[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 531
12 957
113
De hogy tud NEM fizetni rubelben ha a gazprombank átváltja az eurót?
Nem ez a lényege. Szerintem, leegyszerűsítve.
Ha rubelban kérik a gázt, akkor a rubel értékét a gáz adja. Onnantól már akárhány euró lehet a váltás.
Eunak meg szépen megveszi és ha megveszi, akkor ezáltal kimondatlanul is elismeri, hogy a rubel értékes.
Euro alapú kereskedelemnél, meg a nyugati monitorok azt mutatnák, hogy a rubel sz@rt sem ért.
(amúgy ismerősöknek mondtam a szankciók után, hogy "birodalmi" rubelt kellett volna venni, akkor még kacagtak rajta... mondjuk szerintem érdemes lenne a hrivnya bukására is tenni.. nem tudom ez a mesterséges kóma állapotot meddig tudják fent tartani az ukránokkal kapcsolatban.)
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 056
41 928
113
További érdekes részletek egy elfogott GUR-tiszt tanúvallomásából.

1. Felszálltak a dnyipropetrovszki repülőtérről.
2. 4 Mi-8 NGU volt 1 Mi-24 fedezete alatt.
3. Leszállt Mariupol kikötőjében.
4. Feltehetően lőszert raktak ki Mariupolban.
5. Ezután a sebesülteket megrakták.
6. 2 "Stinger" dolgozott a helikopterén, az 1. csapdába esett, a 2. tönkretette az autót, ami 7 méterről zuhant.
7. Túlélte, mert gépfegyverrel ült az ajtóban.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 141
83 702
113
Mexikói és amerikai legény


FPL2dvlWQA0hxXM



Gyors-LMzés pár évtized élettapasztalattal, +test-beszéd jelek alapján:

A jobb oldalon lévő személy: ...már sejt valamit, olvasható az arcáról. Ahogy a fegyvert fogja, az egy befolyásolható személyiségre utaló jel. Fáradt kissé kialvatlan arc.

A bal oldalon: Fiatalabb, még naiv, még lelkes. Tipikus amcsi (állampolgárságért-)sorozott kategória. Magabiztosan fogja fogja a fegyvert, szemmel láthatóan örül neki, "élvezi".

Mindkettőre: Igazi, jövőt tervező értelmes profi nem csinál ilyen képet.

Érdekességek: A jobb oldali fegyver viszonylag hosszú csővel rendelkezik, nem igazán városi-harcos változat, de nem is egy spéci mesterlövész fegyver, nincs rajta semmilyen távcső/éjjellátó(most). A másik fegyver érdekesség --nekem--: nem sok Bullpup(hátsó-agy/tusa-táras) fegyver tűnt fel eddig a konfliktusban, észrevettem volna, mert szerintem indokolatlanul háttérbe szorult konstrukció. Másik --indokolt-- érdekessége a baloldalon lévő AK-nak, hohy hangtompítós!. Minél kevesebb infó van (hanghatás), annál jobb. ---szerintem. Más Azov-os videón is láttam, hogy nyílt terepen használnak hangtompítós fegyvert! (Nemzetközi egyezmények mit mondanak???) Némileg (nem jelentősen) csökkenti a torkolati sebességet, de --szerintem-- az elérhető kisebb felderíthetőség a városi harcban jelentősen nagyobb előny! Ezt is a jelenlegi konfliktus egyik tanulságának tartom.
Az elmaradhatatlan goprot kihagytad. Kínzásokhoz tökéletes lesz!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Kedves Wilson, van egy világbank ahol lefoglalták az Oo USD egyenleget (pontosabban az USA jegybank kivonta a fedezetet belőle, ezzel "befagyasztotta"). Van az Oo jegybank, és azon bankok melyeket nem érint a SWFIT tiltás. Ezek a bankok képesek USD-t vagy EUR-t még konvertálni, de nem a tőzsdén keresztül, aminek ehhez semmi köze, hanem a jegybankon keresztül.

És ha fejtetőre is állsz, rubel felvásárlásra kötelezik ezáltal az olaj és gáz vevőket. Még egy apróság, Németország és Franciaország gázvevői nem az Ország maga, hanem az országokon belül magáncégek. Az, hogy a német miniszter kijelenti, hogy ezt nem fognak meg azt nem fognak, nettó szemen köpött hazugságnak hívják. Majd a német cégek az ipar eldönti mit tesz, és hajlandó-e rubelben fizetni. Gyorsan szólok az OMV jelezte sajnos ez lesz holnaptól!
Be is erősödött a rubel az utóbbi napokban!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 980
66 193
113
Kiszivárgott: a gázszállítás teljes leállítását is mérlegeli az EU felé a Gazprom

"A Kommerszant ugyanis névtelen forrásból úgy értesült, hogy

a Gazprom azt a lehetőséget is mérlegeli, hogy teljesen leállítja a gázszállításokat a barátságtalan országok felé és vizsgálja ennek következményeit"

Nem úgy volt h nem lehet csak úgy elzárni gáz?
Remelem leallitjak, akkor megkapja mindenki amit akar. Nekem meg lesz egy nyugodt nyaram itthon.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 916
16 863
113
Sajnos nagyon nem így van a Putyin által aláírt rendeletben az van, hogy a Gazprom bankjának kell az eurót/dollárt eladni a moszkvai tőzsdén rubelért.Értem én, hogy ez neked nem tetszik, de ettől ez még így van....:)
Ami pedig a német magáncégeket illeti de bizony befogják tartani amit a német politika mond nekik az orosz gáz rubelben történő fizetésének tilalmával kapcsolatban.....Az OMV nem német cég hanem Osztrák.
"Putyin arról is beszélt, hogy ahhoz, hogy más országok orosz földgázt vásároljanak, rubelszámlát kell nyitniuk az orosz bankokban. A kifizetéseket ezekről a számlákról kell lebonyolítani április 1-jétől.
A Kreml közölte, hogy hamarosan bemutatják a gáz rubelben történő fizetési rendszerét."


"Gazprom bankjának kell az eurót/dollárt eladni a moszkvai tőzsdén rubelért."


Akkor minek rubelszámlát nyitni annak a cégnek aki venni akar?

Ennek így semmi értelme. :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A kémfőnök elvesztette állását Ukrajna miatt – a média
2022. március 31

| RT

A katonai hírszerzést irányító francia tábornokot a hírek szerint a Kijev elleni orosz hadművelet miatt menesztették

A francia kormány úgy döntött, hogy leváltja a Katonai Hírszerzési Igazgatóság (DRM) vezetőjét – jelentette szerdán a nemzeti média forrásokra hivatkozva. Eric Vidaud tábornokot mindössze hét hónappal az állás megszerzése után menesztették, mert állítólag elvakult Oroszország Ukrajna elleni támadása miatt.

Vinaudot tavaly nyáron nevezték ki a katonai hírszerzés főnökének. Korábban a Francia Különleges Műveleti Parancsnokságot (COS) vezette, és az Al-Kaida az Iszlám Maghrebben (AQIM) vezetőjét 2020 júniusában megölte.

A francia sajtó szerint a tábornok rövid ideig tartó katonai hírszerzési szolgálatának az ukrán válság rossz kezelése és a kormány drasztikus átszervezési szándéka vetett véget a hivatalnak az országot ért múlt hónapi orosz támadás nyomán.

A felmondásról először a L’Opinion című újság számolt be, majd később más csatornák, köztük az államilag támogatott Agence France-Presse (AFP) is foglalkozott vele. A helyzetet ismerő forrásokra hivatkoztak.

Olvass tovább


Új-Zéland segít az ukrán katonai hírszerzésben
Az AFP szerint a francia hadseregben napok óta keringtek a pletykák Vidaud küszöbön álló lemondásáról. Egyesek arra számítottak, hogy újabb magas rangú pozíciót kap, de a tábornoknak a jelek szerint erre nem lesz lehetősége.

A hónap elején a francia hadsereg vezérkari főnöke, Thierry Burkhard tábornok a Le Monde-nak azt mondta, hogy a francia hírszerzés nem tudta megjósolni Oroszország katonai hadműveletét, ellentétben amerikai kollégáikkal.

Az AFP egyik forrása szerint a DRM-főnök elbocsátása Ukrajna miatt nem volt különösebben ésszerű, mert az ügynökség feladata a katonai képességek felmérése, nem pedig a külföldi kormányok szándékai – és az ügynökség helyesen mondta, hogy Oroszországnak megvannak az eszközei Ukrajna megtámadására.

„Nem vezethetjük le ezt a vezetőváltást kizárólag az ukrán helyzetre. A szolgáltatás átszervezéséről is szó van” – mondta a forrás.

A hírügynökség szerint az ukrajnai válság arra készteti a francia kormányt, hogy újragondolja, hogyan viszonyul a katonai hírszerzéshez. Az AFP által idézett szakértő szerint geopolitikai eszközként valószínűleg hangsúlyosabb szerepe lesz a jövőben, ezért az azt szállító ügynökségnél is megfelelő reformokra van szükség.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 012
113
Sajnos nagyon nem így van a Putyin által aláírt rendeletben az van, hogy a Gazprom bankjának kell az eurót/dollárt eladni a moszkvai tőzsdén rubelért.Értem én, hogy ez neked nem tetszik, de ettől ez még így van....:)
Ami pedig a német magáncégeket illeti de bizony befogják tartani amit a német politika mond nekik az orosz gáz rubelben történő fizetésének tilalmával kapcsolatban.....Az OMV nem német cég hanem Osztrák.
Olvastad már az eredeti szöveget vagy te fogtad Putyó kezét amikor aláírta ! Állítasz mindig valamit az alapján amit olvastál valamelyik fake news portálon ! Tudod idehaza is az az irányadó ha az adott rendelet/törvény etc. megjelent a Magyar közlönyben és még inkább a végrehajtási rendelet az irányadó ! Tehát óvatosabban ezzel az én tudom a tutit stílussal ! Sokat tudsz ifj padavan de még sokkal többet kell tanulnod !
 
W

Wilson

Guest
"Putyin arról is beszélt, hogy ahhoz, hogy más országok orosz földgázt vásároljanak, rubelszámlát kell nyitniuk az orosz bankokban. A kifizetéseket ezekről a számlákról kell lebonyolítani április 1-jétől.
A Kreml közölte, hogy hamarosan bemutatják a gáz rubelben történő fizetési rendszerét."


"Gazprom bankjának kell az eurót/dollárt eladni a moszkvai tőzsdén rubelért."


Akkor minek rubelszámlát nyitni annak a cégnek aki venni akar?

Ennek így semmi értelme. :)
De mert így Putyin el tudja adni a az orosz közvéleménynek, hogy milyen kemény, de ettől még az európai cégek euróban/dollárban fizetnek a gázért...
 
W

Wilson

Guest
Olvastad már az eredeti szöveget vagy te fogtad Putyó kezét amikor aláírta ! Állítasz mindig valamit az alapján amit olvastál valamelyik fake news portálon ! Tudod idehaza is az az irányadó ha az adott rendelet/törvény etc. megjelent a Magyar közlönyben és még inkább a végrehajtási rendelet az irányadó ! Tehát óvatosabban ezzel az én tudom a tutit stílussal ! Sokat tudsz ifj padavan de még sokkal többet kell tanulnod !
Milyen fake news portálról, beszélsz?