[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 239
67 931
113
Chernivih közelében oroszok találták

FPCr3gEXMAI54u5
FPCr3gJXoAQCWRr
Itt van mire valo az elektronyika. Gondoltam valami titkosito berendezes mikor meglattam.

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 239
67 931
113
Én se gondoltam volna. Megettem az Orosz aitpropot, hogy nem is nemzet. Meg szétesik az ukrán hadsereg. Meg... Még én is megettem amit Boki és társulata az évek alatt ide összehazudozott. Had gratuláljak Boki, antigonosz, joker.... legyetek akár fizetettek akár lelkes hülyék!

Most viszont már egy nemzetet látok. Ami lehet nem volt de már van. Az ország élén egy Churchill kaliberű elnököt! És míg 1hónapja 0% esélyt adtam Ukránoknak most elképzelhetőnek tartom!!!, hogy megmarad Ukrajna. Saját akaratából. Nem bábkormánnyal. És ha megkötik a békét onnantól az lesz Ukrajna nagy honvédő háborújának a napja. Ahol ez a nemzet eldöntötte, hogy létezni akar.

Slava Ukraini!​

Ha ugy lesz ahogy gondolod, akkor a nemzetiszocializmus feltamad halottaibol es intezmenyesitve lesz az EU-ban. En speciel nagyon nem szeretnek semmilyen "izmust", sajnos az ilyenekre egy rakas ember raharap, legyen az kommunizmus, liberalizmus, szocializmus, vagy nemzetiszocializmus. Mas se hianyzik ide nekunk mint hogy ennek a maffiaallam Ukrajnanak kenye kedve szerint teljesitsuk a jovoben a koveteleseit, a Unio es a Nato bologatasa kozepette.
Egyebkent Churchill nem Lengyelorszagbol osztotta az eszt, hanem maradt a sajat orszagaban a vallaval egyutt.
A Slava ukrainidrol meg annyit hogy ha akarsz beulhetsz egy azovos tankba ha majd a Balaton fele tartanak. En inkabb nem allnek egyik oldal melle sem, megmaradnek magyarnak a sajat nemzetem hasznat nezve.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 239
67 931
113
Azt mondtam megvan az esélyük. Ennyit mondok.

Krímről és Donetsk, Luhansk nagyjáról vszeg le kell mondaniuk. Natoról is. De az Ukrán nemzet megmarad. Lehetnek EU tagok. Szabadok lehetnek, szabad országban élhetnek nem úgy mint testvéreik az Oroszok. Ez elképesztő különbség ahoz képest mindha így-úgy beolvadtak volna Oroszoba. Az én szememben ez azt jelenti, hogy kihozták a maximumot ha tetszik: Megnyerték a háborút. De persze még mindig lehet hogy bedarálják őket az oroszok. De ekkor is jelentős esélyét látom egy 2.afganisztánnak aminek a vége az lesz mint 40éve.

Slava Ukraini​

Azt azert ugye tudod hogy az Unio fogja ujjaepiteni Ukrajnat a haboru utan. Mert ki mas? Valoszinuleg egy ossz unios mindenkire kivetett Ukrajna adobol. Te is fizetni fogod, ahogy covidra felvett ossz unios hitelt is.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Azt azert ugye tudod hogy az Unio fogja ujjaepiteni Ukrajnat a haboru utan. Mert ki mas? Valoszinuleg egy ossz unios mindenkire kivetett Ukrajna adobol. Te is fizetni fogod, ahogy covidra felvett ossz unios hitelt is.
A leendő Ukrajna terülrtén eddig nem sok kár esett. Ha ott valaki újáépít valamit, azok az oroszok lesznek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 239
67 931
113
A leendő Ukrajna terülrtén eddig nem sok kár esett. Ha ott valaki újáépít valamit, azok az oroszok lesznek.
Csak lassan, nincs meg vege a tortenetnek. Krimen, a ket nepkoztarsasagon kivul (amit elmeletileg ti leadnatok, az ukran meg nem) mar nagyon sok infrastruktura serult. A rombolos pont hogy Ukrajna teruleten folyik, es meg honapokig el fog tartani szerintem. Bar ezt a rumlit nyomonkovetve ami ott es a vilagban folyik mar lassan semmit sem ertek es gondolok elore. A rubel is hogy visszaugrott arra a szintre ahol 24-e elott volt... Ki gondolta volna? Ez azert is olyan zavaros konfliktus mert ami erok a hatterben mozoghatnak azt elkepzelni nem tudjuk. Furcsa egy haboru amit latunk, es azt sem hihetjuk el. Amit meg nem latunk, azt talan jobb ha nem tudjuk.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
538
2 505
93
Azok ott anyák, apák fiai. Azok az anyák, apák meg fognak roppanni.

és még mindig a legdurvább ebben az egészben, hogy a háború a 20-45%ban oroszok lakta vidéken dúl. Mariupol lakosságának 45% orosz volt! Oroszok ölnek oroszokat. Oroszok, orosz tüzérség öl orosz gyerekeket. Orosz nőket. Orosz tüzérség rombolja a földig az oroszok lakásait, házait.

Putyin az Oroszok mészárosa.
Ha már mutogatni akarsz legalább ne ilyen vadparaszt verziót tegyél be ahol zenével akarja a barom készítő szórakoztatóvá tenni a másik fél halálát! :mad:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 463
113
Király provokátor vagy!

Annál is inkább mivel a hozott tweet -ek alapján azért látható a helyzet. Ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy az ételosztáskor, humanitárius folyosónál levő ellenőrzőpontoknál vagy éppen amikor lakott területen nyomulnak előre akkor az oroszok saját magukat ágyúzzák, aknavetőzik meg gradozzák - csak hogy orosz civileket tudjanak ölni ... Ilyenkor láthatjuk az utcán az elesett civileket akár 10 -esével ... Ugye volt néhány ilyen tweet -nél is magyarázkodás, hogy az orosz katonákat akarták - csak nem úgy sikerült.

Most az ilyen Tos-1 -el megyünk ukrán oldalról rendszeresen fényes nappal Donyeck főbb utcáira, tereire ahol kb. egy katona sincs. Háát, nézegethettük közösen a hullahegyeket mostanában az utcákon vagy a telibevert buszon. Mikre nem érnek rá ezen vészterhes időkben (is) ezek a "dicsőséges" -ek ...

Azokról nem is beszélve, hogy nem engedik ki a civileket a humanitárius folyosókon - akik megpróbálnak elmenni azokat legépelik. Tucatjával nézheted a videókat ahol a civilek hálálkodnak az oroszok érkeztét követően, hogy elhajtották az AZOV meg egyéb "dicsőséges" alakulatokat, mert egyáltalán így vált lehetővé, hogy elmehessenek. Persze kaja/víz/mindent elvesznek ezek a "józanéletűek". Lehet pont a civilek származásával van baja ezen alakulatoknak?

A másik oldalon mit látunk? Lakott területen is katonai célpontokat lőnek. Azért fel is derítik előtte, hova durrantanak oda, hogy ne legyen civil áldozat lehetőleg ...

Szerintem gondold át, hogy ki is lövi a civileket. Lehet nem fog tetszeni a kép ... Persze az is lehet, hogy igen ...



Alapvetően több dolog is lehet a háttérben. Az egyik az illetők képzettsége (elég sok a kényszersorozott vagy ilyen-olyan harcértékkel rendelkező). Itt azt soha nem tudhatod, hogy mennyire és miben számíthatsz rá. Másik lehet a "bizalom" kérdésköre. SBU nagyon erős. Nem biztos, hogy túl sok ügynök kellene a soraik közé ...

A harmadik. Ez érzékenyebb. A háború egyszer véget ér. Az illető - illetve családja - ki tudja melyik területen van/rekedt. Ezzel Őt vagy akár a családját is veszélybe sodorhatod ...
Ukránnak van TOS 1-e?

Harkovot nem az oroszok lőtték?

Nem lehet, hogy manipulálni próbálsz?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 250
55 339
113
Azok ott anyák, apák fiai. Azok az anyák, apák meg fognak roppanni.

és még mindig a legdurvább ebben az egészben, hogy a háború a 20-45%ban oroszok lakta vidéken dúl. Mariupol lakosságának 45% orosz volt! Oroszok ölnek oroszokat. Oroszok, orosz tüzérség öl orosz gyerekeket. Orosz nőket. Orosz tüzérség rombolja a földig az oroszok lakásait, házait.

Putyin az Oroszok mészárosa.



Persze.
Ha megnéznéd a videókat,amiket linkeltem és 2 mondatban összefoglaltam,akkor láthattad volna,hogy mit mondanak a civilek miután kitolták az ukránokat,nem zöldségeket írogatnál itt.
1,befészkelik magukat a civil létesítményekbe,házakba,onnan harcolnak,magukra vonva az Orosz tüzet.
1,kivonulás közben,után sem felejtenek el visszalőni a már feladott tetületre,civilekre.
Teljesen komolytalan vagy.