[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
Jó lenne ha az oroszok megelégednének a tengerpart és a kikötők elfoglalásával. Ha az az övék, akkor minden az övék. Azt felügyelni tudják, kontrolálni. Viszonylag nem nagy rész az országból. Ha azt megszállják,az ukri azt nem veszi vissza. Utána meg emelt fővel felfüggesztenék az ,,akciót".
Ha nincs béke akkor 2 dolog azért maradna a "felfüggesztett akció " után:
  • EU és NATO szankciók, gazdasági kovetkezmenyeikkel együtt.
  • Egy dühös, fasisztoid ukrán állam NATO által támogatott partizán háborúja a megszállt, el nem ismert területeken.

Ezt ígérte Putyin?
Szerintem nem.

Valamilyen megállapodás kell, mert az ukrán erősödni fog a sok NATO fegyvertől.
Szerintem az orosz béke ajánlat egyik feltétele a NATO támogatás felfüggesztése kell, hogy legyen.
Ezért viszont valamit adni kell cserébe.....
Mi lesz az?
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
bocs, pontatlan voltam: nem a Moskva SAG, hanem a térségben lévő többi RU hajó.

Pucoltak a helyszínről. Vagy azért, mert tudták mi történ, vagy azért mert nem. Részemről ez csak egy gondolat volt. Az igazat talán majd megtudjuk valakinek a visszaemlékezéséből, valamikor.
A. Ott álltam a parancsnoki hídon és jöttek a rakéták.
B. Ott álltam a parancsnoki hídon, oltottam a tüzet és jöttek a rakéták.
Attól IS függően kicsinálja a dokumentum filmet. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Mi számítana külföldi nagyhalnak? Valami hivatásos amerikai tiszt vagy egész csapat? Azoknak szerintem meg van írva otthon a felmondásuk s ha kell megírják, hogy elmondhassák, hogy felmondtak és saját szakálukra mentek Ukrajnába harcolni és semmi közük hozza.
Előre LESZERELT mindenki, nyugodt legyél!

Mondom mutatták a BBC-n, CNN-en 6 hete kb. saját szememmel láttam, hogy mint "önkéntes" volt tele Heathrow meg a JFK a műsorok szerint is háttal az arcukat nem engedve néha nyilatkozó Ex SEAL/Delta briteknél meg SAS és Royal Marine faszikkal, akik tolták hogy nekik egyszerűen a belső morál azt mondta hogy kaszát-kapát el kell dobni és menni harcolni Ukrajnáért! Titkot sem csináltak belőle, egy valag "veterán" ment hozzájuk, akik előtte szerelt le!

Papíron ott olyan szerintem nincs aki aktív katona, olyan aki 2 hónapja még az volt, hivatásos, olyan mondjuk biztos akad!
 
W

Wilson

Guest

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Nekem tetszik,hogy a föderációban együtt harcolnak amuszlimok a keresztényekkel,egy ügyért,egy zászló alatt,valamit tudnak az Oroszok,állam szervezés kérdéskörben.
Nekem is ez jutott eszembe, hogy valami csak működött a diplomáciában, mert a régi sérelmeket csak félretették, legalábbis azok, akiket itt látunk. Persze rengeteg pénzt is beléjük nyomtak, nem hagyták ott a szarrálőtt nyomorban őket, az biztos sokat számított.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Elképesztő baromságokat összehordanak itt a fotelhuszárok a harcihelikkel kapcs...nem értik mit látnak,de vélemény azért az van!
Tudom nehéz manapság elfogadni,de tény: NEM ÉRTESZ/ÉRTUNK mindenhez!
Uhhh...boccs kicsit nehezen viselem a harciheli pilóták kritikáját és nem csak azért mert több száz c-5-ös ment át a kezeim között...
...és nem (csak) azért vagyok velük elfogult mert ismerem sokukat hanem mert tisztelem a nálam okosabb,fizikailag kiválóbb embereket (merthogy ők mérnök emberek akik nem mellesleg olyan fizikai állapotban vannak ami manapság nem mindennapi! ) . Persze ha te valami szuperember vagy akkor oszthatod őket ahogy akarod...
Nazdarovje! "Beartime"
Peace
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
384
2 529
93
Nekem is ez jutott eszembe, hogy valami csak működött a diplomáciában, mert a régi sérelmeket csak félretették, legalábbis azok, akiket itt látunk. Persze rengeteg pénzt is beléjük nyomtak, nem hagyták ott a szarrálőtt nyomorban őket, az biztos sokat számított.
A muszlimok tisztelik az erőt.Fejet hajtottak.Nyílván a győző is nagylelkű volt.Ezt nem lehet csak elnyomással magyarázni hogy magukévá tették az oroszok ügyét.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 662
113
Nekem is ez jutott eszembe, hogy valami csak működött a diplomáciában, mert a régi sérelmeket csak félretették, legalábbis azok, akiket itt látunk. Persze rengeteg pénzt is beléjük nyomtak, nem hagyták ott a szarrálőtt nyomorban őket, az biztos sokat számított.



Ugye,kinek az érdeke,hogy a Lengyelek,Ukránok ne tegyék le a régi sérelmeiket,kinek fájna egy valódi cccp 2.0,amibe önként,és közös érdekek alapján lépne be aki akar?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
A FAB-5000 M-54-et katonai-ipari létesítmények és gyárépületek megsemmisítésére tervezték, ha 16 000 m magasságból, akár 1200 km/órás repülési sebességgel bombázzák. 3 gyújtószerkezettel van felszerelve.

Lejárt az idő. Adjatok az azovi náciknak egy jó kis nótát.
Csak persze 16000 méterről el is kell találni a vasmüveket.
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
...és nem (csak) azért vagyok velük elfogult mert ismerem sokukat hanem mert tisztelem a nálam okosabb,fizikailag kiválóbb embereket (merthogy ők mérnök emberek akik nem mellesleg olyan fizikai állapotban vannak ami manapság nem mindennapi! ) . Persze ha te valami szuperember vagy akkor oszthatod őket ahogy akarod...
Nazdarovje! "Beartime"
Peace
Наздаровье тебе и пилотам!
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
W

Wilson

Guest
TASS

❗️Az orosz védelmi minisztérium nyilatkozatából:

▪▪️Az Orosz Fegyveres Erők nagy pontosságú légi rakétákkal megsemmisítették a Barvenkovo és Dobropillya települések közelében lévő üzemanyag- és lőszerraktárakat;

▪ Az orosz légvédelmi erők lelőttek két ukrán MiG-29-es repülőgépet Harkiv térségében;

▪▪️Az orosz légierő 44 ukrán katonai létesítményt semmisített meg, köztük két parancsnoki állást és egy S-300-as tűzvezető lokátort.

Az orosz erők a különleges művelet kezdete óta 471 UAV-t és 2 308 AFU páncélozott járművet semmisítettek meg;

▪ Az Orosz Fegyveres Erők rakéta- és tüzérségi erői 113 AFU célpontot találtak el.



Az Ukrán Fegyveres Erők vezérkarának esti tájékoztatója​

  • Harkov részleges blokádja és ágyúzása folytatódik Szlobozsanszkij irányban.
  • A harcok Donyeck és Tauride irányában egyre intenzívebbé váltak. A Mariupol elleni rakéta- és bombatámadások folytatódnak, többek között Tu-22M3 stratégiai bombázók bevetésével.
  • Orosz csapatok próbálják megrohamozni a mariupoli Azovstal üzemet.
  • A zaporozsjei régió Vasziljevka területén felfigyeltek arra, hogy az orosz csapatok, valószínűleg provokáció céljából, Z betűket rajzoltak, és ukrán zászlókat helyeztek el a járműveken.
  • A létszámhiány miatt az RF Fegyveres Erők igyekszik bevonni a háborúba a megszállt területek helyi lakosait. Tehát Izyum városában megkezdődött a férfiak kényszer mozgósítása.
  • Egyes területeken tovább tartanak a „hersoni népköztársaság” kikiáltásáról szóló népszavazás előkészületei.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Ilyenkor mi lesz a hadifoglyokkal, a sárgabuszosokkal pl? Elvszik őket oroszországba s a határ mellett van egy tábor erre a célra vagy ott Ukrajnába valahol bezárják őket s tartják a háború végéig? Gondolom nem engedik haza őket, hogy gyere az AK-ddal holnap is.