[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
nem érted a lényeget .. addig oks hogy légi fedezet meg zászlóshajó,de ettől hogy sink lett a Moszkva még nem szűnik meg a Fekete tengeri flotta,mondjuk én ha már úgy is mindegy biztos kitáraztam volna a hajóból ha már rakétás.
ja mikor sullyed hajo pont legvedelmi rakatekat fognak kiloni ukrajnai foldi celpontokat tamadni. mki ezt tenne mikor eg a hajo

a flotta nem szunik meg, csak egy 150km es kort lefogni kepes erod sullyedt el.
plusz ez volt a legmodernebb badass hajo akornyeken ha ezt kilottek akkor a tobbire mi var.

a torokok nem engednek be masik hadi hajot a fekete tengerre.

egy ilyen hajot tiz ev megepiteni, es ha jol tudom meg a dokk sincs meg hozza, penz talan meg lenne.

ez kurva nagy blamazs. ez verciki. es ez egy hadihajo, nem egy faluban civilek.
hat az oroszok kurvara egnek, meg akkor is ha gyoznek, akkor is beegtek.

es ahogy a viccben mondjak a nato meg oda sem ert.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 755
9 099
113
Fals a hozzá állásod, a szemszöged.
Ilyen mértékű hadműveleteket nem lehet begyakorolni. Mindíg vannak hibák, mert bejön az emberi tényező.
Gyakorlatokon abból kalkulálnak az ellenségre nézve amilyen adatokat szolgáltat a hírszerzés.
Tehát az hogy közel 80 év után, be kell tolni a sereget egy komplex összfegyvernemi háborúba.....nem egyszerű.
Főleg úgy, hogy egy olyan országot támadnak ami 8 éve a háborúra van mentálisan kondícionálva, és a védekező haderő harmadával manővereznek a támadók.
Tehát én nem nézem le a ruszkik teljesítményét, mert katonailag odateszik magukat.
Úgy hogy az ellenfél mára igazoltan a világ elitjéből tevődik össze meg pláne.
( A Franciákon kívül, európában talán az Angolok lennének képesek gördülékenyebben levezetni egy hadjáratot...A többi ország kb az oroszok szintje alatt lenne, ugye az elvesztett technikát is csak évekkel később tudnák pótolni.)
Szerintem nagyon sok probléma egyszerűen a hatalomgyakorlási mentalitásból fakad. Abból hogy mindenhol a hűség az első és így nagyon sok helyen hűséges, de inkompetens emberek ülnek. Békeidőben pedig ez nyilván nem fog kijönni. Az ukránok meg nyugati kiképzést kaptak nyugati elvek alapján. Meg hát nyilván ők otthon vannak.

Az is tény hogy a második vh óta nem harcoltak reguláris erők ellen. Ilyen szempontból még az afgán-szovjet háború se mérhető a mostanihoz. A másik meg egyszerűen a pénzhiány. Az USA felfoghatatlan pénzeket költ a hadseregére, annyit amennyit Oroszország sose tudna.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000 and Filter

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
...
Egyre jobban az kezd lejönni hogy az oroszok felmérték mára, hogy nem az Ukrán hadsereggel hanem a NATO-val állnak szemben.
Keleten a zárás általam nem értelmezhető okok miatt késik. Még egy hadtest harcabevetésével ( Nem lehet gond a létszám és a fegyverzet) a keleti zárást minimum 2 héttel ezelőtt realizálni kellett volna.Kapacitás adott volt hozzá.
Az északi kivonulással, az ukránokat lépéskényszerbe hozták, mivel az ukránoknak muszály megszállni ezeket a területeket, ergó nem tudnak keletre küldeni semmit. Időt nyernek,újraterveznek az oroszok a megváltozott,felderített harcászati körülmények között.
Az orosz hadsereg egy megtisztulási folyamaton esik át. Hullanak a korrupt, dilettáns tisztek...Rengeteg rendszerszintű hiba jött hirtelen felszinre. Ezeket most Real -Time-ban orvosolják.
Ami még érthetetlen számomra hogy a csapatiak létszámát még mindíg nem növelik. Visszavonás/feltöltés/vissza a mókuskerékbe.
Még mindíg csak egy hadtest vesz részt orosz részről a hadjáratban. ( Evidens, a hadtest légitámogatási szintjét figyelembe véve.)
Az orosz valamiért még mindíg tartalékol, csak pörgeti az állományt. Igaz gyakorlatnak csillagos 5-ös. Ugye NATO "SPECOPS" ellen gyakorolnak az orosz lövészek(!), éleslőszerrel.
A konfliktus eszkalációja vitathatatlan, iránya túlmutat ukrajna államiságán.
....
Már elnézést hogy belepiszkítottam a cicaharcotokba.
Térképei vannak Valakinek?
6 hete várod a nagy húzást és az oroszok mestertervének bejövését.
Nincs mesterterv, ennyire futja. Annyira el lettek verve északon meg északkeleten, hogy több hét pihi meg újraszerveződés kell az onnan kivett csapatoknak mire átcsoportosítják őket keletre meg rendes harcoló alakulatokat tákolnak belőlük. Minden más csak duma, mosdatás, magyarázkodás. A front hetek óta nem mozdult meg érdemben.

1d24d5cf7b3c8689280ed12622e54d39.jpg

Semmiféle balekolás nincs.
A NATO-val harcolnak. Ez ilyen. 2 " világhatalmi tömb "nyalogatja" egymást.....ez nem ukrajna és a hadserege.
Hidd el a aNATO "HQ"-ban is megy az újratervezés, mert nem erre számítottak.
Ha a NATO-val harcolnának akkor azt ennél sokkal jobban érezték volna. A JSTARS által vezetett csapások úgy kenték volna szét ezt a hadsereget, mint hülye gyerek a taknyot.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 591
113
Szerintem nagyon sok probléma egyszerűen a hatalomgyakorlási mentalitásból fakad. Abból hogy mindenhol a hűség az első és így nagyon sok helyen hűséges, de inkompetens emberek ülnek. Békeidőben pedig ez nyilván nem fog kijönni. Az ukránok meg nyugati kiképzést kaptak nyugati elvek alapján. Meg hát nyilván ők otthon vannak.

Az is tény hogy a második vh óta nem harcoltak reguláris erők ellen. Ilyen szempontból még az afgán-szovjet háború se mérhető a mostanihoz. A másik meg egyszerűen a pénzhiány. Az USA felfoghatatlan pénzeket költ a hadseregére, annyit amennyit Oroszország sose tudna.
Ebben egyet értünk.
Ilyen háború, mint amit most látunk nem volt 1945 óta.
Itt ki fog jönni minden, és annak az ellenkezője is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Semmiféle balekolás nincs.
A NATO-val harcolnak. Ez ilyen. 2 " világhatalmi tömb "nyalogatja" egymást.....ez nem ukrajna és a hadserege.
Hidd el a aNATO "HQ"-ban is megy az újratervezés, mert nem erre számítottak.
Nem tudom, nekem úgy tűnik hogy valóban van nagyon sok hirtelen lett "veterán önkéntes", de sehol a NATO légierő, meg nehézfegyverzet. Ha az bent lenne, az oroszoknak semmi esélye nem lenne, mert így is recseg ropog minden, hogy a NATO spec op force + javelin/stinger/starstreak vonalon van csak jelen.

Nem jó ez a mozi amit látok, túl közel játszódik ez a proxy Oroszországhoz, és valóban elhiszem hogy innen ők már nem fognak hátrálni, Putyinból meg kinézem, hogy ha tré van kiadja a parancsot a piros gombra, az új kinevezett tábornok meg végre is hajtatja...
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 074
24 367
113
Dehogy nincs... A meleg vizes tengerük zászlóshajója volt! Ez konkrétan világméretű szégyen! Nem tudom a tengerészetnél mi a módi, nálunk ha elveszik a csapatzászló, akkor fel lesz oszlatva az egész alakulat!

Világméretű szégyen! Nem lennék most a Fekete-tengeri flotta parancsnoka helyében, még ha van ilyen egyáltalán...
azért nem kell így dramatizálni a dolgot,nem oszlatták fel a flottát ,de hülyeség ez hogy világméretű szégyen .. bármikor benne van a pakliban,most ha egy tengó megdurrantja,vagy telibe vágják valami rakétával pl a USS Ronald Reagant akkor az is világméretű szégyen lenne ? szerintem nem .. ez ezzel jár, mondhatnánk szakmai ártalomnak is,
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 591
113
6 hete várod a nagy húzást és az oroszok mestertervének bejövését.
Nincs mesterterv, ennyire futja. Annyira el lettek verve északon meg északkeleten, hogy több hét pihi meg újraszerveződés kell az onnan kivett csapatoknak mire átcsoportosítják őket keletre meg rendes harcoló alakulatokat tákolnak belőlük. Minden más csak duma, mosdatás, magyarázkodás. A front hetek óta nem mozdult meg érdemben.

1d24d5cf7b3c8689280ed12622e54d39.jpg


Ha a NATO-val harcolnának akkor azt ennél sokkal jobban érezték volna. A JSTARS által vezetett csapások úgy kenték volna szét ezt a hadsereget, mint hülye gyerek a taknyot.
Örülök hogy visszatértél.....
Hangnemnek kevésbé....
Valóban látom a megtorpanást, mint jeleztem nem értem miért nem húzták meg az egyértelműt.
Kapacitás volt rá. Még 100k katona és ennyi.Meteo megfelelő volt.( Most 2 hetes esőt várnak) A ruszkiknak nem csak 190k katonájuk van, remélem egyetértünk ebben a kérdésben.
Miért egy hadtestel szuttyognak? Az hogy ennyiük van , sovány magyarázat.
JSTARS annyit ér amennyit produkált egy tehetetlen ellenféllel szemben pl Afganisztánban. Semmit.....már ott is.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 074
24 367
113
6 hete várod a nagy húzást és az oroszok mestertervének bejövését.
Nincs mesterterv, ennyire futja. Annyira el lettek verve északon meg északkeleten, hogy több hét pihi meg újraszerveződés kell az onnan kivett csapatoknak mire átcsoportosítják őket keletre meg rendes harcoló alakulatokat tákolnak belőlük. Minden más csak duma, mosdatás, magyarázkodás. A front hetek óta nem mozdult meg érdemben.

1d24d5cf7b3c8689280ed12622e54d39.jpg


Ha a NATO-val harcolnának akkor azt ennél sokkal jobban érezték volna. A JSTARS által vezetett csapások úgy kenték volna szét ezt a hadsereget, mint hülye gyerek a taknyot.
"Annyira el lettek verve északon meg északkeleten, hogy több hét pihi meg újraszerveződés kell az onnan kivett csapatoknak mire átcsoportosítják őket keletre meg rendes harcoló alakulatokat tákolnak belőlük.

A front hetek óta nem mozdult meg érdemben."

itt azért nem érzel némi ellentmondást ? pedig te írtad .. ha annyira el van verve valamelyik fél.akkor miért stagnál a front ? :D
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Örülök hogy visszatértél.....
Hangnemnek kevésbé....
Valóban látom a megtorpanást, mint jeleztem nem értem miért nem húzták meg az egyértelműt.
Kapacitás volt rá. Még 100k katona és ennyi.Meteo megfelelő volt.( Most 2 hetes esőt várnak) A ruszkiknak nem csak 190k katonájuk van, remélem egyetértünk ebben a kérdésben.
Miért egy hadtestel szuttyognak? Az hogy ennyiük van , sovány magyarázat.
JSTARS annyit ér amennyit produkált egy tehetetlen ellenféllel szemben pl Afganisztánban. Semmit.....már ott is.
eddig 190k csoportositottak ide.
kb 6-700k a hadsereguk, de akkor mindenhonnan mindent ide kell hozni.

a jelenleg bevetesre kerult ero 190k.

van meg katona boven, meg sorozni is lehet, de az mar egy masik sztori.
akkor mar le fog esni meg a leghulyebbeknek is hogy ez egy nem pici akcio.
nem hagyhatnak az oroszok sem vedtelenul minden hatart.

van meg emberuk eleg, de az mar politika hogy bevessek oket, azert az oroszoknal sem olyan fasza a demografia.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
"Annyira el lettek verve északon meg északkeleten, hogy több hét pihi meg újraszerveződés kell az onnan kivett csapatoknak mire átcsoportosítják őket keletre meg rendes harcoló alakulatokat tákolnak belőlük.

A front hetek óta nem mozdult meg érdemben."

itt azért nem érzel némi ellentmondást ? pedig te írtad .. ha annyira el van verve valamelyik fél.akkor miért stagnál a front ? :D
+ 10/20 km kijev mellett nem szamit nagy mozgasnak, de ott az oroszok kivonultak es ez sikernek szamit, de nem donto, es barmikor visszaterhetnek.de a front igy beallt. azert az amiknak mar bagdad megvolt ennyi ido alat. meg szaddam is talan, bar ez nem verseny persze.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 176
12 332
113
...
Egyre jobban az kezd lejönni hogy az oroszok felmérték mára, hogy nem az Ukrán hadsereggel hanem a NATO-val állnak szemben.
Keleten a zárás általam nem értelmezhető okok miatt késik. Még egy hadtest harcabevetésével ( Nem lehet gond a létszám és a fegyverzet) a keleti zárást minimum 2 héttel ezelőtt realizálni kellett volna.Kapacitás adott volt hozzá.
Az északi kivonulással, az ukránokat lépéskényszerbe hozták, mivel az ukránoknak muszály megszállni ezeket a területeket, ergó nem tudnak keletre küldeni semmit. Időt nyernek,újraterveznek az oroszok a megváltozott,felderített harcászati körülmények között.
Az orosz hadsereg egy megtisztulási folyamaton esik át. Hullanak a korrupt, dilettáns tisztek...Rengeteg rendszerszintű hiba jött hirtelen felszinre. Ezeket most Real -Time-ban orvosolják.
Ami még érthetetlen számomra hogy a csapatiak létszámát még mindíg nem növelik. Visszavonás/feltöltés/vissza a mókuskerékbe.
Még mindíg csak egy hadtest vesz részt orosz részről a hadjáratban. ( Evidens, a hadtest légitámogatási szintjét figyelembe véve.)
Az orosz valamiért még mindíg tartalékol, csak pörgeti az állományt. Igaz gyakorlatnak csillagos 5-ös. Ugye NATO "SPECOPS" ellen gyakorolnak az orosz lövészek(!), éleslőszerrel.
A konfliktus eszkalációja vitathatatlan, iránya túlmutat ukrajna államiságán.
....
Már elnézést hogy belepiszkítottam a cicaharcotokba.
Térképei vannak Valakinek?
Normálisat sehol sem láttam.
Szerinted mennyi különlegesen képzett dolgzik az ukránoknak/kal?
ill mennyi külföldi irányító tiszt lehet az ukrán hadseregben?
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Örülök hogy visszatértél.....
Hangnemnek kevésbé....
Valóban látom a megtorpanást, mint jeleztem nem értem miért nem húzták meg az egyértelműt.
Kapacitás volt rá. Még 100k katona és ennyi.Meteo megfelelő volt.( Most 2 hetes esőt várnak) A ruszkiknak nem csak 190k katonájuk van, remélem egyetértünk ebben a kérdésben.
Miért egy hadtestel szuttyognak? Az hogy ennyiük van , sovány magyarázat.
JSTARS annyit ér amennyit produkált egy tehetetlen ellenféllel szemben pl Afganisztánban. Semmit.....már ott is.
Egyre több dolog van amit nem értek az oroszokkal kapcsolatban!

Az elején még komolyan azt hittem, hogy van valami hatalmas nagy fondorlat, ami nekem halandónak nem áll ugyan össze, de lesz valami nagy húzás, csattanó a végén!

Aztán nem jött semmi, csak a képek a MANPADS-al lelőtt Szu-34-esről, Szu-35 ről, hírek a háború kirobbanását követő 3héten hogy még volt ellenséges Ukrán légitevékenység(nekem ez érthetetlen!), hogy fedezék nélkül kint hagyva megtocskáztak egy OROSZ területen lévő repteren álló Szu-30-at, kikúrtak ügyes Mi-24 támadással orosz hátországban lévő üzemanyag finomítót, szopnak Mariupollal hetek óta, a nyilván valóan nekik fontos és amúgy stratégiai célpont Harkovot meg sem próbálják bevenni, és most elsűllyesztették a Moszkvát, a Fekete-tengeri zászlóshajó rakétacirkálót.


Nem látom már a nagy fondorlatot, csak a balfaszkodást mostanra orosz részről.