[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113

Probaljak meg… rajuk szakad az eg.
Na akkor milyen visitozas lenne orosz reszrol.

Viszont cserében az USA/NATO -ban nem lenne semmilyen visítozás.

Tudod, az orosz stratégiai csapásmérő erők jelmondata: "Csendet szállítunk a világ bármely pontjára" ...

Az a mottó úgy szól, hogy "Utánunk a csend."
De a Trident után is csak az. Ezért mutually assured as a bizonyos destruction.

Igen, ez a "rövid" változat (После нас - тишина).

Amit említettem az meg a kicsit "hosszabb" verzió: доставка тишины в любую точку мира ... :)

videoPreview
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Nézd, ha az usa erős szövetségest akarna románia helyett, elég lenne (akár részleges) területi revízióban támogatni Magyarországot. Ebben az esetben a végletekig támogatnánk.
Ezt akartam írni én is, megelőztél. Folyton a fejüket az áruláson törő románoknál, mi sokkal megbízhatóbbak vagyunk (talán az a nagy bajunk, hogy nincs tengerünk). Most sem játszuk el, hogy jujj de mennyire támogatjuk ezt az USA ukrajnai bulit, közben meg dehogy is. Nyíltan, láthatóan mutatjuk, hogy mennyire értünk egyet ezzel és így azt a mércét is letesszük, ami mutatja, hogy számíthatnak ránk. Nem úgy, mint a bezzeg románok! Hogy most nagy mellénnyel hőzöngnek (igaz sunnyogva, majdnem titokban adják a fegyvereket az ukriknak), közben ha jönne egy orosz támadás, azonnal átállnának.
Na de az USA tudja, az ő dolga, hogy kiben bízik meg.
Ennek ellenére, ha majd eljön az idő, mi segíthetünk nekik kimenekülni Ó-Romániából a Kárpátok gyűrűjén belülre. És akkor eldöntheti, hogy kik azok akikre számíthat.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
jaja fogtam magam felültem egy biciklire átvágtam Szlovákián és felkerestem az összes lengyelt aki azon az oldalon kommentált,Zakopanétól Jastrzebia Goráig :) ne hülyéskedj már,hogy lehetne ellenőrizni,de aki lengyelül ir meg lengyel a neve,ismerősei az gondolom lengyel,de mint írtam nem reprezentatív,ennek a fórumnak az alapján nyugodtan megítélheted a magyarokat itt senki sem szidott titeket,sőt én külön kiemeltem hogy bírlak benneteket.
Hat pedig sok gyulolkodo kommentet kaptam itt. Szo szerint. Mondjuk lehet a moderatorok toroltek egy reszet. Egyebkent epp arra akartam celozni, hogy nem tudhatod, hogy ki ir a neten, csak azert mert lengyelul ir konnyen lehet ukran, pillanatok alatt megtanuljak a nyelvet. Viszont az eletben a kiejtesuk az nagyon oroszos. Nemreg beszeltem eggyel, annyira viccesen orosz akcentusa volt, hogy majdnem megkerdeztem tole, hogy orosz menekult-e, de inkabb visszafogtam magam, nem akartam bunko lenni. Es persze a lengyelek kozott is vannak hulyek, tanulatlanok, de azert ahogy nezem a netet jobbara inkabb trollok irnak mindket orszagban egymas ellen, csak Lengyelorszagban talan nem annyira mint ezen a forumon.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Nézd, ha az usa erős szövetségest akarna románia helyett, elég lenne (akár részleges) területi revízióban támogatni Magyarországot. Ebben az esetben a végletekig támogatnánk.
Jol hangzik, de mikor volt ra akarmekkora hajlandosag is magyar reszrol? Meg friss NATO tagkent sem kellett nektek az F-16, hiaba volt jobb mint a Gripen. Ez van, Magayrorszag sosem tudja kivel kell szovetkeznie, hogy neki legyen jo. Most is epp harmadjara szovetkeztek a nemetekkel (fegyvervasarlasok) mikozben a nemetek (EU) tovabbra is onti ratok a gender-t. (Igen, USA-ban is van sok genderes, csak ok nem eroltetik rad, ha a szovetsegesuk vagy, lasd Saud arabia vagy epp Lengyelorszag). Pedig eleg egyertelmu mar, hogy a gazdasagi haboru szakasz mar nem sokaig tart az USA es a nemetek (EU) kozott.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 612
44 932
113
Az orosz hadsereg lelőtte az ukrán légierő Mi-24-es helikopterét Harkiv térségében.

Ezt az orosz védelmi minisztérium tájékoztatóján mondták el.

▪️Az Orosz Légierő Repülőgépei Ukrajna 38 katonai létesítményét, köztük S-300 légvédelmi rendszereket, 7 parancsnoki állomást és több mint 200 katonát csaptak le.

▪️Az orosz légi indító rakéták 17 AFU létesítményt semmisítettek meg, köztük 2 főhadiszállást és 15 gyalogsági és felszereléskoncentrációs területet.

▪️A tüzérségi egységek a nap folyamán 309 célpontot találtak el, köztük:

  • 14 parancsnoki állomást
  • 292, az Ukrán Fegyveres Erők munkaerő- és katonai felszereléseinek koncentrációs területét
  • 3 lőszerraktárt.

▪️Az orosz légvédelmi rendszerek lelőttek két ukrán pilóta nélküli légijárművet.

▪️A hadművelet kezdete óta az RF fegyveres erők összesen 141 repülőgépet, 111 helikoptert, 609 UAV-t, 275 légvédelmi rendszert, 2616 harckocsit és egyéb járművet, valamint 1436 ágyú- és rakétatüzérségi egységet semmisítettek meg.

@SputnikLive
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A kolbasznai raktárakat megtámadó fegyveresek Ukrajnába távoztak.

Ezt a nyilatkozatot a Dnyeszteren túli Külügyminisztérium tette.

Minden okunk megvan feltételezni, hogy a támadás szervezői Kijevben vannak.

Korábban ismeretlen ukrán személyek több terrortámadást hajtottak végre, megtámadva a Dnyeszteren túli MGB-t és több létesítményt Tiraszpol közelében.
Készül a Dnyeszter menti területekre való erősítés. Lehet, hogy a hajók is oda készülnek már.
Ha ránézünk a térképre, akkor elég nyilvánvaló, hogy Odessza mint elsődleges cél sokkal könnyebben behúzható, ha onnan is megindul a támadás.
Én azt gondoltam, hogy már az elejétől kezdve felhasználják bázisnak.
Nem nagyon volt számomra érthető, hogy miért hagyták ki ezt a ziccert. Ez kb. annyira értelmetlen, mint hogy a Belorusz csapatokat nem vetették be Brest-Lemberg vonalon.
Szerintem sokkal fontosabb lett volna ez, mint a Kijev megtámadása. Ha el tudták volna vágni Nyugatról beáramló utánpótlás és fegyverek útját, akkor lehet, hogy már vége is lenne a háborúnak.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 612
44 932
113
Készül a Dnyeszter menti területekre való erősítés. Lehet, hogy a hajók is oda készülnek már.
Ha ránézünk a térképre, akkor elég nyilvánvaló, hogy Odessza mint elsődleges cél sokkal könnyebben behúzható, ha onnan is megindul a támadás.
Én azt gondoltam, hogy már az elejétől kezdve felhasználják bázisnak.
Nem nagyon volt számomra érthető, hogy miért hagyták ki ezt a ziccert. Ez kb. annyira értelmetlen, mint hogy a Belorusz csapatokat nem vetették be Brest-Lemberg vonalon.
Szerintem sokkal fontosabb lett volna ez, mint a Kijev megtámadása. Ha el tudták volna vágni Nyugatról beáramló utánpótlás és fegyverek útját, akkor lehet, hogy már vége is lenne a háborúnak.
Aztán hogyan mivel?