[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 915
16 852
113
Az EAEU (Eurázsiai Gazdasági Unió) államai rubelben áttérnek a kölcsönös rendezésre , mondta Maxim Reshetnikov, az orosz gazdaságfejlesztési minisztérium vezetője.

"Egy nagyon fontos kérdés, amelyet megvitattak, a rubelben történő kölcsönös elszámolás kérdése. Az egyes országok által kapott kötelezettségeket bizonyos arányban osztják fel, amelyeket az Unióról szóló szerződés rögzít, és amelyek a költségvetésbe tartoznak.

Korábban ez történt a külföldi valuta használatával, amelyről most megállapodtak a nemzeti valutákban történő elszámolásokról. – mondta a miniszter.

Folytatódik a dollármentesítés.

 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 874
13 373
113
Azovost fogtak Mariopolban.

FeRanJivoNs.jpg

peyn5lr48V4.jpg
Erről Cserháti Zsuzsa örökéletű előadónk csodálatos dallamának első 2 verszaka jut eszembe...

Kicsi, gyere velem rózsát szedni,
Amíg el nem megy a nyár.
Addig kell az ilyet elvégezni,
Míg virul a határ.

Kicsi, gyere fel a hegy csúcsára,
Arra repül a madár.
Addig szeretnék a csúcsig jutni,
Míg van napsugár.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Az EAEU (Eurázsiai Gazdasági Unió) államai rubelben áttérnek a kölcsönös rendezésre , mondta Maxim Reshetnikov, az orosz gazdaságfejlesztési minisztérium vezetője.

"Egy nagyon fontos kérdés, amelyet megvitattak, a rubelben történő kölcsönös elszámolás kérdése. Az egyes országok által kapott kötelezettségeket bizonyos arányban osztják fel, amelyeket az Unióról szóló szerződés rögzít, és amelyek a költségvetésbe tartoznak.

Korábban ez történt a külföldi valuta használatával, amelyről most megállapodtak a nemzeti valutákban történő elszámolásokról. – mondta a miniszter.

Folytatódik a dollármentesítés.

Most megfogták az isten lábát ezzel a rubellel.
:confused:
Előtte dollár volt?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 865
65 633
113
Na úgy néz ki komolyan gondolják..

4cbd8cb-s-300-getty.png

S-300 LÉGVÉDELMI RENDSZER, FOTÓ: GETTY IMAGES

A NATO kérésére Hollandia és Németország amerikai Patriot légvédelmi rakétarendszereket szállít Szlovákiának az Ukrajnába szállítandó S-300-as légvédelmi rendszerei helyett.

Erről az " European Truth " számolt be az Interfax-Ukrajnára hivatkozva.

"Németország és Hollandia a Patriot légvédelmi rendszereket telepíti a közép-szlovákiai Sliač légibázis közelében. A mai napon megszületett a végső döntés a rendszerek bevetéséről. Ukrajnával. A Patriot SAM április közepétől teljesít szolgálatot" - hangzott el a Hollandia katonai osztályának nyilatkozata
Az előző nap Jaroslav Nagy szlovák védelmi miniszter amerikai kollégájával, Lloyd Austinnal tartott közös sajtótájékoztatóján azt mondta, Szlovákia cseréje esetén átadja szovjet gyártmányú S-300-as légvédelmi rendszerét Ukrajnának.

"Megértem, mire van szüksége Ukrajnának. Mindannyian megpróbálunk segíteni Ukrajnának, amennyire csak tudunk. De én Szlovákia védelmi minisztere vagyok, és először Szlovákia védelmi szükségleteit kell kielégítenem. Jelenleg egyetlen S-300-as rendszerünk van Szlovákiában, így Nem adhatom ki. nincs alternatívája" – kommentálta Nagy a tárgyalásokat, miszerint az S-300-ast Szlovákiából Ukrajnába szállíthatják át.
Oroszország külügyminisztere, Szergej Lavrov ugyanakkor kijelentette, hogy a szovjet és az orosz rakétavédelmi rendszereket nem lehet harmadik országokba átvinni.

Szerinte az S-300 más országokból Ukrajnába történő átszállítása illegális lesz, Moszkva nem enged ilyen akciókat. Hozzátette azt is, hogy minden nyugati fegyverrel Ukrajnába behozott rakomány az orosz haderő célpontjává válik

Dmitrij Kuleba külügyminiszter erre reagálva kijelentette, hogy nem Moszkva fogja eldönteni, milyen katonai segítséget kaphat Ukrajna, hogy ellenálljon az orosz inváziónak.

Ha jol ertem a szlovakok nem kapnak cserebe semmit mert a nemetek es hollandok telepitik a rendszert. Vagyis ez egy ideiglenesen ott allomasozo patriot lesz. Hat nem lennek szlovak ha ezt meglepik... Ilyen kis orszag a nagyok jatekaban...
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Jáj...neménvótam.....Orosz hádifogoly vagyok...egyik reggel felkeltem oszt rájtám vót egy sás :)
Nem olvasol elég szankciós médiát...rtl klub szomorú arc :( drámai tekintet: "Újabb megrázó felvételek, amint csont-sovány éhező fiatalokat megalázva a hidegben vetkőztetnek az orosz oligarcha luxus audijával érkező elnyomók és jól látszik az egyik felvételen, ahogy kifosztják és még a nyakláncot is le akarják venni a nyakából!"

A gyerek meg magában: "Uhh...fater megmondta, hogy inkább mentem volna mádjárszkijba dógózni a gyárba 3 műszakba, vagy csempésztem volna cigarettát...Most meg megb.sznak a csecsenek ebbe a g.ci hidegbe..."
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 874
13 373
113
Nem olvasol elég szankciós médiát...rtl klub szomorú arc :( drámai tekintet: "Újabb megrázó felvételek, amint csont-sovány éhező fiatalokat megalázva a hidegben vetkőztetnek az orosz oligarcha luxus audijával érkező elnyomók és jól látszik az egyik felvételen, ahogy kifosztják és még a nyakláncot is le akarják venni a nyakából!"

A gyerek meg magában: "Uhh...fater megmondta, hogy inkább mentem volna mádjárszkijba dógózni a gyárba 3 műszakba, vagy csempésztem volna cigarettát...Most meg megb.sznak a csecsenek ebbe a g.ci hidegbe..."
Beteg vagy b,meg hajnalban is :D Na jó, én se alszok de ez nem verseny :D
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
nem sokára jönnek az orosz katonákról, az éhenhalt fotók....a hülyék...100 tonna számra viszik kelet ukriba a kaját, az a sajátjaik meg max füvet legelnek...barbárok...

Amennyire jól emlékszem már a hét elején (vagy korábban) túl voltak a 2000 tonna civileknek adott élelmiszernél. Azóta gondolom csak több lett - nem kevesebb.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 915
16 852
113
Most megfogták az isten lábát ezzel a rubellel.
:confused:
Előtte dollár volt?

Azt nem tudom, hogy előtte mi volt,de azt igen, hogy Szaud-Arábia jüaniért adja Kínának az olajat. India is áttér a rúpia-rubel elszámolásra az Oroszokkal. Érdekes pénzügyi folyamatok indultak el a világban. Jó lesz a biztonsági őveket becsatolni. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 865
65 633
113
Nézegetem a képeket az ukrán haderőről, valami feltűnt: tényleg csak szlávokat látok!
Úgy értem, (látványosan) más rasszhoz tartozó embert egyet se. Most hogy így belegondolok, a civil lakosságról készült felvételeken se nagyon... Hol vannak a többiek? Úgy tudtam, a cigány lakosság aránya egész nagy, ráadásul tipikusan ők a korfának a fiatalabb ágain helyezkednek el (=harcképes korú, stb). Van valamilyen különleges oka esetleg, az ukránok nem adnak fegyvert a kezükbe?
Mindennemű rasszista felhang nélkül kérdezem.
Nincs olyan sok cigany, kb fel millio, allitolag. No de hat egy ilyen arja nemzetnel ez nem csoda ha nem latsz mast. Csodalom meg a Blm nem hisztizett hogy nincsenek neger ukran harcosok.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Beteg vagy b,meg hajnalban is :D Na jó, én se alszok de ez nem verseny :D
Mindig ez volt a program...bent a munkahelyen is az irodában olvastalak titeket évekig...most meg a hosszú hétvége után nem volt bent szinte senki mindenki kivette a 3 napot...aztán telóról nyomtam :D
Na jó...nem mindig ti voltatok a program...mert az idő másik felében a romulánokat oltogattam minden fórumon...hajnali 6-ig is képesek voltak váltig állítani, hogy a TR85 lenyomja az erdőbe csalva a magyar Leo2A7+-t :D ...már a lengyelek irták nekik hogy h.lyék vagytok bmeg!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 838
81 275
113
Megsemmisült az ukrán fegyveres erők 25. légideszant-dandárának parancsnoka

Ukrán önkéntesek jelentették az Ukrán Fegyveres Erők 25. légideszant-dandár parancsnokának, Oleg Zencsenko ezredesnek a megsemmisítését.

Ez az egység jelenleg Avdiivka területén található, a DPR területének megszállt részén.

t15IxTcrcn8.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 838
81 275
113
Az Ukrán Fegyveres Erők dandárjainak veszteségei a DPR területén 2022. február 24. és március 17. között:

95 légi rohamdandár: 112 katona meghalt és 137 megsebesült.
25. légi rohamdandár: az Ukrán Fegyveres Erők 123 katonája életét vesztette, 139-en megsebesültek.
56 motoros gyalogdandár: 135 katona meghalt és 153 megsebesült.
54 motoros gyalogdandár – 192 katona meghalt és 227 megsebesült.
36 motoros lövészdandár: 268 ukrán katona életét vesztette, 322-en megsebesültek.
A Nemzetőrség 12 dandára: 269-en meghaltak, 298-an megsérültek.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Azt nem tudom, hogy előtte mi volt,de azt igen, hogy Szaud-Arábia jüaniért adja Kínának az olajat. India is áttér a rúpia-rubel elszámolásra az Oroszokkal. Érdekes pénzügyi folyamatok indultak el a világban. Jó lesz a biztonsági őveket becsatolni. :)
Dejó!
Putyin megvalósítja Trump követelését: leértékelődik a dollár, így versenyképesebb lesz az amerikai gazdaság.
Ezek előtte is összejátszottak. ;)
De lesz erős rubel.

Putin%2Bsnicker%2B-%2BTrump..gif


tenor.gif