[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 439
113
ja azt olvasom a benzin/ gázolaj most füstölög el, ha az elaludt akkor nem maradt semmi. nyugat felől pedig reménytelen a mennyiségi pótlás.
szóval se lőszer se kaja se üzemanyag.
ja tank elhárító az lesz azt küldenek a szép reményűek.
Az utolsó Ukrán katonáig
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Az az orosz izraeli.
Gondolt már rá valaki, hogy torzítják a képet amit engednek megjeleníteni? Pl. nem csak ezeken, hanem a Ka-52-n is? Nem ritkán az érzékeny részek belső kamerás felvételen még ki is vannak takarva/el vannak homályosítva.

Tudom hogy fura, de nekem úgy tűnik az oroszok nem a netnek harcolnak, ez az egyetlen dolog amiben az ukránokat valóban jobbnak érzem, ők tényleg kiraknak mindent full hd-ban, 4x.
Tudtom szerint az oroszok nem kapták meg az optikát USA nyomásra.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
meg ami még ér valamit az a meleg vizes tengerpart, s épp ezért a kulcs a Krím szárazföldi összeköttetése. A maradék Ukrajnából mi kéne nekik?
Nemrég volt ide linkelve egy videó (szintén R. C. Castel), amiben azt is elemezték, hogy az oroszoknak milyen területeket kell elfoglalni ahhoz, hogy kevésbé legyenek támadhatóak. Az volt ez elmélet, hogy a sík vidékeken el kell tolni maguktól az ellent( mert ott a távolság az ami megvéd), vagyis megéri Ukrajnából minél nagyobb részt kiszakítaniuk, illetve Odessa irányában is le kell zárniuk a tenger és a Kárpátok közötti rést.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 892
113
Gondolt már rá valaki, hogy torzítják a képet amit engednek megjeleníteni? Pl. nem csak ezeken, hanem a Ka-52-n is? Nem ritkán az érzékeny részek belső kamerás felvételen még ki is vannak takarva/el vannak homályosítva.
Ebben lehet valami. Sokszor gondolkodtam, hogy mégis hogy a francba szúr ki bármit is a másik azon a szar képen, de lehet pont így, hogy a valóságban sokkal élesebb képet lát.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Drón segíti a tüzérség műveleteit.

Az orosz fegyveres erők egységei egy ukrajnai különleges művelet során megsemmisítették az ellenség 152 mm-es D-20 tarackjának állásait Csernyihiv irányban.

Az orosz tüzérség célra tartását egy drónnal korrigálták.


 
W

Wilson

Guest
A CNN jelentése szerint az első, 800 millió dollár értékű új amerikai katonai segélyszállítmányok elkezdtek megérkezni Ukrajnába. Ez a segítség 800 Stinger ember által hordozható légvédelmi rendszert és 100 db Switchblade kamikaze drónt tartalmaz.

Ezzel egy időben Németország a Bundeswehr készleteiből 2000 kézigránátvetőt, Svédország pedig 5000 páncéltörő fegyvert
szállít Ukrajnának.

 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 312
14 056
113
Svéd hírportál. :eek:

Egy Mariupolból megszökött helyi lakos mesél, gyermekkórház és egy színház elleni támadásokról.
Elmondása szerint a gyermekkórházat kiürítették, hogy közvetlenül az Azov zászlóalj használja.
Miután a környékről tüzet indítottak, meglőtték magukat is. (gondolom baleset - by gugli fordító)
A szemtanú szerint a mariupoli színházat, ahol civilek tartózkodtak az alagsorban, az Azovi katonák robbanótöltettel felrobbantották az épületet.

A 2014 óta Ukrajnában harcoló Azov zászlóalj arról ismert, hogy visszaéléseket követ el Kelet-Ukrajnában a civil lakosság ellen.

Ugyan már, minden országban vannak ilyen oroszbarát konspirációs oldalak. Eleg megnézni a tartalmat:
https://www-vaken-se.translate.goog/?_x_tr_sl=sv&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nemrég volt ide linkelve egy videó (szintén R. C. Castel), amiben azt is elemezték, hogy az oroszoknak milyen területeket kell elfoglalni ahhoz, hogy kevésbé legyenek támadhatóak. Az volt ez elmélet, hogy a sík vidékeken el kell tolni maguktól az ellent( mert ott a távolság az ami megvéd), vagyis megéri Ukrajnából minél nagyobb részt kiszakítaniuk, illetve Odessa irányában is le kell zárniuk a tenger és a Kárpátok közötti rést.
Odessza lesz szerintem a legnagyobb város, amit meg fognak ostromolni. De ha az ukránoknak lenne egy csöpp esze, azonnal belemennének mindenbe amit az orosz kér, rögtön az után hogy Mariupol elesett!

Szerintem nem lesz...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 147
113
Oroszország szerint a NATO békefenntartói Ukrajnában biztosítják a "közvetlen összecsapást" OO és a NATO között.
Azt is írják, hogy Magyarországra is küld a nato egy harccsoportot.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 312
14 056
113
Odessza lesz szerintem a legnagyobb város, amit meg fognak ostromolni. De ha az ukránoknak lenne egy csöpp esze, azonnal belemennének mindenbe amit az orosz kér, rögtön az után hogy Mariupol elesett!

Szerintem nem lesz...
Ha odajutnak! Mert még nagyon sehol nincsenek és a tegerészgyalogságot Mariupolhoz vezényelték néhány hajóval egyutt.
Már parancsnokot is vesiítettek ott:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 892
113
A CNN jelentése szerint az első, 800 millió dollár értékű új amerikai katonai segélyszállítmányok elkezdtek megérkezni Ukrajnába. Ez a segítség 800 Stinger ember által hordozható légvédelmi rendszert és 100 db Switchblade kamikaze drónt tartalmaz.

Ezzel egy időben Németország a Bundeswehr készleteiből 2000 kézigránátvetőt, Svédország pedig 5000 páncéltörő fegyvert
szállít Ukrajnának.

Ez a 800 milliós segítség ez a 800 Stinger meg a 100 minidrón vagy ez csak az első napi szállítmány és lesz még belőle több is? Mert így brutálisan túlárazottnak tűnik, amit az ukránoknak később kemény lesz kifizetni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ha odajutnak! Mert még nagyon sehol nincsenek és a tegerészgyalogságot Mariupolhoz vezényelték néhány hajóval egyutt.
Nyilván. Mariupol bukik, utána a nagy kérdés hogy azokat az erőket nekifordítják-e Odesszának(szerintem nem), vagy elvarrják velük az ukránok főereje mögötti katlant(én erre tippelek). De ha az ukrik még ez után sem kapitulálnak, menni fog a következő lépésben Odesszáért az oroszok főereje. Nem Kijev a cél, ebben biztos vagyok!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha odajutnak! Mert még nagyon sehol nincsenek és a tegerészgyalogságot Mariupolhoz vezényelték néhány hajóval egyutt.

Szerintem Odesszát nem is kell elfoglalniuk, már bent ragadt az ukrán tengerészgyalogság meg milícia, kikötő használhatatlan, pont jó helyen vannak ahhoz, hogy semmi ráhatásuk ne legyen a háborúra.


Ez a 800 milliós segítség ez a 800 Stinger meg a 100 minidrón vagy ez csak az első napi szállítmány és lesz még belőle több is? Mert így brutálisan túlárazottnak tűnik, amit az ukránoknak később kemény lesz kifizetni.

Rájuk sózzák a világ szemetét, németek küldenek nekik kamikaze gránátvetőt is a kamikaze drón mellé.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Odessza lesz szerintem a legnagyobb város, amit meg fognak ostromolni. De ha az ukránoknak lenne egy csöpp esze, azonnal belemennének mindenbe amit az orosz kér, rögtön az után hogy Mariupol elesett!

Szerintem nem lesz...
Ogyesszában még fel kell akasztgatniuk a szaxervezeti székház gyilkosait.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Mariupol helyzete 2022.03.23-án
Az Iszlám Világhíradók változata.

 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 418
113
Ők lehet másképp számolnak, a szankciókat ígyis úgyis bekapták volna, ha van sapka a fején azér, ha nincs akkor meg azér. Meg lehet úgy látták ha tovább pöcsölnek és nem vernek senkit szájba, akkor nagyobb bajba kerűlnek pl egy NATO közeledéssel meg körbezárással. De mi viszont beszoptuk, és nem az oroszok miatt, hanem a hülye politikusaink miatt Brüsszelben.
Robert C. Castel érdekes feltételezést mond el az interjúban az oroszok pénzügyi felkészüléséről.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Az az orosz izraeli.
Gondolt már rá valaki, hogy torzítják a képet amit engednek megjeleníteni? Pl. nem csak ezeken, hanem a Ka-52-n is? Nem ritkán az érzékeny részek belső kamerás felvételen még ki is vannak takarva/el vannak homályosítva.

Tudom hogy fura, de nekem úgy tűnik az oroszok nem a netnek harcolnak, ez az egyetlen dolog amiben az ukránokat valóban jobbnak érzem, ők tényleg kiraknak mindent full hd-ban, 4x.
Nem hinném. Mindig minden kiállításon bemutatott eszközükre azt mondják a legjobb, legszuperebb és általában kiderül, hogy nincs kifejlesztve, nem integrált, nem elérhetők az ígért képességek. Itt meg szerénykednének?
Nem hiszem, nekik is érdekük, hogy jó benyomás alakuljon ki a fegyvereikről. Most lehet reklámozni.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes and Wilson