[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 635
48 334
113
Csak ezzel nem lehet háborút nyerni ! Mariupol kemény dió volt erősítették is vagy 10 éve ! De most , hogy vége fordul a kocka ! Annyi üza és fegyver raktárat romboltak le az Oroszok , hogy egyszer csak elfogy a nafta meg a lőszer az ukriknál !
De folyamatosan kapják a fegyvereket a Nyugattól. Azt nem tudni, mennyi ér célba ebből! Azon csodálkozom, hogy az oroszok az Ukrajnába érkezéskor miért nem semmisítik meg. Igaz, azt írták, hogy nem egy csoportban szállítják, meg fedezik különféle civil és egyéb járművek segítségével, de végül egy helyre kell érkezniük.
Ki láthat itt tisztán. Aztán lehet, hogy a katonai elemzők tisztán látnak, csak én nem tudom felfogni azt, amit mondanak.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Évek óta mondom ezt én is.
Egy leopard 1a5 ha szakszerűen van karbantartva és használva akkor sok mindenre jó lehet.
Pláne ha működik úgy általában minden benne.
Egy nála papíron többet tudó t 72 akármilyen származék ellen is a siker lehetőségével veszi fel a harcot.
Persze, ha a T-72es teljes legénysége részeg, és vak, és a leo 1es lesállásban várakozik oldalról.
Azért ne bomoljunk már. Az 55ösnek ellenfele lehetett volna éppen.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Persze, ha a T-72es teljes legénysége részeg, és vak, és a leo 1es lesállásban várakozik oldalról.
Azért ne bomoljunk már. Az 55ösnek ellenfele lehetett volna éppen.
Sok harcászati helyzet lehet ahol értelmes lehet egy ilyen eszköz.
72-származékokon még a t-90-es ilyen olyan verzióit is értettem.
De amilyen orosz vasak /nem csak harckocsik/ vannak ott azok kb. 90%a ellen hatásos lehet.
Illetve amit írtam is hogy 1980 as évek elején még hans jürgen wolfgang volt a gyártósoron nem abdul meg ahmed.
Kevesebb elromolható cucc volt a akkori műszaki eszközökben.
És én inkább egy ilyen rendesen karbantartott leo 1 a5-el közlekednék ott /kiképzett személyzetként/ mint valamilyen papíron extra szuper ex szovjet vagy orosz vassal.
De ugyanez van egy challenger 1-essel, m1a1 /105mm/ abramsel, de megkockáztatom a m-60 legutolsó változatát is.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Sok harcászati helyzet lehet ahol értelmes lehet egy ilyen eszköz.
72-származékokon még a t-90-es ilyen olyan verzióit is értettem.
De amilyen orosz vasak /nem csak harckocsik/ vannak ott azok kb. 90%a ellen hatásos lehet.
Illetve amit írtam is hogy 1980 as évek elején még hans jürgen wolfgang volt a gyártósoron nem abdul meg ahmed.
Kevesebb elromolható cucc volt a akkori műszaki eszközökben.
És én inkább egy ilyen rendesen karbantartott leo 1 a5-el közlekednék ott /kiképzett személyzetként/ mint valamilyen papíron extra szuper ex szovjet vagy orosz vassal.
De ugyanez van egy challenger 1-essel, m1a1 /105mm/ abramsel, de megkockáztatom a m-60 legutolsó változatát is.
105ös löveg egy 120as ellen tervezett páncéllal szemben. A legmodernebb nyugati lőszerrel talán át tudja lőni a 72A-t reaktív páncél nélkül frontból.
A Szu 10-15 évvel járt a nato előtt nehéztechnikában.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 014
14 829
113
Mariupol polgármestere szerint az oroszok mobil krematóriumokkal tüntetik el a holttesteket
A Sky News beszámolója szerint a Vadim Bojcsenko, város polgármestere azt állítja jóval több mint tízezer civil halt meg Mariupol orosz ostromában.
Vadim Bojcsenko polgármester hangsúlyozta, hogy a város utcáin holttestek hevernek, és hogy a halálos áldozatok száma meghaladhatja akár a húszezret is megítélése szerint. Úgy vélekedett, hogy az orosz erők mobil krematóriumokkal tüntetik el a holttesteket.

(PS)
Én úgy hallottam tábortüzeket raknak :)
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
105ös löveg egy 120as ellen tervezett páncéllal szemben. A legmodernebb nyugati lőszerrel talán át tudja lőni a 72A-t reaktív páncél nélkül frontból.
A Szu 10-15 évvel járt a nato előtt nehéztechnikában.
Nem vitatom.
Papíron.
Emlékszik a most már klasszikus mig-29 vs. f-16-ra 1980-as évek végek 1990-es évek eleje a akkori verziók
PAPÍRON
kb. ugyanazt tudták fegyverzetet is beleértve.
A valóságban azonban :rolleyes:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 501
113
Nem szégyenlitek magatokat ti akik ukrajnát támogatjátok? Nem ég le az arcotokról a bőr? Hogy tudtok emberként tükörbe nézni???? Mikor a tieitek követnek el valamit elslisszoltok. Ha az oroszok valóban vagy csak alátámasztva se, már óbégattok! Én elítélem és elismerem ha az orosz vmi szart csinál. Szégyelljétek magatokat! Innentől kezdve nekem egyik se furulyáljon bármiről. Szégyelljétek magatokat....de nem baj...nem sokára :D
Összevesztetek Sixtussal?
Ne hagyd magad!
:)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Nem vitatom.
Papíron.
Emlékszik a most már klasszikus mig-29 vs. f-16-ra 1980-as évek végek 1990-es évek eleje a akkori verziók
PAPÍRON
kb. ugyanazt tudták fegyverzetet is beleértve.
A valóságban azonban :rolleyes:
Papíron sem. A T-72B és T-80U volt az első szovjet tank amit eredendően a 120-as ágyú ellen páncéloztak. Továbbá a T-80B az amit utólagosan (ugye ezért került rá a 30mm vastag acéllap nem csak a 16 mm-es ami a 105-ös miatt volt).
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993 and Vogon

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem vitatom.
Papíron.
Emlékszik a most már klasszikus mig-29 vs. f-16-ra 1980-as évek végek 1990-es évek eleje a akkori verziók
PAPÍRON
kb. ugyanazt tudták fegyverzetet is beleértve.
A valóságban azonban :rolleyes:
Mi volt a valóságban picinyem? A teljes nato felvonult a szerbek ellen és a szerbeknek a végén még volt röpképes gépe?
De hogy őszínte legyek a valóságot úgy hívják, hogy irak iráni háború, ahol koszlot t55ös klónok söpörték fel a padlót az akkori nato típusokkal.