[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 154
113
Szerintem az abszolút nem biztos ,hogy ezeket az
S-300-t megsemmisítették....

Pl egy jó minőségű fénykép meggyőzne, arról nagy eséllyel be lehetne azonosítani, hogy azok voltak, de egy orosz bemondás, hogy már pedig kilőtték nem bizonyíték, ahogy nem lenne az fordított esetben az ukránok ilyen tartalmú közlése sem...

Slovenská S 300 zničena​

Ha jól tudom ez egy korábbi felvétel, ukrán és nem szlovák üteg, de majd megszakértitek...
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
Szerintem ez a legnagyobb tévedése az embereknek manapság. A technológia eljutott a határára, hogy ne kelljen csak kis létszámú ember a kiszolgálásához és az elit részére ez egy átmenthető civilizációs alap, amíg fent eldurran minden ami csak lehet. Ők elvannak, a steril zárt terekre szocializálódtak a teljes elmebajos iroda-pláza-wellness életmódjukkal, talán nem is céltalanul. Semmi különbséget nem fog a számukra jelenteni, hogy ezt egy földalatti kvázi városban teszik, vagy idefent. A morbid kultúrális szokásaik is erre szocializálják őket. Kifelé ugyanez a szociális viselkedés a teljes elszakadást takarja. A természettől, az emberektől. Nincs gátlás, csak technológiailag fejlett központok a nagy vihar után, amik előjönni terveznek amikor megint lehet és elhozni a civilizált isten képét a túlélők felszíni utódainak.
Túl sok disztópikus Sci-Fi filmet nézel szerintem.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Pl egy jó minőségű fénykép meggyőzne, arról nagy eséllyel be lehetne azonosítani, hogy azok voltak, de egy orosz bemondás, hogy már pedig kilőtték nem bizonyíték, ahogy nem lenne az fordított esetben az ukránok ilyen tartalmú közlése sem...
Igen, a fényképeket mindkét oldalról hiányolom. Legalábbis orosz oldalról biztos, ha már állítólag kilőtték. Bár azért az orosz védelmi minisztérium közleményében is szerepel, hogy kiszedték.
Tudom, ez sem bizonyít semmit, minndenki azt mond amit akar.
Valamilyen S-300-akat azért nagy velószínűséggel kilőttek. Hogy honnan érkeztek oda, más tészta.
Azért, mert a Szlovák min.elnök aztmondja, hogy hoax.. Az is csak egy dolog.. szerintem..
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 023
113
Minden az ex-szlovák S-300 uteg iránt erdeklodo / aggodó számára:


... lesz az még a kovetkezo napokban/hetekben párszor "megsemmisítve", akár csak a komplet ukrán légvédelem ... :oops:

Hat igen, ez engem teljesen meggyozott!!! :D az ukran legvedelem szinte nem letezik, ami heliket lelonek azt kezi inditasu eszkozokkel erik el. Elapadtak mar hetekkel ezelott a napi orosz gepvesztesegrol szolo ukran hirek is.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Voltak valakinek kétségei?
Putyinnak se voltak. Ő is tudta, mindegy, van-e rajta sapka, vagy nincs.
Erre most Bidé befenyegette Kínát. meg indiát is, ha már ott járt.
Szegény nagyapám, ő is 84 évesen azt mondogatta mindíg, hogy ellátja a bajomat amikor ,,szalonspiccesen" mentem haza.
Ő 84 éves volt, tehetetlen, demens, én 23, fiatal, hozzá képest igen erős....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113
TDpqcnoe_bk.jpg
A Srácokért! A Tambovi GRU dandártól

dhrIJ-YTSME.jpg

Oroszország Anyácskáért! A VDV-s veteránoktól!

p5-FrxiFzy0.jpg

Jó reggelt Zelenszkij!

iPy-oKyowa8.jpg

A VDV-ért!
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113

Osztrák külügy: Nem lesz újságíró Karl Nehammer kancellár és Vlagyimir Putyin találkozóján​

Az eredményeket követően sajtótájékoztatót sem tartanak.

A találkozó időpontja moszkvai idő szerint 14:00. A háború kezdete óta ez lesz az első alkalom, hogy az európai vezetők egyike személyesen találkozott Putyinnal.

Kár, hogy nem több vezető megy egyszerre. Scholz, Johnson, stb. Macron nyilván most nem ér rá, de a lényeg, hogy csoportosan talán könnyebben meggyőzhetnék Putyint.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113

Slovenská S 300 zničena​

Ha jól tudom ez egy korábbi felvétel, ukrán és nem szlovák üteg, de majd megszakértitek...
A videónak semmi köze a szlovák Sz-300-hoz.
A szlovák Sz-300 még nem volt telepítve. Ahogy az orosz vm szővivője is mondta ma reggeli brífingjén: Egy európai állam által szállított Sz-300 rendszert lőttek ki, amelyet Dnyepropetrovszkban rejtettek el egy hangárban, Kalibr robotrepülővel,
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 299
113
Szerintem az abszolút nem biztos ,hogy ezeket az
S-300-t megsemmisítették....
úgy kezdődött tegnap hogy jött egy twitter hír hogy megsemmisítettek valamit ami lehet hogy s-300 mikolajevnél
ezt valaki átvette úgy hogy akkor ez bizonyára a szlovák s-300
mindenki más ezt is átvette és tényként kezelte
aztán késő este jöttek a képek a nagy mikolajevi pukiról, láthatóan vagy lőszer- vagy üzemanyagraktárt trafáltak el, de ezt is sokan összefüggésbe hozták az s-300 üggyel
komplett tudós cociológus nemzedékek fognak a hírek efféle terjedéséből szakdolgozatot írni...
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Német külügyminiszter: "A partnereknek nincs idejük kifogásokra, Ukrajnának nehézfegyvereket kell szállítani".
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Német külügyminiszter: "A partnereknek nincs idejük kifogásokra, Ukrajnának nehézfegyvereket kell szállítani".
Hát ha a nyugdíjas néni közben meg azt mondja továbbra is, hogy nem, akkor érdekes (pattogatott kukorica+kóla) villongások várhatók germanisztánból. :D
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and enzo

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Arestovics: Aki nem hajlandó 2035-ig harcolni - hagyja el Ukrajnát
Az ukrán propagandista Arestovics elárulta, hogy "az Oroszországgal folytatott háború 2035-ig fog tartani". Azoknak, akik nem hajlandók ennyit harcolni, azt tanácsolta, hogy hagyják el az országot.
Úgy tűnik, az ukrán férfiakra nem vonatkozik ez a javaslat, mert számukra tilos elhagyni az országot.
--
Mennyire reális ez a 2035 szerintetek?