[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Nem értem! Leülnek tárgyalni az oroszok és az ukránok, az oroszok nem értek el érdemi áttörést, már nem Ukrajna elfoglalása a cél hanem a Donbassz, feladják a kijevi frontot. Erre a britek még komolyabb fegyvereket akarnak küldeni? Ezek után?
Ez két dolgot jelenthet:
1. Az oroszok csak kamuznak és teljesen más van a háttérben, ezért ez a brit vélemény.
2. Az oroszok nem kamuznak és az ukránoknak eszük ágában sincs betartani a leendő megállapodást.
Amíg nincs aláírva semmilyen békemegállapodás addig nincs nagyon miről beszélni,ráadásul az oroszok bejelentették, hogy a pozitív megbeszélések ellenére az orosz hadműveletek folytatódnak,úgyhogy szerintem nincs mit számon kérni az ukránokon,és a britteken.....
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Mi lesz a maradek kisebbsegekkel? Mi lesz a naci gardakkal? A maffiauralommal? A korrupcioval? A szetosztott mindenfele fegyverekkel, aknakkal? A szabadon engedett bunozokkel? Stb....
Ez az 1000000 dolláros kérdés. Vajon kiknek a kezébe kerül az a rengeteg ATGM és MANPADS? Nagy baj lehet még ebből.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Azok ott anyák, apák fiai. Azok az anyák, apák meg fognak roppanni.

és még mindig a legdurvább ebben az egészben, hogy a háború a 20-45%ban oroszok lakta vidéken dúl. Mariupol lakosságának 45% orosz volt! Oroszok ölnek oroszokat. Oroszok, orosz tüzérség öl orosz gyerekeket. Orosz nőket. Orosz tüzérség rombolja a földig az oroszok lakásait, házait.

Putyin az Oroszok mészárosa.
A tragédiákat nézve igazad van....

MInt, ahogy az ukránok oldalán is igaz ez, ahol egy usa báb humorista lerombolja a saját országát nyugati érdekből, holott eddig nyugodtan éltek többségében.... és az általa/rajta keresztül folyamatosan generált feszültség vezetett ide. Ennek a felelősségén lazán túl lép mindenki aki úgy akarja látni.

De ez az orosz oroszt öl is átgondolandó....
először is az ukrán sereg fészkelte be magát ebbe az orosz térségbe, így más lehetőséget nem is hagyott, így a civil célpontok lövése ahova beásták, fészkelték magukat nekik nem annyira drága.. hulljon a orosz gondolja az ukrán.
Kezdetben voltak videók ahol verekedett a civil pont Harkovban, mert nem akarta, hogy a katonák az ő társasházukba menjenek be, ezáltal célponttá téve őket ...

De ez egy háború.... az ilyen.. ezért kell kimaradni belőle...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ahol és amilyen mértékben lehet, támogatni kell az Ukrán kormány kéréseit.
Azt hiszem, hogy Zelenszkynek ezt a kérését részben lehetne teljesíteni:
"ki kell terjeszteni a szankciókat, le kell mondani az orosz olajról, nem szabad kereskedni Oroszországgal"
Tehát első lépésként csökkenteni kell az orosz gázforgalom mértékét, 2,160,000 kWh/h -val, hogy nyomást helyezzünk az oroszokra. Ja, hát ez pont ugyan annyi gáz, mint amennyi jelen pillanatban Ukrajnába megy Magyarországról. Persze a hazai szükségleteket fedezni kell...
Aztán mehet a műbőr tártáska, meg a kék álcafesték; mert sajnos más halálos eszközt nem tudunk adni. Csak nehogy a fekete piacra kerüljenek.
 
W

Wilson

Guest
WILSON! Nezd mar meg lecci, nem 03.05 hanem 03.22 es 03.29 kozott, azaz a MULT HÉTEN hol lottek le az ukranok 30 repulot. A dronok masik rublikaban vannak.
Netto kamu info amit ez az osszegzes hoz, ezert teljesen felesleges ide bekavarni ezentul mert mi ketten most is ezen vitatkozunk feleslegesen aki betette meg lexarja hogy hulyeseg, berakja meg 6x a heten.
Jogos....Nem nyitottam meg teljesen a bejegyzést, csak a legfelső ikonográfiát néztem.........
.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Amíg nincs aláírva semmilyen békemegállapodás addig nincs nagyon miről beszélni,ráadásul az oroszok bejelentették, hogy a pozitív megbeszélések ellenére az orosz hadműveletek folytatódnak,úgyhogy szerintem nincs mit számon kérni az ukránokon,és a britteken.....
Így van tárgyalás sorozatok folynak delegáltakkal.ez még közel sem kieggyezés.
most a küldöttek tárgyalnak. nem eggyeztek még ki csak közelítik az álláspontokat.
ők maximum korllátozott tűszszüneteket tárgyalhatnak ki ami azonnali hatású. ez a korlátozás lehet időbeli vagy frontszakaszra illeszkedő.
(1-3-5 nap teljes vagy bizonyos frontszakaszon ) egy 5 napos tűzszünet teljes szakaszon azt jelenti hogy nagy tárgyalásokra készülnek. ilyen még kilátásban sincs. Egy ilyen 5 napos tűzszünet közben vagy után szoktak megkezdődni ahol a vezetők tárgyalnak finomítanak a feltétleken.. Nagy vonalakba eggyetértenek (amiben a delegáltak megeggyeznek (itt még nincs megeggyezéés csak álláspont közeledés.) ezután amikor a vezetők tárgyalnak. lehet olyan hogy újra megindul a front... (itt valamelyik fél nagyon eszetlen.) vagy csak lokáloisan indul meg egy egy frontszakasz. (ez általában utal a vitás területre vagy egyéb követelésre.) vagy meghosszabítják a tűzszünetet. (tudják hogy megeggyeznek csak a részletek kidolgozása több időt vesz igénybe (egy két alternatívás megoldás van a terítéken.) és van hogy kitűzik a következő tárgyalás időpontját közeli időpontban. (valójában megköttetett már szóba a megállapodás lehet már félhivatalos megállapodás isszületik.) a köv tárgyalás már csak ceremoniális... (itt borítani nagyon rizikós.)
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and paul64

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
382
2 523
93
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azt nem értem, hogy eddig miért nem képzett súlypontot? Légierő? SEAD?? Annyira amatőrök.
De szerintem valahogy most is el fogják baxni. :D
Mert más volt a cél . Minél nagyobb területre , minél mélyebben bevonulni . Az Ukrán erők koncentrációját megakadályozni ! Kíváncsi lennék , hogy az a pár zászlóalj a kirakat konvojjal mekkora Ukrán erőt kötött le ? Míg várják a támadást északról , meg a bekerítést az Orosz szépen köszöni a "V" egységek közreműködését (itt láthattuk a legtöbb sorállományút ) akiket most kivonnak és helyükre a Fehéroroszországba most szállított magasabb képzettségű egységek érkeznek . Végeztek a két köztársaság teljes megtisztításával , tönkre verték az AZOV-ot a főhadiszállásukon , a Krím természetes vízellátását biztosították + a szárazföldi kapcsolatot . Az egységeik folyamatos lekötő harccal és a Ruaf-al helyhez szögezik a keletre összpontosított erőket . Ha jók a számításaim akkor most , hogy tisztázódott , hogy a kutya sem segít az Ukránoknak így az otthoni elit egységekből is jókorát harcba lehet küldeni és összfegyvernemi harccal bedarálni a bekerített ukrán egységeket . És lesz hely és idő -na meg kellő elrettentés Mariupollal- , hogy "kultúrálltan " tisztítsák meg a településeket . Aztán május 8-án megnézzük igazam volt e ?
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 001
14 662
113
Korrekt, logikus elemzés...
 
W

Wilson

Guest
Mert más volt a cél . Minél nagyobb területre , minél mélyebben bevonulni . Az Ukrán erők koncentrációját megakadályozni ! Kíváncsi lennék , hogy az a pár zászlóalj a kirakat konvojjal mekkora Ukrán erőt kötött le ? Míg várják a támadást északról , meg a bekerítést az Orosz szépen köszöni a "V" egységek közreműködését (itt láthattuk a legtöbb sorállományút ) akiket most kivonnak és helyükre a Fehéroroszországba most szállított magasabb képzettségű egységek érkeznek . Végeztek a két köztársaság teljes megtisztításával , tönkre verték az AZOV-ot a főhadiszállásukon , a Krím természetes vízellátását biztosították + a szárazföldi kapcsolatot . Az egységeik folyamatos lekötő harccal és a Ruaf-al helyhez szögezik a keletre összpontosított erőket . Ha jók a számításaim akkor most , hogy tisztázódott , hogy a kutya sem segít az Ukránoknak így az otthoni elit egységekből is jókorát harcba lehet küldeni és összfegyvernemi harccal bedarálni a bekerített ukrán egységeket . És lesz hely és idő -na meg kellő elrettentés Mariupollal- , hogy "kultúrálltan " tisztítsák meg a településeket . Aztán május 8-án megnézzük igazam volt e ?
De Ogre ha nézed a beszámolókat az orosz oldalról.is gyakorlatilag az "elit egységeik" nagy része már Ukrajnában harcol ,és otthon is hagyni kell tapasztalt azonnal bevethető haderőt....
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Én se gondoltam volna. Megettem az Orosz aitpropot, hogy nem is nemzet. Meg szétesik az ukrán hadsereg. Meg... Még én is megettem amit Boki és társulata az évek alatt ide összehazudozott. Had gratuláljak Boki, antigonosz, joker.... legyetek akár fizetettek akár lelkes hülyék!

Most viszont már egy nemzetet látok. Ami lehet nem volt de már van. Az ország élén egy Churchill kaliberű elnököt! És míg 1hónapja 0% esélyt adtam Ukránoknak most elképzelhetőnek tartom!!!, hogy megmarad Ukrajna. Saját akaratából. Nem bábkormánnyal. És ha megkötik a békét onnantól az lesz Ukrajna nagy honvédő háborújának a napja. Ahol ez a nemzet eldöntötte, hogy létezni akar.

Slava Ukraini!​

Hmm..
Egyrészről olyan nagyon ne legyél lelkes ukrán rajongó, mert az épp aktuális nézőpont cserédnél elfelejted, hogy ez egy velünk kifejezetten ellenséges vezetésű ország, aki folyamatosan csesztet, fenyeget és már messze nem csak a kárpátaljai magyarokat.

Ha katonai szempontból nézzük, akkor az elmúlt 10 évet is elfelejtetted, amióta folyamatos kiképzést, modern fegyvert, pénzt és amit én az egyik legfontosabbnak tartok, NATO felderítési adatokat kapnak.... plusz a több ezer fizetett zsoldos, kiengedett bűnöző, stb... szóval ez messze nem csak Ukrajna serege ami egyébként Európa egyik legnagyobbja volt, és a 2. legnagyobb országa... de a korrektség mondatja velem, hogy beleálltak rendesen a harcba! De a hosszútávú értelmébe már nem vagyok biztos az erőfeszítésüknek...

Az orosz sereg eredményeiről lehetne beszélni, hogy mennyire gyors, hatásos az tény.... én is többet gondoltam bele, de ezt a képet egyben kell látni...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Őfelsége Kormánya jelenti:
-RU az elszenvedett súlyos veszteségek miatt Belarusz és RU-ba való visszatérésre kényszerült újraszervezésre
és feltöltésre. Ez további terheket ró az amúgyis béna logisztikára és demonstrálja, hogy mennyire nehéz
lenne ezt nekik UA-ban véghezvinni.
-a bénázást tömeges tüzérségi és rakétás csapásokkal kompenzálják
-RU DNR, LNR fókusza fényesen bizonyítja, hogy és elismerése annak, hogy egyszerre egy dolognál
többre képtelenek koncentrálni

...többé kevésbé :D
 
W

Wilson

Guest
morning.
én azt mondanám, hogy az oryx a leg mérvadóbb még mindig
A jelenleg nyilvános forrásból dolgozók közzül igen az Oryx az egyik legmérvadóbb...
Az oroszok egy nagyon jó elemzést elemzést csináltak a saját helikopter és repülő veszteségeikről 03.05-l bezárólag annak a fordítását beraktam a legiharc topikban, ha lesz ma idő lefordítom az ukrán Szu-25-k részvételéről és veszteségeikről szóló orosz elemzést sok fényképpel.....
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 978
5 415
113
Fog of War - valamit nagyon nem tudunk szerintem.
Vagy ennyire fosnak egy NATO támadástól másik fronton? Vagy készen kell állni egy finnek elleni támadásra egy esetleges NATO csatlakozási szándék esetére?

A "höhö az oroszok jól leszerepeltek, és kiderült nem nagyhatalom, de még közép se, igor a traktoros is elpicsázza őket" magyarázat max egy O1G-s hávégébohócot elégít ki. Itt valami másnak IS kell lennie a háttérben.

Az USA újabb szankciókat lengetett be, lassan elérünk egy nagyon veszélyes pontra.
Az egyik értelmesebb amerikai elemző szerint Putyin azért döntött a támadás mellett, mert a helyzet eljutott oda, ahol a nem cselekvés költsége sokszorosan meghaladta a támadás következményeinek költségét. Nyilván nem napokban, és nem is években kell gondolkodni, minimum évtizedekben. Eljött az a pont, ahol a worst-case-scenario a jelenlegi orosz államiság felbomlásához, és/vagy a MAD doktrína megszűnéséhez vezethetett volna 1-2-3 évtized múlva.

És ha ez igaz, és ha az USA-nak semmilyen európai gazdasági/katonai/polgári veszteség nem drága, ha mindig lehet nem csak 19-re, de 21re is lapot kérni, akkor el fog jönni a pont, amikor minimum egy korlátozott, akár egy izraeliek által alkalmazott megelőző csapáshoz hasonló, nem nukleáris hatalom NATO ország elleni akció is valósággá válhat. Mert már nem lesz hova hátrálni.

Ma a ruszkik rubelben fizették az aktuális törlesztőt, ami technikai államcsőd a nyugatiak szerint. Jelenleg 50% a CDS felár. Nyilván a ruszkiknak vannak tartalékaik mind gazdasági értelemben, mind pszichológiailag, de egy idő után Ő is dönthet úgy, ahogy az amerikaiak - meg kell fizettetni velük a 'helytelen' gondolkodásuk és akcióik árát, vagyis hagy fájjon nekik is. Ilyeneket tudnék elképzelni:
-transzatlanti kommunikációs kábelek elvágása
-teljes energiaembargó az ő részükről
-előző plusz pár norvég stb vezeték szabotálása
-reszcowi reptér szétbombázása
-Narva(96% orosz lakosság) elfoglalása, vagy akár egy balti hadművelet

Most lehet azzal jönni, hogy de hát ukrajnával sem bírtak, de itt az eredeti elképzelés az volt, hogy amit lehet kímélünk, mert nekünk is kelleni fog, és a civileket nem akarjuk magunk ellen fordítani. A propaganda ezt már keresztül húzta, tehát amott lehetne nyílt sisakos a küzdelem. Plusz ugye itt egy 150ezres haderővel mentek be, azt is legalább 5 irányból. Amikor majd megjelenik 200.000 másik orosz katona Észtország határán, akkor mi lesz?
Tudom, tudom, NATO-t nem meri megtámadni, mert akkor repül az atom. Persze...

Amíg nem Franciaországra, a britekre, vagy az USA-ra irányul, vagy esetleg nem a nuclear sharingben résztvevő országok valamelyikére, addig nem lesz nukleáris válasz.

Ha holnap hajnalban megindulnának a Balti államok ellen, mi lenne a NATO válasza? Bombázás? Mondjuk Reszcow pukk. Vagy inkább egy hívás a forró dróton - SleepyJoe, igen, megtámadtam a NATO-t. Ha élesítitek az 5. cikkelyt, akkor MAD van. Ha bombáztok, adok egy taktikai sakkot Lengyelre vagy Romániára. Ha erre válaszolsz, akkor MAD van. Amíg nem New Yorkra, Washingtonra, Dallasra mennek a rakéták, miért tenné kockára a saját létét? Elvekért? Gyöngyökért? Vagy inkább az lenne, hogy mindenki nyugodjon le a pi...ba és egyezzünk meg az érdekszférák határáról egy szalvétán...

Ugye amikor az O1G-s hávégébohócok felhozzák az oroszok ellen 1848-at (ami eleve 49), 1945-t, meg 56-t, utóbbi kettőnél mindig elfelejtik, hogy a drága jó angloidok egy darab szalvétán dobtak oda minket Jaltában. Az elsőnél meg, hogy a derék németek hívták ránk őket. Jó, tudom, emezeket a németeket ma már osztrákoknak kell hívni.
Ezek közül az energia embargó ami nem váltana ki nyílt Nato-Orosz hábút!Nem véletlen akarják elkerülni még azt is hogy ukrajnába beavatkozzon bármelyik NATO tagállam!Egyenlőre még az energia embargót se akarják vagy inkább nem engedhetik meg maguknak az ezzel járó bevétel kiesést!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Az Oroszok legalább 5 megyét leszednek (Kiev DnyeckLuhanks már orosz) Ukrajnából. 6. kon kb most megy a vita. Ha az orosz bedobja tűzkeresztségbe az állomány lehető legnagyobb részét rotációba ami esedékes. lehet lessz az 7 megye is amire az osrosz számottarthat... (plussz az apró 1- város ide egy falu oda folyónál levágva...)

az ukránnak (donyeck luhanszk krimet nem számítva.) max 4 megye elvesztésélyig tudnak elmenni most. (legoptimálisabb esetben is az eddig kiesett megyék mellé 3 ameddig letudna menni.) De ekkor jókora engedményeket kellene tenni minden más területen.
tehát itt a kérdés szerintem hogy. 3-4-5-6-7 megye lessz e a vége orosz kézbe + a krim donyeck luhanszk. én egy 6 ost kinézek az oroszokból de engedményeket tesz ukrajnának más területeken.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 612
48 091
113
Mért ki lötte pl buta rakétás, csöves tüzérségel azokat a városokat ahol a lakosság 30-45% orosz? Ahol a lakások, házak 30-45% orosz tulajdonban van? Ahol a gyerekek 30-45% Orosz? pl Mariupol? Szumi?.... Csak nem az Oroszok? Putyin parancsára?

A nem engedték ki meg Orosz agitprop. Detto ez volt Szíriában és Csecseneknél is. Bevált. A difi "csak" annyi, hogy most nem szír gyereket mészárol Putyin hanem Orosz gyerekeket.

Nem halott gyerekes videot raktam be. A videon katonák vannak. És kellenek, hogy lássuk a háború borzalmát kicsit eluralkodott errefele a warmonger hozzáállás. Talán vmit segít rajta.

Én is kérdeznék: ki települt be a városokba harcolni, ahelyett, hogy nyílt terepen ütközött volna meg az ellenféllel? Emlékezetem szerint nem az oroszok.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Én is kérdeznék: ki települt be a városokba harcolni, ahelyett, hogy nyílt terepen ütközött volna meg az ellenféllel? Emlékezetem szerint nem az oroszok.
Melyik modern háborúban mentek ki a mezőre klasszikus csatásat játszani???
/Nyilván az erőviszonyok miatt a jelenlegi helyzetben esélyük sem lett volna face to face./