[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
1649920719600.jpg
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Számomra teljesen nyilvánvaló, hogy az USA tapogatózik, hogy mikor szakad el a cérna Moszkvában és elpukkantanak egy taktikai nukit. Akkor megint ők lesznek a gonoszak. A fegyverszállítások és "egyéb segítség" egyértelműen erre mutat.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Van igazság a mondanivalódban, de most belenéztem egy orosz katonai fórumba és ott is sokan poénkodnak a hajó körüli orosz kommunikációval...
úgy vagyok vele, hogy nekem sosem vicces, ha az emberek parancsra halnak meg - legyen bármelyik oldalon vagy bármikor. Aki parancsot kap, egyszerre egy képtelen helyzetben találja magát. Ha engedelmeskedik, meghalhat, mert ez a hivatása része, vagy nem engedelmeskedik, akkor sem garantált, hogy megússza.

Erre lehet mondani, hogy senkit sem kényszerítenek (ami persze nem mindig igaz) a katonaságba/rendvédelmi szervekhez. Tisztelem bármely oldal katonáit és erőfeszítéseit annyival, hogy nem röhögök a halálukon, szenvedésükön. Örülök, hogy nem nekem kell ott lenni, nem nekem kell látni naponta a háború nem szép arcát vagy utolsó kötelességként gyűjtöm össze a társam maradványait egy kisebb dobozba.

Itt látszik, hogy mennyi lelkileg sérült ember van közöttünk. Én sem az együttérzésről meg az érzelmekről vagyok híres, viszont van egy magammal szemben felállított kód, amit betartok.

Az azov-os neo-náci gyökerek/szélsőbalos majmok/elvakult terroristák/pedofilok ebből a szempontból egy kivétel, nem érzek semmit, ha hallom, mennyivel lettek aznap kevesebben. Őket nem küldik, hanem a torz ideológiájuk rabjai, a személyiségük része. Nehéz erről lejönni.

Nem hiszem (99%), hogy egy sorállományú katona civileket használna pajzsnak vagy hadifoglyokon kegyetlenkedne.

Félek, ha ez a háború tovább megy - mert a Nyugat szerint az oroszok még nincsenek kellőképpen "hatástalanítva" az amcsi érdekek oltárán - egyre több és több helyen fog beindulni az emberállat.

Ideje elgondolkodni azon, hogy milyen Ukrajnát akarunk a szomszédba vagy az EU-ba. Kérdés - ha úgy alakul - a háborús helytállás milyen irányba alakítja azt a társadalmat. Nincsenek illúzióim...

Ha valaki önmagában olyan hülye, hogy kinyírja magát, azon röhögök - mert lett volna választása kétszer, háromszor végiggondolnia, mint cselekszik, vagy megéri-e az életét veszélyeztetni egy facebook-videó miatt..
 
W

Wilson

Guest
úgy vagyok vele, hogy nekem sosem vicces, ha az emberek parancsra halnak meg - legyen bármelyik oldalon vagy bármikor. Aki parancsot kap, egyszerre egy képtelen helyzetben találja magát. Ha engedelmeskedik, meghalhat, mert ez a hivatása része, vagy nem engedelmeskedik, akkor sem garantált, hogy megússza.

Erre lehet mondani, hogy senkit sem kényszerítenek (ami persze nem mindig igaz) a katonaságba/rendvédelmi szervekhez. Tisztelem bármely oldal katonáit és erőfeszítéseit annyival, hogy nem röhögök a halálukon, szenvedésükön. Örülök, hogy nem nekem kell ott lenni, nem nekem kell látni naponta a háború nem szép arcát vagy utolsó kötelességként gyűjtöm össze a társam maradványait egy kisebb dobozba.

Itt látszik, hogy mennyi lelkileg sérült ember van közöttünk. Én sem az együttérzésről meg az érzelmekről vagyok híres, viszont van egy magammal szemben felállított kód, amit betartok.

Az azov-os neo-náci gyökerek/szélsőbalos majmok/elvakult terroristák/pedofilok ebből a szempontból egy kivétel, nem érzek semmit, ha hallom, mennyivel lettek aznap kevesebben. Őket nem küldik, hanem a torz ideológiájuk rabjai, a személyiségük része. Nehéz erről lejönni.

Nem hiszem (99%), hogy egy sorállományú katona civileket használna pajzsnak vagy hadifoglyokon kegyetlenkedne.

Félek, ha ez a háború tovább megy - mert a Nyugat szerint az oroszok még nincsenek kellőképpen "hatástalanítva" az amcsi érdekek oltárán - egyre több és több helyen fog beindulni az emberállat.

Ideje elgondolkodni azon, hogy milyen Ukrajnát akarunk a szomszédba vagy az EU-ba. Kérdés - ha úgy alakul - a háborús helytállás milyen irányba alakítja azt a társadalmat. Nincsenek illúzióim...

Ha valaki önmagában olyan hülye, hogy kinyírja magát, azon röhögök - mert lett volna választása kétszer, háromszor végiggondolnia, mint cselekszik, vagy megéri-e az életét veszélyeztetni egy facebook-videó miatt..
Ezzel teljesen egyetértek ezért tartom ezt a háborút is teljesen értelmetlennek, mert mind a két oldalon katonák (az ukrán oldalon civilek is) hallnak meg akiknek vannak szeretteik volt életük érzelmeik álmaik...:(. Ezért hibáztatom Putyint ,hogy belement ebbe a háborúba , nem kizárva az USA felelősségét sem, de Putyin indította el ezt a háborút amely mind az Ukránokra mind az Oroszokra csak szenvedést, hoz,míg az USA röhög a markában.....
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 055
5 551
113
Az orosz fegyveres erők csapásokat fognak mérni a döntéshozatal központjaira, a többi között Kijevben, ha az ukrán csapatok megkísérelnek szabotázst elkövetni és csapást mérni az oroszországi létesítményekre - jelentette ki szerdán Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője.

"Látjuk az ukrán csapatok szabotázs- és csapásmérési kísérleteit az Oroszországi Föderáció területén lévő létesítmények ellen. Ha az ilyen esetek folytatódnak, az Oroszországi Föderáció fegyveres erői csapást fognak mérni a döntéshozatal központjaira, a többi között Kijevben, amelytől az orosz hadsereg eddig tartózkodott" - mondta Konasenkov.

A szóvivő figyelmeztetését megelőzően ismertté vált, hogy az orosz Kurszk megyében lévő Gorgyejevka faluban lévő határellenőrző pontra szerdán Ukrajna felől tüzet nyitottak, amit a határőrök viszonoztak. Április 9-én ukrán oldalról aknavetőkkel lőtték az ugyanebben a megyében lévő Gluskovszk járásbeli határellenőrző pontot. Április 5-én Szucsanszk körzetében vettek tűz alá ukrán fegyveresek orosz határőrségi állásokat. Április 1-jén Belgorod megyében két ukrán helikopter légicsapást mért egy olajtárolóra, ahol tűz ütött ki.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/242326/

Orosz kormányzó: ukrán csapatok megtámadták oroszországi Brjanszk régiót

Az oroszországi Brjanszk régió kormányzója szerint ukrán csapatok lőnek a környékbeli lakóépületekre – számolt be a Sky News. Az orosz régió Ukrajna északi részével határos.
Ma Klimovo falut az ukrán fegyveres erők tűz alá vették. A lövések következtében két lakóépület megrongálódott, és áldozatok is vannak
– közölte Alekszandr Bogomaz kormányzó. Korábban a tisztviselők azt állították, hogy a térségben egy határállomást lőttek, megrongálva a járműveket.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64
W

Wilson

Guest
Engem érdekelne. Megköszönném ha adnál linket, vagy mégegyszer feldobnád.
Íme...

 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
227
1 016
93
Emlékeztek az első csecsen videókra Mariupolban? A DNRel együtt nyomták. A kidugok egy sisakosra? Kidugta, "fejbelőtték" a sisakot.
boccs, szerintem rosszul emléxel : ugyan valóban kiemelte a sisakot, de nem azért, hogy kilyukasszák, hanem azért, hogy az ukránok felfedjék a pozíciójukat. Miután ez megtörtént, az-az rálőttek a sisakra, csattan is az SVD.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 632
45 069
113
A Vöröskereszt leállítja Ukrajna élelmiszer- és gyógyszerellátását: tisztviselők lopják a humanitárius segélyt A

Vöröskereszt romániai szervezete bejelentette, hogy leállítja az odesszai régió humanitárius segélyszállítmányait. Ennek oka az volt, hogy a katonai közigazgatás magas rangú tisztviselői – elsősorban a kormányzó és környezete – ellopták a szállított élelmiszereket és gyógyszereket.

A korrupt hivatalnokok hivatali helyzetüket kihasználva segélyeket küldenek Romániából a raktáraikba és árusítják azt üzleteikben.
t.me/RVvoenkor
 
W

Wilson

Guest
Az Egyesült Államoknak jelenleg nincs elegendő információja ahhoz, hogy megerősítse, mi okozta a Moszkva orosz cirkáló robbanását, de nem utasítja el az ukrán rakétát.

Ezt csütörtökön az MSNBC Pentagon szóvivőjének, John Kirbynek adott interjújában nyilatkozta – írja az "European Truth".

"Tudjuk, hogy felrobbant. A rendelkezésünkre álló képek alapján a robbanás komolynak tűnik. Nem tudjuk, mi okozta a robbanást" - mondta Kirby, hozzátéve, hogy a hajó valószínűleg magától indult a robbanás után Szevasztopol kikötőjébe. .

"A közösségi médiában olyan üzeneteket láttunk, amelyek szerint egy ukrán part menti védelmi rakéta találta el. Nem zárhatjuk ki, egyszerűen nincs elég információnk jelenleg" - tette hozzá.


Április 13-án este EU-források és az odesszai regionális államigazgatás vezetője azt mondták, hogy a fegyveres erők „Neptunusz” ukrán hajóellenes rakétái eltalálták az orosz Fekete-tengeri Flotta „Moszkva ” rakétacirkálóját.
 
W

Wilson

Guest
Állítólag be evickélt Szavasztopolba, de nincs megerősítve!
John Kirby, a Pentagon szóvivője a CNN-nek elmondta , hogy valóban robbanás történt a Moszkva orosz cirkálón, de az Egyesült Államok egyelőre nem tudja megállapítani, hogy a hajót rakétatalálat érte-e, ahogy azt az ukrán fél állította.

„Nem vagyunk teljesen biztosak abban, hogy mi történt itt. Becsléseink szerint robbanás történt ezen a cirkálón – legalább egy robbanás és egy elég nagy robbanás, amely jelentős károkat okozott a hajóban” – mondta az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának szóvivője.

Elmondása szerint a hajó körülbelül 60 mérföldre délre Odesszától van a felszínen. Feltételezhető, hogy Szevasztopolba megy javításra.