[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Az oroszoknak több lehetőségük van, és, ha csak Moszkvát nem támadják meg valamilyen atombombával, akár csak "piszkos bombával", az atom vélhetően nem játszik.

  • Van igen nagy erejű "gyújtóbombájuk"
  • Vélhetően neki kezdenénk szétlőni az Ukrán kormányhivatalokat (a Rada mostantól kerülendő)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 587
14 551
113
...
Egyre jobban az kezd lejönni hogy az oroszok felmérték mára, hogy nem az Ukrán hadsereggel hanem a NATO-val állnak szemben.
Keleten a zárás általam nem értelmezhető okok miatt késik. Még egy hadtest harcabevetésével ( Nem lehet gond a létszám és a fegyverzet) a keleti zárást minimum 2 héttel ezelőtt realizálni kellett volna.Kapacitás adott volt hozzá.
Az északi kivonulással, az ukránokat lépéskényszerbe hozták, mivel az ukránoknak muszály megszállni ezeket a területeket, ergó nem tudnak keletre küldeni semmit. Időt nyernek,újraterveznek az oroszok a megváltozott,felderített harcászati körülmények között.
Az orosz hadsereg egy megtisztulási folyamaton esik át. Hullanak a korrupt, dilettáns tisztek...Rengeteg rendszerszintű hiba jött hirtelen felszinre. Ezeket most Real -Time-ban orvosolják.
Ami még érthetetlen számomra hogy a csapatiak létszámát még mindíg nem növelik. Visszavonás/feltöltés/vissza a mókuskerékbe.
Még mindíg csak egy hadtest vesz részt orosz részről a hadjáratban. ( Evidens, a hadtest légitámogatási szintjét figyelembe véve.)
Az orosz valamiért még mindíg tartalékol, csak pörgeti az állományt. Igaz gyakorlatnak csillagos 5-ös. Ugye NATO "SPECOPS" ellen gyakorolnak az orosz lövészek(!), éleslőszerrel.
A konfliktus eszkalációja vitathatatlan, iránya túlmutat ukrajna államiságán.
....
Már elnézést hogy belepiszkítottam a cicaharcotokba.
Térképei vannak Valakinek?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 095
36 575
113
Elsüllyedt az orosz zászlóshajó - katonai
A "Moszkva" rakétacirkáló a Fekete-tengeren süllyedt el, miközben vontatták a kikötőbe - közölte az orosz védelmi minisztérium
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 221
13 817
113
Vannak képek a cirkálórol? Nincs időm visszanézni a topikot. Köszönet!
Már nem is lesznek - tengeralatjáró vált belole. :oops:


*****

Az ukrán ellentámadások azzal fenyegetnek, hogy elvágják a dél-harkovi régióban található Izyum orosz kiemelkedését. Izyumtól keletre a betolakodókat körülbelül 30 km-rel hátráltatták. Az ukrán védők szinte a stratégiai fontosságú Borova városig nyomultak előre.


*****

Megin egy harckocsival kevesebb:

 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
ha a tengerészek megmaradtak nem kár érte,ebből majd tanulnak .. amúgy is már lassan múzeális érték volt, ez is inkább jelképes "győzelem" az ukrán részről mivel 'MOCKBA" .. nincs komolyabb jelentősége.
azért a Moszkva ennél több volt, mivel kimondva ez a hajó adta a Fekete tengeri flotta hajóra telepített légi fedezetét..... Nincs másik egységük ami a helyére léphetne.... az 1982-es S-300 as (akkor vadi új) légvédelmi rendszer hajóra telepített verziója, 8 indító állással, egyenként 8-8 tűzkész rakétával..... ráadásul jelen pillanatban még esélyük sincs orosz oldalról valamit építeni helyette, mert ahhoz meg száraz dokk kellene, ami csak most épül, talán Szentpéterváron?
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 749
9 062
113
Az orosz hadsereg egy megtisztulási folyamaton esik át. Hullanak a korrupt, dilettáns tisztek...Rengeteg rendszerszintű hiba jött hirtelen felszinre. Ezeket most Real -Time-ban orvosolják.
Ami még érthetetlen számomra hogy a csapatiak létszámát még mindíg nem növelik.
Ha jól működne az orosz hadsereg, akkor ezeknek a hibáknak a többsége nem is lett volna. Amit még több helyen olvasok, hogy a hadvezetés nagyon centralizált és amint megszakad a kommunikáció nem tudja senki se hogy mit csináljon. A parancsokat tudják teljesíteni, de az önálló döntéshozatallal már problémák vannak.

Szerintem legfeljebb papíron tudnának több katonát mozgósítani, de azok harcértéke és morálja is szörnyű lenne. Ráadásul a lakosság ténylegesen találkozna a háborúval, ami nem hiszem hogy Putyin érdeke. Szerintem már a mostani helyzet is rossz Putyinnak és keresi a kiszállási pontot, talán ő se a további eszkaláción gondolkodik.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Elsüllyedt az orosz zászlóshajó - katonai
A "Moszkva" rakétacirkáló a Fekete-tengeren süllyedt el, miközben vontatták a kikötőbe - közölte az orosz védelmi minisztérium
Az a sok jó betonvas! Boldogabb lettem volna, ha lebontják.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 341
8 999
113
Ezt tényleg nem kellett volna.

Ha kocsmai nyelvre fordítanám akkor talán igy hangozna: ha nem vágsz pofán, meg b.....om az anyád!

Látszik a mérhetetlen önbizalom az ukrán vezetők nyilatkozatain. Kérdés mi lesz a nyugat további támogatása.
Az események menete abszolut kiszámithatatlan. Ez meg ijeszt engem. A nyugat csak arra a verzióra épített és épit hogy az orosz rendszer összeomlik és nyugatbarát vezetés jön. De ez csak egy verzió. Sajnos a többi verzió nagyrésze a még rosszabb vagy a legrosszabb kategória. A nyugat úgy manőverezte magát hogy vagy ők győznek vagy az oroszok. Ez csak névleg és területileg ukrán-orosz háború. Ez már a III. világháború amit MÉG nem nukleáris fegyverrel vívnak.
Szerintem
Nagyon hasonlóan látom én is a helyzetet. Sajnos.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 834
113
...
Egyre jobban az kezd lejönni hogy az oroszok felmérték mára, hogy nem az Ukrán hadsereggel hanem a NATO-val állnak szemben.
Keleten a zárás általam nem értelmezhető okok miatt késik. Még egy hadtest harcabevetésével ( Nem lehet gond a létszám és a fegyverzet) a keleti zárást minimum 2 héttel ezelőtt realizálni kellett volna.Kapacitás adott volt hozzá.
Az északi kivonulással, az ukránokat lépéskényszerbe hozták, mivel az ukránoknak muszály megszállni ezeket a területeket, ergó nem tudnak keletre küldeni semmit. Időt nyernek,újraterveznek az oroszok a megváltozott,felderített harcászati körülmények között.
Az orosz hadsereg egy megtisztulási folyamaton esik át. Hullanak a korrupt, dilettáns tisztek...Rengeteg rendszerszintű hiba jött hirtelen felszinre. Ezeket most Real -Time-ban orvosolják.
Ami még érthetetlen számomra hogy a csapatiak létszámát még mindíg nem növelik. Visszavonás/feltöltés/vissza a mókuskerékbe.
Még mindíg csak egy hadtest vesz részt orosz részről a hadjáratban. ( Evidens, a hadtest légitámogatási szintjét figyelembe véve.)
Az orosz valamiért még mindíg tartalékol, csak pörgeti az állományt. Igaz gyakorlatnak csillagos 5-ös. Ugye NATO "SPECOPS" ellen gyakorolnak az orosz lövészek(!), éleslőszerrel.
A konfliktus eszkalációja vitathatatlan, iránya túlmutat ukrajna államiságán.
....
Már elnézést hogy belepiszkítottam a cicaharcotokba.
Térképei vannak Valakinek?
Egyik - általam nagyon nagyra tartott reaktor építő cég - 383838 éves hegesztőmérnöke szokta mondani, hogy íróasztal és póverpojíntból nem lehet a szakmát megtanulni. Ahhoz lent kell lenni a gyártásban, csinálni kell és olykor hibázni...
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Ha jól működne az orosz hadsereg, akkor ezeknek a hibáknak a többsége nem is lett volna. Amit még több helyen olvasok, hogy a hadvezetés nagyon centralizált és amint megszakad a kommunikáció nem tudja senki se hogy mit csináljon. A parancsokat tudják teljesíteni, de az önálló döntéshozatallal már problémák vannak.

Szerintem legfeljebb papíron tudnának több katonát mozgósítani, de azok harcértéke és morálja is szörnyű lenne. Ráadásul a lakosság ténylegesen találkozna a háborúval, ami nem hiszem hogy Putyin érdeke. Szerintem már a mostani helyzet is rossz Putyinnak és keresi a kiszállási pontot, talán ő se a további eszkaláción gondolkodik.
ez egy tok jo hozzaszolas volt.

az a baja Putyinnak hogy nem lehet vissza csinalni egy invaziot.

Christo Gorev twitteren azt irta hogy mar 150 FSB tiszt van letartoztava hamis info miatt, vagyis teves info miatt ukrajnarol.
Nem mertek meg mondani a foninek, hogy ukrajnaban mi a szitu es putyin ez alapja hozott dontest.

most az a baj hogy mind a ketto felnek fel kell mutatni valamit, csak putyin eljatszotta a bizalmat.

tok kibekulnenek az ukranok is, de a civil gyilkolaszas utan meg az hogy putyin korabban mindig tulfeszitette a hurt, nehez megbizni benne.
ez igy nagyon patt helyzet, de kozben kiverzik Ukrajna.

az ami marad belole az viszont eu tag lesz es ujja epitik es ezert a szebb jovoert is harcolnak az ukranok, szerintem bar ez igy nagyon patetikusan hangzik.

aki meg azt mondja hogy az ukranoknak meg kellene adniuk magukat, hat mar korabban is csak halalra akartak oket eheztetni.

nagyon szomoru az egesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 680
113
Elsüllyedt az orosz zászlóshajó - katonai
A "Moszkva" rakétacirkáló a Fekete-tengeren süllyedt el, miközben vontatták a kikötőbe - közölte az orosz védelmi minisztérium
Ez azért így mondjuk ki, mocskos nagy blama!

Elsüllyesztették a Fekete-tengeri Orosz zászlóshajót! Bizarr ez a mondat, és igaz. Tényleg nagyon szarul hangzik, mert szerintem erre muszáj lesz valami súlyosat válaszolni... Ez már nem arról szól csak, hogy lement a hullámsírba egy 11.000 tonnás rakétacirkáló, mindenféle hajó elleni, meg SZ-300Fort etc rendeszerekkel, hanem konkrétan arcon pisálták őket az ukránok!

Ez most tuti nagyon fáj az oroszok renoméjának, és félek tőle hogy nem okos-türelmes válasz jön rá :(.

Örültem volna ha sikerül bevontatni, és ott mondjuk javítják 32123131231 évig papíron úgy, hogy ott rohad szét lábon, de így hogy hullámsír, ez cumi...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 419
11 257
113
Olvasgatom itt a hozzászólásokat/latolgatásokat, hogy mivé fajulhat a helyzet.
Hm...emlékeztek még Montezuma disztópikus vízióira, borúlátó jóslataira? (Tán nem szó szerint, de valahogy így fogalmazott: A játékosok már terítik a lapokat)

Nem kéne, hogy végül az ő meggyőződésnek, félelmeinek legyen igaza.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 062
24 185
113
...
Egyre jobban az kezd lejönni hogy az oroszok felmérték mára, hogy nem az Ukrán hadsereggel hanem a NATO-val állnak szemben.
Keleten a zárás általam nem értelmezhető okok miatt késik. Még egy hadtest harcabevetésével ( Nem lehet gond a létszám és a fegyverzet) a keleti zárást minimum 2 héttel ezelőtt realizálni kellett volna.Kapacitás adott volt hozzá.
Az északi kivonulással, az ukránokat lépéskényszerbe hozták, mivel az ukránoknak muszály megszállni ezeket a területeket, ergó nem tudnak keletre küldeni semmit. Időt nyernek,újraterveznek az oroszok a megváltozott,felderített harcászati körülmények között.
Az orosz hadsereg egy megtisztulási folyamaton esik át. Hullanak a korrupt, dilettáns tisztek...Rengeteg rendszerszintű hiba jött hirtelen felszinre. Ezeket most Real -Time-ban orvosolják.
Ami még érthetetlen számomra hogy a csapatiak létszámát még mindíg nem növelik. Visszavonás/feltöltés/vissza a mókuskerékbe.
Még mindíg csak egy hadtest vesz részt orosz részről a hadjáratban. ( Evidens, a hadtest légitámogatási szintjét figyelembe véve.)
Az orosz valamiért még mindíg tartalékol, csak pörgeti az állományt. Igaz gyakorlatnak csillagos 5-ös. Ugye NATO "SPECOPS" ellen gyakorolnak az orosz lövészek(!), éleslőszerrel.
A konfliktus eszkalációja vitathatatlan, iránya túlmutat ukrajna államiságán.
....
Már elnézést hogy belepiszkítottam a cicaharcotokba.
Térképei vannak Valakinek?
"Az orosz valamiért még mindíg tartalékol,"

minden bizonnyal azért (erre utaltam pár nappal ezelőtt,mikor a spanommal beszéltem aki mondjuk úgy megfordult pár helyen,és látott ezt-azt) hogy valószínűsíthetően a NATO be fog lépni előbb vagy utóbb ebbe a "buliba" most hogy Románia felől, vagy a lengyelek felől ,esetleg Törökország (ami azért eléggé hintapolitikát nyomat) egyelőre nem lehet tudni .. pont ezért láttuk csak a töredékét annak amilyük van,és ha jól tudom akkor jelenleg csak az orosz haderő max 10%-a van jelen a színtéren,aminek a veszteségi rátája a teljes mennyiséget figyelembe véve elhanyagolható.

szopóroller ágazat közeleg mindenkinek,nekünk is,minden téren ..és a legkisebb gondunk a fűtés a benzin vagy a kaja lesz .. egyelőre szerintem a "semlegesség" egy normális út,a lengyelek meg hagy játsszák a kamikazét,majd legfeljebb ide menekülnek megint .. annyi remény van azért,hogy vannak józanabb hangok is Európában,meg unják páran a Zselé-féle stand up comedyt ,igazából az lenne a legjobb ha Európa kimaradna belőle aztán zongorázza ezt le Ukrajna az oroszok meg a Jenkik .. végeredményben nem érvényes a NATO szövetségesünkre semmilyen kitétel,ha semleges ország területén éri őket baj.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 587
14 551
113
Ha jól működne az orosz hadsereg, akkor ezeknek a hibáknak a többsége nem is lett volna. Amit még több helyen olvasok, hogy a hadvezetés nagyon centralizált és amint megszakad a kommunikáció nem tudja senki se hogy mit csináljon. A parancsokat tudják teljesíteni, de az önálló döntéshozatallal már problémák vannak.

Szerintem legfeljebb papíron tudnának több katonát mozgósítani, de azok harcértéke és morálja is szörnyű lenne. Ráadásul a lakosság ténylegesen találkozna a háborúval, ami nem hiszem hogy Putyin érdeke. Szerintem már a mostani helyzet is rossz Putyinnak és keresi a kiszállási pontot, talán ő se a további eszkaláción gondolkodik.
Fals a hozzá állásod, a szemszöged.
Ilyen mértékű hadműveleteket nem lehet begyakorolni. Mindíg vannak hibák, mert bejön az emberi tényező.
Gyakorlatokon abból kalkulálnak az ellenségre nézve amilyen adatokat szolgáltat a hírszerzés.
Tehát az hogy közel 80 év után, be kell tolni a sereget egy komplex összfegyvernemi háborúba.....nem egyszerű.
Főleg úgy, hogy egy olyan országot támadnak ami 8 éve a háborúra van mentálisan kondícionálva, és a védekező haderő harmadával manővereznek a támadók.
Tehát én nem nézem le a ruszkik teljesítményét, mert katonailag odateszik magukat.
Úgy hogy az ellenfél mára igazoltan a világ elitjéből tevődik össze meg pláne.
( A Franciákon kívül, európában talán az Angolok lennének képesek gördülékenyebben levezetni egy hadjáratot...A többi ország kb az oroszok szintje alatt lenne, ugye az elvesztett technikát is csak évekkel később tudnák pótolni.)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 062
24 185
113
azért a Moszkva ennél több volt, mivel kimondva ez a hajó adta a Fekete tengeri flotta hajóra telepített légi fedezetét..... Nincs másik egységük ami a helyére léphetne.... az 1982-es S-300 as (akkor vadi új) légvédelmi rendszer hajóra telepített verziója, 8 indító állással, egyenként 8-8 tűzkész rakétával..... ráadásul jelen pillanatban még esélyük sincs orosz oldalról valamit építeni helyette, mert ahhoz meg száraz dokk kellene, ami csak most épül, talán Szentpéterváron?
nem érted a lényeget .. addig oks hogy légi fedezet meg zászlóshajó,de ettől hogy sink lett a Moszkva még nem szűnik meg a Fekete tengeri flotta,mondjuk én ha már úgy is mindegy biztos kitáraztam volna a hajóból ha már rakétás.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 680
113
ha a tengerészek megmaradtak nem kár érte,ebből majd tanulnak .. amúgy is már lassan múzeális érték volt, ez is inkább jelképes "győzelem" az ukrán részről mivel 'MOCKBA" .. nincs komolyabb jelentősége.
Dehogy nincs... A meleg vizes tengerük zászlóshajója volt! Ez konkrétan világméretű szégyen! Nem tudom a tengerészetnél mi a módi, nálunk ha elveszik a csapatzászló, akkor fel lesz oszlatva az egész alakulat!

Világméretű szégyen! Nem lennék most a Fekete-tengeri flotta parancsnoka helyében, még ha van ilyen egyáltalán...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 680
113
...
Egyre jobban az kezd lejönni hogy az oroszok felmérték mára, hogy nem az Ukrán hadsereggel hanem a NATO-val állnak szemben.
Keleten a zárás általam nem értelmezhető okok miatt késik. Még egy hadtest harcabevetésével ( Nem lehet gond a létszám és a fegyverzet) a keleti zárást minimum 2 héttel ezelőtt realizálni kellett volna.Kapacitás adott volt hozzá.
Az északi kivonulással, az ukránokat lépéskényszerbe hozták, mivel az ukránoknak muszály megszállni ezeket a területeket, ergó nem tudnak keletre küldeni semmit. Időt nyernek,újraterveznek az oroszok a megváltozott,felderített harcászati körülmények között.
Az orosz hadsereg egy megtisztulási folyamaton esik át. Hullanak a korrupt, dilettáns tisztek...Rengeteg rendszerszintű hiba jött hirtelen felszinre. Ezeket most Real -Time-ban orvosolják.
Ami még érthetetlen számomra hogy a csapatiak létszámát még mindíg nem növelik. Visszavonás/feltöltés/vissza a mókuskerékbe.
Még mindíg csak egy hadtest vesz részt orosz részről a hadjáratban. ( Evidens, a hadtest légitámogatási szintjét figyelembe véve.)
Az orosz valamiért még mindíg tartalékol, csak pörgeti az állományt. Igaz gyakorlatnak csillagos 5-ös. Ugye NATO "SPECOPS" ellen gyakorolnak az orosz lövészek(!), éleslőszerrel.
A konfliktus eszkalációja vitathatatlan, iránya túlmutat ukrajna államiságán.
....
Már elnézést hogy belepiszkítottam a cicaharcotokba.
Térképei vannak Valakinek?
Csak közben pl. kikúrták alóluk a zászlóshajójukat, tizedelődik a modern helikopter, és vadászbombázó állomány. Szerintem ez csak sima balekolás amit bemutatnak mostanra. Ami azért félelmetes, mert tényleg sodródunk arra felé, hogy valahogy erőt KELL már mutassanak, és az jól láthatóan konvencionális fegyverekkel nem igen jön nekik össze hetek óta!