[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
E
<blockquote rel="gacsat"><i>" És tudod akkor ugy kezdődött hogy a grúzok sorozatvetőkkel mértek tüzcsapást az oszét fővárosra Tscinvalira."</i>
Konkrétan nem. Az oszét (jász) kedves kalasnyikovos emberek az orosz megszállók - izé... békefenntartók háta mögül, nyilván legalábbis a tudtukkal ágyúztak grúziába. Na, ezt felejtették le az Olympus Inferno elejéről.
Milyen kár, hogy a szemét EU is elfelejtette ezt, mert némi vizsgálgatást követően még ők is konkrétan kijelentették, hogy ezt a bulit bizony a grúzok indították. :DDD
Úgyhogy törődj bele, hogy ezt nem "lefelejtették" a jenki-grúz propagandafilm elejéről, hanem ez egy alternatív valóság.</blockquote>

Ez a háború is úgy kezdődött, hogy valaki visszaütött. A háború ugye aug. 7én kezdődött. Ha nekünk így tetszik. Ha meg úgy, akkor elsején, amikor a jászok elkezdték ágyúzni a környékbeli grúz falvakat. Azért az megvan, hogy a jászok nem ágyúznak, ha az orosz békefenntartók ezt nem akarják.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Megint lelőttek a Népi Milíciák/Szeparatista Szakadárok egy repülőgépet
http://balrad.wordpress.com/2014/07/30/koran-kezdtek-ma-donbassz-folott-a-valcmanista-ejtoernyosok/

Egy “csendes” nap eseményei Donbasszban. Júlis 29.
http://balrad.wordpress.com/2014/07/30/egy-csendes-nap-esemenyei-donbasszban-julis-29/
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
borisz
Az, hogy a Szu. megtámadta volna a III. Birodalmat, feltételezés. Vagy igen, vagy nem. Hitler viszont BIZTOSAN MEGTÁMADTA a Szu.-t, tehát a két megállapítás nem egy kategória.

A kúormányunk eddig mit lépett ukrán ügyben?! Gázt szállítunk nekik, csak azt nem tudom, hogy fizetnek-e érte,(vagy adnak-e érte mást, pl. szabad magyar nyelvhasználatot Kárpátalján), mert az oroszoknak nem tudtak/akartak fizetni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Luganszk
https://www.youtube.com/watch?v=nIpcAl4NZiU

Még is géplelövés lesz az...!

Harcizskoje (?) 35 km -re keletre Donyecktől, közel Shakhterszkhez, 10 ejtőernyőst láttak kiugrani a gépből.
http://www.youtube.com/watch?v=tH-h1B4wPpk
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 246
113
Egy rövid eszmefuttatás az orosz és ukrán(de inkább usa) mániáról:
1. Ki kit támogat:
- nem kétséges hogy titkon segiti oroszország a szakadárokat, ugyan honnan lenne munició és szakképzett katonai vezetés. Hogy miből élnek az is egy érdekes dolog...a pénz sem terem fán,DE
- amit amerika beletöm ukrajnába az ugyebár nem "bűn", meg kanada, meg az EU amiről lehet nem tudunk...az ugyebár rendben van? Számomra az is érdekes,hogy a nemzetlözi pénzügyi szervezetek (IMF) nyiltan pénzelnek és támogatnak egy háborút! Kiváncsi vagyok a pénzek elosztásánál milyen "fékek" és ellenőrzések vannak, vagy egyáltalán tudjuk-e ,mire kaptak kölcsönt hivatalosan és azt mire költik?...na ugye. Az egyik fél támogatása normális, amásiké már nem mert oroszhonból jön?!
2. Katonai sikerek:
- szép számmal jönnek a képek és videoanyagok a szakadárok sikereiről. Tagadhatatlan tény, hogy ezen az oldalon katonák fegyelmezetten harcolnak, katonai taktikát követve, szigorúan katonai célpontok ellen! Érdekes,hogy ugyanigy nemegyszer láthattam videóanyagot a szakadárok veszteségeiről is, lám azt is a "szakadároktól".
- ez a másik (ukrán) oldalról nem mondható el, és ez is tény! Az alakulatok képzetlenek és nyilvánvaló,hogy a hibás katonai vezetés mellett feleslegesen szenvedik el veszteségeiket. Az,amit ezek mellett művelnek az kimeriti maximálisan a háborús bűn fogalmát. Százsyámra dokumentáltak a civil lakosság ellen ért tamadások, ez szintén tény, nem lehet vita tárgya. Ha olyan sikeres lenne ez a "terrorellenes hadmúvelet" mint annak azt nevezik, akkor miért nincs tele az ukrán televizió a katonai sikerekkel, miért nem mutogatják a legyőzött szakadárok holtesteit, foglyok tucatjait...és úgy egyáltalán...? Talán azért mert általában a kiüritett városokba sikerül bemasirozni miután azokat rendesen megszórták, azten meg jön a hazafutás...
3. Ukrajna:
- sosem lesz egységes.Ha a szakik kitartanak az óriási siker lesz, bár ennek esélyét én sem látom, de bevallom bizom benne. Ha elbuknak, jön az amit majd lehet joggal nevezünk terrorizmusnak, mert a joggal dühös és bosszúéhes hozzátartozók és a szakadárok maradványai ott fognak visszaütni ahol csak lehetséges.
- ha egyben is marad, olyan csődtömeg lesz európa keleti szegletében amely a brüsszeli agyatlanok utasitására főleg a kelet-európai országok "vérét" fogja szivni majd 100 évig, mert belekényszeritenek bennünket egy olyan gazdasági mechanizációba amelyből kötve hiszem,hogy valaha is profitálhatunk.
4. Putyin vs. Obama:
- az amit Putyin csinál azt nem értem. (Pont) Én már odab.sztam volna, ha ezt teszik a fajtámmal - pusztán érzelmi alapon. Oroszországot nyilvánvalóan háborúba akarják rángatni, és tökmindegy mit csinál...az akkor is agresszió lesz.
- amit Obama csinál, azt sem értem. Gondolo (!), hogy a béka segge alatt levő amerikai kilátásokat kell egy f.sza kis (hideg)háborúval javitani ... minden áron! A béke-nobel dijával felettéb gusztusosan aszisztál ártatlan emberek halálához,...és itt a lelőtt gép áldozataira is gondolok,mert azért mindennek van határa. Annaik is hogy valamit eltűrünk, vagy nem.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Visszatérve az objektív informálásra...

Sokaknak gozuk sincs, mi foyik az ukrán médiában (sajto,tv, rádio)

Mindig azok támadják a tobbséget(akik értik , ill. próbálják megérteni az ukrán helyzetet) itt a fórumon,- akiknek fogalma sincs az ottani helyzetrol.....

Értem én bokikám, de hogy jön ez ide?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ezt szerintem többen észrevettük már, hogy bizony a klasszikus orosz taktikával élnek Sztrelkovék, a Felperzselt földdel...! Jó, hogy észrevették, csak azt nem értem, hogy ez mitől fasiszta taktika...?!


Az ukrajnai terrorellenes művelet parancsnoksága szerint a lázadók az úgynevezett „felperzselt föld” módszert követik.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/07/30/fasiszta-taktikaval-elnek-a-szakadarok/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
Az Oroszország ellen folytatott információs háború harcterén leadott lövések vaktöltényűeknek bizonyultak. Július 27-én Geoffrey Pyatt kijevi amerikai nagykövet által a Twitteren kirakott műholdas felvételekről, amelyeken állítólag Ukrajnára lövő orosz ágyúk láthatók, két nap elteltével kiderült, hogy egyáltalán nem amerikai kémszputnyikok adatairól van szó. A fotókat a Digital Globe amerikai magáncég készítette. Ilyen felvételekhez bárki hozzájuthat, aki hajlandó fizetni.
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_07_29/Irracionalis-jelleget-oltottek-az-Oroszorszaggal-szembeni-vadak-1902/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
Az USA-val való szolidaritását demonstráló Európai Unió egyre újabb szankciócsomagokat léptet életbe Oroszországgal szemben. De vajon milyen mértékben hatékonyak az efféle intézkedések, hogyan fognak kihatni Oroszországra és Európára?
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_07_30/Szankciok-nem-torhetik-meg-Oroszorszagot-0686/

A múlt héten bejelentett lemondása ellenére Arszenyij Jacenyuk miniszterelnök újból a kormányfői széket foglalja el. A kormáynfő nem hajlandó nyilatkozni a sajtónak, arra szólítva az újságírókat, hogy várják meg a Legfelsőbb Tanács soron kívüli ülését. Elemzők a helyzet rohamos kiéleződését prognosztizálják őszre, akár „októberi forradalom” kirobbanásáig.
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_07_29/Ukrajna-Jacenyuk-visszaterese-es-az-oktoberi-forradalom-5662/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
A szankciok célja Putyin megdontése. A szankciokkal az oligarchákat célozták meg, akik elégedetlenek lesznek, a szarkevero jenkik meg abban bíznak, hogy Putyint leváltják.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Mások szerint akik ezt remélik, azok nagyon nem értik a Kreml működését. Putyi KGBs volt, a legkeményebb fajtából. Nem lepődnék meg, ha aki beszól neki, Hodorkovszki sorsára jutna.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
Mások szerint akik ezt remélik, azok nagyon nem értik a Kreml működését. Putyi KGBs volt, a legkeményebb fajtából. Nem lepődnék meg, ha aki beszól neki, Hodorkovszki sorsára jutna.

Ha az elit kozott felborul az egyensúly(kiesik a bevétel) abbol még problémák lehetnek, fejfájást okozhatnak Putyinnak. Nem írtam , hogy sikerul, csak mi a cél!