[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 592
14 598
113
Pedig de, az ilyen látványos videók fele UKRSOF, Aerorozdivka (annak is a fele UKRSOF, és ha jól vettem ki velük dolgozik a FOG is), Azov, meg az ezekbe beosztott, velük dolgozó max. 10% kontraktor.
Elfogadom.
Viszont akkor el kell ismernem hogy ma 2022-ben az ukrán hadsereg az első, amelyik szimplán a "gyaktéren" tudta elsajátítani azt a tudást, rekord idő alatt, amire egy EU-s állampolgárnak, pl egy Francia, vagy Angol hadseregben 6-8 évre, és 4-5 háborúra van szüksége.
Tényleg "Übermensch"-ek.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Bár sejtem, hogy fölösleges beszállnom a vitába, de a helyzet az, hogy a Leopárd 1-es páncélzata még a II. VH végén is kevésnek számított volna....
A németek saját mérése:
5d66c670541b5323e942a08e1f53ce88.jpg


Amit egy 57 mm-s gépágyú szemből belő, az nem HH szintű harckocsi....

Tűzerő tekintetében pedig szemből még a mai legjobb (megvehető) 105 mm-s lőszerrel sem tudja kilőni a 80's évekből származó T-72B-t....
Lásd. Leopárd 1 topik.
Világos hogy a leo 1 páncélja már 50+ éve is gyenge volt a saját kategóriájában.
Itt arról próbáltam írni amivel Zsolti is egyetértett hogy a nagy semmi helyett ez egy alternatíva lehet valós harcértékkel.
A mostani orosz technika 90%a ellen jó /mindenre gondolok nem csak hk-ra.
És itt az hogy ha normális állapotban van akkor az működő képességet is jelent.
Muszály leírnom volt az a videó ahol soygu ment megnézni frissen átadott új orosz teherautókat a hadseregnek gyártották lehet vvp is ott volt nem ez a lényeg kíváncsiságból be akart ülni egy vezető kabinba és a kezében maradta a kilincs meg próbálta vissza tenni de nem ment aztán mivel nyár volt le volt húzva a ablak bosszusan bedobdta a kabinba.
Ilyesmiről próbáltam beszélni hogy oroszoknál papíron nagyon sok minden nagyon szép /nem írom hogy nem tudnak potens és működő képes eszközöket gyártani!!!/
patyomkin falvak népe ugye.
De másként van ott a minőség ellenőrzés stb. mint nyugaton.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Wilson and sixtus

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Borrell: Magyarország is részt vesz Ukrajna fegyverellátásában
Joseph Borell, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője Luxembourgban hétfőn közölte, a tagállamok egybehangzóan megszavazták, hogy a tagországok hozzájárulásával támogatják az Ukrajnának szánt fegyverszállítást.
"Más dolog, hogy Magyarország nem engedi át területén a fegyverszállítmányokat közvetlenül Ukrajnába, de a saját részét befizeti, tehát részt vesz Ukrajna fegyverellátásában" - mondta. Kiemelte: az EU keleti tagországaira nagyobb nyomás nehezedik a háború elől menekültek befogadásával, illetve ezek az országok nagyobb mértékben támaszkodnak az orosz energiahordozókra is. Ezt, az unió keleti és nyugati tagállamai közötti "aszimmetrikus" helyzetet közösen, egységesen és a szolidaritás kinyilvánítása mellett kell kezelni - húzta alá.
(MTI)
Baromell bácsi feltalálta a spanyolviaszt. Tipikus EUs IQ szinten van. Ezt pofázzák orbánék is, hogy felolunk kuldjetek a szarotokat, csak ne rajtunk keresztul kozvetlenul. Ha meg már sír az eu, hogy Oroszország megtamadott egy szuveren (maffia) államot, meg az összes agymosott ballibsi csak ezt tudja szajkózni, akkor had döntsük már el, mint szuverén ország, hogy pl. veszünk e gázt/olajat azt oroszoktól, vagy sem. Az a szöveg, hogy ezzel az oroszok háborúját támogatjuk (ugye most mindenre ez jollyjoker), és szégyeljük magunkat meg kibaszott szánalmas, szintén EUs agyiszintű sz@r duma. Zelenszki meg a többi usanyaló marha meg fenyeget, provokál. A magyar ember meg kit érdekel, mert most zelenszki belevitte egy szarba a sajátjait. És nem, nem vagyok fideszes. Egyébként ezt én úgy értelmezem Barom bácsitól, hogy felfogták, hogy egyes orszagok nem fognak tudni leszakadni az orosz nyersanyagtól, akármennyire is megy a hiszti, megbaz orosz gazdaság bedöntése projekt.
Bocsi, annyira a bögyömben van ez a Baromell majom, hogy ez így kicsúszott.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 245
113
Borell egy balfasz. Semmi fegyver kapcsán nem fizetünk. Milyen saját részét b+! Elmebeteg ez is. Eszetlenek.

Szerintem erre gondolt:

 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 014
14 829
113

Érdekes, ha igaz.
Ez egy nagyon érdekes világ… sok sok csodával :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Azért nézz utána ennek....
Úgy hullottak a békefenntartók mint a legyek. (4 hónap, 36 halott légionista/század).
Táborra robbantott gát, futás a T-55 elől, hídépítés 82-es AV tűzben.
Volt ott móka bőven.
Az USA nem véletlenül vonult be legutóljára, arra hivatkozva hogy ők adják a légifedezetet.
4 hónap alatt 36 halott? Az minden csak nem intenzív harc (na jó a franciáknál 4 hónap alatt megölni 36 németet az intenzív :p ).
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 014
14 829
113
Világos hogy a leo 1 páncélja már 50+ éve is gyenge volt a saját kategóriájában.
Itt arról próbáltam írni amivel Zsolti is egyetértett hogy a nagy semmi helyett ez egy alternatíva lehet valós harcértékkel.
A mostani orosz technika 90%a ellen jó /mindenre gondolok nem csak hk-ra.
És itt az hogy ha normális állapotban van akkor az működő képességet is jelent.
Muszály leírnom volt az a videó ahol soygu ment megnézni frissen átadott új orosz teherautókat a hadseregnek gyártották lehet vvp is ott volt nem ez a lényeg kíváncsiságból be akart ülni egy vezető kabinba és a kezében maradta a kilincs meg próbálta vissza tenni de nem ment aztán mivel nyár volt le volt húzva a ablak bosszusan bedobdta a kabinba.
Ilyesmiről próbáltam beszélni hogy oroszoknál papíron nagyon sok minden nagyon szép /nem írom hogy nem tudnak potens és működő képes eszközöket gyártani!!!/
patyomkin falvak népe ugye.
De másként van ott a minőség ellenőrzés stb. mint nyugaton.
Pihenjél fiam :) jot tesz
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
szóval a számodra nem szimpatikus tényeket ignoráljuk marhaságokra alapozva?
Mi a marhaság azon, hogy a teljes nato harcolt egy darab kis ország ellen?
Szted Izrael mégis mire menne az F-35öseivel akár csak az oroszok ellen?
10 perc alatt lenne minden reptér, minde technika szétkapva Iszkanderrel. Attól az F-35ös rosszabb lesz? Nem.
A kellemetlen helyzet az, hogy szerencsétlen 29es soha nem tudott még csak egyforma színtű ellenség ellen se nagyon kiállni. Ettöl még jobb az F-16-os. De nem azért mert a szerbeket be tudták darálni.
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
384
2 529
93

Érdekes, ha igaz.
Igen ez ilyen spec gáz,megy két háztömböt és aztán befordul a sarkon.,,Portfólió sci-fi.Folyamatosan röhejes .
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Mi a marhaság azon, hogy a teljes nato harcolt egy darab kis ország ellen?
Szted Izrael mégis mire menne az F-35öseivel akár csak az oroszok ellen?
10 perc alatt lenne minden reptér, minde technika szétkapva Iszkanderrel. Attól az F-35ös rosszabb lesz? Nem.
A kellemetlen helyzet az, hogy szerencsétlen 29es soha nem tudott még csak egyforma színtű ellenség ellen se nagyon kiállni. Ettöl még jobb az F-16-os. De nem azért mert a szerbeket be tudták darálni.
Nem marhaság. Az a marhaság, hogy szerinted emiatt ez nem jó érv. Nem fog senki sem hátratett kézzel harcolni, hogy kielégítse az igazságérzetedet.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113

Érdekes, ha igaz.
Én már vártam mikor dobnak le az oroszok egy vegyi szarságot. Az usa már 2 hete irogatja, hogy ezek biztosan ledobnak egy vegyi szart. Nemtudom mi van ott az azovstal alatt, főleg, hogy bevallják hogy több szintes. Tiszta Kaptár c. Film érzésem van lassan :D
Ez az azovstal lehet megérdemelne egy termobárikusat. Csak hát tudom, vagyis van egy olyan érzésem, hogy tele van rakva civilekkel.
Ja, meg szerintem, habaz oroszok ledobnak egy ilyet, ott nem "légzési nehézséged" lesz, hanem kifolyik a tüdőd az orrodon kb.
(Konteo/oroszagitprop off)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Akkor mondhatjuk, hogy jó lövés volt ...
Leszedtem a videót, kicsit megnéztem.
Nem látni rendesen, hogy mennyire volt takarásban a hk, de ez a szakajtónyi balfasz Darwin díjas alkotást hozott össze. Okos volt a hk-s csapat, nem durrantották rájuk messziről, pedig csövön volt a bármi is, nem látszik a videón a betöltés. És még a csecseneket szidják egyesek… Azért mert csinálnak pár videót a tiktokra? Viszont a mozgásukon, a fegyverkezelésükön látszik, hogy jólképzettek. Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik ;)
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 592
14 598
113
4 hónap alatt 36 halott? Az minden csak nem intenzív harc (na jó a franciáknál 4 hónap alatt megölni 36 németet az intenzív :p ).
Főleg hogy fehér gépekkel, fehér mellényben, babkék sisakban.....lőszer nélkül, üres tárral kellett "Békefenntartani".
Megmagyarázták....
"Azért nincs lőszer, hogy ne tudjunk visszalőni."
:rolleyes:
( Azért azt megjegyzem hogy -36 fő/század, 4 havonta , eléggé meleg pite.....)