[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 342
4 935
113
Ez annyira érdekes, hogy nem is igaz! Mert kb. 90% utálta öket, csak megtanultunk alkalmazkodni. Pontosabban: Meg KELLETT tanulnunk alkalmazkodni!!!
Szóval ne írj olyanról, amihez nem értesz!!! A "komcsikról" se! Korodból adódóan valószínűleg nehezen is fogtad volna föl az akkori "puha diktatúra" lényegét...
Hehehe, bejött. Pont ezt akartam "hallani"! :DDD

Tehát akkor hallgattál, mint hal a szatyorban. Jó, én megértem, kockázatos is lett volna megszólalni. De most, hogy se közel, se távol nincs egyetlen szovjet vagy orosz katona, egyből megjött a bátorságod és szidod őket teli szájjal - mert már egy fikarcnyi kockázatot sem vállalsz vele. Ez igen! Ez derék! Büszke lehetsz magadra! :DDDD
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
Sziasztok!

A várható érzelmekkel, indulatokkal teli hozzászólások miatt előre leszögeznék két dolgot: nem szeretem az oroszokat a történelem során okozott sérelmeink miatt, az USA-t kifejezetten rühellem a mindenek felett álló egysíkú önző és kettős mércét alkalmazó kétszínűsége miatt, az EU-t meg egy nagy rakás tehetetlen híg **rnak tartom. :)

Ezek után az ukrán helyzettel kapcsolatos véleményem a következő: nem értem azt a sok begyöpesedett embert, aki csak a szívéhez nőtt oldal szemszögéből tudja megközelíteni a dolgokat. Szerintem ez nem kelet/nyugatról szól, csakis az ott élőkről! Ha egyszer az ott élők úgy döntenek, hogy nem akarnak Ukrajnához tartozni és ráadásul még "inváziónak" sem tartják az oroszok akcióját, akkor a médiának és a sok idiótának miért kell bemagyaráznia ennek az ellenkezőjét? Egyik oldal által manipulált média sem ír/mutat/mond olyat, hogy az ottaniak annyira boldogtalanok lennének e miatt, tüntetnének, ellenálló csoportok segítséget kérnének! Azt is megértem, hogy a szegény, szerencsétlen ukrán kormánynak fájna ha elveszítené területének egy részét, és akkor mivan? A Krímieknek meg fáj, hogy oda tartoznak! Ne az USA, az EU vagy o_O. döntse már el mi a jó nekik! Ha megszavazzák - szvsz nincs rajtuk nyomás, hogy hova kell X-et rakni - a maradást vagy elszakadást, akkor a világ fogadja el és pofa be! Jugoszlávia széteshetett? Falklandon dönthettek az ott élők? Álljon már meg a nyugati egyoldalú szennyáradat, írjanak inkább Bush iraki jogtalan világot átverő hamis bizonyítékokon alapuló kalandjáról, Líbia jogtalan tönkretételéről, a Szíria felforgatásáról. Szerintem...
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Nem keves ertekes gondolat van ebben a cikkben.

http://www.atv.hu/kulfold/20140307-vezeto-orosz-ellenzeki-a-krim-bekebelezesevel-pokolgep-kerul-oroszorszag-ala
 

ruckoj

Member
2013. február 11.
74
0
6
siedon
Véleményem szerint Putyinék is kicsit óckodnak a népszavazástól, nah nem azért, mert attól félnek, hogy ukrajna mellett döntene a krimi lakosság hanem, mert ezzel egy olyan precedenst teremtene amely miatt néhány évtizeden belül kellemetlen helyzetbe kerülhetne maga oroszhon is. Gondolok itt arra, hogy nagyon úgy nézz ki, hogy 2040-50 körül szibériába a Kínaiak többségben lesznek és gondolnak egyet és kimondják, hogy népszavazással Kínához szeretnének csatlakozni, a kínaiak meg orosz módon a lakosság védelmében "besétálnak" a katonáikkal, jó egy kicsit konteósnak hat meg utópisztikusnak, de ez is egy szempont. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 701
113
Nem keves ertekes gondolat van ebben a cikkben.

http://www.atv.hu/kulfold/20140307-vezeto-orosz-ellenzeki-a-krim-bekebelezesevel-pokolgep-kerul-oroszorszag-ala

Jaj ne.....Nemcovval jonni. Kit képvisel? Ez ukrán propaganda, olyat kérdeztek, aki már egyszer tonkretette az országot Jelcin elnoksége alatt.....
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Nem keves ertekes gondolat van ebben a cikkben.

http://www.atv.hu/kulfold/20140307-vezeto-orosz-ellenzeki-a-krim-bekebelezesevel-pokolgep-kerul-oroszorszag-ala
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 701
113
Nem.... ha hozzáadjuk, hogy jelentos kulfoldi támogatást kapnának....
Ezért kellene az olaj-foldgáz exportrol áttérni az iparosításra.....
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
siedon
Véleményem szerint Putyinék is kicsit óckodnak a népszavazástól, nah nem azért, mert attól félnek, hogy ukrajna mellett döntene a krimi lakosság hanem, mert ezzel egy olyan precedenst teremtene amely miatt néhány évtizeden belül kellemetlen helyzetbe kerülhetne maga oroszhon is. Gondolok itt arra, hogy nagyon úgy nézz ki, hogy 2040-50 körül szibériába a Kínaiak többségben lesznek és gondolnak egyet és kimondják, hogy népszavazással Kínához szeretnének csatlakozni, a kínaiak meg orosz módon a lakosság védelmében "besétálnak" a katonáikkal, jó egy kicsit konteósnak hat meg utópisztikusnak, de ez is egy szempont. :)

Biztos nagy pofára esés lenne, ha továbbra is Ukrajnához szeretnének tartozni. Ha így lesz, és akkor se mennek haza, nos onnantól kezdve teljesen jogos lenne az Oroszokat szidni, szankcionálni.
Az hogy mennyire lenne precedens? Szerintem nem nagyon. A sok "nyugati beavatkozás" se teremtett precedenst a világ többi részének. Ami szabad Jupiternek, nem szabad a ....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 701
113
Amit Nyemcov mondott az ismert volt az ukrán-krími válság elott is, ezzel nem mondott újat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 701
113
Ez miatt(krími parlament megszavazta az OF-ba valo belépést) ossze is ult az orosz nemzetbiztonsági tanács Putyin vezetése alatt.
ruckoj jol mondja, hogy Oo-nak nem mindegy hogyan állnak ehhez a kérdéshez. Szerintem ok elégedettek lettek volna, ha a Krím visszatér az 1992-es alkotmányhoz....
 

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
<blockquote rel="honved"> Az hogy ezt miképp intézik el az Oroszok, az már más kérdés. A cél, szentesíti az eszközt. :)
No ez a baj...!

Cinikusnak!
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyit fizetnek a ruszkiimádó hozzászólóknak...
Vagy még nem is éltetek, mikor elvtársaitok "IDEIGLENESEN" itt állomásoztak...?!?

</blockquote>

Kedves Warrior!
Pontosan azért imádjuk orosz barátainkat mi ruszkiimádók, mert éltünk abban a korban és jó volt...:) Saját tapasztalat...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Azért volt jó, mert akkor fiatalok voltatok és állt még aminek állnia kellett. Most trottyos öregek vagytok és mindenetek fáj. Persze, hogy jobb volt akkor.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 342
4 935
113
Cinikusnak!
Ismétlem: Ne írj olyanról, amihez nem értesz!!!
:))))
Mit kell ehhez érteni?! :DDD Vagy van gerince valakinek vagy jó vastag a bőr a képén, ennyi a dolog lényege. :DDD

Egyebekben megkérnélek, hogy az ukrán helyzettel való foglalkozásod során próbáld korlátozni a rettegésedet, mert szvsz. a többség nem vevő rá és ez egyébként is egy biztonságpolitikai topic, vagyis nem egyéni fóbiákról szól. Köszike... :D
 
T

torsen

Guest
Azért volt jó, mert akkor fiatalok voltatok és állt még aminek állnia kellett. Most trottyos öregek vagytok és mindenetek fáj. Persze, hogy jobb volt akkor.
A trottyos öreget is magamra véve (nincs harag, ilyen az élet:) kijelenthetem, hogy nem volt jó! Sőt! Csak mindenkinek szelektív a memóriája. Egy dolog volt biztos: volt munkád! Egészségtelen munkahelyen, elavult szerszámokkal és gépekkel, lerohadt szociális blokkal, hozzá nem értő pártmunkás vezetőkkel, alacsony bérért, amivel ha (véletlenül) át tudtad lépni a határt egy koldusnak érezhetted magad külföldön. Ügyeskedésre, másodállásra, fusira kényszerítve tudtál megélni, ami minden normális embert megalázott. Én így emlékszem...