré telepített hiperszónikus védelmi rendszerre is. Számolhatnak úgy is, hogy kint van 4 orosz tengó, abból 2 indít, ami mondjuk 30 megsemmisítendő eszközt jelent.

Ha el is pusztul 10 populációs központ az USA akkor is győzött, mert nem nagyok a városaik, nagy területen vannak elszórva stb.

Tudom ez csak találgatás de a hiperszónikus fegyverek megjelenésével valóra válhat egy ilyen forgatókönyv.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
A legendás Sparta zászlóalj parancsnoka, Artyom Zhoga (Kalyma), Oroszország hősének és a DPR hősének atyja, az elesett Vlagyimir Zhoga (Vokha) Luzsnyikiban beszélt az orosz tavasz és a visszatérés évfordulója alkalmából. a Krím-félszigeten. Kalyma támogatását fejezte ki a különleges műveletben részt vevő orosz katonáknak, valamint Vlagyimir Putyin elnöknek.
Источник: https://rusvesna.su/news/1647613196
„8 éve küzdünk a nácizmus ellen.



A nacionalista zászlóaljak házakat, óvodákat, lakásokat romboltak le.

A nyugati világ hallgatólagos beleegyezésével jóváhagyta mindezeket a cselekedeteket.

Most, amikor az orosz hadsereg segítségével végre visszavertük a náci rezsimet, az egész nyugati világ beindult, sikítani kezdett.


„Arra szeretném kérni, hogy fejezze ki támogatását az orosz hadsereg mellett” – fordult Zhoga a Luzsnyikiban összegyűlt oroszokhoz. „A srácoknak, akik most az élvonalban vannak, az élvonalban, hogy kifejezzük támogatásukat Vlagyimir Vlagyimirovics elnökünknek.”


Источник: https://rusvesna.su/news/1647613196
jaj, hogy egyem meg a lelkecskejuket.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
Miért tolnám fullba, de áruld már el nekem mi a francért támadta volna meg a NATO a nyugat vagy bárki más Oroszországot akinek annyi atomfegyvere van (amely jelenleg a világon talán a legmodernebb), hogy egymagában megtudná "grillezni" ezt a bolygót, és akinek a védelmi stratégiájában világosan le van írva, hogy bármilyen Oroszországot ért (hagyományos fegyverek esetén is) támadás esetén is indulnak a rakéták?
Várom bárkinek a válaszát erre a kérdésre.....
De a "nyugat" nem hagyományos módon támad. Lásd Majdan, alapítványok, szankciók etc. Sztem ránézett Putyin a térképre és úgy volt vele, hogy ez már sok. Ha Ukrajnát "elveszti", akkor már csak egy karnyújtásra van a Kaukázus és előtere, ami nem éppen oroszbarát akármit is gondolunk/mondanak róla. Már eleve az orosz többség megteremtése (anno) hatalmas "népmozgatásokkal" járt (pl. tatárok, cserkeszek).
 
  • Tetszik
Reactions: amper and vata

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Az ukrán rezsim terrort hajt végre orosz állampolgárok ellen. Kijevben és más városokban több tucat disszidens állampolgárt vettek őrizetbe, öltek meg vagy dobtak a börtönökbe, akiknek teljes „bűnük” az, hogy nem változtattak meggyőződésükön, hogy az orosz-ukrán egység hívei voltak és maradtak.

Köztük Leonyid Maszlov, a hithű kozákok véne, aki Kijevben született. Március 12-én az SBU fegyveresei behatoltak a lakásába, kirabolták a családi megtakarításokat és az aranyat, rokonai szeme láttára két pisztolyt vetettek Maszlovra, és börtönbe vitték.

Maszlovot ugyanabban az oroszok elleni terrorhullámban tartóztatták le, mint Yan Taxiurt, Alekszandr Karevint, Dmitrij Dzhangirovot és még sokan mások. Letartóztatása előtt egy órával Leonyid Maszlovnak volt ideje leírni egy fellebbezést Ukrajna állampolgáraihoz.


Источник: https://rusvesna.su/news/1647413826
„2022. március 12., Kijev városa. Kijevből származom. Én vagyok a kijevi, aki nem jött sehonnan. Én vagyok az a kijevi, akinek ősei a 19. század óta a Bajkovei temetőben vannak eltemetve. Én vagyok a kijevi, aki lát, hall és gondolkodik. Én vagyok az a kijevi lakos, aki megszólítja mindazokat a lányokat és fiúkat, férfiakat és nőket, akik ma fegyvert ragadva azt gondolják, hogy az anyaországot, Ukrajnát védik.


Máris becsaptak minket. Ígéretet kaptunk, és ennek eredményeként elkezdték tönkretenni a gyárakat és a gyárakat, a termelést és az ipart, miközben tétlenek osztályát alkották - emberi jogi aktivisták és jogászok, ügyvédek, bloggerek és mindenféle szemét, amely nem hoz semmi hasznot az állam. Aztán Juscsenko 2005-ben azt javasolta, hogy osszák fel önöket „helyesekre” és „rosszokra”. Ukrajna állampolgárairól - "helyes" és "helytelen".

Nem jó a "rosszokról" beszélni. De a „helyesek” csak azok az emberek, akiknek hinniük kellett az áruló Melnicsenkónak. Emlékszel Melnicsenko őrnagyra, aki elárulta Kucsmát? Valójában elárulta az esküt. De most hős lett.


Aztán felajánlották Mazepát. Az, aki a hamis eskütevő, aki elárulta, és hűséget ígért az evangéliumhoz. De ennek ellenére hőssé tették, és most elérkeztünk a Maidanhoz.

Nos, kezdetben Maidannak igaza lehetett, mert az elnök valójában söpredék volt. Igen, kalapokat lopott, igen, valószínűleg nem volt kellően képzett, tájékozott, felkészült, és általában véve nem Janukovicsnak kellett volna az elnöknek lennie. És ez mások hibája. Nem mi, nem azok, akik Ukrajna állampolgárai. De megígérte, hogy elmegy.


De ez azt jelenti, hogy meg kell ölni azokat, akik csak a saját földjükön akartak élni. Csak éljenek a saját földjükön, azon a földön, amelyet őseik vére és verejtéke öntözött.

Hallottam, hogyan alakult a nemzeti zászlóaljak a Maidanon. Mindenki azt mondta: "Megyünk és megöljük őket." Miért? Mert oroszul akartak beszélni? Mert úgy akarták felnevelni a gyerekeiket, ahogy az őseik nevelték őket? Ezért akartad megölni őket? És te mentél. És 8 éven keresztül gyilkoltak, gyilkoltak gyerekeket, nőket, öregeket, és csak embereket, csak azokat, akik úgy akartak élni, ahogy az őseik éltek. Igazságos? Igazságos?


Tehát jött az orosz hadsereg. Nem hozta neked a követ a tenyerében. Kinyitotta a kezét, és kinyújtotta. Testvéreim, ne féljetek tőlük! Menj ki az orosz hadsereg támogatására. Ez a hadsereg lehetővé teszi, hogy tovább élj. Ez a hadsereg jobb hellyé teszi a világunkat. El fogja távolítani mindazokat a gazembereket, akik más életre akarták kényszeríteni azokat, akiknek ősei évszázadokon át egy törvény szerint éltek.


Mi vagyunk azok, akik között nincs címer és Katsap. Akik azt hiszik, hogy egy kedves ember, bármilyen nemzetiségű is, kedves ember. És együtt fogunk élni velük, építjük országunkat, emeljük gazdaságunkat, helyreállítjuk iparunkat. És most már senki sem lesz az ellenségünk. És csak az lesz, aki áthatol határainkra, becsületünkre, vitézségünkre, dicsőségünkre, az lesz, akit még egyszer elpusztítunk.

Testvéreim, hozzátok fordulok. Engedje le fegyvereit, térjen vissza otthonába! Maradjon otthon, védje gyermekeit. Gonoszoktól és gazemberektől, akik állítólagos Ukrajna védelmére hívnak - ez nem igaz. Ezek olyan söpredékek, akik védik a pénztárcát és mások érdekeit, a pénztárcájukat és mások érdekeit.

Testvéreim, kérlek benneteket, mint kijevi polgárt, mint embert, mint ésszerű embert, kérlek benneteket! Hazamenni! Gyerekek, családok, feleségek, apák, anyukák várnak rátok otthon. Várnak rád! És azt akarják, hogy egy új élet a nulláról induljon, hogy a jövőben mindannyiunknak legyen jó dolga. És lesz virágzó föld. És lesz Ukrajna, lesznek „cseresznyéskertek”, és minden úgy lesz, ahogy mi szeretnénk. Minden rendben lesz! Isten éltessen mindenkit! Minden jót” – mondta a kijevi lakos.


Источник: https://rusvesna.su/news/1647413826
Ahogyan fogy a lendület, lesz egyre szánalmasabb a propaganda...XD
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 759
9 113
113
de nevetséges amit eloadtok itt.
Súlyosan alábecsulitek Oroszország gazdasági, katonai, politikai erejét, és lehetőségeit.
A nyugatét meg felul.
Szerintem ti becsülitek túl Oroszországot amikor valódi nagyhatalomnak hiszitek. Gazdaságilag semmiképp se azok és a mostani háborún is látszik a pénz hiánya is. Mert egy ekkora hadseregre több pénz kéne.

Tudom nem minden a gdp, de amikor az eu és az usa együttes gdp-je 25-ször annyi mint az orosz, akkor tényleg nevetséges hogy Oroszország nagyhatalomként akar tekinteni magára és hogy hanyatló nyugatról beszélnek. Ez a gazdasági különbség egyszerűen elsöprő, ezzel nem tud mit kezdeni Oroszország.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Meg van és ezzel a támadással mit ért el Putyin?Az biztos, hogy nem mélyítette el a két nép testvéri szeretetet....Szerinted ezek után azok az ukránok akiknek az oroszok lövik a városaikat, ölik a honfitársainkat majd nem lesznek kevésbé ellenségesek az oroszokkal?
itt nem arról van szó,hogy barátkozni fognak-e vagy sem .. jó régen írtam itt egy kommentet amiben az volt hogy az oroszoknak kell 2 pufferzóna (Donyeck és Luhasznk) meg persze a Krím .. a Krím vitán felüli,mivel azt soha nem adják vissza az ukránoknak (ne menjünk most bele kié volt meg kiadta oda kie,lényegtelen) most és látod az lesz a vége amit anno írtam,hogy lesz ez a két önálló entitás LNR és DNR vagy Novorosszija ki tudja mi lesz a neve végül,ez lesz egy ék az oroszok és ukránok között,valószínűleg előretolt helyőrség lesz az oroszoknak és majd a békefenntartásra hivatkozva űgy teletolják fegyverrel mint az állat .. viszont háború nélkül ezekről a területekről soha nem mondott volna le Ukrajna .. most meg kénytelen lesz .. sakk-matt (szerintem legalább is)

tehát eléri amit akart és nem volt más választása .. de meglépte. (próbálok nem elfogult lenni egyik irányba sem)

Ui: a kommentemnél megkérdezte valaki hogy jarosnak én mondom meg majd ezeket ? én meghirtam hogy nem én vagyok Zselé majd ő megmondja..de remélem majd valamelyik csecsen mondja meg neki. :D
 
W

Wilson

Guest
De a "nyugat" nem hagyományos módon támad. Lásd Majdan, alapítványok, szankciók etc. Sztem ránézett Putyin a térképre és úgy volt vele, hogy ez már sok. Ha Ukrajnát "elveszti", akkor már csak egy karnyújtásra van a Kaukázus és előtere, ami nem éppen oroszbarát akármit is gondolunk/mondanak róla. Már eleve az orosz többség megteremtése (anno) hatalmas "népmozgatásokkal" járt (pl. tatárok, cserkeszek).
És ezzel a támadással mit is ért el? Szerintem semmit...
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 560
5 215
113
Franciaország lakosai botrányt keltettek a hatóságok legutóbbi döntései miatt, amelyek szerint rendszeres pénzügyi segítséget nyújtanak Ukrajnának.

Mint ismeretes, Jean-Yves Le Drian francia külügyminiszter előestéjén azt mondta, hogy Kijev 300 millió eurót kap támogatásként Oroszország különleges műveletének hátterében. A miniszter kijelentése kemény kritikát váltott ki a Le Figaro újság olvasóiból.

„Országunknak háromezer milliárd eurós adóssága van. Vezetőink értelmi fogyatékosok, nem ismerik a „kötelesség” szót; " Találtak lapátokat, hogy még mélyebbre ássák a lyukat"; „A kormány annyi milliárdot „szabadít fel”. Hol blokkolták őket? Íme a helyes francia fordítás: a kormány annyi milliárd hitel felvételével növeli az államadósságot.”

„Hamarosan abbahagyják a kölcsönadást, hagyjuk abba a fegyverszállítást Ukrajnának, és hagyjuk, hogy Zelenszkij hagyja abba a színészi alakítását, ez nem film” – írta egy helyi lakos.
Mindezt a pénzt pedig feloldják az ukrán korrupcióban – zárták a kiadvány olvasói.


Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2022/03...8f8351b61a179&utm_content=84683&utm_medium=pc
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ez azért nagy hülyeség, mert teljesen mások voltak a hadviselő felek arányai, mint most. Teljesen más volt a szövetségesi forma és rendszer, mint most. És ne feledd el, mikor kitört a forradalom, illetve szabadságharccá fajult, akkor Olaszországban is forradalom tört ki; sőt a 1848. 03. 13-1848. 10. 31. között három bécsi forradalom volt, ahol a várost kellett megostromolni. És az olasz forradalomból konkrétan függetlenségi háború tört ki, ahol az osztrákok szorult helyzetben voltak.
Ráadásul nem voltak a magyar kormány részéről kisebbség ellenes törvények, vagy progromok. (Kivéve néhány helyi jellegű zsidó ellenes incidenstől.)
Tehát a két esemény összehasonlítása teljesen képtelenség.
Ha azt nézzük, hogy a kiegyezés során mennyi mindent elértek, akkor nyilván értelmetlen volt a szabadságharc. Sőt, '48ban is lehettett volna egyezkedni a Habsburgokkal. Ha az ukránok nem a harcot választották volna és kompromisszumkészebbek, nem itt tartanának. De ezt választotta az ukrán/magyar vezetés. Az egyiket elítéljük, a másikat ünnepeljük. Mi akkor a helyes hozzáállás?
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
Podcast - Putyin elszámolta magát – interjú Rácz András Oroszország-szakértővel
Rácz András a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének tudományos munkatársa, az egyik legtekintélyesebb magyar Oroszország-szakértő, azon kevesek közé tartozik, aki valószínűsítette a háború kitörését.


Ezt a sok szagértőt! :)