[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 020
23 479
113
Szerintem annyira hülyék az Ukránok, hogy a semlegességet választják és még abba is belemennek,hogy nem tartanak fennt egy olyan haderőt, amely nem képes megvédeni Ukrajnát egy újabb Orosz támadástól.Ilyen feltételekbe egyetlen épeszű kormány sem megy bele.
amikor szarban vagy nem számit hogy mit szeretnél ,az van amit kapsz ;)
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 904
5 211
113
És honnan indulnának?
Az Tu22M3-al lehet indítani
Tu-22M3 F-15 ellen?
:D
Ábrándozz.
Arról robotrepülőgépet lenne csak értelme indítani!F15-ös századot állomásoztató reptér ellen kíséret nélkül "öngyilkosság"lenne!Akkor már inkább Su30/35 vadászbombázókkal több értelme van támadni!Nem mellékesen még a kivonás előtt álló F15C-en is AESA radar van amivel elég "kellemetlen"meglepetést tudna okozni a legtöbb orosz gépnek!
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 457
113
Nem hiszem, hogy ebben sok beleszólása lesz az oroszoknak ha az ukránok semleges státuszuak lesznek és nekik kell biztosítaniuk a légteruk védelmét akkor tele lesznek pakolva nyugati vadászgépekkel,ha azok az országok biztosítják az ukrán légtér védelmet akik a biztonsági garanciát nyújtják a számára akkor nem ,de erre az utóbbira kevés esélyt látok.
Kérheti ezt.
Csak valamit adni kellene neki is....
Mit fog visszaadni?
:)
Az ostoba medve így rúgja magát tökön a bukott háborúval.
Ezeket előtte kellett volna végig gondolni.
 
  • Tetszik
Reactions: faja0124 and Wilson
W

Wilson

Guest
Azért nem érted, mert valójában én is azt írtam, hogy az orosznak semleges Ukrajna a célja.

Az értetlenkedés abból fakad, hogy nem ugyanazt érted semlegesség alatt, mint amit a szó jelent vagy éppen az oroszok értenek alatta. Egy a NATO irányában teljes mértékben elkötelezett (tényleg ez a semlegesség?) az Orosz Föderáció megtámadására készülő, a saját területén az orosz kisebbséget kiirtani szándékozó entitás az nem semleges.
Értem mit írsz de a semlegesség nem azt jelenti ,hogy majd az ukránok belemennek a semlegességbe és még abba a feltételbe is belemennek, hogy nem tartanak fennt egy olyan haderőt amely képes megvédeni egy újabb orosz támadástól az országot.
És mivel érthető módon nem fognak az ukránok orosz haditechnikát venni így kizárásos alapon marad a nyugati haditechnika.
 
  • Tetszik
Reactions: meszike91

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 904
5 211
113
Az első felével még mindig nem értek egyet. Szerintem ha Oo. nem indítja el az inváziót, akkor is megkapják. Csak később még nehezebb helyzetbe kerülnek katonailag.
Szerintem a levedlett amerikai repcsik egyetlen akadálya az lett volna, ha az előrejelzések bejönnek és bekövetkezik az első napokban az afgán összeomlás forgatókönyv... Nos, az az ukránok becsületére legyen írva, hogy nem történt meg.
Ha már kapnak mostanában vonják ki az F15C-et amik hiába levedlettek APG63V AESA radarral rendelkeznek!Amraam rakétákkal bvr-ben még fölényben is vannak a legtöbb orosz géppel szemben!Arra egyenlőre kicsi az esély nyugati vadászokat kapjanak de ha hónapokig-évekig elhúzodik a konfliktus bármi elképzelhető!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
De ez nem lehetséges. Nincs olyan, hogy “nyugatos Ukrajna”.
Az ukrán kultúra, az ukrán emberek gondolkodásmódja keleti szláv.
A nyelvük az oroszhoz áll a legközelebb.
Mindenki más kulturálisan idegen, de legalábbis ettől messzebbre van.

Amúgy a fegyverszállításokra visszatérve, ahogy szankciókkal nem lehetett soha megdönteni egyetlen diktátort se, úgy nem lehet egy konfliktust lezárni kívülről, csak fegyverszállításokkal.
Ha csak nem bombázza a Kremlt a NATO, ez a háború addig tart, amíg a harcoló felek bele nem fáradnak.
Teljesen függetlenül attól, hogy van-e úton még újabb fegyverszállítmány, vagy sem.

Két generáció múlva pedig újra ott lesznek, mint 2014 előtt.

Én nem hiszem,hogy az ukránok elfelejtik az orosz támadást két generáció után, és bizony külföldi fegyverszàllítádokkal jó sokáig fenn lehet tartani egy konfliktust, addig mindenképp míg az egyik vagy mind a két fél bele nem fárad,szetntem jól láthatóan most ez a célja a nyugati fegyverszállításoknak.

Érdekes ilyeneket olvasni, miközben a közösségi médiában egyre több maradékukrán kérdőjelezi meg az egész balhét.

Az elmúlt 8 évben az életszínvonaluk akkorát zuhant, hogy még ferenc is benedvesedik tőle, a különleges hadművelet óta meg még nagyobb éhínség, gyógyszerhiány... Azok a fiatalok akik az elmúlt években EU-ról álmodtak kihasználták a lehetőséget és leléptek.

Közben meg látják, hogy Herszonba befutnak az első orosz fizetések/nyugdíjak (duplája az ukránnak!), kórház működik, gyógyszertár, élelmiszerboltok feltöltve, emberek munkába indulnak, élik életüket.
A propaganda árnyékában kiszivárognak a mariopuli kisemberek nyilatkozatai, megosztásai, hogy élő pajzsnak használták őket, elfogott ukrán katonák hazatelefonálnak, hogy jól vannak, részükről véget ért a háború, békekötés után hazatérhetnek.
Mindenki köpködi az azovot, hogy rohadék fasiszta banda, ráadásul a hátországban is tesznek róla, hogy az emberek utálják őket.

Repedezik a propaganda fal, oroszoknak nincs miért sietniük, Peking és Új-Delhi megtámasztotta őket hátulról.
 
W

Wilson

Guest
Az első felével még mindig nem értek egyet. Szerintem ha Oo. nem indítja el az inváziót, akkor is megkapják. Csak később még nehezebb helyzetbe kerülnek katonailag.
Szerintem a levedlett amerikai repcsik egyetlen akadálya az lett volna, ha az előrejelzések bejönnek és bekövetkezik az első napokban az afgán összeomlás forgatókönyv... Nos, az az ukránok becsületére legyen írva, hogy nem történt meg.
Szerintem nem kaptak volna F-15-t de még az F-16V is erősen kérdéses lett volna, mivel egyrészt nem lett volna pénzük a megvásárlására, és pláne nem lett volna pénz a fenntartásukra.A nyugat nem adott volna nekik ilyen haditechnikát ajándékba, max valamilyen kínai haditechnikát esetleg használt Gripen szintű csomagot tudták volna beszerezni.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Értem mit írsz de a semlegesség nem azt jelenti ,hogy majd az ukránok belemennek a semlegességbe és még abba a feltételbe is belemennek, hogy nem tartanak fennt egy olyan haderőt amely képes megvédeni egy újabb orosz támadástól az országot.
És mivel érthető módon nem fognak az ukránok orosz haditechnikát venni így kizárásos alapon marad a nyugati haditechnika.

Aztán pár év múlva jöhet a töménytelen nyugati technika mellé a nuki és az ukrán támadás. Még egyszer - ez nem semlegesség. Az orosz meg nem az a támadós fajta - pláne, ha semmi oka nincs ÉS még garantálják is az ukránok biztonságát ...
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 428
7 036
113
Ez azt jelenti számomra, hogy a nyugati fegyvergyártó cégek komoly fogadást tettek, hogy Ukrajna nem fogja elveszteni a háborút és valami komolyan vehető gazdasága megmard, amiből egy túlméretezett hadsereget táplni tud. Én a jeleit sem látom ennek, hogy ezt ők hogyan képzelik el.
szerintem simán csak arról van szó hogy azt a 300 mrd dollár lefoglalt orosz tartalékot az ukránok fogják megkapni, kártérítésként
ha kell lesz ehhez valami bírósági színielőadás is
a pénzt persze nem látják soha a saját bankszámláikon mert azonnal eltűnne, hanem ebből lesznek kifizetve a most leszállítandó fegyverek felvett imf és más kölcsönök
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 457
113
Valamiért a mindenkori kortárs politikai elit okosabbnak hiszi magát a korábbi generációknál, de leginkább a történelem alapvetéseinél.
Ez adja a legtöbb félreértést.
Ez az emberi gyarlóságból következik, ami néha komikus, sokszor tragikus eredményeket hoz.
Van, hogy csak azt hisszük, mi már mindent tudunk ahhoz, hogy bátran kijelentsük, 100km/h-nál semmi sem haladhat gyorsabban, mert abba belehalna az utas.
De van, hogy egyesek tényleg elhiszik, hogy übermensch-ként képesek lesznek leigázni a világot.
Majd 12 évvel később ott ülnek az ezer évre tervezett birodalmuk romjain és nyalogatják a sebeiket.

Ahogy a Szovjetúnió sem tarthatott örökké, úgy nem sikerült soha a Nyugatnak az orosz-ukrán területen “életteret” kialakítani.
Volt rá próbálkozás Napoleontól kezdve az Intervención át Hitlerig, de egynek sem sikerült.

Nagyon sokféleképpen neki lehet futni, de Ukrajna nemhogy nyugati nem lesz, még a nyugatos “semlegesség” sem lehetséges.
A történelmet generációk írják, a generációkat pedig gyarló emberek alkotják.
Mivel nyelvében él a nemzet és az ukrán nyelv az orosz rokona, a mostani generáció nyugatos identitáspolitikáját fel fogja váltani a keleti szlávos visszarendeződés, visszatagozódás.
A germán, latin nyelvi kultúrának, az angolszász gondolkodásmódnak nincs táptalaja Ukrajnában.

Teljesen mindegy, hogy hogyan alakít Zelenszkij, meddig keménykedik Putyin, vagy mi az aktuális washingtoni pénzemberek érdeke.
Szóval szerinted ok genetikailag nem tartozhatnak a nyugathoz.
Sohasem.
Szegény szláv EU országok....
Szerintem a kulturális különbségek nehezítik az integrációt, de az anyagi eszközök megkönnyítik.
Azért a szlávok csak el boldogulnak nyugaton.
A háború pont a visszarendeződést nehezíti.
Sokáig nem szeretnének orosszá válni.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan
W

Wilson

Guest
Aztán pár év múlva jöhet a töménytelen nyugati technika mellé a nuki és az ukrán támadás. Még egyszer - ez nem semlegesség. Az orosz meg nem az a támadós fajta - pláne, ha semmi oka nincs ÉS még garantálják is az ukránok biztonságát ...
Miért adna a nyugat nukit az Ukránoknak eddig sem adott ezután sem fog neki adni.
Az ukránok ha semlegesek lesznek soha nem fognak olyan haderővel rendelkezni amely eséllyel támadhatja meg Oroszországot.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 710
113
Nem érted, de nem baj, ha elfogadják Ukrajna semlegességét az oroszok, akkor is kiköthetnek feltételeket, pl közös légtér védelem (nyugati és orosz) hogy garantálva legyen a semlegesség így Ukrajnának nincs szüksége (nem lehet) saját légierőre, az oroszok meg azt raknak bele a tervezetbe amit akarnak.

Én feltételes módban beszéltem erről mint lehetséges opció.
Igy volt Ausztria esetében is. Bizonyos, tàmadó fegyverek tiltottak szàmukra a mai napig.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 457
113
Ez egy oximoron. Már hogy lennének "semlegesek", ha full -ba tolják a NATO -t meg készítik elő az Orosz Föderáció elleni katonai támadást? Nem, ezt nem semlegességnek hívják. Valamint ezen különleges katonai művelet célja pont ez, hogy ne történjen hasonló.



Az USA nem Ukrajna küzdelmét támogatja. Ez fontos. Az USA a háborút támogatja ...
Ezeket a célokat már nem igen tudja elérni.
Ahhoz mindent vissza kellene adnia.
Putyin nem olyan.
 
  • Vicces
Reactions: borisz
W

Wilson

Guest
Érdekes ilyeneket olvasni, miközben a közösségi médiában egyre több maradékukrán kérdőjelezi meg az egész balhét.

Az elmúlt 8 évben az életszínvonaluk akkorát zuhant, hogy még ferenc is benedvesedik tőle, a különleges hadművelet óta meg még nagyobb éhínség, gyógyszerhiány... Azok a fiatalok akik az elmúlt években EU-ról álmodtak kihasználták a lehetőséget és leléptek.

Közben meg látják, hogy Herszonba befutnak az első orosz fizetések/nyugdíjak (duplája az ukránnak!), kórház működik, gyógyszertár, élelmiszerboltok feltöltve, emberek munkába indulnak, élik életüket.
A propaganda árnyékában kiszivárognak a mariopuli kisemberek nyilatkozatai, megosztásai, hogy élő pajzsnak használták őket, elfogott ukrán katonák hazatelefonálnak, hogy jól vannak, részükről véget ért a háború, békekötés után hazatérhetnek.
Mindenki köpködi az azovot, hogy rohadék fasiszta banda, ráadásul a hátországban is tesznek róla, hogy az emberek utálják őket.

Repedezik a propaganda fal, oroszoknak nincs miért sietniük, Peking és Új-Delhi megtámasztotta őket hátulról.
Egyetlen normális ember sem lesz hálás annak a nemzetnek v országnak amely megtámadta az országát és a népet , az simán megtörténhet, hogy az emberek belefáradtak a háborúba és azt mondják, hogy a kormány kössön békét ,de hogy hálásak lesznek a támadó félnek az szerintem kizárt.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Miért adna a nyugat nukit az Ukránoknak eddig sem adott ezután sem fog neki adni.
Az ukránok ha semlegesek lesznek soha nem fognak olyan haderővel rendelkezni amely eséllyel támadhatja meg Oroszországot.

Miért adna a nyugat bármit most? Na pontosan ugyanazért adná a nukit is ...

Az esély tökmindegy. A lényeg, hogy támadjon.

Én nem hiszem,hogy az ukránok elfelejtik az orosz támadást két generáció után, és bizony külföldi fegyverszàllítádokkal jó sokáig fenn lehet tartani egy konfliktust, addig mindenképp míg az egyik vagy mind a két fél bele nem fárad,szetntem jól láthatóan most ez a célja a nyugati fegyverszállításoknak.

Egyébként abban biztos lehetsz, hogy nem fogják elfelejteni. Nagy Z -éék a horogkeresztes bandáikkal együtt mennek a történelem szemétdombjára, mint Dolfi bácsiék vagy, mint nálunk a Károlyik, Linder Bélák meg Szálasik ...
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Allitolag 50m melyen van, oda nem kell buvarhajo. Kiemelni nem tudjak, minek is azt mar, az uj norveg fregatt is kiemeles utan uszott a bontoba. Fel kell robbantani a viz alatt aztan annyi.
Szerintem a robbantás nem opció, mert elég nehéz elképzelni, hogy egy ekkora felszíni egységen ne legyen legalább 1-2 nukleáris fegyver, szinte bármikor. Az 50m nem sok, én azt hittem, hogy jóval mélyebb a tenger arrafelé.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 020
23 479
113
Igy volt Ausztria esetében is. Bizonyos, tàmadó fegyverek tiltottak szàmukra a mai napig.
persze hiszen ez a jelenlegi helyzetben az egyetlen normálisan elképzelhető opció az oroszok részéről is,ha ez nincs béke sincs és Ukrajna sincs, labda azon a térfélen pattog .. teljesen mindegy hogy játssza itt a Gyalog Galopp fekete lovagját Zselé,igazából az ő szava a nagyfiúk grundján senkit nem érdekel.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Szerintem a robbantás nem opció, mert elég nehéz elképzelni, hogy egy ekkora felszíni egységen ne legyen legalább 1-2 nukleáris fegyver, szinte bármikor. Az 50m nem sok, én azt hittem, hogy jóval mélyebb a tenger arrafelé.

Amennyiben van benne nuki (ez nem biztos jelen körülmények között), akkor azt 50 méter mélységből kiemelik könnyedén. Amennyiben szeretnének még mást is, akkor azokat is. A többit fel lehetne robbantani, ha akarnák ...
 
  • Tetszik
Reactions: paul64
W

Wilson

Guest
Nem érted, de nem baj, ha elfogadják Ukrajna semlegességét az oroszok, akkor is kiköthetnek feltételeket, pl közös légtér védelem (nyugati és orosz) hogy garantálva legyen a semlegesség így Ukrajnának nincs szüksége (nem lehet) saját légierőre, az oroszok meg azt raknak bele a tervezetbe amit akarnak.

Én feltételes módban beszéltem erről mint lehetséges opció.
Hidd el értem, ezért írtam fentebb két lehetőség van, vagy Ukrajna biztosítja pl a saját légterének védelmet vagy azok az országok amelyek biztosítják számára a biztonsági garanciákat.De én erre kevesebb esélyt látok, arra pedig még kevesebbet,hogy az ukránok belemenjenek abba, hogy az oroszok is részt vegyenek az ukrán légtér biztosításában.