[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
, meg hogy kiket preferálsz (a szóhasználatból is látszik, hogy szivesebben olvasod az ők írásaikat, ami nem túl objektív megközelítés),

Tökéletes meglátás, mondhatni a számból vetted ki a szót.

Tudnám, hogy mikor tanulják meg az emberek, hogy mindkét oldal véleményét meg kell vizsgálni, hogy legalább szemernyi esélyed legyen leszűrni az igazság morzsáit!

Ha csak az egyik oldal véleményét "preferálod" már nem az igazság érdekel, hanem egy ősi ösztön szerint egy számodra szimpatikus közösséghez szeretnél tartozni.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Ha meg nem tudsz vagy nem mersz ilyen újságot / TV-t / rádiót / blogot megnevezni, akkor maradj kussban

Szemmel lathatoan az itteni russophile szakkor mar semmilyen ellenvelemenyt nem tud elviselni.

a szóhasználatból is látszik, hogy szivesebben olvasod az ők írásaikat

Latom, ha mar valaki egy kicsit is szofisztikaltabban fogalmaz, azzal mar nem tudsz mit kezdeni :)

btw: En csak annyit allitottam, hogy ezeknek a forrasoknak - foleg nehany itt idezett hatalmas ordas hulyesget - <b>en nem hiszek</b>. Azt azonban nem mondtam, hogy a kezemben van az informacioforrasok szent gralja.
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
<blockquote rel="blaze">Többen mondtátok, hogy két gép kísérte az utasszállítót. , hogy mégis mivel lőhettek.

Ezt se vedd készpénznek.</blockquote>

Nem tudom mit akartál idézni, nem vettem készpénznek, mint azt láthatod a feltételes módból. Csupán egy lehetséges verziót írtam le.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 906
113
Meghalt az apáca, az unokák, az AIDS-kutató is
Origo

Hm, ha nem nyugati fehér emberek lettek volna az áldozatok hanem pakisztániak vagy hasonlók akkor a kutyát nem érdekelné az egész. Nyugaton 1 ember halála = 1000 ázsiai-afrikai halálával.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
Tudnám, hogy mikor tanulják meg az emberek, hogy mindkét oldal véleményét meg kell vizsgálni, hogy legalább szemernyi esélyed legyen leszűrni az igazság morzsáit!
Egyesek soha, vagy legalábbis nagyon lassan, amint az alábbi ábra is mutatja.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
Szemmel lathatoan az itteni russophile szakkor mar semmilyen ellenvelemenyt nem tud elviselni.
itt nem az ellenvéleményről van szó. Már n-edik alkalommal kérdem, hogy szerinted ki az aki objektívan tájékoztat, de azontúl, hogy mellébeszélsz nem csinálsz semmit.

Latom, ha mar valaki egy kicsit is szofisztikaltabban fogalmaz, azzal mar nem tudsz mit kezdeni :)

btw: En csak annyit allitottam, hogy ezeknek a forrasoknak - foleg nehany itt idezett hatalmas ordas hulyesget - en nem hiszek. Azt azonban nem mondtam, hogy a kezemben van az informacioforrasok szent gralja.
A szofisztikált fogalmazásnál ha magadra gondoltál, akkor nekem nem jelent meg az a rész ahonann ez átjön. A mellébeszélésen kívül nem csinálsz semmit, és olyanok véleményét meg információit fikázod, akik hajlandóak mindkét oldalról adatokat gyűjteni egy valós kép reményében. Információt nem hoztál magaddal és nem osztottál meg velünk.

btw: ezért kérdeztem, hogy ki az aki szerinted objektívan tájékoztat, egy véleményt kértem, egy-két média nevét, nem kell ehez a grál.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
<blockquote rel="laca">Ezt írhatnánk úgyis, hogy:
provocation,disinformation and hiding

Ugy tunik, hogy neked fogalmad sincs arrol, hogy ezek a szavak honnan szarmaznak es mi az eredetuk...

</blockquote>

Úgy tűnik Neked fogalmad sincs pl. a CIA ismert tevékenységeiről, "referencia" listájáról. Csupa kedves dolgot műveltek.

Nem az érdekel, hogy honnan származnak a szavak, hanem, az, hogy sokan nem látják be, hogy az amik ugyanolyan mocskos dolgokat művel(nek)tek az érdekszférájukban mint a szovjet hatalom!
Csak az a különbség, hogy már akkor is jobb volt a "kommunikációjuk, marketingjük"!
Ha ezzel nem vagy tisztában, akkor Neked sincsen sok mindenről fogalmad!!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 906
113
Tegnap csak Luganszkban meghalt 20 civil a bombázásokban. A kb +1000 eddigi civil halott ukrajnában senkit sem érdekel nyugaton. Erről nem beszélnek a hírekben.
1016561779_0.jpg
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Úgy tűnik Neked fogalmad sincs pl. a CIA ismert tevékenységeiről, "referencia" listájáról. Csupa kedves dolgot műveltek.

Hogyan kerul ide a CIA? Ki allitotta, hogy ok jobbak az oroszoknal? Ne krealj szalmababokat!

A maskirovkaval kapcsolatban meg inkabb nezz utana az eredetnek es hogyan volt ez relevans!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
Csodás, megvan az eheti trollunk is. Én bevettem két leszarom tablettát, nem idegesítem magam a hülyeségeivel. sondor jön, sondor megy, így megy ez errefele, meg kell szokjuk.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Szerintem ez a papichulo egy újfajta spambot lehet, tuti mindjárt megpróbál ránk sózni egy Népszava előfizetést.
Vagy pénisznagyobbítót.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 906
113
<blockquote rel="antigonosz">Index? Origo? Tv2 Híradó? RTL Klub Híradó? :)

Zsenialis, hogy a kis magyar valosagtol, magyar nyelvu mediatol nem tudsz elszakadni... newsflash: nem csak ezekbol all a vilag! :)

</blockquote>

Nevezz meg akkor egy külföldit, ígérem nevetlek ki.:) Na? Tudod itt sokan hoznak forrásokat a topicocba, általában a legfrissebbeket. Van itt info nyugati és keleti, jobbos-balos oldalról minden topicban. Elolvassa az ember és leszűri az a 25% lényeget ami benn van bármelyikben. Ezért jó ez az oldal. Te honnét hozod az információt ide?

Egyébként van olyan variáció is már hogy azért váltott útvonalat a gép mert az oroszok állítólag lezárták előle a korábbi folyosókat.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Én kicsit elvesztettem a fonalat... A szeparatistáknak lehet SA-11-ük? Vagy csak SA-13-ast szereztek? (Ugye ez utóbbi nem lő fel 10km-re.)
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
<blockquote rel="laca">Úgy tűnik Neked fogalmad sincs pl. a CIA ismert tevékenységeiről, "referencia" listájáról. Csupa kedves dolgot műveltek.

Hogyan kerul ide a CIA? Ki allitotta, hogy ok jobbak az oroszoknal? Ne krealj szalmababokat!

A maskirovkaval kapcsolatban meg inkabb nezz utana az eredetnek es hogyan volt ez relevans!</blockquote>

Látom még mindig nem érted!
Ne a szavakon lovagolj, azt látjuk, hogy művelt, iskolázott vagy (nem pejoratív értelemben írom). Attól, hogy szofisztikáltan fejezed magad ki, még nem lesz értékesebb a mondandód.

Azt kell felfogni, hogy nem találsz objektív forrást! Az igazságot mindenki a saját szemüvegén keresztül véli látni.

Vajon hogyan látnánk az eseményeket, ha ez Kárpátalján történne és magyar nemzetiségűek lázadnának. Nem olyan nehéz elképzelni.
És vajon mit tennénk mi egy ilyen esetben?
Felháborodnál, ha a határon átvándorolna némi illegális fegyverszállítmány? És mit szólnál hozzá, ha e miatt Brüsszel szénné szankciózna minket? Vagy talán bólogatnál, hogy igen, a földrajzi határok mindenek felett valók?
A jugoszláv események kapcsán érdekesmód fordítva látta a "jogokat" a nyugati világ. Ha a horvátok teljes joggal harcolták ki az önállóságukat, akkor mégis mi jár a több millió orosznak, ha egyértelműen háttérbe akarják szorítani őket a szülőföldjükön?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 917
113
A maskirovkaval kapcsolatban meg inkabb nezz utana az eredetnek es hogyan volt ez relevans!
Két legősibb mesterség a k*rváké és a kémeké, úgyhogy elégtelen, leülhetsz. A kezedre. Hogy ne szennyezd a netet az értéktelen hülyeségeiddel. :)

Én kicsit elvesztettem a fonalat... A szeparatistáknak lehet SA-11-ük? Vagy csak SA-13-ast szereztek? (Ugye ez utóbbi nem lő fel 10km-re.)
Ne légy naiv, már S-600-asuk is van az oroszoktól, ha ez kell ahhoz, hogy ők vigyék el a balhét! :D

Elvileg nem is olyan régen lelőttek egy An-t 6500-7000 méterről, akkor még működött náluk valami, ami nem MANPAD volt... :) Bár az ukránok akkor még nem tudták 2 perc alatt eldönteni, hogy az oroszok voltak-e vagy a szakadárok. Utóbb az oroszok lettek érte a felelősök, úhyogy akkor a szakadárok kiestek. Most meg nem. Imádom az ukránokat, de nem az eszükért, mert az nekik nincs. :DDD Következetességük sincs, mellékesen. :)