[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 389
93
Nagyon jó képzelő erőm van, így én még azt is beletudom látni hogy 2vh. alatt az ős alakulat megharcolt és legyőzte a német ss alakulatot és azért hordják büszkeségből a jelképüket a győzelmi strigulákkal ? :D
Utána kéne nézni mi a sztorija az alakulatuknak ha publikus.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Csak ha öngyilkos akar a használója lenni. Az infra fényvetőt ma már konkrétan bárki látja (akár mobillal nézve is). Passzív éjjellátót nem véletlenül nem vehet (itthon) civil; ott ugyanis a meglévő kevés természetes fényt erősítik fel. Holdfény sem kell, elég a csillagos ég. Azt viszont kétlem, hogy motorozna vele (pláne erdőben) bárki (jelkésés). Van olyan változat, amihez még csillagfény sem kell, de azok már infravörös spektrumban dolgoznak...

Valaki írta korábban, hogy a magyar vadászboltokból is lerabolták az ukránok éjjellátókat, ezek szerint mégscsak vehet civil.
Igaz elvileg 1. generációst csak, amihez fényvető kell... valamiért mégis vitték.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Sok orosz videón nem infra , ha nem termál tácső van az elől nem lehet elbujni.
De, pont ugyanúgy lehet elbújni előle (mármint ha szó szerint értjük az elbújást a megfigyelő elől egy IR hullámhossz szempontjából nem transzparens tárgy mögé).
Egyébként mindkét rendszer infravörös, csak az egyik passzív a másik meg aktív, illetve az IR spektrumon belül használt hullámhossztartomány is eltérő.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Friss ropogós a következő ukrajnai nyugger elemzés

Ui: Az előzőhöz még talán @jurgenbauer tette fel a kérdést, hogy mennyire valós a harkovi katonai vezetésben esetleges orosz kém jelenléte. Azt tudom mondani, hogy mind Harkov, mind Nyikolajev esetében benne vannak felsőbb szinteken az orosz informátorok. Több Telegram csatornán is folyamatosan érkeznek a real-time koordináták, hogy adott településen éppen hol és milyen ukrán katonai mozgás tapasztalható, merre vannak ellenőrzőpontok vagy hol tárolják a technikát. Plusz emellett még az OSINT is működik
Csinos kis munka! :)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Nagyon jó képzelő erőm van, így én még azt is beletudom látni hogy 2vh. alatt az ős alakulat megharcolt és legyőzte a német ss alakulatot és azért hordják büszkeségből a jelképüket a győzelmi strigulákkal ? :D
Utána kéne nézni mi a sztorija az alakulatuknak ha publikus.

Nem hinném, hogy hivatalos jelkép, mint az Azov Schwarze Sonnére helyezett Wolfsangelje (utóbbi a 2. Das Reich SS-páncéloshadosztály emblémája volt, a Fekete Nap pedig Himmler várkastélyának padlójáról lett ismert... de persze nyilván tök véletlenül választották) a II. vh-s ukrán alakulatok jelvényei között sem szerepelnek. Azok az alábbiak:

 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto and paul64

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 134
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
De, pont ugyanúgy lehet elbújni előle (mármint ha szó szerint értjük az elbújást a megfigyelő elől egy IR hullámhossz szempontjából nem transzparens tárgy mögé).
Egyébként mindkét rendszer infravörös, csak az egyik passzív a másik meg aktív, illetve az IR spektrumon belül használt hullámhossztartomány is eltérő.

 
  • Tetszik
Reactions: paul64

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
123
836
93
Röhögnöm kell ezen a cikken.Az ilyeneket beta a jövöben kérlek ne.

az orosz katonák nemcsak a hidegtöl kezdhetnek el reszketni.Ez már vicckategória.Innen bármekkora bölcsességeket,világmegváltó igazságokat tartalmaz a cikk tovább olvasásra méltatlan.
Annál is inkább vicces mert a cikk régi, március elején keltezték. Másrészt azért mert a nagyközönség számára az éjjel-látó cuccokat az amerikai kontinensen csak az usa-ban lévő orosz üzletekből lehetett beszerezni de rohadt olcsón és kiváló minőségben. Onnan tudom, hogy csodás fényképezőgép optikákat és távcsöveket is lehetett vásárolni náluk ami engem érdekelt. Tíz évvel előttről beszélek. Pont az oroszoknak ne lennének ilyen eszközeik?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Annál is inkább vicces mert a cikk régi, március elején keltezték. Másrészt azért mert a nagyközönség számára az éjjel-látó cuccokat az amerikai kontinensen csak az usa-ban lévő orosz üzletekből lehetett beszerezni de rohadt olcsón és kiváló minőségben. Onnan tudom, hogy csodás fényképezőgép optikákat és távcsöveket is lehetett vásárolni náluk ami engem érdekelt. Tíz évvel előttről beszélek. Pont az oroszoknak ne lennének ilyen eszközeik?

A cikk friss. És ír, megemlíti, az orosz eszközöket is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
a katona csavo illegalisan elkeritett maganak egy kocsibeallot kijevben
a szomszedjai szova tettek ezt, ismertek, leszartak hogy katona, mert kozteruletet keritett el es szova tettek ezt neki mivel ismerik.
ja a csavo mar nem is katona le kellett volna adnia fegyveret, szoval szopo.

egy orosz propaganda oldalrol lett atveve a post, de nagyot megy mert sokan bedolnek az orosz propagandanak.
Előttem van amúgy hogy teljesen reális, egy háborús országban ahol néha bekanyarodik az utcán egy - egy kaliber, itt ott rommá fossá van lőve ez meg az, tucatnyi dühös civil egy fegyveres egyenruhás katonát - aki már nem katona! - az illegálisan lekerített kocsibeállója miatt támad.

Hihető!
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 389
93
azért egy ekkora repülő mégha a föld felett 6-8 m el is repül és elakadna egy lillanyvezetékbe is meszebb jutna a vezetéktől mint hogy foton azt lássuk. de nem valószínű hogy 8 m en repült vólna. de zuhanás közben elkaszálhatta a vezetéket.
Nem erre gondolt szerintem
villop.jpg
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 762
113
Valaki írta korábban, hogy a magyar vadászboltokból is lerabolták az ukránok éjjellátókat, ezek szerint mégscsak vehet civil.
Igaz elvileg 1. generációst csak, amihez fényvető kell... valamiért mégis vitték.
ismerősőm mondjuk pár éve pont az ukrán határőrtől vett egyet ( de lehet hőkamera volt) akartam volna én is intézni egyet magamnak de sajnos nem sikerült .. :/
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
fordító: Arestovich elmondta, hogy az APU megsemmisítette a megszállók parancsnoki beosztását a Herson régióban, amelyben körülbelül 50 tiszt tartózkodott.