[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
.
Nem biztos, hogy azok parlagon vannak hiszen Oroszországot is védeni kell még ilyen helyzetben is...én úgy számolok, hogyha az amcsi számok igazak tehát 150.000 orosz haderő van Ukrajnában, akkor ahhoz max 70.000-80.000 fő valós harcértékkel rendelkező orosz katonát tudnak még bevetni....
A 150 ezerben benne van a légierő, tengerészet és különleges alakulatok is. Szóval kb az elérhető szfi erők 1/3 van itt bevetve, kb 100 ezer fő. Én azt gondolom, hogy még durván 100 ezret tudnának viszonylag simán bedobni. Illetve ha nagyon nagy a gebasz, akkor minimális tartalékos behívással 200 ezret.
De ez a saját véleményem.

És biztos nincsenek parlagon, Örményország környékén tuti, hogy ugrásra készen áll egy komolyabb haderő pl.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
USnél kivétel a szarrá bombáznak mindent. A Groznij taktika az Oroszoké.

Nem tudom mit akarnak megtartani Szumi, Mariupol....nál de Mariupolt képek alapján jobban szétlötték mint Groznijt. A dolog extrája, hogy oroszok mészárolnak oroszokat. Mariupol 45% orosz. Oroszok háza lett földig rombolva, orosz családokat ölt meg a tüzérség, haltak meg a színházban.

Putyin z oroszok mészárosa.
Patrick Lancaster

Church & School Targeted In Ukraine​

Mariupol Human shields (Special Report) Russia - Ukraine War​


Patrick Lancaster Confirms Ukrainian's Are Bombing Civilians As Western Media Blaming Russia​

 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem mutatnak mást. Még a legleg nagyobb szívást Faludját ahol a polgári lakosság nagyja ellenálló volt se porig rombolták hanem házról házra veszteségeket bevállalva tisztították meg.

Amit Groznij, Mariupol, Szumi....nál látunk az az orosz alap. USnál meg a kivétel. Sött talán nem is ugrik be olyan város amit úgy porig romboltak volna mint Groznijt vagy Mariupolt vagy....

És ahogy írtam ebben a legszebb, hogy pl Mariupolnál a lakosság 45% orosz. Oroszok mészárolnak tömegével, tüzérséggel oroszokat. Oroszok rombolják le elképesztő mennyiségben az oroszok házait. Oroszok ölik meg az Orosz gyerekeket. Tüzérséggel.

Putyin az Oroszok mészárosa.
Az áldott filantropok. Akkor az az 1 millió iraki mind öngyilkos lett :)
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
.

A 150 ezerben benne van a légierő, tengerészet és különleges alakulatok is. Szóval kb az elérhető szfi erők 1/3 van itt bevetve, kb 100 ezer fő. Én azt gondolom, hogy még durván 100 ezret tudnának viszonylag simán bedobni. Illetve ha nagyon nagy a gebasz, akkor minimális tartalékos behívással 200 ezret.
De ez a saját véleményem.

És biztos nincsenek parlagon, Örményország környékén tuti, hogy ugrásra készen áll egy komolyabb haderő pl.
Ha jól olvastam akkor Tádzsikisztánban is van egy nagyobb ha nem a legnagyobb Orosz kontingens, valami 8-10 ezer katonka. De lehet Türkmenisztánban vannak. Isztán isztán mindegy nekem:confused:
 
K

Kopi2000

Guest
Nem biztos, hogy azok parlagon vannak hiszen Oroszországot is védeni kell még ilyen helyzetben is...én úgy számolok, hogyha az amcsi számok igazak tehát 150.000 orosz haderő van Ukrajnában, akkor ahhoz max 70.000-80.000 fő valós harcértékkel rendelkező orosz katonát tudnak még bevetni....
Wilson, gondolj át valamit. Oroszhonban van a szárazfőldi hadsereg és kb. még egyszer annyi a különféle fegyveres erők szervezetei, amelyek szintén bevethetők Ukrajnában. Gondolj csak a Nemzeti Gárdára, meg a töméntelen más nevű szervezetre... Persze harcérték szempontjából inkább könnyű lövészerők....
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ez egyrészt az ukrán közvéleménynek szól így éltünk azt adni, hogy nem mondtak le a Krimről, másrészt ez esetleg az oroszok számára is elfogadható...
lehet, bár azért kicsit összetettebb, mint egy stinger
Na ez az, a Starstreak ugyan nyilván nem igényel atomfizikusi képzettséget, de nem egy Stinger vagy Strela… Nem tudom mennyire okos ötlet ez, majd kiderül. Épp elsülhet ez úgy is mint anno a magyar Mistral lövészet… En ezt nem vállaltam volna be.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 757
15 688
113
.

A 150 ezerben benne van a légierő, tengerészet és különleges alakulatok is. Szóval kb az elérhető szfi erők 1/3 van itt bevetve, kb 100 ezer fő. Én azt gondolom, hogy még durván 100 ezret tudnának viszonylag simán bedobni. Illetve ha nagyon nagy a gebasz, akkor minimális tartalékos behívással 200 ezret.
De ez a saját véleményem.

És biztos nincsenek parlagon, Örményország környékén tuti, hogy ugrásra készen áll egy komolyabb haderő pl.
És a belaruszok sem szálltak még be, ami nekem kezd kicsit wtf lenni.
Még mindig ott tartunk, hogy rohadtul nem értjük, mi a fenét csinálnak valójában az oroszok, és ez nem tetszik. @Filter
 
W

Wilson

Guest
.

A 150 ezerben benne van a légierő, tengerészet és különleges alakulatok is. Szóval kb az elérhető szfi erők 1/3 van itt bevetve, kb 100 ezer fő. Én azt gondolom, hogy még durván 100 ezret tudnának viszonylag simán bedobni. Illetve ha nagyon nagy a gebasz, akkor minimális tartalékos behívással 200 ezret.
De ez a saját véleményem.

És biztos nincsenek parlagon, Örményország környékén tuti, hogy ugrásra készen áll egy komolyabb haderő pl.
Persze, bár azt jó lenne tudni, hogy mennyi ember tartozik az Ukrajnában bevetett légierőhöz, és azokat beleszámolták-e az amcsik a 150.000-s haderőbe mivel ugye ők effektíve Oroszországból "operálnak". De ettől függetlenül, ugye békeidőben is lenni kell egy azonnal bevethető haderőnek Oroszország területén,Oroszország fizikai határainak védelme miatt és ezenfelül, Örményország mellett nagyon nem szabad megfeledkezni Közép-Ázsiáról az Isztánokról sem, amiatt a térség miatt is kell egy gyorsreagálású azonnal bevethető haderő...
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 757
15 688
113
Én se gondoltam volna. Megettem az Orosz aitpropot, hogy nem is nemzet. Meg szétesik az ukrán hadsereg. Meg... Még én is megettem amit Boki és társulata az évek alatt ide összehazudozott. Had gratuláljak Boki, antigonosz, joker.... legyetek akár fizetettek akár lelkes hülyék!

Most viszont már egy nemzetet látok. Ami lehet nem volt de már van. Az ország élén egy Churchill kaliberű elnököt! És míg 1hónapja 0% esélyt adtam Ukránoknak most elképzelhetőnek tartom!!!, hogy megmarad Ukrajna. Saját akaratából. Nem bábkormánnyal. És ha megkötik a békét onnantól az lesz Ukrajna nagy honvédő háborújának a napja. Ahol ez a nemzet eldöntötte, hogy létezni akar.

Slava Ukraini!​

Slava Ukrainizni magyarként…
No comment…
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Én se gondoltam volna. Megettem az Orosz aitpropot, hogy nem is nemzet. Meg szétesik az ukrán hadsereg. Meg... Még én is megettem amit Boki és társulata az évek alatt ide összehazudozott. Had gratuláljak Boki, antigonosz, joker.... legyetek akár fizetettek akár lelkes hülyék!

Most viszont már egy nemzetet látok. Ami lehet nem volt de már van. Az ország élén egy Churchill kaliberű elnököt! És míg 1hónapja 0% esélyt adtam Ukránoknak most elképzelhetőnek tartom!!!, hogy megmarad Ukrajna. Saját akaratából. Nem bábkormánnyal. És ha megkötik a békét onnantól az lesz Ukrajna nagy honvédő háborújának a napja. Ahol ez a nemzet eldöntötte, hogy létezni akar.

Slava Ukraini!​

Várd ki a végét! Még mindig ropognak a fegyverek és robbanak a bombák. Még senki nem írt alá semmit, és még se az orosz se az ukrán bohóc nem találkoztak! Nyugtával dicsérd a napot. Nem hiszem hogy az orosz így behúzott farokkal elkullogna mikor már az ország 1/3-t megszállta
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113

És ezt mondta David Arakhamia, az ukrán delegáció képviselője a tárgyalások után​

  • A tárgyalási platform áthelyezése Fehéroroszországból Törökországba az első győzelmünk.
  • Új nemzetközi szerződést javasoltunk Ukrajna biztonságának garanciáival.A kezesek között vannak az ENSZ Biztonsági Tanácsának országai, valamint Törökország, Németország, Kanada, Lengyelország, Izrael. Néhányan közülük már megkapták az előzetes hozzájárulást.
  • Nem rendeztük a problémákat a Donbászszal és a Krímmel, így a kezes országok nem fognak működni ezeken a területeken. De Ukrajnának csak azokat a határait ismerjük el, amelyeket a világon elismernek.
  • Ezenkívül a kezes országoknak segíteniük kell Ukrajnát az EU-hoz való csatlakozásban
Erre már válaszoltam itt
#102 484
#102 494
Kiegészítem azzal hogy érthető a mögöttes tartalom /új nemzetközi szerződés/ csak a technikai megvalósításával mehet a idő. Továbbá mi van ha a oroszoknak ez a pont nagyon nem tetszik?
Szóval így értelmezendő amit írtam hogy ez a pont akár felejtős is lehet.
Pozitív hogy ensz bt államok vennének részt benne + két ázsiai ország /összesen 3 ázsiai ország/ két angol szász állam stb. tehát ez így rendben lenne.
De egy ilyen szerződés elfogadása otthoni ratifikálása mindenki által stb. ez komoly kockázati tényező a idő faktor a részt vevő államok belpolitikai viszonyai miatt stb.
Ismétlem ez egy jó indulatú ötlet de pl. az hogy a kezes országok kína oroszország törökország usa britek stb. segítség ukrajna eu-s tagságát...
:cool:
Szóval ezekből a szempontokból ez a kezeses dolog kicsit "zenésznek tűnik" + amit írtam krízisben egy ilyen szerződés kb. semmit nem ér.
 
W

Wilson

Guest
Wilson, gondolj át valamit. Oroszhonban van a szárazfőldi hadsereg és kb. még egyszer annyi a különféle fegyveres erők szervezetei, amelyek szintén bevethetők Ukrajnában. Gondolj csak a Nemzeti Gárdára, meg a töméntelen más nevű szervezetre... Persze harcérték szempontjából inkább könnyű lövészerők....
Szerintem jelenleg a harcérték számít semmi más, vagy azonnal be tudják vetni ezeket az egységeket vagy nem.....Hozzá kell tennem az általad említett gárdisták is már ott harcolnak Ukrajnában....
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Én se gondoltam volna. Megettem az Orosz aitpropot, hogy nem is nemzet. Meg szétesik az ukrán hadsereg. Meg... Még én is megettem amit Boki és társulata az évek alatt ide összehazudozott. Had gratuláljak Boki, antigonosz, joker.... legyetek akár fizetettek akár lelkes hülyék!

Most viszont már egy nemzetet látok. Ami lehet nem volt de már van. Az ország élén egy Churchill kaliberű elnököt! És míg 1hónapja 0% esélyt adtam Ukránoknak most elképzelhetőnek tartom!!!, hogy megmarad Ukrajna. Saját akaratából. Nem bábkormánnyal. És ha megkötik a békét onnantól az lesz Ukrajna nagy honvédő háborújának a napja. Ahol ez a nemzet eldöntötte, hogy létezni akar.

Slava Ukraini!​

pf......... :D :D :D :D :D
Éreztem én a trollkodást, de sajnos nem engedted el a billentyűzetet időben.
 
W

Wilson

Guest
Na ez az, a Starstreak ugyan nyilván nem igényel atomfizikusi képzettséget, de nem egy Stinger vagy Strela… Nem tudom mennyire okos ötlet ez, majd kiderül. Épp elsülhet ez úgy is mint anno a magyar Mistral lövészet… En ezt nem vállaltam volna be.
Én nem gondolnám, hogy gondot okozna nekik, amúgy nem nagyon van választási lehetősége az Ukránoknak minden fegyverre szükségük, van pláne egy ennyire potens MANPADS-ra.....p
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Wilson, gondolj át valamit. Oroszhonban van a szárazfőldi hadsereg és kb. még egyszer annyi a különféle fegyveres erők szervezetei, amelyek szintén bevethetők Ukrajnában. Gondolj csak a Nemzeti Gárdára, meg a töméntelen más nevű szervezetre... Persze harcérték szempontjából inkább könnyű lövészerők....
A helyzet az, hogy valójában nincs. Ugye @Wilson számait le kellett ellenőriznem, de úgy néz ki akkor szükséges az optimistább elemzés fordítása is, majd holnap ha lesz rá időm...
Szóval azt kell látni, hogy ahogy íródott @Vasgyar álltal komolyabb erők vannak az Isztánokban, kell erő Dagesztánba is, nyilván már most úgy vannak vele az azeriek, hogy lehet csipkedni az Örményeket, ami hosszú távon nem életbiztosítás, de oda is le kell kötniük egy jól látható erőt, természetesen azért kellenek Szíriába is csapatok.
Jelenleg kb a VDV tengerészgyalogság és szfi erők kb 1/3a van bevetve. Ezt kb 1/2ig tudják emelni úgy, hogy a minimálerő mindenhol megmarad. Ez nálam 100 ezer fő körül jön ki, Wilsonnál 70-80, de semmi képpen se sokkal több.
Természetesen ha elrendelik a tartalékosok részleges behívását, akkor egy hónapon belül ez 2-300 ezer embert jelent, mert Isztánokba és Bajdzsánok ellen bőven elégséges egy tartalékos is ha megkapta a frissítő képzést. De ez tudtommal nem történt meg.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
És a belaruszok sem szálltak még be, ami nekem kezd kicsit wtf lenni.
Még mindig ott tartunk, hogy rohadtul nem értjük, mi a fenét csinálnak valójában az oroszok, és ez nem tetszik. @Filter
Na ez egy nagyon jó kérdés... Engem (és sok mindenki mást, köztük szakértőket) is érdekelne a Délnyugat-Belarussziában még várakozó orosz alakulat, illetve magának a belarusz erőknek a rendeltetése... Nem tudja pontosan senki amúgy. Rácz szerint elképzelhető, hogy biztosításként vannak ott talán arra az esetre, ha mégis valamilyen úton módon megváltoztatná álláspontját a NATO vagy - még inkább - egy NATO tagállam (a lengyelekre gondolok itt elsősorban), vagy lehet valami elterelés... Passz. Majd lehet kiderül idővel.
 
W

Wilson

Guest
Én se gondoltam volna. Megettem az Orosz aitpropot, hogy nem is nemzet. Meg szétesik az ukrán hadsereg. Meg... Még én is megettem amit Boki és társulata az évek alatt ide összehazudozott. Had gratuláljak Boki, antigonosz, joker.... legyetek akár fizetettek akár lelkes hülyék!

Most viszont már egy nemzetet látok. Ami lehet nem volt de már van. Az ország élén egy Churchill kaliberű elnököt! És míg 1hónapja 0% esélyt adtam Ukránoknak most elképzelhetőnek tartom!!!, hogy megmarad Ukrajna. Saját akaratából. Nem bábkormánnyal. És ha megkötik a békét onnantól az lesz Ukrajna nagy honvédő háborújának a napja. Ahol ez a nemzet eldöntötte, hogy létezni akar.

Slava Ukraini!​

Szerintem ne ekézd őket, álljon itt mindenkinek tanulságként ez a nyilatkozat az invázió előttről....

Az Egyesült Államok vezérkari főnöke, Mark Milley tábornok nem értett egyet a nyugati média azon előrejelzéseivel, hogy Kijev két nap alatt elesik, ha Oroszország "megszállja Ukrajnát". Véleménye szerint az ukrán főváros három napon belül fog elérni.


72 óra kell Kijev elfoglalására....

mark-milli-zajavil-96_main.jpeg


Milly nem értett egyet a nyugati médiával, amely szerint Kijev két nap alatt elesik, ha Oroszország megszállja Ukrajnát. Fotó: GetArchive

Az Egyesült Államok vezérkari főnöke, Mark Milley tábornok nem értett egyet a nyugati média azon előrejelzéseivel, hogy Kijev két nap alatt elesik, ha Oroszország "megszállja Ukrajnát". Véleménye szerint az ukrán főváros három napon belül fog elérni.

Milli ezt egy zárt kongresszusi meghallgatáson mondta - jelentette a Fox News forrásokra hivatkozva.

A tábornok szerint egy teljes körű ukrajnai orosz invázió esetén Kijev 72 órán belül eleshet, és ez
15 000 ukrán katona és 4000 orosz katona halálát okozhatja.

A Fox News szerint több törvényhozó aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a Biden-kormányzat nem reagált gyorsan, és nem nyújtott Ukrajnának jelentős katonai segítséget, például légvédelmi rakétarendszeret.

A Fox News szerint a Biden-kormányzat tisztviselői erre úgy reagáltak, hogy a Kijevnek nyújtott jelentős katonai segélyt Oroszország ürügyként használhatná fel Ukrajna lerohanására.

Az USA és az EU is azon dolgozik, hogy felkészüljön egy invázió esetén kialakuló súlyos menekült- és migránsválságra.

A Reuters korábban két meg nem nevezett tisztségviselőre hivatkozva azt írta, hogy az Egyesült Államok már kiszámolta, milyen veszteségek várnak Ukrajnára egy "orosz invázió" esetén, amelyről a nyugati média már hónapok óta beszámol. Washington becslései szerint Ukrajna 5000 és 25 000 közötti embert veszíthet.

Colonelcassad

Valószínüleg neki több releváns információja,volt Ukrajnáról az ukrán haderőről az ukrán államszervezetről mint nekünk itt a fórumon....