[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 389
93

Orosz üzemanyag utánpótlás oszlop. Én sem értem mi történik.
Tippre szerintem ami nálunk is lenne, hogy nincs minden katonának rádiója, csak beültetnek az üzemanyagos tgk.-ba és haladj a felvezető autó után, jó esetben a felvezető és záró jármű tud rádiózni egymással, ha nincs eseleg tiltva ép.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
.

Azt is lesd meg, ki mondta, osszd el 5el, és megkapod azt a számot ami durván 3szorosa az oroszok álltal mondottnak. Na kb ez a hihető.
Tudom, hogy neked érzelmi kérdés, de én nem tartom tartom soknak. Napi kevesebb, mint ötven.a harc jellegét, intenzitását, az elkövetett hibákat tekintve nem sok.

Nincs abszolút légifölénye, nincs minőségi fölénye, és sokszor mennyiségi sem szerintem.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
411
1 079
93
Szerintem is, de ugy látom, a cuccokat nem tudjâk a frontra szâllitani. Vagy legalâbb is nem a megfelelö mennyisegben. A lengyel hatârtól a keleti, déli front 800-1000 km.
nyugat ukrajnában a közúti és vasúti forgalom szinte zavartalan. azt nem tudom hogy a dnyeper hídjai állnak e még. de a nyugati segélyből az oroszoknak is jut.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64
W

Wilson

Guest
  • Tetszik
Reactions: paul64

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
  • Tetszik
Reactions: gacsat

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 389
93
Őszintén nem értem: ha nem akarja elfoglalni Ukrajnát, márpedig ezt nyilatkozta Putyin, miért nem rombolja le azt az infrastruktúrát, amelyen keresztül áramlik a fegyver a Nyugatról Ukrajnába. Vagy mi vagyunk alapvető infromációk hiányában, vagy egy szerűen érthetetlen az, hogy tovább engedi felfegyverezni Ukrajnát.
Megint csak tippre, szerintem a nyugat nem használ elkülönített folyósokat a fegyver a segély és a civil menekültek számára, így veszélyes egy támadás, mert civilek is meghalhatnak.
Ha olyankor durrantják el a hidakat vasutat, amikor nincs rajta forgalom, akkor meg akadályozzák a civilek kimenekítését és a segélyek bejutását . . nem egyszerű.
A műholdas nyomkövetés nemtudom mennyire működik jól orosz oldalról, a nagy eszközöket tuti könnyen megfigyelik a kézi dolgokat meg a nyugat is elrejti a segélyek közé szerintem.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
Őszintén nem értem: ha nem akarja elfoglalni Ukrajnát, márpedig ezt nyilatkozta Putyin, miért nem rombolja le azt az infrastruktúrát, amelyen keresztül áramlik a fegyver a Nyugatról Ukrajnába. Vagy mi vagyunk alapvető infromációk hiányában, vagy egy szerűen érthetetlen az, hogy tovább engedi felfegyverezni Ukrajnát.
Földrajz. Túl nagy ország, túl gyenge hozzá.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 299
113
és akkor most az UA-ok miért is rakétáztak volna oda, ha az övék?
vagy mivan :D
talán mert rájöttek hogy a buchai projekttel - ami egyszerű médiatechnikai válasznak indult az előző heti kharkovi vérengzésükre - végre belenyúltak a jóba, olyan szankcióhegyet sikerült végre kiprovokálniuk a nyugatból aminek lesz látható hatása az orosz hátországra
ezt a vonalat kell erőltetni, ennek van eredménye, csak ehhez ugye elő kell állítani egy halom ukrán civil halottat, amire az ukrán közreműködők nem lesznek büszkék
persze nem zárható ki az se hogy zsákmányolt tocska volt a dnr-ből bosszúként a donyeck belvárosi vérengzésükre, ha ez volt akkor erre meg orosz oldalon nem lesznek büszkék
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and paul64

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
talán mert rájöttek hogy a buchai projekttel - ami egyszerű médiatechnikai válasznak indult az előző heti kharkovi vérengzésükre - végre belenyúltak a jóba, olyan szankcióhegyet sikerült végre kiprovokálniuk a nyugatból aminek lesz látható hatása az orosz hátországra
ezt a vonalat kell erőltetni, ennek van eredménye, csak ehhez ugye elő kell állítani egy halom ukrán civil halottat, amire az ukrán közreműködők nem lesznek büszkék
persze nem zárható ki az se hogy zsákmányolt tocska volt a dnr-ből bosszúként a donyeck belvárosi vérengzésükre, ha ez volt akkor erre meg orosz oldalon nem lesznek büszkék
a fszért kell ezt az egész háborúsdik ennyire megbonyolítani :mad:
 
W

Wilson

Guest
és akkor most az UA-ok miért is rakétáztak volna oda, ha az övék?
vagy mivan :D
Orosz komment a kamatorszki rakétázással kapcsolatban....

"A 9H123K viszont 9H24-es szubmuníciót (röviden: subs) hordoz (egyenként 316 darabot, a darabok száma összesen 15 800). 2250 m magasságban a központi töltet felrobban, és a robbanófejek kinyílnak, hogy a robbanófejek hatékonyan szétszóródjanak. A detonációt a Novoszibirszki NIIEP-ben kifejlesztett 9E326-os radaros magasságérzékelő indítja el (milyen kicsi is a világ). Ezután a szubmuníciók szabadon hullanak, és akkor robbannak fel, amikor egy érintő érzékelő találkozik a talajjal."

"Megjegyzendő, hogy a 2,2 km magasságban leválasztott hajtómű rekesz a becsapódási terület középpontjától 400 méterre nyugatra esett le. A rakéta pedig északról délre repült. Vagyis a rekesz a tüzelési iránytól jobbra ment. Ez véletlen tényezők miatt történt, vagy ez az eltérés minden rakétára jellemző? A kérdés a levegőben lóg".

Tehát nem nulla a valószínűsége annak, hogy a hajtómű rekesz a b/h kinyitása után a menetiránynak megfelelően jobbra elrepült. Ez azt jelenti, hogy a rakétánk északról érkezett. És ez vagy a DNR vagy az RF.

Colonelcassad
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 389
93
felmerül a kérdés, hogy nyugatukrajnában van-e egyáltalán orosz légifölény
az hogy volt egy-két lőszerszállítmány meg az a gyakorlótér amit megkalibráltak, azt bizonyítja hogy nincs
ha lenne be mernének repülni és lerendeznék ezeket a fegyverszállítmányokat menet közben
A kérdés jó, az oroszoknál nem tudom mit jelent a beavatkozás, pl az EW zavarás is az ?
Mert a NATO rá van tapadva az országhatárra és nem tudom, hogy csak megfigyel vagy esetleg zavar is.

The amout of NATO reconnaissance flights at the Ukrainian Border over the past Weeks....​

aZrQABz_700bwp.webp

https://9gag.com/gag/aZrQABz
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
és akkor most az UA-ok miért is rakétáztak volna oda, ha az övék?
vagy mivan :D
Mert eddig nem volt rá példa a történelemben, hogy bevállalták a "kisebbik rosszt" a "nagyobb jó" érdekében?

De adok egy egyszerűbb kérdést:

kinek éri meg egy ilyen lépés?

  • Az oroszoknak, akiknek a teljes embargóján még rágódnak a németek
  • vagy az ukránoknak, akik azt akarják, hogy senki ne rágódjon a teljes embargón - amivel "ezrek, ha nem milliók életét menthetik meg"?

(zárójelben: kevés aláírás irritál ennyire, mint a tiéd második sora. Nem kevés vér tapad ahhoz a "one flag, one fleet, one empire" mottóhoz. Nem nehéz belelátnom az "ein Reich, ein Volk, ein Führer" analógiát és semmiben sem különbözik tőle. Mindkettő a világ közepének gondolta magát - és ezt mások leigázása/kiirtása alapján gondolta véghez vinni. Ennyire nem kell túlkompenzálni...)
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 299
113
A kérdés jó, az oroszoknál nem tudom mit jelent a beavatkozás, pl az EW zavarás is az ?
Mert a NATO rá van tapadva az országhatárra és nem tudom, hogy csak megfigyel vagy esetleg zavar is.

The amout of NATO reconnaissance flights at the Ukrainian Border over the past Weeks....​

aZrQABz_700bwp.webp

https://9gag.com/gag/aZrQABz
vagy ha nem is zavarnak, de realtime adják a célinfót az ukránoknak, akiknek aztán néhány percre kellene csak hogy bekapcsolják a megmaradt felderítetlen technikájukat