[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
Boki mi igaz ebből?
Nem tudom megerősíteni, hogy igaz. Komolyabb biztpol-katonai oldalak nem adtak erről hírt.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Ez az amerikai Globál Hawk nézegette a Moszkvát Fekete-tengeren a mai napon most már elindult vissza fele de jól látható, hogy hol körözött sokáig szerintem nagy a valószínűsége ,hogy ott van a Moszkva itt a Flight radar linkje ...

Screerrnshot-5-768x377.jpg


Ezt írjátok be....

Forte10 10-2045...

Két következménye is van a sikeres támadásnak.

A lehetséges Odesszai partraszállás elmarad,a Moszkvának kellett volna légvédelmi ernyőt biztosítani a partraszállitó hajóknak.

Így az ott állomásozó ukrán gépesített dandárt át tudják dobni a front egy másik pontjára,akár Donbas ba is.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 074
24 367
113
Boki mi igaz ebből?
Remélem igaz, bár ha kitakarás nélkül mutatnák az azért sokat nyomna a latban, mint a múltkor is írtam lehet megváltozna az európai szemlélet is,na nem kormányzati szinten, hanem a lakosság körében, ami talán nyomást gyakorol a regnáló kómányokra kíváncsi vagyok mi fog kisülni belőle főleg úgy hogy már most van egy pár EU ország akinek elege lett Zseléből meg a folyamatos haknizásából.
Meg ugye ha igaz, kivancsi leszek pár véleményre itt a fórumon is. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Totya

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
Az orosz hadsereg szigorítja a stratégiát Ukrajnában

A következő lépés a nagy teherbírású bombák alkalmazása lehet. A szabadon eső, nagy kaliberű bombák alkalmazását támasztja alá viszonylagos olcsóságuk és az orosz védelmi minisztérium raktáraiban való nagy szám jelenléte. Használatuk ott indokolt, ahol az ellenség légvédelme teljesen ki van ütve, például Mariupolban.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 147
9 255
113
Ez az amerikai Globál Hawk nézegette a Moszkvát Fekete-tengeren a mai napon most már elindult vissza fele de jól látható, hogy hol körözött sokáig szerintem nagy a valószínűsége ,hogy ott van a Moszkva itt a Flight radar linkje ...

Screerrnshot-5-768x377.jpg


Ezt írjátok be....

Forte10 10-2045...

Nem feltétlenül azért. Viszonylag rendszeres követője vagyok a flightradarnak, sok alkalommal járt már arra a forte (10, 11, stb..). Inkább Szevasztopolt és az ott elhelyezett orosz erőket figyeli.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
548
1 542
93
Az Orosz Föderáció Nyomozó Bizottsága kijelentette, hogy a Brjanszk régió egyik falujának ágyúzása ukrán helikopterek általi légicsapás volt, amelyek megsértették az orosz légteret.

„Két nehéz támadófegyverekkel felszerelt harci helikopter segítségével az Ukrán Fegyveres Erők katonái illegálisan léptek be az Orosz Föderáció légterébe. Szándékosan alacsony magasságban mozogva legalább 6 légicsapást hajtottak végre lakóépületekre a Brjanszki régió Klimovszkij körzetében lévő Klimovo faluban” – közölte a minisztérium.
"az Ukrán Fegyveres Erők katonái illegálisan léptek be az Orosz Föderáció légterébe"
Azért ennyire idiótán még a német nácik sem fogalmaztak a 2.VH-ban... "A brit hadsereg illegálisan lépett be Németország területére a Rajnát átlépve..." :) Megtámadták Ukrajnát, nyilván visszalőnek, sőt ha tudnak akkor átlőnek a határon, mi ebben az "illegális határátlépés"? Ilyen a háború, néha visszalőnek.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 491
44 162
113

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
"Nagyon zavarban vagyunk. Nem tudtuk, mi folyik itt. Bocsáss meg nekünk."

Az ukrán hadsereg hadifoglyai térden állva könyörögtek bocsánatért a donbászi civilek meggyilkolásáért a "Nem felejtünk, nem bocsátunk meg" emlékmű előtt Vidnoje faluban.

Az emlékművet Luhanszk halottlakosainak tömeges spontán temetése helyén állították fel.

Videó a LuhanszkInform Központból.

https://vk.com/video-40316705_456346364?list=bfd09aec5758065e8f
 
W

Wilson

Guest
Nem feltétlenül azért. Viszonylag rendszeres követője vagyok a flightradarnak, sok alkalommal járt már arra a forte (10, 11, stb..). Inkább Szevasztopolt és az ott elhelyezett orosz erőket figyeli.
Lehet hogy igazad van , hogy nem azért volt ott, de szerintem nem véletlenül körözött azon a helyen, amúgy most néztem éppen már az ukri sajtó is kiszúrta ,szerintük is azért körözött ott mert a Moszkvát figyelte..
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 147
9 255
113
Lehet hogy igazad van , hogy nem azért volt ott, de szerintem nem véletlenül körözött azon a helyen, amúgy most néztem éppen már az ukri sajtó is kiszúrta ,szerintük is azért körözött ott mert a Moszkvát figyelte..
Valószínű, hogy mindkettő. Moszkvát keresi, de mellette felderít más egységeket. Egyébként mostanában Románia területén mozgott, onnan kémlelte a Fekete tengert, vagy lengyel területről Fehéroroszországot.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64 and Wilson

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
"az Ukrán Fegyveres Erők katonái illegálisan léptek be az Orosz Föderáció légterébe"
Azért ennyire idiótán még a német nácik sem fogalmaztak a 2.VH-ban... "A brit hadsereg illegálisan lépett be Németország területére a Rajnát átlépve..." :) Megtámadták Ukrajnát, nyilván visszalőnek, sőt ha tudnak akkor átlőnek a határon, mi ebben az "illegális határátlépés"? Ilyen a háború, néha visszalőnek.
Ezek azért tényleg megmosolyogtató dolgok az oroszoktól, én sem tudom hova tenni, mikor Grad/Pion/Szu-25/34 Ka-52 lövi Ukrajnát, szerintem sem illik megsértődni azon hogy visszalőnek amivel csak tudnak az ukik is. Nyilván ők sincsenek meglepődve ezen, azt nem értem minek kell ilyen hülyeséget kommunikálni, mindenki tudja hogy ez háború.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Azért azt szögezzük le,hogy eddig kb lepkefing veszteséget vesztettek az Oroszok mindenből,a teljes készleteikhez képest,ha egybe vesszük a szakikkal őket, akkor meg lepkefingot sem,csak a.szakik voltak 60 000 körül,1000 körüli hk-val,5000 körüli szállító jârművel,ivf-el,stb.
Légierőből veszthettek 1-2%‐ot,folding cuccból,élőerőből 2-4%-ot.
A besorozható Orosz élőerő,meg tarcsi harci szekerek meg nem is összevethetőek az Ukrán mennyiséggel.
Ne feledjük,a.földön is harcolnak,nem csak 10km-ről bombáznak.
Vietnamese is a fogyott a yenki élőerő rendesen,ezek a veszteségek csak nekünk nagyok, ahol 1 nehéz dd-t sem tudunk kiállítani 9millió lakosból.
Persze az egyéni veszteségek pótolhatatlanok,respect minden elesett katonának,és családjának.
Az orosz szárazföldi haderők száma 250000-300000 körül van. Na most aszondták, hogy Ukrajna körül 190000 orosz vonult fel. Ezek nagyrésze szárazföldi erő. Tehát az aktív szárazföldi erők, saccra 50+%-a már Ukrajnában van. Lényegesen többet nem is küldhetnek, mert akkor máshol már nem marad. Na most, hogy mennyi az orosz veszteség(halottak, sebesültek, hadifoglyok, eltűntek) azt nehéz megmondani pontosan, de lehet, hogy már az eredeti ukrajnai állomány negyedét, harmadát is kiteszi. A harckocsi veszteség is lehet a teljes aktív állományú hk. állomány úgy negyede. A letárolt technika állapotáról meg lehetne vitatkozni, a T-80-as topikban ez már folyik is.
 
W

Wilson

Guest
Két következménye is van a sikeres támadásnak.

A lehetséges Odesszai partraszállás elmarad,a Moszkvának kellett volna légvédelmi ernyőt biztosítani a partraszállitó hajóknak.

Így az ott állomásozó ukrán gépesített dandárt át tudják dobni a front egy másik pontjára,akár Donbas ba is.
Ez valóban így van a cirkáló egyik feladata a légi- és rakétavédelem a flotta számára mivel a hajó fedélzetén S-300 Fort nagy hatótávolságú légvédelmi rendszereket szállít.

Ês én is úgy gondolom ,hogy a Moszkva harckészültségének elvesztése komolyan meggyengítheti az Ukrajnával vívott háborúban részt vevő flottaerők légitámadásokkal szembeni védelmét. Valószínűleg a Moszkva, az egyetlen szolgálatban lévő hajó az osztályából (még van a Varyag a csendes-óceáni flottában és az Ustinov marsall az északi flottában), a kérdés az szerintem , hogy ha az ukrik lőtték ki a Neptunnal mivel a modernizálás során nem kapott olyan új radarokat, akkor vajon a hajó radarjai
képesek voltak-e megfelelően észlelni az alacsonyan repülő célpontokat, mint pl. a Neptun hajóellenes rakéta?

Amúgy a "Moszkva" vízkiszorítása 9800-11 300 tonna. Ha a cirkálót nem sikerül megmenteni, akkor ez lesz a legnagyobb harci veszteség 1982 óta a hadihajók tekintetében....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Két következménye is van a sikeres támadásnak.

A lehetséges Odesszai partraszállás elmarad,a Moszkvának kellett volna légvédelmi ernyőt biztosítani a partraszállitó hajóknak.

Így az ott állomásozó ukrán gépesített dandárt át tudják dobni a front egy másik pontjára,akár Donbas ba is.
Meg egy deszant hajó is fenekén van már. Nincs már erő deszant műveletre Odesszanál. De az ukrán óvatos, mert ott nehéz nagy erőket átcsoportosítani.
 
W

Wilson

Guest
Az UNIAN újságírója, Roman Cimbalyuk azt állítja , hogy április 14-én reggel 14 tengerészt, köztük a hajó egészségügyi szolgálatának vezetőjét szállították a Moszkva rakétacirkálóról Szevasztopolba. Motorcsónakkal hozták, mentők várták őket a mólónál.

Más források még nem erősítették meg ezt az információt. Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériuma nem számolt be arról, hogy a hajó fedélzetén keletkezett tűz miatt személyi sérülés vagy haláleset történt.
 

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
121
814
93
Nem feltétlenül azért. Viszonylag rendszeres követője vagyok a flightradarnak, sok alkalommal járt már arra a forte (10, 11, stb..). Inkább Szevasztopolt és az ott elhelyezett orosz erőket figyeli.
Teljesen igaz, hetek óta ott vannak, ma két AWACS is volt, stb...
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Mariupolban ártalmatlanították a náci és militáns "Azov" egyik tagját, Artur Savelyev "Gump"-ot, aki részt vett az odesszai Szakszervezeti Házban történt mészárlásban.
40fGggyK_Yc.jpg
Na ha tényleg ott volt, így ismeretlenül is mondom hogy érte nem kár! Pedig első blindre még azt kell mondjam nincs is pszichopata feje, sőt, egy szimpatikus fiatal srácnak tűnik! Hihetetlen hogy ki tudnak fordulni magukból az emberek :( !