[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Most csak erre az egy hozzaszolasra reagalok, aztan egy idore hagyom a regi mederben folyni egymas "faszacsavozasat"...

Arra szerettem volna csak rávilágítani, hogy te is egy ugyanolyan névtelen kommentelő vagy, mint bárki más

En nem is allitottam, hogy ez maskepp lenne. En hajlando vagyok minden allitasomat - hiteles - forrasokkal ala is tamasztani, de ugy latom itt nem elvart, hogy ez kolcsonos legyen.

eddigi ámokfutásodat megpróbálok alátámasztani valami kézzelfoghatóval.

Ha nem kernek alatamasztast egyik kijelentesemre sem, akkor mit tamassztottam volna ala? Ahol forrasra hivatkoztam, ott linkeltem is azt.

vehetnéd arra magadtól is a fáradtságot, hogy elkezded tételesen, bizonyítékokkal, forrásokkal megcáfolni a többieket

Erre mondok egy jo peldat...
Itt valaki azt allitotta, hogy naponta szazaval dezertalnak az ukran hadseregbol. Ezt persze semmivel sem tudta alatamasztani. Vicces, hogy szerinted az lenne reszemrol az elvart modus operandi, hogy akkor probaljak egy negativ allitast bizonyitani. Formalis vitakban itt szokott elojonni, hogy normalis esetben negativ allitast <b>nem</b> lehet bizonyitani. Hogyan tudnam bizonyitani, hogy <b>nem</b> dezertalnak az ukran hadseregbol? Keszulnek arrol statisztikak, hogy hanyan <b>nem</b> dezertalnak? Ezert van az, hogy ilyenkor azon a felen nyugszik a bizonyitasi kotelezettseg, aki az allitast publikalta, nem pedig azon, aki csak szeretne tudni, hogy a vitapartner milyen lyukbol huzta azt elo.

Ez nem fog sokáig így menni, mivel szimplán akadályozod a topikban a társalgást és információáramlást.

Azert azon is el lehetne gondolkodni, hogy a forum racionalisan gondolkozo tagjai miert hagytak a fenebe ezt a topicot. Pontosan azert a hozzaallasert, amit te is vedesz. Probaltam egy mas allaspontot kepveselni, de nem ertelmes erveket es tenyeket katpam valasznak, hanem erzelmektol tulfutve az egesz galeri a szemelyemet tamadva nekemesett. Raadasul pont ezek az emberek buszkek magukra, hogy ok mindig a gyenget es a kisebbet probaljak vedelmezni es ezert szimpatikusak nekik a szeparatistak. Bezzeg a valo eletben ok ugyanugy nekiesnek annak aki kisebbsegben van, ha nem ert veluk egyet...

Summa summarum, a kozeljovoben tartozkodni fogok az itteni hozzaszolastol, de azert meg a vegen huzuk egy parhuzamot azzal, hogy Oroszorszagban is hasonlo modon nyomjak el a szolasszabadsagot, mint ahogy itt a legtobben demonstraljak, erovel, ervek nelkul.

Na akkor most johetnek az abuzaciok es a hulyezesek ;)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem értem. Miért harcolnának fehéroroszok ukrán oldalon? Eddig azt hittem, hogy oroszpártiak, vagy valami hasonló...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Najó, de ha nacionalisták, akkor miért nem az oroszok odalán harcolnak? Ezt nem értem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 694
113
A: papichulonak igaza van abban, hogy az itt jelenlévők 90%-a a felek "propagandaanyagaiból" (bocs a média az) szemezgetve próbál valamit kiszűrni, és itt komoly kétkedés és szűrőkön keresztüli értelmezés szükséges
B: ezt hívják open source intelligence-nek, azaz hivatásos műfaj is, de műveléséhez két lábbal földön állás, ismeretek és szűrők kellenek
C: néha mindennek egy-két lába hiányzik a hozzászólásokban, ezt ő észrevételezi és ezért megköveztetik
D: attól függetlenül, hogy ki melyik oldalról nézi a terepasztalt ez a hozzáállás nem jó
-----
kéretik egy kis professzionalizmust és objektivitást magára erőltetni mindenkinek, és ha a másik kétkedik azt építő kritikának felfogni és nem kibillenni a lelki egyensúlyból, mert kezdem egy gumiszobának tekinteni a topikot;

Ahhoz, hogy valaki objektívan tudjon tájékozódni, szukséges az orosz nyelv ismerete. Így el tudja olvasni az ukrán és az orosz sajtot is. Aztán ossze lehet hasonlítani , melyik a propaganda, melyik nem , a kozben megjeleno videok, képek alapján....

Másik dolog a hivatalos magyar média egy az egyben átveszi az ukrán propaganda(hazugságokat) híreket. Az, hogy a balrad vagy hídfonet, lehozza a a másik oldal híreit saját stílusban az egy dolog, de attol a tényszeru informáciok igazak is lehetnek. A fórumozok 95%-a nem tud oroszul, így ezért vannak linkelve az adott oldalak.

Pl. Az ukrán veszteségek áprilistol idáig 297 fo, sebesultek száma 998, Ezt nyomják az ukránok felé. Ugye ezt már egy általános iskolás gyerek se hiszi el...
Miért van ismét részleges mozgósítás, ha olyan kicsik az ukrán veszteségek? :)
....stb .
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 239
67 931
113
Boki!
A google fordító szerint ez 125 jármű veszteséget akar jelenteni, de azért nekem eléggé nehezen hihető szám.

"Вчера в Шахтерске случилась Прохоровка нашего времени.
Общие потери бронетехники врага за вчерашний день в Шахтерске 125 (сто двадцать пять) машин, включая танки, БМП, бронетранспортеры. Умножаем на количество экипажей - получаем совсем внушительный результат.
Мы ж предупреждали, или как? Пошли вон из Донбасса! А вы не верили. Мамки, женки, сестрицы! Забирайте своих укро-воинов назад. А то вовсе лишитесь генофонда укро-нации. Где майданы по случаю призывов? Порошенко, тебя ж, шоколадный, скоро свои же раздерут"

Kérlek erősítsd meg, vagy cáfold meg.

Pedig kb annyi lesz, tegnap én is olvastam egy másik forrásban (az másképp volt fogalmazva de szintén orosz volt) csak mivel máshol nem írták nem linkeltem. Arrafelé buktak be a négerek is mert abban a cikkben őket is hozzácsapták a járművekhez. Ha jól emlékszem ez a Torez felé törő ukrán csapat volt amivel komplett összfegyvernemi harcot vívtak a felkelők.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="Mackensen">Najó, de ha nacionalisták, akkor miért nem az oroszok odalán harcolnak? Ezt nem értem.
Ukrán vagy lengyel kisebbségiek.

</blockquote>

Akkor meg miért nem ukrán vagy lengyel zászlót lengetnek?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 239
67 931
113
Nem értem. Miért harcolnának fehéroroszok ukrán oldalon? Eddig azt hittem, hogy oroszpártiak, vagy valami hasonló...

Beloruszoknál mennyi ukrán van? Valamint van e olyan szervezet amelyik oroszellenes? Délután utánanézek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 694
113
Visszatérve az objektív informálásra...

Sokaknak gozuk sincs, mi foyik az ukrán médiában (sajto,tv, rádio)

Emlékeztetoul.
antigonosz linkelt egy videot, melyben egykijevi banki alkalmazott felhívta az onkéntest, hogy fizesse a torleszotrészleteit. A holgy csodálkozott, azon amit az onvédelmis mondott, hogy háború folyik a Donbaszban. Tehát fogalma sem volt róla mi folyik ott. Tehát az ukrán média szándékosan félretájékoztat. (ez senkinek se tunt fel)

Azt mondják, hogy terrorellenes hadmuvellet folyik , orosz katonák ellen harcolnak, akik eroszakolják a noket és bántják a civileket.
A veszteségekrol vagy a kudarcokrol, dezertálásokrol nem tájékoztatnak(vagy félre)
Minden nap óriási katonai sikerekrol számolnak be, napi tobb száz terroristával végeznek,felszabadítják az ukrán városokat....., stb.

Fekete listák vannak az orosz filmekre, konyvekre, orosz színészekre,muvészekre....stb.
Megszuntettek az orosz adok sugárzását ...(szólásszabadság?)

egyszoval minden ami orosz tilto listán.

Az USA osszeszedte és az ukrán hatalomba ultette az osszes olyan ukrán figurát , aki a legnagyobb orosz gyulolo .
Ezen egy kicsit elkéne gondolkodni...

Két baráti népbol ellenséget csináltak.

Jacenjuk nyilatkozata két héttel ezelottrol:

" Aki tiltakozik az ukrán szociális rendszer ellen és kevesli a fizetését az az FSZB ugynoke"
Ez normális?

Mindig azok támadják a tobbséget(akik értik , ill. próbálják megérteni az ukrán helyzetet) itt a fórumon,- akiknek fogalma sincs az ottani helyzetrol.....
 

karl

Member
2014. március 23.
32
0
6
Avakov facebook nyilatkozata a dezertálásokról....szóval a veszteséget igy is lehet "menedzselni", hogy azt mondjuk: x katona aki meghalt, az dezertált, és a hozzátartozója, majd ha keresni fogja, azt a választ kapja a hadseregtől: tudomásunk szerint XY dezertált. Pedig lehet, hogy nem is dezertált, és hogy komolyan véve a hazaszeretet, harcban meghalt. De a statisztika miatt ráfogják, hogy dezertált. És akkor az ismerősei, rokonai tudatában ez így marad meg. Ez, ha így van, az egyik legocsmányabb dolog.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
<blockquote rel="bartinieffektus"><blockquote rel="Mackensen">Najó, de ha nacionalisták, akkor miért nem az oroszok odalán harcolnak? Ezt nem értem.
Ukrán vagy lengyel kisebbségiek.

</blockquote>

Akkor meg miért nem ukrán vagy lengyel zászlót lengetnek?
</blockquote>

http://globalvoicesonline.org/2006/05/17/banned-white-red-white-flag-of-belarus-travels-abroad/

Ez megválaszolja a kérdésedet!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 694
113
<blockquote rel="Mackensen">Nem értem. Miért harcolnának fehéroroszok ukrán oldalon? Eddig azt hittem, hogy oroszpártiak, vagy valami hasonló...

Beloruszoknál mennyi ukrán van? Valamint van e olyan szervezet amelyik oroszellenes? Délután utánanézek.

</blockquote>

Emlékezzunk csak vissza a fehérorosz forradalomra Lukasenko ellen.
Vannak ellenzéki csoportok , akiket a nyugat pénzel(t) . Vannak mérsékeltek ,radikálisak, orosz ellenesek is.
De már Lo-ban készítik a kádereket egy újabb fehérorosz forradalomra.
A legújabb cél Belorusszia, Azerbajdzsán és Orményország lesz.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 340
11 274
113
<blockquote rel="papichulo">

Azert sem ertem itt ezeket a hatalmas russophile erzelmeket, mivel az oroszok eddig nagyon sok gondot, problemat okoztak MO-nak. Valoszinuleg a legkarosabb orszag volt a 2. VH ota.

Azèrt egyvalamit ne felejtsèl el, hogy Mo üzent hadat a Szu-nak, holott semmi oka nem volt rá. Vitás kèrdèsek híján Moszkvában csak néztek ès Molotov is megüzente, nekik nincs bajuk velünk, akár vègigvihetjük a revíziót is, őket nem èrdekli, de ne lèpjünk be a háborúba, maradjunk semlegesek. Nem hallgattunk a figyelmeztetèsre, a következmènyek pedig ismeretesek.
</blockquote>

Az viszont kevéssé ismert, hogy a Szu. megtámadta volna a III. Birodalmat. Ezért (is) volt a Barbarossa művelet végrehajtva akkor, amikor. Azért voltak akkora veszteségei a szovjeteknek, mert támadó technikát vontak össze a határ közelében.
Azt is nagyon kevesen tudják, hogy az egyik csapásirány Magyarországon keresztül vezetett volna.

De ez itt erősen OFF

Kárpátalján megint pörögnek az események.
Kíváncsi vagyok, <del>kúrmányunk</del> kormányunk lép-e valamit.Fogadni mernék, hogy nem.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Súlyos árat fizetnek a civilek is a kelet-ukrajnai harcokért
http://hu.euronews.com/2014/07/29/sulyos-arat-fizetnek-a-civilek-is-a-kelet-ukrajnai-harcokert/

Washingtonban döntés, Brüsszelben javaslat új oroszellenes szankciókról
http://hu.euronews.com/2014/07/30/washingtonban-dontes-brusszelben-javaslat-uj-oroszellenes-szankciokrol/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 694
113
Megtalálták egy ukránok által kilott ballisztikus rakéta harcirészének maradványait Luganszk-megye , Vergunka régioban.

Korábban Liszenko az ukrán SzNBO szovivoje tagadta, hogy az ukránok ballisztikus rakétát lottek volna ki.
A CNN tegnap lehozta, hogy az ukránok tobb ballisztikus rakétát lottek ki Donbaszra.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
US State Dept offers ‘no comment’ on ballistic missiles fired by Kiev forces
http://www.youtube.com/watch?v=Q6yX3w5m6oI

Russia: "OSCE will start work on Russia-Ukraine border today", says Paul Picard
http://www.youtube.com/watch?v=uwYEgFitm1s