[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
Jön a következő népirtásos történet, aminél előre megírták a vádat és az ítéletet is. Kijev környéki településeken több, mint 900 halott civilt találtak, akiket lelőttek.
“Akiket lelőttek”
De jó is lenne, ha az a tucatnyi kijevi videó még a háború legelejéről ismert lenne a mainstreamnek is… kezdve a kukásautóból fegyvert osztogatóssal, aztán jöhetne a többi.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
Tartok tőle, ez már nem ugyan az a szituáció lesz. Az az 50.000-re becsült ukrán erő én félek tőle, hogy komoly veszteségeket fog okozni, ha nem kezdik el használni rajtuk nagyon intenzíven a tüzérséget, légierőt(igen, a strat gépekkel együtt értve)!
Muszáj lesz. Egyébként meg valószínűleg a mariupoli ukrán haderővel együtt versenyeznek a “legkimerültebb csapat” címért.
 
K

Kopi2000

Guest
Saját tapasztalatból tudom, hogy az oroszoknak egyébként számít, hogy az ukrán nép mennyi szenvedés árán lesz demilitarizálva. Rengeteg orosznak van valamilyen kötődése (rokonság, barátok, stb), marhára nem mindegy nekik.

Ez amúgy a fals “hát hogy lehet megtámadni csak úgy egy országot?!” narratíva miatt nem ismert dolog itthon/nyugaton.

Az oroszoknak ez nem olyan mint az amerikaiaknak Irak, hogy kb emberszámba se veszik az ott lakókat.
Nezzed meg "Oregtankos" videojat, amit feltett. Ez lenne a visszafogottsag, mert az orosz-ukran testvernep?
 
W

Wilson

Guest
Tehát pl. túlterhelésről szó sem lehetett.
Tekintve, hogy nem sok van belőle nem gondolnám, hogy ilyesmivel próbálkoztak az ukránok, de persze semmit sem lehet kizárni, a személyes véleményem az, hogy szerintem nem , mivel a logikus az lenne , hogy nem lövik ki szinte a teljes készletüket az ukrik a Moszkvára,ha fennáll egy tenger felőli támadás veszélye Odessza ellen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 920
113
Ezekből a járgányokból (1167), nem sok alkatrészt kell újrahasznosítani.


Ez a torony, így felülről nézve olyan mint egy halálfej.

Ez a Kamaz felépítmény mi lehet ?

FQaEQMrWQAoT92g
Valami kontener, de akar mobil pekseg is lehetett. Megvan vagy egy jo honapis a kep a hadifogjokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Szerintem sem ennyi, csak soknak tartom egy szomszédban lévő ország esetében, ami bőven saját gépek hatótávolságán belül van, egy nagy hadgyakorlattal kezdtél és abból egy rajtaütés szerű meglepetés támadással, ami 100%-ra láthatóan kifulladt kb. az első héten, elérve a nagy területi nyereséget, és onnantól helybe topi van! Szerintem ha akarat lett volna, akkor az első hét és a mostani 52. nap közt eltelt durván másfél hónap töredéke alatt meg lehetett volna oldani a koncepció váltást!

Eddig szerintem akarat nem volt!
Mondjuk ahhoz, hogy ezt megtegyed, kellenek bevethető állapotban lévő, teljesen feltöltött csapatok is. Lehet, hogy ilyenekből van még tartalékban, Oroszföldön is, kevesebb?? Szerintem, ha tehették volna, már rég mobilizálták volna a bevethető egységeket. Azt sem tartom kizártnak, hogy az eddig bevetett katonák már demoralizálódtak.... A nagy veszteségeket nem is említem, azok teljesen evidensek...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 494
113
Ugyan már, az össz NATO; USA nélkül pont ugyan ezt, vagy még ennyit sem tudna felmutatni. Ugyan úgy kilőhetnék a hajóját, ugyan úgy lennének veszteségek, ugyan úgy alulképzett embereket kellene bevonultatni gyenge felszereléssel, ugyan úgy előszednék az ócskavasat is, ugyan úgy ott kellene hagyni, mert nincs annyi vontató képesség stb. Nehogy azt gondoljuk már, hogy amit látunk az csakis kizárólag mind deklaráltan orosz balfaszság.
Ilyen jellegű háborút jobban valószínűleg csak az USA tudna megvívni, de az egy angolszász porosz állam, olyan hadi költségvetéssel is.


Ha meg mindent szétlőnének, teljesen ignorálnák a civil lakosságot és infrastruktúrát; akkor meg azon menne a sírás. Mert a totális háború ezzel járna.
Nagy kérdés, hogy az US-en kivül ki tudna 52 nap intenziv háborút vivni és ekkora veszteségeket elviselni. Szerintem senki.
 
K

Kopi2000

Guest
Látszik hogy nem voltál katona fogalmad sincs a gépjármü tecnika tárolási módjáról.Akkor jelzem hogy a csillaggarázs teljesen elfogadott tárolási mód,fedett raktárban nem a vasakat tárolják elsösorban,másodsorban is csak az M-zárolt cuccok töredékét.
Kb. amit irtal az a XX. sz-ban lehet elfogadhato. De voltam katona es lattam csillaggarazst, meg sok M zarol, de kisrbb-nagyobb mertekben kannibalizalt , valojaban mukodeskeptelen (papiron mukodokepes), cuccot...

Sokszor a puszta szamok semmit sem jelentenek, csak egy telefirkalt papirlapot, mert az elozoek eleg lenyegesek...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 859
86 865
113
Az oroszok felajánlottak 500 ukrán foglyot azokért, akik megkínozták a katonáikat?


A görögök nem szállítanak több fegyvert.

Az ukránok szerint a robbanásban meghalt a Moszkva kapitánya.

Z kérte az USAt vegye fel Oroszországot a terrorizmust támogató országok listájára.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 168
10 657
113
Jön a következő népirtásos történet, aminél előre megírták a vádat és az ítéletet is. Kijev környéki településeken több, mint 900 halott civilt találtak, akiket lelőttek.
300 először!
900 másodszor!
...harmadszor???

(Véralgebra...) :-(
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Civilek buszára támadtak az orosz erők Harkivnál, több halálos áldozat
Az orosz erők Harkivban tűz alá vettek egy evakuálandó civilekkel teli buszt, heten meghaltak, 27-en megsebesültek az ukrán főügyészség pénteki közlése szerint. A buszt Borova településnél támadták meg csütörtökön.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000