[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 595
17 785
113
Ukrajna mögé felsorakozott az összes nyugati nagyhatalom az USA elkezdte felpörgetni a fegyvergyartását....én hosszútávon anyaghaboru tekintetében nem az Oroszokra fogadnék...
Ezt ismét a humorba tenném,de mivel látom,hogy a tények egyáltalán nem zavarnak,inkább magamba fojtom a röhögést. A nyugati hatalmak eddig kevés kivételével odaküldték a raktári hulladékot. Az USA felpörgése mire meglátszik,addig vége a dalnak. Értem én,hogy az elképzeléseidet szeretnéd látni,de a realitások ezzel pont ellentétesek.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
ráadásul ha nincs tengerpart akkor kb lőttek is az iparuknak ..mivel fogják vinni a cuccot mondjuk a gabonát ? Az ukránok egyik legfőbb árucikke a búza,amit pl Afrikába eddig hajóval vittek,most hogy fogják oda vinni ? repülőn ? vonattal ? vagy elviszik Gdanskba és ott behajózzák , mennyivel fog így drágulni ? az importárujuk szintén zenész ..
szerintem ha leveszik tőlük a tengerparti sávot (nem tartunk ott ,de sanszos) akkor annak az országnak "harangoztak",
Jelenleg átálltak vonatra a gabonánál, kukoricánál; Szlovákián és Záhonyon keresztül az elmúlt hetekben jelentősen felpörgött az szállítások száma. Vagyis megoldható így is (ahogy Mo is megoldja tengeri kikötő nélkül), de természetesen tengerparttal lényegesen könnyebb lenne.

(Vagyis alapvetően igazad van, annyiban kötözködnék csak hogy tengrpart nélkül "harangoznának" nekik - jónéhány ország megvan tengerpart nélkül)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and Sniper

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Már beidéztem de még teszem meg egyszer...



"A Krím felől támadva fogják elérni Tiraszpolt/Moldova határát szóval kelet felől senki sem fogja basztatni őket addigra"
És mégis mi ezzel a gond? Szerinted honnan jönnek a csapatok? A holdról? A Krím nem keletebbre van Odesszától? Hol jönnek szárazföldön? Egyenesbe a Krímtől, át a vízen, vagy a közúton? Részemről tényleg befejeztem azt hiszel amit akarsz.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 181
93
Bárhogy nézem a kontextus tényleg az hogy Putyin az agresszor, már 2014-ben is ő volt az agresszor a Krím elcsatolásával és a proxy háborújával Donbaszban.
Érdekes kérdés a "Donbassz proxy háború", ahogy nevezed. Agresszor-e az orosz, ha azért lépi át a határt hogy a népirtással próbálkozó ukránt pofánvágja?
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
177
1 187
93
Most sem tudják használni, ha lerombolják majd az ukrik nyugati pénzen újjáépítik, ha végérvényesen ki akarja ütni akkor el kell foglalnia...
Odessza lehet a gesztus. Vagy földig rombolják, vagy elfoglalják, ha az ukránok nem engedik át az eddig elfoglalt területeket és kötnek megállapodást.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 355
93
Ukrajna megszállásához 2,1 millió katonára lenne szükség a katonai szakértők szerint.
Néha elgondolkodom azon, hogy a történelem 1914 előtt nem is létezett?
Mert szerintem igen, míg a milliós haderők leginkább akkoriban kezdtek divatossá válni.

2,1 millió katonával akkor is pacifikálni lehetne ukrajnát, ha minden km kőnél állna egy partizán. De nem látom, hogy állna.
 
W

Wilson

Guest
Ezt ismét a humorba tenném,de mivel látom,hogy a tények egyáltalán nem zavarnak,inkább magamba fojtom a röhögést. A nyugati hatalmak eddig kevés kivételével odaküldték a raktári hulladékot. Az USA felpörgése mire meglátszik,addig vége a dalnak. Értem én,hogy az elképzeléseidet szeretnéd látni,de a realitások ezzel pont ellentétesek.
Raktári hulladék?
Te tényleg nem vagy képben...

A Javelin ATGm a Starstreak Manpads-l nem raktári hulladék a switchblade drónok a hozzátartozó Puma UAV-k a jelenlegi csúcstechnológia a kategóriájában ahogy az amerikai tüzérségi radarok is , a most bejelentett francia Caesar önjáró lövegek és a hollandok által szintén bejelentett PZH2000-k szintén a kategóriájú élvonalába tartoznak, ahogy az amerikai M777 lövegek is.
És ez még csak a nyugati fegyverszállítások kezdete...

Ha esetleg szeretnéd ezzel kapcsolatban gyarapítani az ismereteid, csak szólj szívesen segítek neked...
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 355
93
Raktári hulladék?
Te tényleg nem vagy képben...

A Javelin ATGm a Starstreak Manpads-l nem raktári hulladék a switchblade drónok a hozzátartozó Puma UAV-k a jelenlegi csúcstechnológia a kategóriájában ahogy az amerikai tüzérségi radarok is , a most bejelentett francia Caesar önjáró lövegek és a hollandok által szintén bejelentett PZH2000-k szintén a kategóriájú élvonalába tartoznak, ahogy az amerikai M777 lövegek is.
És ez még csak a nyugati fegyverszállítások kezdete...

Ha esetleg szeretnéd ezzel kapcsolatban gyarapítani az ismereteid, csak szólj szívesen segítek neked...
Az atgmek annyira működnek, hogy gyakorlatilag hetek óta alig nő a kilőtt orosz technika száma, a többi meg alapvetően kövér célpont az orosz légierőnek.
Persze lehet vele bohóckodni. Csak nem látom, hogy mire jó elégetni a nyugati haditechnikát.
 
W

Wilson

Guest
És mégis mi ezzel a gond? Szerinted honnan jönnek a csapatok? A holdról? A Krím nem keletebbre van Odesszától? Hol jönnek szárazföldön? Egyenesbe a Krímtől, át a vízen, vagy a közúton? Részemről tényleg befejeztem azt hiszel amit akarsz.
Ez most komoly....:)

Ezt írtad

"A Krím felől támadva fogják elérni Tiraszpolt/Moldova határát szóval kelet felől senki sem fogja basztatni őket addigra"

Ha Krím felől támadva fogod elérni Tiraszpol/Moldova határát akkor pont kelet felől "basztatod" Odesszát.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Ez most komoly....:)

Ezt írtad

"A Krím felől támadva fogják elérni Tiraszpolt/Moldova határát szóval kelet felől senki sem fogja basztatni őket addigra"

Ha Krím felől támadva fogod elérni Tiraszpol/Moldova határát akkor pont kelet felől "basztatod" Odesszát.
Ez tényleg komoly. Nem reagálok mert nincs kinek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
592
4 524
93
2022. április 23., 19:42
Jevgenyij Shakirov, Nyikita Golyaskin

Az orosz fegyveres erők letiltottak egy nyugati fegyverekkel felszerelt terminált Odessza közelében​


2022-04-03T130518Z_1456027914_RC2EFT91T78U_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-ODESA-ATTACK.JPG.jpg

Fotó: REUTERS/Nacho Doce
Az orosz hadsereg letiltott egy logisztikai terminált az Odessza melletti katonai repülőtéren, ahol az Egyesült Államokból és Európából kapott nagy mennyiségű fegyvert tárolták. Ezt április 23-án, szombaton jelentette be az orosz védelmi minisztérium hivatalos képviselője, Igor Konasenkov vezérőrnagy.


„Ma délután az Orosz Légierő Nagypontosságú, nagy hatótávolságú, légi indító rakétái letiltották az Odessza melletti katonai repülőtér logisztikai terminálját, ahol az Egyesült Államokból és európai országokból kapott nagy mennyiségű külföldi fegyvert tárolták” – mondta Konashenkov. mondott.
Joe Biden amerikai elnök április 21-én bejelentette, hogy az USA további 800 millió dolláros katonai segélycsomagot oszt ki Ukrajnának. A segélycsomag különösen nehéztüzérséget, lőszert és taktikai drónokat tartalmaz.
Április 12-én a The Washington Post arról számolt be, hogy az Egyesült Államok kész bővíteni a Kijevnek szállított fegyverek listáját. A lap értesülései szerint a Pentagon páncélozott Humvee terepjárókat, Mi-17-es helikoptereket, partvédelmi pilóta nélküli légijárműveket, sugárzás-, vegyi- és biológiai védelmi ruhákat is szándékozik átadni.
Az orosz külügyminisztérium felszólította az Európai Uniót és a NATO -t, hogy hagyják abba Ukrajna fegyverrel való pumpálását .
Február közepén a Donyecki és a Luganszki Népköztársaság bejelentette, hogy az ukrán csapatok megnövekedett ágyúzása miatt romlik a helyzet a régiókban. Ezzel kapcsolatban február 21-én Vlagyimir Putyin orosz elnök , jelezve a DPR és az LPR helyzetének kritikus jellegét , rendeleteket írt alá a köztársaságok függetlenségének elismeréséről, valamint a barátságról, együttműködésről és kölcsönös segítségnyújtásról szóló szerződéseket .


Február 24-én az orosz vezető bejelentette, hogy különleges katonai műveletet indít Donbass lakosságának védelmében. Ekkor Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője tisztázta, hogy a különleges hadműveletnek két célja volt - Ukrajna demilitarizálása és denacifikálása. Szerinte mindkét szempont fenyegetést jelent az orosz államra és népre nézve.
További aktuális videókért és a donbászi helyzettel kapcsolatos részletekért nézze meg az Izvesztyia tévécsatornát.
 
W

Wilson

Guest
Az atgmek annyira működnek, hogy gyakorlatilag hetek óta alig nő a kilőtt orosz technika száma, a többi meg alapvetően kövér célpont az orosz légierőnek.
Persze lehet vele bohóckodni. Csak nem látom, hogy mire jó elégetni a nyugati haditechnikát.
Nem persze, gondolom minden nap megkapod az Orosz Honvédelmi minisztériumtól a típusra lebontott orosz harcjármű veszteség listát...


Persze ha csak a hivatalos orosz veszteséglistát veszed alapul akkor nem nő...:)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 595
17 785
113
Raktári hulladék?
Te tényleg nem vagy képben...

A Javelin ATGm a Starstreak Manpads-l nem raktári hulladék a switchblade drónok a hozzátartozó Puma UAV-k a jelenlegi csúcstechnológia a kategóriájában ahogy az amerikai tüzérségi radarok is , a most bejelentett francia Caesar önjáró lövegek és a hollandok által szintén bejelentett PZH2000-k szintén a kategóriájú élvonalába tartoznak, ahogy az amerikai M777 lövegek is.
És ez még csak a nyugati fegyverszállítások kezdete...

Ha esetleg szeretnéd ezzel kapcsolatban gyarapítani az ismereteid, csak szólj szívesen segítek neked...
Olvasd már vissza,hogy mit is írtam,oké? Kevés kivétellel,eddig megvan? A switchblade,pár napos sztori,a tüzérségi radar,meg a többi cucc még sehol. Ez is megvan? Ha esetleg az értelmezéssel kapcsolatos ismereteidet szeretnéd pallérozni,csak szólj,szívesen segítek.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz