[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 020
113
Csodás, megvan az eheti trollunk is. Én bevettem két leszarom tablettát, nem idegesítem magam a hülyeségeivel. sondor jön, sondor megy, így megy ez errefele, meg kell szokjuk.

Egy hete csak olvasni járok ide,...nekem most már kezd elfogyni a "leszarom tablettám"...
Sondor reinkarnálódott, újjászületett mint egy főnixmadár...és két oldalon keresztül öt értelmes ember próbál értelmes maradni az idiotizmussal szemben.Már megint...

Tudod mit papucs:
" mi a hanyagul tisztálkodó, emberen élősködő obligát ektoparazitáktól fertőzött, töredezett hámsejtekkel borított sarkú, feslett életmódot folytató ... édesanyádnak kommentelsz ide? "
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Csodás, megvan az eheti trollunk is. Én bevettem két leszarom tablettát, nem idegesítem magam a hülyeségeivel. sondor jön, sondor megy, így megy ez errefele, meg kell szokjuk.

Ne idegesítsd magad. Teljesen felesleges.
Egy magyarorszagon is alkalmazott kommunikációs technnikát használ. Nagyon szûk rétegnek tanítják.Na nem azért mert olyan bonyolult szabályai lennének, hanem mert ilyen szintû elsalyátításához hosszú idô, és nagyon jó ( drága ) tanárok és képzés kell.

Szabályai:
Vond kétségbe.
A hamis állításaidat csomagold látszólagos igazságba. Nem baj ha valótlanságon kapnak, de ilyenkor válts azonnal témát. Egy idôben kedvelt séma volt: Szavát ne feledje. Mostanában: Ugye ön is tudja. Ugye ön is egyetért ezzel? Akkor abban egyetérthetünk...
A sémák idônként váltiznak, de a lényeg hogy a csoport összes tagja mindig ugyanaztvaz egzséges sémát használja.
Mindig kegyen udvarias.
Mindig tükörváddal válaszoljon az igaz vádakra. A másik is ezt csinálja, de én jobb vagyok, ugy ön is egyetért ezzel? Soha nem válaszolnak konkrétan. A lényeg a besimulás.Legyen empatikus. Folyamatosan nagyon udvariasan értetlenkedjen. Szelíden csóválja a fejét... Felpaprikázni a másik felet, így a közönség csak azt látja már csak egy idô után hogy a módszer használója milyen megnyerô. Alapvetôen terelésre és mások szemében a vitapartner elhiteltelenítésére használják. És elsôsorban arra, higy amíg folyik a parttalan vita, addig az éppen aktuális fintos kérdésekrôl, eseményekrôl elterelôdjön a szó. Én néha csak hátvédnek hívom ôket. Röviden.:)
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
787
2 028
93
Bocs, de ezt nem tudom, kihagyni:
dont-feed-the-trolls.jpg

Szvsz a jövőben ignoráljuk, amíg nem kapunk választ a megbízható hírek forrására tőle.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Node ez nyílván annyira nem lehet titkos infó... Mármint azt lehet tudni, hogy amerre jártak, ott miket zsákmányoltak, meg gondolom az is látszik, ha valamit áttoltak nekik a ruszkik a határon, meg ilyesmi, nem?
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Azt kell felfogni, hogy nem találsz objektív forrást! Az igazságot mindenki a saját szemüvegén keresztül véli látni.

A sok kevesse objektiv forras kozul <b>szamomra</b> az itt tobbsegben megjelenok (*.ru, hidfo.*, kuruc.*, stb...) a legelfogultabbak es a legkevesbe objektivek. A oroszok mindig is buszkek voltak arra, hogy mennyire felre tudjak vezetni a vilagot (maskirovka)

Vajon hogyan látnánk az eseményeket, ha ez Kárpátalján történne és magyar nemzetiségűek lázadnának

En szemely szerint ezt sem tartanam jo otletnek. Az eroszak csak eroszakot szul es ha nem lehet rovid ido alatt dontoen befolyasolni a vegkimenetelt, akkor nem erdemes ezt az utat valasztani.

mi jár a több millió orosznak, ha egyértelműen háttérbe akarják szorítani őket a szülőföldjükön?

Mi jart a sok millio magyarnak, amikor az oroszok egyertelmuen elnyomtak oket 40 even at a szulofoldjukon? En szemely szerint zero szimpatiat erzek az oroszokkal szemben...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
Már elkezdték....

Clinton: "Az orosz szakadárok és Oroszország a bunos a gép lelovésében" (fo , hogy a vizsgálat még el se kezdodott, de már az eredmény ismert)

SzbU jelentette, hogy elfogtak 3 orosz állampolgárt az ukrán-orosz határnál, akik(állítolag) kezelték a Buk-M1 rendszert Ukrajna teruletén. (csak melyiket?)

Egyes országok ujabb kemény szankciokat kovetelnek OO ellen.
Merkel: "Ez még korai"

Megkezdodott az informácios(kommunikácios) támadás az oroszok ellen.

Ez mind bele illik azokba a pontokba amiket délelott írtam....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
<blockquote rel="antigonosz">Van Sztrelájuk 1-2 db, és egy Sa - 11 Buk M-1 ük ami használhatatlan. Kb 3-4 hete szerezték.
Ja. Tegnapelőtt meg lelőtték vele az An-26ost.
</blockquote>

Akkor az volt a történet, hogy orosz Szu-27 kapta le. Legalábbis erre a hivatalos ukrán verzióra emlékszem.
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Már elkezdték....

Clinton: "Az orosz szakadárok és Oroszország a bunos a gép lelovésében" (fo , hogy a vizsgálat még el se kezdodott, de már az eredmény ismert)

SzbU jelentette, hogy elfogtak 3 orosz állampolgárt az ukrán-orosz határnál, akik(állítolag) kezelték a Buk-M1 rendszert Ukrajna teruletén. (csak melyiket?)

Hát ezektől többet nem is vártam. :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
<i>"Ha csak az egyik oldal véleményét "preferálod" már nem az igazság érdekel, hanem egy ősi ösztön szerint egy számodra szimpatikus közösséghez szeretnél tartozni."</i>

Teljes mértékben igaz, itt is, a sok Orosz szurkolóra nézve szintén.
Szerintem is próbáljunk objektíven, ha lehet nem elfogultan egyik, vagy másik oldalt követve eligazodni a történésekben.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Egy magyarorszagon is alkalmazott kommunikációs technnikát használ. Nagyon szûk rétegnek tanítják.
Sokan jártak ebbe az iskolába.
Pont az a rohadt idegesítő, hogy a tök zöld kopasz aki az első óránál tart az iskolapadban, próbálkozik ezzel a technikával olyanoknál akiknek esetleg 50-60 év tapasztalatuk van ezen a területen.
Ha valaki nem tudja, hogy hány kilós álljon rá a mérlegre.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
<i>"Ha csak az egyik oldal véleményét "preferálod" már nem az igazság érdekel, hanem egy ősi ösztön szerint egy számodra szimpatikus közösséghez szeretnél tartozni."</i>

Teljes mértékben igaz, itt is, a sok Orosz szurkolóra nézve szintén.
Szerintem is próbáljunk objektíven, ha lehet nem elfogultan egyik, vagy másik oldalt követve eligazodni a történésekben.

Csakhogy ami Oo-ban, Ukrajnában torténik arrol jobban értesult, informál, tájékoztat vagy ahogy tetszik az ottani sajto , sokszor átvesznek kulfoldi híreket is és gyorsabban lekozlik. Objektivitás tekintetében sokkal objektívebb mint a nyugati sajto, foleg az ukrán válsággal kapcsolatban. Minden orosz hírforrást nem objektívnek nevezni az hazugság. Ha nem lennének hírek az orosz oldalakrol , sokan 75%-al kevesebb informácio birtokában lennének az esményekkel kapcsolatban....
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
A sok kevesse objektiv forras kozul <b>szamomra</b> az itt tobbsegben megjelenok (*.ru, hidfo.*, kuruc.*, stb...) a legelfogultabbak es a legkevesbe objektivek.

Persze hogy elfogultak, orosz források fordításai és éppen oroszokat próbálnak legyalulni. De ezeket is el kell olvasni. Nyílván a "latortank" meg "latorsereg" stb. hülyeségeket ki kell szűrni.
És hangzott már itt el, hogy vki sajnálja szerencsétlen ukrán sorkatonákat is, azt se tudják kinek az érdekei miatt halnak meg.
Én osztom ezt a véleményt, mert <b>oda is bele tudom képzelni magamat</b>!

Az eroszak csak eroszakot szul es ha nem lehet rovid ido alatt dontoen befolyasolni a vegkimenetelt, akkor nem erdemes ezt az utat valasztani.

Van, amikor nem hagynak más utat az embernek.
Pont ezért undorító, ami ott folyik. Egyértelműen megtettek mindent, hogy háború legyen belőle! Csak hát törököt fogtak...


Mi jart a sok millio magyarnak, amikor az oroszok egyertelmuen elnyomtak oket 40 even at a szulofoldjukon? En szemely szerint zero szimpatiat erzek az oroszokkal szemben...

Na látod, ez az ami totálisan nem releváns az igazság szempontjából.

Az ott élő Másenkának meg Vászjának mi köze van a szovjet (nem orosz!) elnyomáshoz?
Ugye tudod, hogy pontosan ezzel a gondolatmenettel igazolják magukat a szlovák, román stb. nacionalisták is már vagy 100+ éve.
Te felelősnek érzed magad a korábbi Magyar Királyság területén kisebbségi nemzetiségek ellen elkövetett bűnökért???
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
<i>"Ha csak az egyik oldal véleményét "preferálod" már nem az igazság érdekel, hanem egy ősi ösztön szerint egy számodra szimpatikus közösséghez szeretnél tartozni."</i>

Teljes mértékben igaz, itt is, a sok Orosz szurkolóra nézve szintén.
Szerintem is próbáljunk objektíven, ha lehet nem elfogultan egyik, vagy másik oldalt követve eligazodni a történésekben.

Van ebben igazad, hogy kissé oroszpárti a társaság, de annak is megvan az oka.
Objektíven nézve a dolgokat két lehetőség van a civil géppel kapcsolatban, valaki vagy elbaszott valami vagy nem. Ebben gondolom meg tudunk egyezni. Ha elbasztak valamit, akkor bonyolult a történet, mert 3 tábor van, amiből minimum kettőnek megvan a felszerelése ahoz, hogy leszedjen onnan egy utasszállítót. Ha senki nem baszott el semmit, akkor meg a szokásos történet, hogy az érdekeket kell kézni. Ez kb annyira kellett az oroszoknak meg a szakadároknak, mint egy púp a hátukra, az ukránoknak meg Level 99-es megváltás. Esetleg még jól jött Izraelnek, hogy a friss mészárlásuk elöl valami elvigye a címlapot, de nem akarok összeesküvés-elméleteket gyártani.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python">Ha te tudsz mondani elfogulatlan és pártatlan hírforrást, médiát, akkor szerintem azt itt a fórumon mindannyian várjuk.

Ha valakinek, akkor azoknak hiszek a legkevesbe, akik buszkek arra, hogy a provokatsia, desinformatsia es a maskirovka a legfobb fegyveruk...
</blockquote>

Akkor fejts ki kérlek, hogy kinek hiszel mert a dezinformáció, a provokáció, és az álcázott operációs műveletek mindegyik nagyhatalom sajátjai. Hívják azt USA -nak, Orosz Föderációnak, Kínának, stb.!
Hidd el, egyik sem első bálozó, ártatlan szűzlány ezen a téren...!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
@krokomach
Epic trolltechnikai útmutató! :)
Igen megszaporodtak mostanában. Azt is mondhatnám, hogy túlszaporodtak, mert valóban minden hozzászólásra ugranak a kommentelhető oldalakon. Bár eléggé átlátszó a módszerük, de nagyon kitartóan csinálják. Mintha ez lenne a munkájuk...
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Objektivitás tekintetében sokkal objektívebb mint a nyugati sajto, foleg az ukrán válsággal kapcsolatban.

Na igen, a hiresen objektiv orosz allami sajto... Bar erdekes, hogy szerintuk atrocitasokat es agressziot csak az ukranok visznek vegbe, ellenben szelid orosz "szabadsagharcosok" csak kumbayaznak a tabortuz korul, de meg igy is hanyatt-homlok menekulnek a gyava, gyerekgyilkos katonak a bekegalambjaik elol :)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_18/Moszkva-nem-veszi-at-a-Boeing-fekete-dobozait-2448/

Nagyon jó döntés orosz részről! hisz ha ők vizsgálják akkor tuti hazudnak (nyugatról nézve) de a sem az ukránoknak sem a jenkiknek nem szabad oda adni .