[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_23/A-SzU-es-MiG-pilotai-okos-bombakat-alkalmaznak-majd-a-gyakorlatokon-1377/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 699
113
Legújabb ukrán propaganda:
Liszenko az ukrán nemzetbiztonság szovivoje az oroszokat vádolták meg a Szu-25 gépek lelovésével.

Holnap tele lesz vele a nyugati sajto.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Babay egy kicsit emlékeztet Machete-re... Leszámítva, hogy "Babay nem twittel"... :)

Most, hogy mondod... Nem. Engem még most sem emlékeztet Machetere.
És nem is az a volt a bejegyzés lényege, hogy Babay okostelefonnal a kezében szaladgál és angol nyelven írogat...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 243
67 973
113
<blockquote rel="gacsat">
Szerintem igen, bár konkrétan nem kérdeztem rá. Régebben az Index Fórumon sokat beszélgettem vele. Mindent tud az oroszokról, és feltétlen hívük.


Thx. Én is az indexről ismerem. Ott amúgy korábban ==T== ill.. most Ka_Tarzi_s néven vagyok (először ott is Tarzaan voltam, de azt közlekedés részről letiltották).

Mondjuk ez a hatalmas orosz imádat elég érdekes.
</blockquote>

Ha az a személy akire gondolok akkor a SzU -ban járt pár évet katonai főiskolára, kiküldetésként mint sokan mások.
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Na lassan nem marad bevethető Su-25. De több jó hírt nem nagyon találok, a donyecki reptér ostromával felhagytak. Délen a bekerítés még tart, de nyugat felől folyamatosan veszélyeztetik a bekerítést, és jelentős túl erő érzékelhető ukrán oldalról. Tud valaki bármi pozitívval szolgálni a mai nappal kapcsolatban?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 922
113
A gép meg a földön van, tehát valaki lelőtte. Így aztán muszáj a sok valószinűtlenből kiválogatnunk a legvalószinűbbet.
Már bocs, de höhöhö.
Azt megnyugodva hallom, hogy nem az igazságszolgáltatás (oké, jogszolgáltatás) területén dolgozol, elárulom, miért:
Tegyük fel, hogy ügyész vagy (szerencsére /remélhetően/ nem, de tegyük fel). <i>(Igen, olvastam, "méregkeverő". :D :p)</i>
Eléd vágnak egy aktát, amiben a fakabátok leírják, hogy bejelentést kaptak, hogy valahol valaki visít, mint a disznó, ha ölik. Kigangolnak a helyre, ahol találnak egy haldoklót, akit torkon szúrt valaki. Mellette 2 jómadarat is találnak: az egyik kezében ott virít egy véres kés.
A dolog teljesen egyértelmű, igaz?

Gratulálok, lecsukattad a mentőorvost, aki az intubálás érdekében kénytelen volt kihúzni a tag torkából a kést, különben előbb fullad meg, mint ahogy elvérzik. Szép munka. Az elkövetőt meg futni hagytad... <i>(Nem kell belekötni a részletekbe, mert nem krimit akartam írni, hanem egy egyszerű példát.)</i>

Úgyhogy ez a "legvalószínűbb kiválasztása" módszer alkalmatlan a feladatra, mert baromi szubjektív.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 243
67 973
113
<blockquote rel="Python">Milicisták Donyeckban


bu7MG.jpg


attachment.php
Ezt az arcot már ha jól emlékszem láttam egy videón,alighanem vajdasági mesterlövész,önkéntes
</blockquote>

Épp ezt akartam írni, a kinézete is olyan mintha horvát,vagy szerb lenne. És ha figyeled mit mutat az eléggé árulkodó, mert a kilencvenes években a délszláv konfliktusban sok képen szerepelt. Ott így köszönnek, Litlejohn vagy valaki aki a déli szomszédunknál él jobban tudja mint én hogy mit jelent. Nekem úgy rémlik valami szláv hármas egység vagy mit.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="gacsat">A gép meg a földön van, tehát valaki lelőtte. Így aztán muszáj a sok valószinűtlenből kiválogatnunk a legvalószinűbbet.
Már bocs, de höhöhö.
Azt megnyugodva hallom, hogy nem az igazságszolgáltatás (oké, jogszolgáltatás) területén dolgozol, elárulom, miért:
Tegyük fel, hogy ügyész vagy (szerencsére /remélhetően/ nem, de tegyük fel). <i>(Igen, olvastam, "méregkeverő". :D :p)</i>
Eléd vágnak egy aktát, amiben a fakabátok leírják, hogy bejelentést kaptak, hogy valahol valaki visít, mint a disznó, ha ölik. Kigangolnak a helyre, ahol találnak egy haldoklót, akit torkon szúrt valaki. Mellette 2 jómadarat is találnak: az egyik kezében ott virít egy véres kés.
A dolog teljesen egyértelmű, igaz?

Gratulálok, lecsukattad a mentőorvost, aki az intubálás érdekében kénytelen volt kihúzni a tag torkából a kést, különben előbb fullad meg, mint ahogy elvérzik. Szép munka. Az elkövetőt meg futni hagytad... <i>(Nem kell belekötni a részletekbe, mert nem krimit akartam írni, hanem egy egyszerű példát.)</i>

Úgyhogy ez a "legvalószínűbb kiválasztása" módszer alkalmatlan a feladatra, mert baromi szubjektív.</blockquote>
Régi fixa ideám, hogy a börtön tele van ártatlanokkal, pont az ilyen "eredménycentrikus" eljárás miatt. Ha nincs meg a tettes, csukjuk le a legközelebbi cigányt.
Csak hogy én csak a következmények nélküli véleményemet írom le egy félreeső topikon.
Ha bíró lennék, pont az ellenkezőjét tenném, mint amit feltételezel. Ha meg az "eredményt" követelnék, szívfájdalom nélkül mondanék le.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
Érdekes ez a kiszivárgott szankciós csomag.

Már a közepes fokozaton is tartalmazza:
- "Minden félkész- és késztermék importjának korlátozását." Ilyet még a hidegháborúban sem csináltak.
- "Az érzékeny technológiák és kettős használatú termékek export-importjának teljes tilalmát." Ezt magyarul úgy hívják, hogy COCOM lista. A hidegháború egyik legdurvább gazdasági, technológiai fegyvere volt.
- "A pénzügyi szolgáltatásokhoz kapcsolódó befektetések és kereskedelem korlátozását." De nyakatekert módon fogalmazzák meg hogy be akarják fagyasztani az oroszok nyugaton lévő likvid pénzét, bankszámla egyenlegeit, értékpapír állományát. Ez sima lopásnak tűnik.
- "A tőke szabad áramlásának korlátozását." Ugyanaz mint az előző pont.
- "A tengeri és közúti közlekedés korlátozása". Ezt meg egyszerűbben blokádnak hívják. Mondjuk Oroszország és szomszédsága ismeretében nevetséges. Semmi értelme és eredménye nem lenne. De utoljára Európában ilyet Napóleon és Hitler ellen alkalmaztak. A Szovjetunió ellen például nem.

Már a közepes fokozat is durvább, mint amit a Szovjetunió ellen a hidegháború csúcspontján alkalmaztak. Hasonlít ahhoz, ahogy az USA bánt Japánnal, amikor 1940-ben kereskedelmi korlátozásokat, majd 1941-ben olajembargót vezetett be és választás elé állította a Japánokat, hogy vagy támadnak, amíg van hozzá nyersanyaguk és energia hordozójuk, vagy puskalövés nélkül térdre kényszerülnek és összeomlik a gazdaságuk. Az akkor Pearl Harborhoz vezetett.

Már a közepes csomag is szinte totális gazdasági háborút jelentene.

Nekünk, magyaroknak ez a következőkkel járna:
- Elvesztenénk az orosz piacot. 2013-ban 753 milliárd Ft volt az orosz exportunk, ami a teljes export 3,1 %-a és a GDP 2,5 %-a.
- Az orosz olaj- és gázimport kiesése drasztikusan korlátozná a fűtési lehetőségeinket, az áramtermelést, a vegyipar termelését és csak nagyon drágán lehetne üzemanyaghoz jutni. De lehet, hogy az üzemanyagot is korlátozni kellene.
- Esélyesen elvesztenénk az oroszországi befektetéseinket. Az OTP, MOL, Richter jelentős, egyenként is sok százmilliárdos befektetéseket írhatna le, ami veszteségessé tenné ezeket a magyar nagyvállalatokat, létszámleépítésre késztetve őket és várhatóan komoly tőzsdei árfolyameséssel járna.
- Az oroszok magyar befektetéseinek befagyasztása azt jelentené, hogy azokba a cégekbe, melyek jelenleg orosz kézben vannak a tulajdonos nem tol több tőkét. Ki szeretne például egy Sberbank (Volksbank) megroppanást a devizahiteles csomagok és a tulajdonosi támogatás hiánya miatt, ami ki tudja hol áll meg?
- Az államapapír piacunkról hiányozna az oroszok által magyar állampapírokba fektetett pénz. Ez persze hozamemelkedéssel és a költségvetés finanszírozhatóságának elnehezülésével járna.
- A negatív gazdasági hatások az egész EU-ban, azon belül is főleg Közép-Kelet-Európában és Németországban érvényesülnének. Nekünk ezek az országok a fő exportpiacaink.

Magyarország példájához hasonlóval kell szembenéznie más EU országoknak is csak eltérő mértéken.

Ki az az eszement őrült, aki az ilyen intézkedések bevezetését egy pillanatig is komolyan gondolja?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 699
113
Itt a harmadik verzio az SzBU-tol. :)

Az orosz GRU és FSZB lotte le a maláj gépet.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 922
113
Régi fixa ideám, hogy a börtön tele van ártatlanokkal, pont az ilyen "eredménycentrikus" eljárás miatt. Ha nincs meg a tettes, csukjuk le a legközelebbi cigányt.
Csak hogy én csak a következmények nélküli véleményemet írom le egy félreeső topikon.
Ha bíró lennék, pont az ellenkezőjét tenném, mint amit feltételezel. Ha meg az "eredményt" követelnék, szívfájdalom nélkül mondanék le.
A fixa ideádat nyugodtan ejtheted, nem így működik a dolog.
Ezt leszámítva ebben kiegyezhetünk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 699
113
Amerika se tudja pontosan ki lotte le a gépet.
Névtelenul nyilatkozo magas rangu amerikai titkosszolgálati tisztek megerosítették , hogy fogalmuk sincs ki lotte le a maláj gépet. Nem tudják 100 %-ra megmondani. <b>Feltételezik</b>, hogy az onvédelmi erok lotték le tévedésbol. Bevallották, hogy csak bloff volt, amikor Oo-ot vádolták a lelovéssel. Alább hagyott az Oo-t buntessuk meg retorika is .....
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Laiki
Sajnos egy Brüsszeli agyhalottak Európátba katasztrófát okoznak!
Németek honnan szereznének be gázt hova adnák el az orosz piacról kiszorúlt termékeiket. Napi gazdaságon volt egy cikk amibe hajó motorok gyártására szakosodot cég vezető az mondták a kereskedelmi blokád akkor ők oroszokhoz települnek.
Az Londoni tözsdével mi lesz ami az orosz milliárdosok pénzétől is mozog.

Oroszorság megtorpanása ,és Putyin rendszer megrogyasztása az EU szétverése és nyomorba döntése?

Nem a 80 évekbe élünk USA és EU kivül is van fejlett ipariú államok aki jelenleg nyersanyag hiányosak!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 112
15 716
113
Érdekes ez a kiszivárgott szankciós csomag.

Már a közepes fokozaton is tartalmazza:
- "Minden félkész- és késztermék importjának korlátozását." Ilyet még a hidegháborúban sem csináltak.
- "Az érzékeny technológiák és kettős használatú termékek export-importjának teljes tilalmát." Ezt magyarul úgy hívják, hogy COCOM lista. A hidegháború egyik legdurvább gazdasági, technológiai fegyvere volt.
- "A pénzügyi szolgáltatásokhoz kapcsolódó befektetések és kereskedelem korlátozását." De nyakatekert módon fogalmazzák meg hogy be akarják fagyasztani az oroszok nyugaton lévő likvid pénzét, bankszámla egyenlegeit, értékpapír állományát. Ez sima lopásnak tűnik.
- "A tőke szabad áramlásának korlátozását." Ugyanaz mint az előző pont.
- "A tengeri és közúti közlekedés korlátozása". Ezt meg egyszerűbben blokádnak hívják. Mondjuk Oroszország és szomszédsága ismeretében nevetséges. Semmi értelme és eredménye nem lenne. De utoljára Európában ilyet Napóleon és Hitler ellen alkalmaztak. A Szovjetunió ellen például nem.

Már a közepes fokozat is durvább, mint amit a Szovjetunió ellen a hidegháború csúcspontján alkalmaztak. Hasonlít ahhoz, ahogy az USA bánt Japánnal, amikor 1940-ben kereskedelmi korlátozásokat, majd 1941-ben olajembargót vezetett be és választás elé állította a Japánokat, hogy vagy támadnak, amíg van hozzá nyersanyaguk és energia hordozójuk, vagy puskalövés nélkül térdre kényszerülnek és összeomlik a gazdaságuk. Az akkor Pearl Harborhoz vezetett.

Már a közepes csomag is szinte totális gazdasági háborút jelentene.

Nekünk, magyaroknak ez a következőkkel járna:
- Elvesztenénk az orosz piacot. 2013-ban 753 milliárd Ft volt az orosz exportunk, ami a teljes export 3,1 %-a és a GDP 2,5 %-a.
- Az orosz olaj- és gázimport kiesése drasztikusan korlátozná a fűtési lehetőségeinket, az áramtermelést, a vegyipar termelését és csak nagyon drágán lehetne üzemanyaghoz jutni. De lehet, hogy az üzemanyagot is korlátozni kellene.
- Esélyesen elvesztenénk az oroszországi befektetéseinket. Az OTP, MOL, Richter jelentős, egyenként is sok százmilliárdos befektetéseket írhatna le, ami veszteségessé tenné ezeket a magyar nagyvállalatokat, létszámleépítésre késztetve őket és várhatóan komoly tőzsdei árfolyameséssel járna.
- Az oroszok magyar befektetéseinek befagyasztása azt jelentené, hogy azokba a cégekbe, melyek jelenleg orosz kézben vannak a tulajdonos nem tol több tőkét. Ki szeretne például egy Sberbank (Volksbank) megroppanást a devizahiteles csomagok és a tulajdonosi támogatás hiánya miatt, ami ki tudja hol áll meg?
- Az államapapír piacunkról hiányozna az oroszok által magyar állampapírokba fektetett pénz. Ez persze hozamemelkedéssel és a költségvetés finanszírozhatóságának elnehezülésével járna.
- A negatív gazdasági hatások az egész EU-ban, azon belül is főleg Közép-Kelet-Európában és Németországban érvényesülnének. Nekünk ezek az országok a fő exportpiacaink.

Magyarország példájához hasonlóval kell szembenéznie más EU országoknak is csak eltérő mértéken.

Ki az az eszement őrült, aki az ilyen intézkedések bevezetését egy pillanatig is komolyan gondolja?

A blokád az nem minősül háborús cselekménynek?
 

reppa88

New Member
2011. június 6.
26
0
1
<blockquote rel="reppa88"><blockquote rel="Python">Milicisták Donyeckban


bu7MG.jpg


attachment.php
Ezt az arcot már ha jól emlékszem láttam egy videón,alighanem vajdasági mesterlövész,önkéntes
</blockquote>

Épp ezt akartam írni, a kinézete is olyan mintha horvát,vagy szerb lenne. És ha figyeled mit mutat az eléggé árulkodó, mert a kilencvenes években a délszláv konfliktusban sok képen szerepelt. Ott így köszönnek, Litlejohn vagy valaki aki a déli szomszédunknál él jobban tudja mint én hogy mit jelent. Nekem úgy rémlik valami szláv hármas egység vagy mit.

</blockquote>

A videón is kivehető hogy nem nagyon vágja az oroszt,megérti de sokszor szerbül válaszol,vagy keverten. :) Szerbek igy mutogatnak állandóan,ez errefelé megszokott,három ujj meg a SRBIJA kiáltás tudatja mindenkivel hogy szeretik szerbiát és ők szerbek :)
 
2013. december 7.
934
4
18
Igazából az amerikaiak erőszakoskodnak, hogy két legyet üssenek egy csapásra: gyengítsék Európát (politikailag is, elégedetlenségeket szítsanak európai államok között) és Oroszországot is. Örvendetes látni, hogy Európa az USA ellenére is képes saját érdekeit érvényesíteni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Lelőttek két repülőgépet Kelet-Ukrajna felett
http://hu.euronews.com/2014/07/23/lelottek-ket-repulogepet-kelet-ukrajna-felett/

Zajlik az áldozatok elszállítása, sértetlen a hangfelvétel
http://hu.euronews.com/2014/07/23/mh17-sertetlen-a-hangrogzito/