[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 111
113
A mi tortenelmunkben, a torok haborut a Nemet Romai csaszarsag finanszirozta, tobb, mint 150 evig. A torok kiuzese egy hosszu, koltseges, de igazi EUROPAI program volt. Mikor a SZU reszei voltunk, szatelit allamkent, na akkor megint elvalasztodtunk Europatol.... Ezen is erd3mes gondolkozni, de tenyleg csak az objektiviras kedveert...
Már majdnem válaszoltam, de aztán átgondoltam, hiszen ennyi marhaságot nem lehet véletlenül írni. Tudatos hazugságokon pedig nem fogok vitatkozni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Folyamatosan úton vannak világszerte én 9db-ról tudtam, ahogyan a 120+ db olajszállító is. A koreaiknál meg 5 rendelésben, ezek lehet meghiúsultak.
A Vlagyivosztoki Zvezda hajógyár is építi az LNG tankereket az orosz gázóriásoknak mint a Gazprom és a Novatek.. 15 hajóra van megrendelés. Most kezdték a 7. hajó számára az acél vágását.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 446
93
Annak szerintem kicsi az esélye...
Eddig kicsi volt, de amióta ilyen hülyeségekről beszélnek a finnek, már biztos nem kicsi.

Tulajdonképpen nem értem őket. Ha akarta volna, a SZU bármikor bekebelezhette volna őket. Nem tette.
Nemhogy soha nem is fenyegette 45 óta őket se a SZU, se Oroszország, elég jó kapcsolatokat ápoltak.
Ezt nem az oroszok rúgták fel.
 
W

Wilson

Guest
Eddig kicsi volt, de amióta ilyen hülyeségekről beszélnek a finnek, már biztos nem kicsi.

Tulajdonképpen nem értem őket. Ha akarta volna, a SZU bármikor bekebelezhette volna őket. Nem tette.
Nemhogy soha nem is fenyegette 45 óta őket se a SZU, se Oroszország, elég jó kapcsolatokat ápoltak.
Ezt nem az oroszok rúgták fel.
Szerintem nem beszélnek hülyeséget ezután az orosz invázió után logikus lépés....
 

Xtreeem

Active Member
2022. március 7.
32
172
33
Akkor nézzük más mértékegységben....

"A rövid távú terv szerint még ebben az évben ki szeretnék váltani az orosz import mintegy kétharmadát, azaz 100 milliárd köbmétert, ami több mint 150 millió tonna cseppfolyós gázt jelent. Ez a mai LNG-piac mennyiségének 40 százaléka.

Ahhoz, hogy ezt a mennyiséget elérjük, az Európába irányuló cseppfolyós gáz importjának meg kellene háromszorozódnia.
Nem lesz egyszerű.

Távol Houstontól

Amennyiben amerikai gázban gondolkodunk, akkor a célállomás Houston, mert a város és Hamburg között az út több mint 8300 kilométer, ami több mint 10 napos utazást jelent egy tartályhajó számára. Inkább érdemes az úttal és a rakodással együtt 14 nappal számolni, azaz egy hajó oda-vissza havi egy utat tudna lebonyolítani.

Egyetlen átlagos tartályhajó 72 ezer tonna cseppfolyós gázt tud szállítani, azaz több mint kétezerszer kellene megfordulnia ahhoz, hogy ezt a mennyiséget leszállítsa.

Amennyiben egy tartályhajó 12-szer tud fordulni, akkor ehhez az európai gázimport kielégítésére 166 tartályhajót kellene ráállítani.

A világ tengereit jelenleg 665 darab LNG-tartályhajó szeli. Azaz minden negyedik tartályhajónak az európai gázimportot kellene kiszolgálnia, ami valószínűleg nem reális.

Valószínűbb forgatókönyv, hogy az orosz gáz egy részét cseppfolyós gázzal, másik részét egyéb energiaforrásokkal (szél, nap, víz, nukleáris energia) helyettesítik, és Európa megtartja az orosz ellátás egy részét. Végül is, Putyinnak sem kell örök időkre a Kremlben maradnia."

vagy ugy is nezhetjuk, (ha jol szamolom) a vilag osszes lng hajojat kikolcsonoznek 3 utra, azaz 3 honapra, akkor lehetne az eu-t kiszolgalni... akkor mondhatjuk, az eu agyon lotte magat? ( lesz itt nord 2 ugyerzem :D )
 
W

Wilson

Guest
mire nem képesek, ne idegesíts már te hávégébohóc? kijevtől bőven nyugatabbra van Lvov, Luszc, Ivano Frankivszk, ezeket mind érte jelentős légitámadás. Kijevben is szét lett bombázva a 'támaszponttá' alakított bevásárlóközpont. Akkor miért nem a Rada, vagy az SZBU, vagy az amerikai követség?

Más van a háttérben:

1. idióta hit abban, hogy ha jófejek vagyunk a civilekkel, akkor nem kell majd kitelepítés, meg ujgur mintára átnevelőtábor a következő 20 évre a pacifikálásra. pont ezért kellett volna a távközlést és a műsorszórást azonnal mégbénítani első nap
2. szükség lesz arra az infrastruktúrára hamarosan
3. az egész ukrán balhé elterelés, csali, ahol nem baj ( stratégiailag) ha 10-20 ezer orosz katona elesik, mert majd a fő csapásirányra lesz majd 500.000 (ugye a mai napig nem tudjuk, hogy hol van a 1.5 hónapja folyamatosan áramló, bevagonírozott technika, amit strelkov vígan posztol március eleje óta)
A nyugati részét Ukrajnának csak cirkálórakétákkal azon belül főleg Kalibr rakétákkal támadták, azokkal pedig nem tudsz pl teherautókat megtámadni...
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 446
93
Szerintem nem beszélnek hülyeséget ezután az orosz invázió után logikus lépés....
Pont, hogy nem logikus. Mert a lépés kiprovokált - ezt te is tudod, de valamiért az eleje miatt úgy teszel, mintha nem tudnád - melynek része a megtámadott fél potenciális NATO csatlakozása.

A finn NATO csatlakozási szándék öngyilkosság mind a történelmi tények, mind az aktuálpolitikai folyamatokat elnézve.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 446
93
A nyugati részét Ukrajnának csak cirkálórakétákkal azon belül főleg Kalibr rakétákkal támadták, azokkal pedig nem tudsz pl teherautókat megtámadni...
Rada-t, minisztériumokat, pályaudvart, szerkesztőséget, teherelosztót, trafóállomást, szennyvíztisztítót, hidakat stb-t azokkal is lehet.
Első éjszaka repülővel bármit lehetett volna, de szerintem most is lehetne, csak megfelelően megtervezett bevetésekre van szükség.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
W

Wilson

Guest
Világosan leírtam, mondandódnak melyik részével nem lehet egyetérteni mert tényszerűen nem fedi a valóságot.
Te azt írtad hogy kitömik az Ukránokat fegyverrel én pedig azt írtam, hogy joguk van megvédeni az országukat a szülőföldjüket, és mi is jó párszor megtettük ezt már a történelmünk során, ennek szerintem semmi köze nincs ahhoz, hogy mennyi fegyvert kapnak az ukránok....
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Közben két mariupol térkép, az egyik kicsit káoszos, de frissebb, a másik tisztább, de régebbi egy órával:
FQQU0vaX0AQP3eM


FQQOrq4XsAM0n_k
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Mindenesetre, most úgy néz ki, hogy NATO tagok lesznek, az orosz inváziónak köszönhetően..
Lehet, de ez nem új történet, sok éve műsoron van már a téma. A skandináv országok nem voltak igazából orosz érdekszféra mostanában, inkább a nyugati tömbhöz tartoztak, így nagy meglepetést nem jelentene. Valószínűleg ezzel már számoltak egy ideje az oroszok, nem hiszem, hogy ebből kerekedne bármi komolyabb. Persze, kellemetlen nekik, meg nem örülnek, de olyan hatást nem fog kiváltani, mint az ukránok nato irányba való igyekezete.