[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93

Kárpátaljai katona: Többször eltaláltak, a barátaimat pedig a szemem láttára lőtték le​

Filipovics Péter Csapról származik, és harcedzett katonának számít, mivel már a Krím 2014-es elfoglalásakor is harcolt az ukrán hadseregben.

Filipovics a háború kirobbanásakor ötvenkét ember kimenekítésében vett részt. Főként a megtámadott Bucsáról és Kijevből evakuálták az embereket, először Kárpátaljára, majd onnan Németországba és Csehországba. „A barátaim és a családtagjaik voltak. Mindegyikük életveszélyben volt, szavakkal nem tudom leírni az érzést, amit láttam az arcukon. Közben közvetlenül mellettünk folytak a harcok. Ránk szerencsére akkor éppen nem lőttek, de nem mindenkinek volt ekkora szerencséje” – mondta.

A férfit már többször eltalálták a harcok során. „Kettőt a golyóállómellény fogott meg, egy pedig a sisakomba fúródott bele. Csak a filmekben pörög le ilyenkor az ember szeme előtt az élete, az adrenalin miatt én fel sem fogtam igazán. Sokan meghaltak mellettem, a szemem láttára lőtték agyon a barátaimat az oroszok. Akár én is lehettem volna, de soha nem hivatkoztam a szerencsére” – mondta.






Filipovics a Blikknek azt mondta, hogy az orosz seregek jelenleg nagyjából tíz kilométerre állomásoznak tőlük, azt is tudja, pontosan mennyien, de konkrét számokról nem beszélhet. A mindennapjaik borzasztóan feszülten telnek. Egyébként leginkább golyóálló mellényekre, hőkamerákra és éjjellátókra lenne szükségük. Elmondása szerint az oroszok Herszon városát elfoglalták, de nekik sikerült megakadályozni, hogy tovább nyomuljanak. Az ellenség gyalogsággal és tankokkal nem is tudja megközelíteni őket, de rakétákkal lőnek rájuk.

„Az oroszok hullanak, mint a legyek. Nem csak látjuk, érezzük is. Sokan azt gondolták, hogy majd két nap alatt elfoglalják Kijevet, de egy hónap alatt több embert veszítettek mint az egész csecsen és afgán háború alatt. Ezt a helyzetet soha nem lehet megszokni. Korábban voltak rémálmaim, de már azok sincsenek. A családom igyekszik tartani bennem a lelket”
– tette hozzá a férfi. A korábban hivatásos katonaként szolgáló Péter arról is beszélt, 2014-hez képest sokkal felkészültebb az ukrán hadsereg, valamint a civilek is rengeteget segítenek.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93

ENSZ: Éhen halnak az ukránok az ostromlott területeken​

„Egy dolog, amikor az emberek a háború pusztításától szenvednek, és másik dolog, amikor halálra éheztetik őket” - írja közleményében David Beasley, az ENSZ Világélelmezési Programjának vezetője. A háború kezdete óta 1,4 millió ukránnak adtak élelmiszert, de áprilisban még 2,3 millió emberhez kellene eljutniuk, miközben az ostromlott Mariupolba és Mikolajivba egyáltalán nem engedik be őket az oroszok.
 
K

Kopi2000

Guest
Ez egy nekem is elfogadható válasz, de ha így van, akkor nagyon elkúrták a kezdeti (max első hét) utáni áttervezést. Iszonyatosan lassan reagálták és mivel még nincs ott megfelelő erő, fogják lereagálni a rendészeti/Coin jellegű beavatkozást átállítani totális háborúvá. Az 52. !!! napon vagyunk!
Kb. ez volt az az eri, amit az oroszok bevethettek ukrajnaban.

A mukodokepes szarazfoldi hadero (max. 200 btg) fele. A 400 e fobol 190 e. A nemzeti garda es a szakik, egyeb fegyveres testuketek, kb. 100-110 e fo. Ez osszesen kb. 300 e fo. Az ukran hadero a teruletvedelemmel lehet kb. ennyi, de nyilvan nincs mindenki ott sem a fronton...

Magyaran orosz technikai es szemelyi foleny volt. Most gondolom, a megtepazott alakulatokat feltoltik technikaval es emberrel.. Lassan minden bevetheto orosz loveszkatona meg fog fordulni az ukran fronton..
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93

Egymilliárd eurós katonai segély Németországtól

Németország több mint egymilliárd eurós katonai segély tervez küldeni Ukrajnának. Az ország pénzügyminisztere, Christian Lindner pénteken megerősítette, hogy a kormány úgy döntött, hogy 2 milliárd euróra emeli a védelmi szektorban nyújtott nemzetközi segélyt, amelynek legnagyobb részét Ukrajna számára csoportosítják át katonai segélyként.
 
  • Dühítő
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 985
113
Igen, de logisztikailag meg is kell oldani.
Mert, hogy Lvov külsőn a raktárban (ahol a raktárosok, logisztikusok úgy is leterheltek és hagyjákmárőtbékén valami zsákmányoltszarral, ódja meg a Szása Kirovohradban, neki most gatyát kell szereznie, mert itt áll a teherautó, hogy vinné....) van egy lövegirányzó berendezés -vagy ilyesmi, attól még nem fog eljutni, vagy ha igen, mikor fog eljutni és beszerelődni, beállítani (gondolom azt is kell) Novohorodivkától 3 km-re egy sertéstelepre? Ki fogja beszerelni, ha nincs még olyan ember se, aki az elvileg működőképessé tehető járművet elindítsa és 2 km-t elvigye? És ez egy pár perc alatt leszerelhető alkatrész. Nincs rádió, nem tudjuk, hogy a motorhoz kell e alkatrész stb. Tehát elméletileg igen, megoldható, gyakorlatban meg mikorra megoldható ha megoldható?
Szerintem meg megoldják könnyebben úgy, hogy viszonylag ép a vasút, híd, közút hálózat. Biztos könnyebben, mint ha már nem lennének ezek az előbbiek. Az alap szintű berheléseket szinte bárki elvégzi ott aki volt 2-3 évet sorkatona harckocsizóknál, gépesített lövészeknél, a mechanikusokat meg oda viszik ahová kell. A fronthoz viszonylag közel van mozgatva jól felfogható okokból az alkatrész is, nem több száz km-re pihennek a raktárakban.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 833
113
Filipovics Péter Csapról származik, és harcedzett katonának számít, mivel már a Krím 2014-es elfoglalásakor is harcolt az ukrán hadseregben.
A Krímet jóformán egy puskalövés nélkül foglalták el. Mégis milyen harcokban vett ő részt? Kb semmilyenben, s a történet többi részét is így kell kezelni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
mit vesztenének vele már?
A belső megítélésük.
Valószínűleg minél nyugatabbra mennének, le se szarná senki, max ha tényleg annyi humánum van benne. De egyrészt általában ma nehezen eladható befelé is, hogy ha nem néznék a civileket. (Jelenleg kb. 70% támogatja a háborút Oroszországban.)
Átmegyek nógrádiba:
Kettő: Ezek egy jelentős része orosz, akik lehet, hogy most sérelmezik, hogy szétlövik az otthonuk, de akkor is orosz, vagy orosz nyelvű/kultúrájú stb.
Három: az ukrán nép nekik testvérnép.
Négy: Nem azt kell nézni, hogy 2 év múlva mi lesz, hanem, hogy húsz, ötven év múlva mi lesz.
Öt: Az, hogy most a netezők egy részének, a nagyvállalatok egy részének ruszofóbiája van, az egy dolog. Az átlag ember vagy nem, vagy max divatból. De sokan megértik az oroszokat. Ez ugyan olyan, mint a magyarországi választási szimpátia.
(Valahogy még nem hallottam, olyat beszélgetésben, hogy szegény ukránok, gonosz oroszok. Aki az ukránokat eddig bármilyen irányba minősítette az kb. olyan volt, hogy ukrán majmok, azok ilyen idióták jelző volt. Pedig egyébként nyugaton élő, tök semleges ember mondta, csaka drágulásról jött szóba a háború. )

Szóval van vesztenivaló.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 833
113

ENSZ: Éhen halnak az ukránok az ostromlott területeken​

„Egy dolog, amikor az emberek a háború pusztításától szenvednek, és másik dolog, amikor halálra éheztetik őket” - írja közleményében David Beasley, az ENSZ Világélelmezési Programjának vezetője. A háború kezdete óta 1,4 millió ukránnak adtak élelmiszert, de áprilisban még 2,3 millió emberhez kellene eljutniuk, miközben az ostromlott Mariupolba és Mikolajivba egyáltalán nem engedik be őket az oroszok.
Akkor nem kellene az ukrán katonáknak lenyúlni a civilek kajáját vagy legalább kiengedni őket és nem élő pajzsként használni a sok bent rekedt civilt.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem meg megoldják könnyebben úgy, hogy viszonylag ép a vasút, híd, közút hálózat. Biztos könnyebben, mint ha már nem lennének ezek az előbbiek. Az alap szintű berheléseket szinte bárki elvégzi ott aki volt 2-3 évet sorkatona harckocsizóknál, gépesített lövészeknél, a mechanikusokat meg oda viszik ahová kell. A fronthoz viszonylag közel van mozgatva jól felfogható okokból az alkatrész is, nem több száz km-re pihennek a raktárakban.
Elméletben igazad van/lehet; nem nem vagyok benne biztos, hogy ez valóban így is van. Nyilván látunk újra használt zsákmányt, tehát részben ahogy mondod; arányokat nem látjuk, csak az agyon fotózott dolgokat háromszor egy héten (fogunk mi még júliusban havas "friss" képeket látni); de az nem befolyásolja a háború menetét.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 985
113
Kb. ez volt az az eri, amit az oroszok bevethettek ukrajnaban.

A mukodokepes szarazfoldi hadero (max. 200 btg) fele. A 400 e fobol 190 e. A nemzeti garda es a szakik, egyeb fegyveres testuketek, kb. 100-110 e fo. Ez osszesen kb. 300 e fo. Az ukran hadero a teruletvedelemmel lehet kb. ennyi, de nyilvan nincs mindenki ott sem a fronton...

Magyaran orosz technikai es szemelyi foleny volt. Most gondolom, a megtepazott alakulatokat feltoltik technikaval es emberrel.. Lassan minden bevetheto orosz loveszkatona meg fog fordulni az ukran fronton..
Én a komolyabban vehető szakértőktől podcastben, videókon azt hallom és hallottam folyamatosan eddig, hogy az oroszok létszámhátrányban vannak! Az ukrán erőket területvédelmisekkel együtt olyan 5-600.000 főre becsülték a kezdetekkor általánosan, a az egyszerre bevetett Orosz erőknek meg 190-250.000 körüli számokra emlékszem hogy mondtak.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 559
44 595
113
K

Kopi2000

Guest
Én a komolyabban vehető szakértőktől podcastben, videókon azt hallom és hallottam folyamatosan eddig, hogy az oroszok létszámhátrányban vannak! Az ukrán erőket területvédelmisekkel együtt olyan 5-600.000 főre becsülték a kezdetekkor általánosan, a az egyszerre bevetett Orosz erőknek meg 190-250.000 körüli számokra emlékszem hogy mondtak.
En sem hiszek el mindent mindenkinek, de amit allitok, azr sem kell elhinni mindenkinek...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
A belső megítélésük.
Valószínűleg minél nyugatabbra mennének, le se szarná senki, max ha tényleg annyi humánum van benne. De egyrészt általában ma nehezen eladható befelé is, hogy ha nem néznék a civileket. (Jelenleg kb. 70% támogatja a háborút Oroszországban.)
Átmegyek nógrádiba:
Kettő: Ezek egy jelentős része orosz, akik lehet, hogy most sérelmezik, hogy szétlövik az otthonuk, de akkor is orosz, vagy orosz nyelvű/kultúrájú stb.
Három: az ukrán nép nekik testvérnép.
Négy: Nem azt kell nézni, hogy 2 év múlva mi lesz, hanem, hogy húsz, ötven év múlva mi lesz.
Öt: Az, hogy most a netezők egy részének, a nagyvállalatok egy részének ruszofóbiája van, az egy dolog. Az átlag ember vagy nem, vagy max divatból. De sokan megértik az oroszokat. Ez ugyan olyan, mint a magyarországi választási szimpátia.
(Valahogy még nem hallottam, olyat beszélgetésben, hogy szegény ukránok, gonosz oroszok. Aki az ukránokat eddig bármilyen irányba minősítette az kb. olyan volt, hogy ukrán majmok, azok ilyen idióták jelző volt. Pedig egyébként nyugaton élő, tök semleges ember mondta, csaka drágulásról jött szóba a háború. )

Szóval van vesztenivaló.
Saját tapasztalatból tudom, hogy az oroszoknak egyébként számít, hogy az ukrán nép mennyi szenvedés árán lesz demilitarizálva. Rengeteg orosznak van valamilyen kötődése (rokonság, barátok, stb), marhára nem mindegy nekik.

Ez amúgy a fals “hát hogy lehet megtámadni csak úgy egy országot?!” narratíva miatt nem ismert dolog itthon/nyugaton.

Az oroszoknak ez nem olyan mint az amerikaiaknak Irak, hogy kb emberszámba se veszik az ott lakókat.
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Ki fog derülni. Ha a katlancsatáknál még lesz komolyabb számban manőverezni képes ukrán harcjármű, akkor azt is benézték az oroszok, ha nem, akkor meg bejött amit mondasz.
Mint már emlitettem az ugynevezett katlancsatákban ugy verték meg öket a szakik,hogy közben fél kezüket a seggükbe dugták.(na jó egy kicsit most tuloztam:))) ) Azokon a helyszineken pedig volt manöverezni képes kapor harcjármü böségesen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 833
113
Jön a következő népirtásos történet, aminél előre megírták a vádat és az ítéletet is. Kijev környéki településeken több, mint 900 halott civilt találtak, akiket lelőttek.
 
K

Kopi2000

Guest
Nem a technikával van a probléma. Egyszerűen nem lehet a civileket és a infrastruktúrát kimélve háborúzni. Az első pár nap után véget kellett volna vetni a "különleges katonai műveletnek" és megindítani a valódi háborút.
Szerintem mar reg nem ebben a civilkimelo uzemmodban haboruznak. Mara a megkimelt, segelyezett civilek es a jo ellatasban reszesulo hadifoglyok latvanya, amolyan moralpusztito propaganda akar lenni...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 559
44 595
113
Biden adminisztrációja megkérdőjelezte az ukrajnai népirtással kapcsolatos kijelentéseinek helyességét
Az NBC amerikai televíziós csatorna arról számolt be, hogy az elnöki adminisztráció egyes tisztségviselői aggasztják a népirtással kapcsolatos szavai helyességét.
Egy amerikai titkosszolgálati tisztviselő azt is elmondta a tévécsatornának, hogy hírszerzésük szerint Ukrajnában nem történt népirtás.
t.me/RVvoenkor _