[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Miért adna a nyugat nukit az Ukránoknak eddig sem adott ezután sem fog neki adni.
Az ukránok ha semlegesek lesznek soha nem fognak olyan haderővel rendelkezni amely eséllyel támadhatja meg Oroszországot.

Miért adna a nyugat bármit most? Na pontosan ugyanazért adná a nukit is ...

Az esély tökmindegy. A lényeg, hogy támadjon.

Én nem hiszem,hogy az ukránok elfelejtik az orosz támadást két generáció után, és bizony külföldi fegyverszàllítádokkal jó sokáig fenn lehet tartani egy konfliktust, addig mindenképp míg az egyik vagy mind a két fél bele nem fárad,szetntem jól láthatóan most ez a célja a nyugati fegyverszállításoknak.

Egyébként abban biztos lehetsz, hogy nem fogják elfelejteni. Nagy Z -éék a horogkeresztes bandáikkal együtt mennek a történelem szemétdombjára, mint Dolfi bácsiék vagy, mint nálunk a Károlyik, Linder Bélák meg Szálasik ...
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Allitolag 50m melyen van, oda nem kell buvarhajo. Kiemelni nem tudjak, minek is azt mar, az uj norveg fregatt is kiemeles utan uszott a bontoba. Fel kell robbantani a viz alatt aztan annyi.
Szerintem a robbantás nem opció, mert elég nehéz elképzelni, hogy egy ekkora felszíni egységen ne legyen legalább 1-2 nukleáris fegyver, szinte bármikor. Az 50m nem sok, én azt hittem, hogy jóval mélyebb a tenger arrafelé.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 767
113
Igy volt Ausztria esetében is. Bizonyos, tàmadó fegyverek tiltottak szàmukra a mai napig.
persze hiszen ez a jelenlegi helyzetben az egyetlen normálisan elképzelhető opció az oroszok részéről is,ha ez nincs béke sincs és Ukrajna sincs, labda azon a térfélen pattog .. teljesen mindegy hogy játssza itt a Gyalog Galopp fekete lovagját Zselé,igazából az ő szava a nagyfiúk grundján senkit nem érdekel.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Szerintem a robbantás nem opció, mert elég nehéz elképzelni, hogy egy ekkora felszíni egységen ne legyen legalább 1-2 nukleáris fegyver, szinte bármikor. Az 50m nem sok, én azt hittem, hogy jóval mélyebb a tenger arrafelé.

Amennyiben van benne nuki (ez nem biztos jelen körülmények között), akkor azt 50 méter mélységből kiemelik könnyedén. Amennyiben szeretnének még mást is, akkor azokat is. A többit fel lehetne robbantani, ha akarnák ...
 
  • Tetszik
Reactions: paul64
W

Wilson

Guest
Nem érted, de nem baj, ha elfogadják Ukrajna semlegességét az oroszok, akkor is kiköthetnek feltételeket, pl közös légtér védelem (nyugati és orosz) hogy garantálva legyen a semlegesség így Ukrajnának nincs szüksége (nem lehet) saját légierőre, az oroszok meg azt raknak bele a tervezetbe amit akarnak.

Én feltételes módban beszéltem erről mint lehetséges opció.
Hidd el értem, ezért írtam fentebb két lehetőség van, vagy Ukrajna biztosítja pl a saját légterének védelmet vagy azok az országok amelyek biztosítják számára a biztonsági garanciákat.De én erre kevesebb esélyt látok, arra pedig még kevesebbet,hogy az ukránok belemenjenek abba, hogy az oroszok is részt vegyenek az ukrán légtér biztosításában.
 
W

Wilson

Guest
Miért adna a nyugat bármit most? Na pontosan ugyanazért adná a nukit is ...

Az esély tökmindegy. A lényeg, hogy támadjon.
Nagyon nem nem ugyanaz a kategória egy nukleáris fegyver mint egy M777 löveg.Nem fognak az ukriknak nukleáris fegyvert adni.

Egyébként abban biztos lehetsz, hogy nem fogják elfelejteni. Nagy Z -éék a horogkeresztes bandáikkal együtt mennek a történelem szemétdombjára, mint Dolfi bácsiék vagy, mint nálunk a Károlyik, Linder Bélák meg Szálasik ...
Miért is? Még azok az ukránok is támogatják Zelenszkijt akik az invázió előtt csak egy színésznek tartották, a "vicces" az az egészben, hogy ezt Zelenszkij Vlagyimir Vlagyimirovics által indított orosz inváziójának "köszönheti".Ha nem lett volna az invázió senki sem emlékezne Zelenszkijre.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 517
113
Miért adna a nyugat nukit az Ukránoknak eddig sem adott ezután sem fog neki adni.
Az ukránok ha semlegesek lesznek soha nem fognak olyan haderővel rendelkezni amely eséllyel támadhatja meg Oroszországot.
De megvédhetné magát.
Ezt nem akarja az orosz.
Hisz akkor megint Budapesten 1994-ben érezné magát.
:)
Neki nem érdeke a semleges, önálló Ukrajna.
Putyin nem tesz le birodalmi céljairól.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 425
63 732
113
Én nem hiszem,hogy az ukránok elfelejtik az orosz támadást két generáció után, és bizony külföldi fegyverszàllítádokkal jó sokáig fenn lehet tartani egy konfliktust, addig mindenképp míg az egyik vagy mind a két fél bele nem fárad,szetntem jól láthatóan most ez a célja a nyugati fegyverszállításoknak.
Negyedszázada a horvátok meg a szerbek háborúztak egymással.
Se a vallás, se a nyelv nem egyezik meg, bár megértik egymást. De nagyobb a különbség, mint az oroszok és ukránok között.
Történelmi alapokat a háborúhoz a hajánál fogva előrángatott véres Usztasa-Csetnik ellentét adta, annak ellenére, hogy a második világháború után mégis tudtak egymás mellett élni.

Aztán egymásnak estek.
Akkor az volt az általános vélekedés, hogy Zágráb és Belgrád háborúja örökre elválasztotta egymástól a két népet.
Bár az akkori háborújukat nem fűtötték kívülről külföldi hatalmak fegyverszállításokkal (talán emiatt is ért véget hamar az egész), a horvátok nagyon gyorsan a Nyugat felé fordultak, a szerbek meg megmaradtak a Balkán bűnös népének és benyeltek még pár pofont.
Finoman szólva sem volt ideális a helyzet a békülésre a fegyvernyugvás utáni első két évtized.

De mit látunk ma? A horvát-szerb határ mentén egyre több a vegyesházasság, mert “az élet utat tör magának” (a Jurassic Park után szabadon), vagyis alig egy emberöltőt követően a fiatal generációk személyes döntéseibe már inkább az egyéni preferenciák kezdenek dominálni.
Nyilván az idősebbek felől még jön az ellenkezés, de az idő nem ezeknek kedvez.

Bandera mítosza a 2014 után a semmiből előrángatott Amerika-kliens ukrán politikai elit mesterséges önazonossága, de az ukrán lakosság szintjén ez kb annyira releváns, mint negyed százada az Usztasa vs Csetnik ideológia égisze alatt lőni egymást a végóráit élő Jugoszláviában.

Mert a történelem végül mindig túllép ezen.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 834
113
Én nem hiszem,hogy az ukránok elfelejtik az orosz támadást két generáció után, és bizony külföldi fegyverszàllítádokkal jó sokáig fenn lehet tartani egy konfliktust, addig mindenképp míg az egyik vagy mind a két fél bele nem fárad,szetntem jól láthatóan most ez a célja a nyugati fegyverszállításoknak.
Így van, egy sikeresnek tekinthető átneveléshez három generációnyi időre van szükség, hogy az önjáróvá válhasson.
 
W

Wilson

Guest
Negyedszázada a horvátok meg a szerbek háborúztak egymással.
Se a vallás, se a nyelv nem egyezik meg, bár megértik egymást. De nagyobb a különbség, mint az oroszok és ukránok között.
Történelmi alapokat a háborúhoz a hajánál fogva előrángatott véres Usztasa-Csetnik ellentét adta, annak ellenére, hogy a második világháború után mégis tudtak egymás mellett élni.

Aztán egymásnak estek.
Akkor az volt az általános vélekedés, hogy Zágráb és Belgrád háborúja örökre elválasztotta egymástól a két népet.
Bár az akkori háborújukat nem fűtötték kívülről külföldi hatalmak fegyverszállításokkal (talán emiatt is ért véget hamar az egész), a horvátok nagyon gyorsan a Nyugat felé fordultak, a szerbek meg megmaradtak a Balkán bűnös népének és benyeltek még pár pofont.
Finoman szólva sem volt ideális a helyzet a békülésre a fegyvernyugvás utáni első két évtized.

De mit látunk ma? A horvát-szerb határ mentén egyre több a vegyesházasság, mert “az élet utat tör magának” (a Jurassic Park után szabadon), vagyis alig egy emberöltőt követően a fiatal generációk személyes döntéseibe már inkább az egyéni preferenciák kezdenek dominálni.
Nyilván az idősebbek felől még jön az ellenkezés, de az idő nem ezeknek kedvez.

Bandera mítosza a 2014 után a semmiből előrángatott Amerika-kliens ukrán politikai elit mesterséges önazonossága, de az ukrán lakosság szintjén ez kb annyira releváns, mint negyed százada az Usztasa vs Csetnik ideológia égisze alatt lőni egymást a végóráit élő Jugoszláviában.

Mert a történelem végül mindig túllép ezen.
Eddig is voltak vegyes házasságok, de ne tévesszen meg a felszín a mélyben egyik nép sem felejtette el a közös véres történelmüket, pl amikor a horvátok bejelentették a használt Raffale beszerzését elég komoly felhördülés volt a szerb közvéleményben, hogy Horvátország Szerbia ellen fegyverkezik, és erre válaszolnia kell a szerb kormánynak és ez a szerb átlagemberek szintjén megfogalmazott vélemény volt.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

fa kard

Well-Known Member
2022. január 20.
56
261
53
Amennyiben van benne nuki (ez nem biztos jelen körülmények között), akkor azt 50 méter mélységből kiemelik könnyedén. Amennyiben szeretnének még mást is, akkor azokat is. A többit fel lehetne robbantani, ha akarnák ...
Ahogy emelkedik a vas ára a tezsvírek szabadtüdős merüléssel is felhozzák darabokban...
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 299
113
Nem fognak az ukriknak nukleáris fegyvert adni.
nukleáris fegyver ügyében ha valaki újként akarna bekerülni a klubba két feltételrendszert különböztetnék meg
az egyik a műszaki-technológiai, ehhez legyen meg a szükséges szellemi tőke alapanyag hardver, és legyen hozzá hordozó rakéta- vagy más technika
a másik a politikai vetület, a kifejlesztést vegye tudomásul a világ ahogy tudomásul vette az izraeli indiai paki stb fegyvereket is, ne járjon a fejlesztő ország úgy mint északkórea
az első feltételről tudjuk hogy műszaki-technikai szempontból fejben felkészültek, atomerőműveik vannak, a dúsítás kérdéses, hordozó technikájuk ha rövid távú is - a tocskák - ott vannak, középhatótávolságút fejleszteni fejben megint csak felkészültek, igazából egy piszkos bomba holnap is kész lehet rendes atomfegyver azért még eltart egy darabig de azért belátható időn belül elkészülnének vele
február 19 óta meg tudjuk hogy a második, politikai feltétel rendben van, a fejlett világ állva tapsolta a nagy tervet