[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 393
113
Megint csak tippre, szerintem a nyugat nem használ elkülönített folyósokat a fegyver a segély és a civil menekültek számára, így veszélyes egy támadás, mert civilek is meghalhatnak.
Ha olyankor durrantják el a hidakat vasutat, amikor nincs rajta forgalom, akkor meg akadályozzák a civilek kimenekítését és a segélyek bejutását . . nem egyszerű.
A műholdas nyomkövetés nemtudom mennyire működik jól orosz oldalról, a nagy eszközöket tuti könnyen megfigyelik a kézi dolgokat meg a nyugat is elrejti a segélyek közé szerintem.
Nézd! Elképzelhető, hogy nem jutott még odáig a helyzet, hogy mindenáron meg kelljen akadályozni a nyugati fegyverek beáramlását. De ha így megy tovább, akkor egy ponton már választani kell: vagy kímélem a civileket és elvesztem a háborút, beégek a világ előtt, elvesztek sok orosz katonát; vagy nem leszek tekintettel az áldozatok számára, a célszerűség diktál, kevesebb orosz áldozat és nagyobb esély a békekötésre. Tudod: szűznek maradni meg szexualizálni egyszerre nem lehet. De csakugyan nem tudom mi a helyzet. A nyugati média nyomja a propagandát, egyre nagyobb káosz látszik számomra.
Én nem vagyok se katona, se politikus, de előre látható volt, az USA számára élet-halál kérdés az ukrán-orosz háború, mindent be fog vetni Oroszország ellehetetlenítésére. Ezzel számolnia kellett Oroszországnak. Jelenleg nem tudom elképzelni Putyinról, hogy ezt ne látta volna.
Azt sem értem, miért támadtak Fehéroroszország felől. Majd kivonultak. Az átcsoportosítás úgy tűnik heteket vesz igénybe, addig jól tele lehet tömni Ukrajnát fegyverekkel. Ha lerombolják is az üzemanyag-tárolókat, mi akadálya van annak, hogy Nyugatról kapjanak üzemanyagot?
Közben Ukrajna pedig az addig tárgyalásokon belebegtetett engedményeiből táncol szépen vissza.
Egy biztos: nem látok egyenes vonalú előrehaladást az ukrán-orosz háborúban!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 393
113

és egy-egy ilyen hír alatt egymást licitálják túl a hisztiben...
Mondjuk azt nem értem, hogy 4 napig miért nem ment a sírás-rívás. Miért csak most megy. Gyanús történet lélektanilag is illogikus!
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
ennek igy mi ertelme, miert erdemes kocsinkent 3 raketat kiloni egy akkora teruletre, mint az azovstal? :eek:

Biztos véletlenül törölték a hsz-m, úgy látszik, ez is Orosz propaganda már.
Ja nem, ez független fórum... :confused:
Nem baj, leírom mégegyszer. ;)
Szóval azt gondolom, pszichológiai hatása van a sok rövid tűzcsapásnak, mindkét oldalon. (1)
A hosszabbaknál inkább csak az első rakéták ölnek, a többi már csak rombolni tud. (2)
+ Mint azt írták már előttem, az is lehet, hogy egy nagyobb csapás előti belövést látunk. (3)
Na, lehet törölni, majd megint leírom. :hadonaszos:
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 620
113
Engem csak az érdekelne, hogy mi a fenével festik azokat a gyönyörű vöröscsillagokat, mert én még ilyen tűz/víz/mindenálló festéket nem láttam, ami szinte az összes "ukránok által lelőtt" orosz gépen megtalálható! Még a füst sem fogja, a sár is lepereg róla! Ez lehet az igazi orosz csodafegyver, ezt a festéket kell exportálni nem a légvédelmet!!! :D
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Biztos véletlenül törölték a hsz-m, úgy látszik, ez is Orosz propaganda már.
Ja nem, ez független fórum... :confused:
Nem baj, leírom mégegyszer. ;)
Szóval azt gondolom, pszichológiai hatása van a sok rövid tűzcsapásnak, mindkét oldalon. (1)
A hosszabbaknál inkább csak az első rakéták ölnek, a többi már csak rombolni tud. (2)
+ Mint azt írták már előttem, az is lehet, hogy egy nagyobb csapás előti belövést látunk. (3)
Na, lehet törölni, majd megint leírom. :hadonaszos:
Valszleg az a videó csak egy propaganda szerű videó. De lehet, hogy nem.. nemtudom..
Tegnap volt hír, hogy állítólag az azovstal-t azért nem bombázzák a földig, mert állítólag sok a civil túsz. Ezért "szépen, óvatosan" megy a harc.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 620
113
Az EU elfogadta az Oroszország elleni szankciók ötödik csomagját

Az Európai Unió Tanácsa írásbeli eljárás útján elfogadta az Oroszország elleni szankciók ötödik csomagját válaszul az Ukrajna elleni orosz katonai agresszióra, valamint az orosz fegyveres erők által Ukrajnában elkövetett atrocitásokra – közölte az uniós tanács pénteken.

A tanácsi közlemény szerint az újabb uniós megszorító intézkedések célja az orosz kormányra és az ország gazdaságára gyakorolt nyomás növelése, valamint az Ukrajna elleni agresszióra szánt orosz erőforrások korlátozása.

A szankciós csomag behozatali tilalmat rendel el az Oroszországból származó szénre. Teljes pénzügyi tranzakciós tilalmat rendel el négy kulcsfontosságú orosz bank esetében. Kikötési tilalmat vezet be az orosz – vagy orosz üzemeltetésű – hajókra az uniós kikötőkben. Célzott exporttilalmat ír elő a kulcsfontosságú technológiák esetében. Tiltja az orosz vállalatok részvételét az uniós közbeszerzésekben, valamint importtilalmat rendel el luxustermékekre.

Hát alakul ez. Majd jön a válasz, hogy mi meg nem adunk gabonát, műtrágyát, étolajat, halat, aztán késöbb gázt, olajat... Ki fogja tovább bírni?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113
Sok mindent el tudok képzelni, de egy dolgot nem értek:
Miért írták rá a rakétára, hogy “gyerekeknek”???
Tudom szokás ráírni az ellenségnek szánt üzeneteket pl”halál a nácikra”,”Oroszországból szeretettel”,”Fuck NATO”, stb….
Na de a “gyerekeknek”????
Ez mindenképpen negatív hatást ér el bárkinél aki látja! Még a legelvakultabb orosz szimpatizánsoknak is felfordul a gyomra tőle! Tehát nettó faszság ilyesmit ráírni!!!
Szerintem valaki túltolta a dolgot!
Vagy az oroszok, vagy utólag hatásvadász szempontok miatt az ukránok! :(:(:(


 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
2016-os Bellingcat cikk:


Ilyen képekkel van tele:

MtdYm9ITWVU.jpg


Orosz szöveg.
Za detej! = A gyerekekért!
Ez van a kramatorszkban becsapódott Tocskán is.
És ilyen szövegeket írogattak oroszok Donbaszban anno a járművekre.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 393
113
Valszleg az a videó csak egy propaganda szerű videó. De lehet, hogy nem.. nemtudom..
Tegnap volt hír, hogy állítólag az azovstal-t azért nem bombázzák a földig, mert állítólag sok a civil túsz. Ezért "szépen, óvatosan" megy a harc.
Az a baj, persze csak részünkről, hogy csak találgatunk. Állítólag nyugati NATO-tisztek is vannak ott. Lehet, hogy elfogni akarják őket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
2016-os Bellingcat cikk:


Ilyen képekkel van tele:

MtdYm9ITWVU.jpg


Orosz szöveg.
Za detej! = A gyerekekért!
Ez van a kramatorszkban becsapódott Tocskán is.
És ilyen szövegeket írogattak oroszok Donbaszban anno a járművekre.
Erre az van írva, hogy a "gyerekekért és az anyákért"