[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

Kopi2000

Guest
Nincs valami pszihológiai csoport, ahol kiönthetnéd a szíved?
Szorongsz, hogy ha nem érkezik elég lájk?
Ha szeretnéd én bejálkolom a hozzászólásodat, ha ez megnyugtat és neked fontos. Megteszem most, jó?
Nem tudom miért az jött le neked ami. Nem a lájkokra hajtok, hanem szeretném felhívni a figyelmet a természetellenes gyűlölködésre. A lájk, ha azzal a felhanggal küldik, mint Te, inkább megalázó, mint megnyugtató... De csak csináljátok addig, míg ebben az országban is bunkósbottal verik halálra egymást az emberek, mint az ukrán-orosz háborúban... (Én szóltam előre, már évekkel ezelőtt is, itt...)
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick and Wilson
W

Wilson

Guest
Te a háború kitörésében sem hitték és mi lett belőle!
Mint ahogy sokan mások sem, de egy taktikai nuki bevetése Ukrajna területén beláthatatlan következményekkel járna ,amelyet Putyin nem mer megkockáztatni, ne felejtsd el Putyin annak tudatában támadta meg Ukrajnát, hogy az USA a nyugati hatalmak és a NATO kijelentette, hogy katonai erővel nem fogja megvédeni Ukrajnát.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 254
61 824
113
Akik itt 2022-ben az oroszok kapcsán a magyar ÁVO visszatéréséről merengenek, azok nagyvonalúan átsiklanak afelett, hogy az ÁVO-t a XX. század hozta létre.
A Tanácsköztársaság, a Vörös-, majd a Fehérterror, Trianon, a hungarizmus, a nyilaskeresztes ideológiák, a Szovjetúnió megtámadása, a munkaszolgálat, a Don-kanyar, a deportálások, Auswitz, a budapesti gettó, a budapesti ostrom, a hazatérés és a revans.
Az Andrássy út 60 használatba vétele pont olyan könnyen ment, mint azokban a MÁV vagonokban deportálni az embereket Kistarcsára, Recskre, vagy a messzi Vorkutára, melyekkel alig 5-6 évvel azelőtt még Auswitz-ba, meg Birkenau-ba hordták a nemkívánatosokat. Ahogy akkor igen sokan aggatták magukra bőszen a vörös csillagot, akik nem sokkal korábban még nyilas karszalaggal a karukon ütötték ki a fogakat.

Az ÁVO a XX. század közepi kortárs realitás folytonosságába illik bele, nem 2022-be. Értem én, hogy ha valaki túl sokszor nézi meg az Eldorado-t, vagy a Szabadság Szerelem című filmet és elég romantikus alkat, az képes napjainkban is lánctalpakról, bőrkabátokról, fekete autókról, pufajkákról meg davaj-gitárokról fantáziálni, ha meghalja azt a szót, hogy orosz.
“Mert jön a muszka és viszi a kakukkosórát!”

Ehelyett az orosz olajjal meg gázzal üzletel és Paksot akar építeni.
És ez nem tetszik a dollárnyomtató Sam bácsinak, aki szívesebben hozna inkább egy kis “demokráciát” némi tüntetés, alkotmányos válság, felfegyverzett csőcselék és ezek elutasítása esetén B-52-esek képében.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 436
7 106
113
Igen. Szupermesterloveszno a Zelenszkij filmgyarbol. Amugy valami riporter vagy micsoda civilben. Bar aztan lehet mindenegyben is. Mindenesetre o mar tud eleg sok informacioval szolgalni ezekrol a PR fake dolgokrol es az Azov kapcsolatarol.
azt gondolná az ember, hogy a médiamunkát médiamunkásokra bízzák az ukránok
ezt alátámasztja az usa támogatás profizmusa és az ukrán médiamunka kétségtelen sikere is
ehhez képest furcsa hogy az isis paródia orosz áldozatát eljátszó azovos amatőr színjátszó arc feltűnik az azovstal pincéjében ahol civilt alakít éppen
láthatóan az ukrán berendezkedés azzal a sajátossággal bír, hogy a médiahadosztályokban jelen van a médiaszakmaisággal nem vádolható azov, a zeli saját csapata, és az usa profik is
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 383
16 623
113
Akik téged lájkoltak azok biztos nem. Hidd el ismerem a nickeket és tőlük nem is vártam mást. (Tőled sem!) Akik viszont engem lájkolnak, lehet, kevesen vannak, de nekem fontosabbak, mint, amit te írsz. A lájkolóidról nem is beszéle. Akik nekem fontosak, azok értik, mit, miért írtam tegnap is és reggel is.... Ti képesek vagytok békében is hadat viselni a saját országotok magyarjai ellen... Nézz már magadba és szégyelld el magad....
Ugyan miért kellene szégyellni magam? A te kedvedért? Ne menjünk le egy szint alá.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 028
23 568
113
Május 9-én a moszkvai felvonuláson egy földrajzilag néhány méteres pontossággal behatárolható területen fog tartózkodni Putyin és számos állami, katonai vezető. Az ukrán területek légvonalban kevesebb, mint 500 km-en belül vannak. Vajon bepróbálkozhatnak az ukránok rakétatámadással? Van erre alkalmas technikájuk vagy kaphatnak külföldről valami ex-szovjet eszközt? (arra elhanyagolható esélyt látok, hogy nyugati gyártású rakétával próbálkozzanak)

Vajon mi lehet a protokoll egy esetleges rakétatámadás esetén? A Győzelem Napi élő TV közvetítésen elég kínos lenne egy légiriadó miatt szétszaladó sereg...

A Moszkva környéki légvédelem milyen hatékonysággal dolgozhat egy esetleg rakétatámadás esetén, ha a légtér zsúfolt lesz a légi parádén résztvevő és a közelben várakozó katonai gépek miatt? (a forgatókönyv alapján ennek az időablaka szintén előre tudható)
valószínűleg az utolsó előtti nap lenne,amikor egy Kijev nevű város szerepel még a térképen !
 
K

Kopi2000

Guest
Leo, kezdesz túlpörögni.
Nem vagyok Leonidasz, ezt már papajoe-nak is kifejtettem. Sőt nem kamuzok, amit állítottam magamról, kis google-zés után láthatóvá tesz, mint valós személyt. De teszek rá, nem bújok kamu nickek mögé, nincsen rá szükségem. Bár itt több a kamu nick, mint a valós személy... Kérlek, fejezzük be a személyeskedést... Szerintem tartalomra vágynak az emberek és nem nagy összeesküvések leleplezésére...
 
W

Wilson

Guest
Ha már az erőviszonyoknál tartunk azt jó lenne észben tartani hogy az Ukránok csak akkor kemények ha a Nato csecsén lógnak. Úgy azért elég meredek hogy minden héten követel, fenyeget valakit Zele és ha nem kap támogatást akkor elkezd hisztizni. Nagyon megnézném ha pl Kína azt mondja hogy jó akkor elkezdi támogatni az oroszokat drónokkal, munícióval és pénzel. Akkor lenne kiengyenlített a küzdelem.

De még az oroszok tarsolyában is vannak finomságok, sok cuccot be se mutattak még az ukrán konfliktusban. Majd meglátjuk mire mennek, messze vannak attól hogy vesztenének.
Ez így van de ezt a helyzetet is Putyin inváziója idézte elő, ne felejtsd el az invázió előtt fél évvel az USA-t hiába kérlelete Ukrajna térdencsúszva, még egy nyamvadt Patriotot sem adott neki arra hivatkozva ,hogy nem akarja hergelni vele az oroszokat és nagy a valószínűsége annak ,hogy rossz kezekbe kerülne

Kína pedig (és ezt még a Pentagon is megerősítette tegnap) katonai/haditechnikai, katonai utánpótlás tekintetében, semmilyen támogatást nem ad Oroszországnak.

Azt a sok cuccot pedig nem értem, milyen orosz katonai haditechnikára gondolsz amit még nem vetettek be? Mert én úgy látom ami rendszeresítve van az orosz haderőben azok már megjelentek az ukrán hadszíntéren.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni and ladagrant

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
  • Nem szabad alábecsülni Oroszország katonai erejét. Ne tévesszen meg senkit az a nyugati narratíva, hogy megtorpant az orosz előrenyomulás Ukrajnában – figyelmeztetett Markus Reisner, az osztrák védelmi minisztérium ezredese, a bécsi Mária Terézia Katonai Akadémia (Theresianischen Militärakademie) kutatási és katonai stratégiai osztályának vezetője.
  • A katonai szakértő a Die Weltnek úgy nyilatkozott: Oroszország új stratégiája már érezteti is hatását Keleten, Ukrajna „nem nagyon tud mit tenni az előrenyomulással szemben – hacsak nem kap segítséget a Nyugattól”.
  • Az ukrán különleges erők megpróbáltak rajtaütni az oroszokon a Donbászban, amely stratégia a háború első hat hetében működött, de most az oroszok felkészültek: különleges erőik – a szpecnaz – levadásszák, megsemmisítik az ukrán erőket.
  • Vagyis – szögezte le Reisner – a donbászi orosz offenzíva utánpótlási vonalai sértetlenek. Az orosz tüzérség éjjel lövi az ukrán állásokat, hogy „kifárassza őket”, majd nappal támad.
  • Az orosz csapatok – mintegy 100 ezer fő – rendkívül lassan, óránként mintegy másfél kilométeres sebességgel haladnak előre, de ez nem a gyengeség jele – figyelmeztetett.
  • A keserű igazság az, hogy Putyin megnyerheti a háborút
Úgy tűnik rájöttek, hogy a logisztikájuk egy nagy kalap ****, ezért az előnyomulás sebességét hozzáigazították a logisztika előrehaladási sebességéhez. A Kijevi baklövésből tanultak.
 
  • Vicces
Reactions: jurgenbauer

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 093
32 639
113
Én ezt nem így látom....

Valamiért mégis úgy látta, hogy most lehet/kell lépni, vagy soha. Azt látta, hogy a Nyugat egyszerre gyengül és lép fel egyre agresszívebben Oo. ellen (lásd a jelképes dolgokat is, mint a sportból való kizárások). Amivel nem számolt, az az ukrán társadalom (egy részének) elszántsága, sőt fanatizmusa, az ukrán katonai felkészültség, illetve a saját hadseregének gyengeségei.
Az alapállás az volt, hogy Ukrajnát a saját érdekszférája részének tekintette. 2004-ben már volt egy ijedtség, hogy ez nem lesz így a jövőben, de az visszarendeződött. Janukovicsot viszont 2014-ben megpuccsolták nyílt nyugati támogatással. Ezt követően próbálta ezt is valahogy visszafordítani, de a Krím megszállásával és a szakik támogatásával elvesztette az esélyt, bár enélkül sem volt sok.
Az ukrán nép egyszerűen a nacionalizmus azon szakaszába lépett, amelyhez kell a külső ellenség, amit az oroszban talált meg. Paradox módon az ilyen ellenségeskedések egymástól alig különböző csoportok között tudnak sokszor a legkeményebbek lenni. A "kis különbségek nárcizmusa".
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 430
4 541
113
A Pentagon megerositette, hogy az oroszokat 40km-re visszavertek Harkiv kornyekerol. Kezdenek az oroszok osszeomlani keleten is?

Ujabb orosz haditechnikat nyelt el az ukran fold

Orosz BMD-2 pusztult el az ukran fegyverek altal

Emellett 20 orosz dron perecelt le az elmult 2 napban
https://mobile.twitter.com/EuromaidanPR/status/1521395232532803585
 
  • Vicces
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 133

Guest
Én tudjátok mire lennék kíváncsi? Persze csak gondolat szinten.
Gondolat szinten már korábban bennem is megérlelődött, hogy orosz győzelem, széteső ukrajna kapcsán visszakaphatnánk Kárpátalját. Persze politikailag korrekt módon ezt nagyon nehéz lenne véghez vinni. De vajon mit lépnének a vérgőzös lengyelek, ha felkínálnák nekik az egykori területüket. Az biztos, hogy onnantól Románoknak, Szlovákoknak nem lenne nyugodt éjszakájuk.

Orosz vagy ukrán "győzelem" esetén se fog változni Ukrajna határa a nyugati oldalon. Ahhoz hogy a lengyelek vagy mi területeket kapjunk, ahhoz minimum az kellene hogy Nyugaton nagyon büntetni akarják Ukrajnát, de most nagyon nem ez a helyzet. Minden erővel támogatják, hogy megmaradjon minél több az eredeti területéből. Hogy nézne már ki h sajnálják Nyugaton az ukránokat, aztán még onnan is lecsípnek a területükből. Aki ilyenben gondolkodik, az álomvilágban van, annak nincs realitásérzéke.

Szerintem úgy általában nem reális Európában a határok újrarajzolása, nem nagyon akarják h ezek újrakezdődjenek, mert sok értelmetlen, nagy károkat okozó konfliktust generálna. Ezt a háborút azért is lesz nehéz lezárni, mert az ilyen területszerző háborúk kora már rég lejárt, egy ilyen eredményét nem szabadna legalizálni. Nem az ilyenektől fog előrehaladni a világ, ez egy értelmetlen baromság.