[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Valamiért mégis úgy látta, hogy most lehet/kell lépni, vagy soha. Azt látta, hogy a Nyugat egyszerre gyengül és lép fel egyre agresszívebben Oo. ellen (lásd a jelképes dolgokat is, mint a sportból való kizárások). Amivel nem számolt, az az ukrán társadalom (egy részének) elszántsága, sőt fanatizmusa, az ukrán katonai felkészültség, illetve a saját hadseregének gyengeségei.
Az alapállás az volt, hogy Ukrajnát a saját érdekszférája részének tekintette. 2004-ben már volt egy ijedtség, hogy ez nem lesz így a jövőben, de az visszarendeződött. Janukovicsot viszont 2014-ben megpuccsolták nyílt nyugati támogatással. Ezt követően próbálta ezt is valahogy visszafordítani, de a Krím megszállásával és a szakik támogatásával elvesztette az esélyt, bár enélkül sem volt sok.
Az ukrán nép egyszerűen a nacionalizmus azon szakaszába lépett, amelyhez kell a külső ellenség, amit az oroszban talált meg. Paradox módon az ilyen ellenségeskedések egymástól alig különböző csoportok között tudnak sokszor a legkeményebbek lenni. A "kis különbségek nárcizmusa".
Szerintem azért támadott mert be akart vonulni az orosz történelembe,és ezt rossz helyzetértékelés előzte meg.

Az ukrán népet pedig pont ezzel a támadással tette egységessé.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 418
16 705
113
Ha valami szánalmas az amit te leművelsz ezzel kapcsolatban,semmilyen ténnyel nem cáfolod az állításaimat, csak ezzel a vérpistikes szöveggel ezek után hogyan is tudjam komolyan venni a mondandódat?

Dehogy tagitsam is az ismereteiedet, akkor elmondom a jelenleg Donbaszban és Ukrajnában bevetett orosz haderő rendelkezik az orosz doktrinákban rögzített tüzérségi erőkkel és azért ennyit vetettek be az oroszok mert jelenleg ekkora erőt tudnak bevetni.

És hogy még tovább tagitsam az ismereteiedet a jelenlegi orosz haderő is a régi hagyományos szovjet doktrináknak ,megfelelően lett felépítve amely a masszív minél nagyobb tüzérségi erőkre alapozott páncélos és gépesített gyalogsággal végrehajtott manőverező harcon alapul, ennek következtében egy átlagos orosz harcászati egység nagyobb tüzérségi erővel rendelkezik mint nyugati megfelelője.

De jelenleg hiába rendelkezik nagyobb tüzérségi tűzerővel az orosz hadsereg az ukránnál még mindig gondjaik vannak a pontossággal, hiába használják már ők is egyre nagyobb számban a drónokat az a tüzérsêgi tűz vezetése során.Egyedül a precíziós lőszer tekintetében voltak előnyben a pontosság tekintetében az ukránokkal szemben de azt csak elényesző számban vetették be a hagyományos tüzérségi lövedékekek arányaihoz képest.

Ehhez jön még az ,hogy az oroszok pl Donbaszban jól megerősített ukrán állásokat támadnak, ahol az ukránok nagyon ügyesen operálnak az ATGM-l felszerelt gépesített csapatokkal és az ukrán tüzérséggel.
Az ukrán csapatok az előretörő orosz egységeket lelassítják többek között ATGM-k használatával eközben a drónok segítségével az ukrán tüzérség pontosan beméri az orosz egységek helyzetét és valójában az ukrán tüzérségi tűz állítja meg az orosz egységeket majd az ukrán tüzérség az esetek nagy többségében pozíciót vált.

Az orosz légierő eközben csak korlátozott hatékonysággal tudja támadni az ukrán haderő és így a az ukrán tüzérség állásait mivel, nagyon csekély számban rendelkezik precíziós lőszerrel így csak buta bombákkal tud operálni az ukrán manpads-k hatótávolságában.

Örülök, hogy segíthettem, ha további kérdésed vannak akkor nyugodtan tedd fel, igyekszem neked segíteni , de nyugodtan körülnézhetsz a fórum többi topikjaiban is nagyon sok hasznos ismeretet találsz ezzel kapcsolatban bennük
Csak,hogy egy lehelletnyit rámutassak a szokásos Wilsoni attitűdökre. Mivel egy átfogó,és lefedő tüzérségi tűzcsapást még nem mutattak be orosz részről,itt meg is dőlt a mutatványod. Folyamatosan teszed magad nevetségessé,mivel az ezt megelőző riposztodban,hogy fogalmam sincs a jelenlegi orosz haderőkről,és a jelenlegi doktrínákról,erre mit ád az ég,leírod ugyanazt,amit én.Történetesen azt,hogy ugyanazon felépítés szerint működik. A kutyafáját,már megint. Mivel az oroszok nem porrá lövik az ukrán állásokat,pont az infrastruktúra miatt,ezért nem lehet szó a klasszikus stílusról. Mivel abban az esetben legfeljebb egy holdbéli tájon vonulnának előre. Az meg már az orosz stratégák dolga,hogy ennek ellenére oldják meg az ukránok aprítását. Nem kell ide a körítés a drónokról,a nagyon ügyes ukránokról,meg a manpads-okról. A szakmainak álcázott mellébeszélés már megint lukra futott.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 036
23 744
113
Akik téged lájkoltak azok biztos nem. Hidd el ismerem a nickeket és tőlük nem is vártam mást. (Tőled sem!) Akik viszont engem lájkolnak, lehet, kevesen vannak, de nekem fontosabbak, mint, amit te írsz. A lájkolóidról nem is beszéle. Akik nekem fontosak, azok értik, mit, miért írtam tegnap is és reggel is.... Ti képesek vagytok békében is hadat viselni a saját országotok magyarjai ellen... Nézz már magadba és szégyelld el magad....
bocs már Kopi,nem engem szólítottál meg .. de hagy reagáljak én is ..

szeretném a figyelmedet felhívni,hogy ide hírekért jövünk, szóval nem óvoda,hogy "bibi nekem több lájkom van !! "

nem tudom mire érted,hogy "Ti képesek vagytok békében is hadat viselni a saját országotok magyarjai ellen" .. már elnézésedet kérem,de ha vissza olvasnál,pont Te/Ti vagytok az ukránok megsegítése mellett,ti kardoskodtok azért hogy pl miért nem szállít a kormány fegyvert,lőszert az ukránoknak,Ti vagytok azok akik azt sérelmezitek,hogy miért nem engedik át a NATO fegyvereket közvetlenül Ukrajnába .. Te/Ti vagytok azok akik azt sérelmezitek,hogy miért nem állítjuk le a gáz és az olajszállítást stb .. stb stb ..

és pontosan Te/Ti vagytok azok,akik a jelenlegi békében is hadat viseltek a saját országotok magyarjai ellen,akik elég határozottan állást foglaltak a békére való törekvés, a háborúból való kimaradás mellett a legutóbbi elég reprezentatívnak számító felmérésen,amit Országgyűlési Választásnak neveznek.

nem érzel némi ellentmondást az irományod meg a tények között ? nem Neked/Nektek kellene szégyellnetek magatokat ? nézel azért néha tükörbe is,vagy csak elégedetten hátradőlsz mint egy frusztrált ellenzéki összefogás szavazó,hogy fúúú most jól beolvastam a mocsokos kormánypártiaknak ? Mi az,hogy nem támogatják teljes mellszélességgel azokat az ukránokat,akik most bajban vannak (azokat akik a saját nemzettársaimat űzik,a saját országomat gyalázzák,fenyegetik napi szinten) ? meg kell kérdeznem,te egyáltalán magyar vagy ? nem mint állampolgár,hanem mint nemzetiség ? vagy ilyen kis belpesti identitás nélküli romkocsmás pöcs percember ?

biztosan nem fog sok lájk özönleni erre a kommentre a hasonszőrű barátaidtól,de igazából nem is számít .. szóval idézlek a végére :

"Nézz már magadba és szégyelld el magad...."
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 411
113
Szerintem ez nem így van.

A döntő nyugati technikát nem is tudják kezelni az ukránok... értem, hogy volt akit kivittek kiképezni, de ez a forma, hogy minden gerinctelen nyugati ország rájuk lőcsöli a felesleges, elavult technikáját ezzel lényegében nem az ukrán hadsereg harcértékét növelik, hanem több halott ukránt generálnak.

Nem az oroszok ölik meg az ukránokat, hanem zelenszkij és a nyugat.

Ha igazad lenne, nem ülnének bele.
De mennek a kiképzésre, harcolni akarnak.
A világ segíti őket.
Ennyi.
Tudjuk, hogy nem szeretnéd, de így van.
;)
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 524
13 042
113
Orosz vagy ukrán "győzelem" esetén se fog változni Ukrajna határa a nyugati oldalon. Ahhoz hogy a lengyelek vagy mi területeket kapjunk, ahhoz minimum az kellene hogy Nyugaton nagyon büntetni akarják Ukrajnát, de most nagyon nem ez a helyzet. Minden erővel támogatják, hogy megmaradjon minél több az eredeti területéből. Hogy nézne már ki h sajnálják Nyugaton az ukránokat, aztán még onnan is lecsípnek a területükből. Aki ilyenben gondolkodik, az álomvilágban van, annak nincs realitásérzéke.

Szerintem úgy általában nem reális Európában a határok újrarajzolása, nem nagyon akarják h ezek újrakezdődjenek, mert sok értelmetlen, nagy károkat okozó konfliktust generálna. Ezt a háborút azért is lesz nehéz lezárni, mert az ilyen területszerző háborúk kora már rég lejárt, egy ilyen eredményét nem szabadna legalizálni. Nem az ilyenektől fog előrehaladni a világ, ez egy értelmetlen baromság.

Ó, hát szerintem simán ellehetne adni a nyugati propagandában. Azért kellene elfoglani a szétesett ukrán területeket, nehogy a vörös orosz veszedelem karjaiba hulljon az a terület is.
Sosem volt következetes az USA sajtó, holnaptól, ha érdekük úgy kívánja, akár a szöges ellentétét is nyilatkozhatják.
Egyébiránt egyetértek veled, mert szerintem sincs nagy realitása.
De hogy legkisebb részben sem azon múlik, hogy "hogy nézne ki". USA kabinet max megrántja a vállát.
Ha geopolitikai és gazdasági érdekek úgy kívánják simán szétszabdalják.
Lásd-> ma már a liberálisok követelik, hogy legyen háború :D "Van az a mém egy libsi csajjal, sajnos nem találom, aki fegyverért kiált"
Nincsenek önálló gondolataik, egyszerű lelkek, amit a sajtóban lenyomnak ők azt gondolják.
Szóval ez a hogyan nézne ki hátbaszúrni ukrajnát nem hinném, hogy visszatartó erő. Gyakorlatilag az eut is hátbadöfték már párszor és állítólag az EU szövetséges, akkor gondolhatod Ukrajna mennyire hatná meg őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Csak,hogy egy lehelletnyit rámutassak a szokásos Wilsoni attitűdökre. Mivel egy átfogó,és lefedő tüzérségi tűzcsapást még nem mutattak be orosz részről,itt meg is dőlt a mutatványod. Folyamatosan teszed magad nevetségessé,mivel az ezt megelőző riposztodban,hogy fogalmam sincs a jelenlegi orosz haderőkről,és a jelenlegi doktrínákról,erre mit ád az ég,leírod ugyanazt,amit én.Történetesen azt,hogy ugyanazon felépítés szerint működik. A kutyafáját,már megint. Mivel az oroszok nem porrá lövik az ukrán állásokat,pont az infrastruktúra miatt,ezért nem lehet szó a klasszikus stílusról. Mivel abban az esetben legfeljebb egy holdbéli tájon vonulnának előre. Az meg már az orosz stratégák dolga,hogy ennek ellenére oldják meg az ukránok aprítását. Nem kell ide a körítés a drónokról,a nagyon ügyes ukránokról,meg a manpads-okról. A szakmainak álcázott mellébeszélés már megint lukra futott.
Mond mit nem lehet azon megérteni, hogy a jelenleg bevetett orosz egységek átfogó és lefedő tüzérségi tűzcsapásokat folytatnak az már más kérdés, hogy ez mennyire hatékony.

Tudod az a bajod, hogy valós ismeretek nélkül próbálsz okoskodni, amiről te beszélsz az leginkább az I világháborúra volt jellemző, amikor a mobilizáció a csatatéren szinte kizárólag a lovakra támaszkodott és lövészárok háború zajlott, de tudod annak már több mint 100 éve vége és már nem így működnek a dolgok ,mindent elmond az ismereteid hiányáról, hogy a drónok tüzérségi alkalmazását ebben a háborúban csak körítésnek szakmainak álcázott mellébeszélésnek tartod.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Akik itt 2022-ben az oroszok kapcsán a magyar ÁVO visszatéréséről merengenek, azok nagyvonalúan átsiklanak afelett, hogy az ÁVO-t a XX. század hozta létre.
A Tanácsköztársaság, a Vörös-, majd a Fehérterror, Trianon, a hungarizmus, a nyilaskeresztes ideológiák, a Szovjetúnió megtámadása, a munkaszolgálat, a Don-kanyar, a deportálások, Auswitz, a budapesti gettó, a budapesti ostrom, a hazatérés és a revans.
Az Andrássy út 60 használatba vétele pont olyan könnyen ment, mint azokban a MÁV vagonokban deportálni az embereket Kistarcsára, Recskre, vagy a messzi Vorkutára, melyekkel alig 5-6 évvel azelőtt még Auswitz-ba, meg Birkenau-ba hordták a nemkívánatosokat. Ahogy akkor igen sokan aggatták magukra bőszen a vörös csillagot, akik nem sokkal korábban még nyilas karszalaggal a karukon ütötték ki a fogakat.

Az ÁVO a XX. század közepi kortárs realitás folytonosságába illik bele, nem 2022-be. Értem én, hogy ha valaki túl sokszor nézi meg az Eldorado-t, vagy a Szabadság Szerelem című filmet és elég romantikus alkat, az képes napjainkban is lánctalpakról, bőrkabátokról, fekete autókról, pufajkákról meg davaj-gitárokról fantáziálni, ha meghalja azt a szót, hogy orosz.
“Mert jön a muszka és viszi a kakukkosórát!”

Ehelyett az orosz olajjal meg gázzal üzletel és Paksot akar építeni.
És ez nem tetszik a dollárnyomtató Sam bácsinak, aki szívesebben hozna inkább egy kis “demokráciát” némi tüntetés, alkotmányos válság, felfegyverzett csőcselék és ezek elutasítása esetén B-52-esek képében.
Az orosz politikai-katonai elit birodalmat épít, az orosz gazdaság szereplői pedig mindent alárendelnek a személyes meggazdagodásuknak.

Olajjal meg gázzal azért üzletelnek mert az teszi ki az orosz állam bevételének jelentős részét,és mást nem nagyon tudnak eladni a globalizált világpiacon.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Az ukrán titkosszolgálat vezetője azt állítja, hogy magas pozíciójú Kreml-forrása megerősítette neki, hogy Putyin gyomorrákja van, és kiterjedt műtét előtt áll – Putyin már ki is választotta a helyettesét – az FSZB volt főnökét, Nyikolaj Patrusevot. Ukrajna szerint az lesz a feladata, hogy legyőzze Ukrajnát, amíg Putyin átesik ezen az állítólagos műtéten.

Ne feledjétek srácok, Kim Dzsong Un zöldséges volt, a nagynénjét megölték, Shoigu „nagy valószínűséggel” 5 hete meghalt, Putyinnak pedig már volt: Alzheimer-kór, agyrák, pajzsmirigyrák, degeneratív idegbetegség, Parkinson-kór.

ASB
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
408
191
43
Igen. Szupermesterloveszno a Zelenszkij filmgyarbol. Amugy valami riporter vagy micsoda civilben. Bar aztan lehet mindenegyben is. Mindenesetre o mar tud eleg sok informacioval szolgalni ezekrol a PR fake dolgokrol es az Azov kapcsolatarol.
Beszélgetés a "családdal". A kislány furcsa kicsit.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 360
84 700
113
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 418
16 705
113
Mond mit nem lehet azon megérteni, hogy a jelenleg bevetett orosz egységek átfogó és lefedő tüzérségi tűzcsapásokat folytatnak az már más kérdés, hogy ez mennyire hatékony.

Tudod az a bajod, hogy valós ismeretek nélkül próbálsz okoskodni, amiről te beszélsz az leginkább az I világháborúra volt jellemző, de tudod annak már több mint 100 éve vége és már nem így működnek a dolgok ,mindent elmond az ismereteid hiányáról, hogy a drónok tüzérségi alkalmazását ebben a háborúban csak körítésnek szakmainak álcázott mellébeszélésnek tartod.
Látom csak nem bírod elviselni,amikor rávilágítanak a lényegre,hogy ismét a kényszeresség dolgozik. Semmiféle totális orosz tüzérségi támadás nem volt még. Mi az,hogy hatékony? Ember,ha nem tudod milyen az igazi tüzérségi támadás,akkor kukkants rá a Youtube-ra,és ott találsz. Újabb gyöngyszemet villantottál az utolsó mondatoddal,mivel tökéletesen tisztában vagy a mondanivalóm értelmével,azaz mire is írtam.
 
W

Wilson

Guest
Látom csak nem bírod elviselni,amikor rávilágítanak a lényegre,hogy ismét a kényszeresség dolgozik. Semmiféle totális orosz tüzérségi támadás nem volt még. Mi az,hogy hatékony? Ember,ha nem tudod milyen az igazi tüzérségi támadás,akkor kukkants rá a Youtube-ra,és ott találsz. Újabb gyöngyszemet villantottál az utolsó mondatoddal,mivel tökéletesen tisztában vagy a mondanivalóm értelmével,azaz mire is írtam.
Milyen lényegre?

Fogalmad sincs az egészről az
I világháborús tüzérségi doktrinát szajkózod ami felett már rég eljárt az idő,felesleges vízionálsz
I világháborús holdbeli tájakat olyan totális tüzérségi támadást te nem fogsz látni az ukrajnai hadszintéren sem, amiről te szeretnéd meggyőzni magad azon már rég túl haladt az idő a tüzérségi felderítő radarok a mobil hadviselés korában egy gyors tűzcsapás és már pozíciót is kell váltanod mert az ellenség tüzérségi felderítő radarjai már be is mértek és jön az áldás.

Komolyan ennyire nem vagy tisztában ,hogy működik napjainkban a modern tüzérség, és úgy általában a hadviselés?
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 596
6 024
113
⚡️EXCLUSIVE⚡️Sparta megsemmisíti a 25. AFU dandárt⚡️
.
.
A video elejen a közeppontban levö epulet lett volna a celpont? Mert ha igen, akkor ök szerintem köszönik, megvannak. A feltehetöen Grad sorozat ugy tunik, inkabb csak az erdöt ritkitotta egyedul, az ettöl az öskori xartol szokasos "sebeszi" pontatlansaggal?
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Ó, hát szerintem simán ellehetne adni a nyugati propagandában. Azért kellene elfoglani a szétesett ukrán területeket, nehogy a vörös orosz veszedelem karjaiba hulljon az a terület is.
Sosem volt következetes az USA sajtó, holnaptól, ha érdekük úgy kívánja, akár a szöges ellentétét is nyilatkozhatják.
Egyébiránt egyetértek veled, mert szerintem sincs nagy realitása.
De hogy legkisebb részben sem azon múlik, hogy "hogy nézne ki". USA kabinet max megrántja a vállát.
Ha geopolitikai és gazdasági érdekek úgy kívánják simán szétszabdalják.
Lásd-> ma már a liberálisok követelik, hogy legyen háború :D "Van az a mém egy libsi csajjal, sajnos nem találom, aki fegyverért kiált"
Nincsenek önálló gondolataik, egyszerű lelkek, amit a sajtóban lenyomnak ők azt gondolják.
Szóval ez a hogyan nézne ki hátbaszúrni ukrajnát nem hinném, hogy visszatartó erő. Gyakorlatilag az eut is hátbadöfték már párszor és állítólag az EU szövetséges, akkor gondolhatod Ukrajna mennyire hatná meg őket.
Na igen lehoznak pár cikket, hogy kiderült, hogy azov mégiscsak náci, és kiderült, hogy valóban ők irányítják ukrajnát és a buzikat sem szeretik és már indulhatnak is a tomahawkok meg b52k. És ugyanazok fogják követelni ukrajna bombázását, akik most fegyvereket küldenének nekik.
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
590
4 482
93

Welt: Németország hét önjáró tarackot szállít Ukrajnának a Bundeswehr készleteiből​


A német kormány hét Panzerhaubitze 2000 típusú önjáró tarackot szállít Ukrajnának a Bundeswehr raktáraiból. Erről a Welt című német lap számol be forrásokra hivatkozva.

Welt: Németország hét önjáró tarackot szállít Ukrajnának a Bundeswehr készleteiből


A kiadvány szerint a Bundeswehr mérlegében jelenleg 119 ilyen tarack van. Közülük azonban csak 40-en állnak készenlétben.

„A szövetségi kormány úgy döntött, hogy a Panzerhaubitz 2000-et a Bundeswehr raktáraiból Ukrajnába szállítja” – áll a jelentésben.
A cikk azt is kiemeli, hogy a Bundeswehr egyes képviselői ellenezték, hogy tarackokat szállítsanak Kijevbe, mivel a digitális tűzvezető rendszer nehezen használható. A német kormány azonban figyelmen kívül hagyta ezeket az aggályokat.

A Welt megjegyzi, hogy a Panzerhaubitzen 2000 tarackok nehéztüzérségi darabok, amelyek akár 40 kilométert is képesek tüzelni.

Korábban arról számoltak be, hogy Kijev fegyverellátása az egyszerű németek életszínvonalának csökkenését vonja maga után.

Szerző: Julia Milenina , kurátor: Alexander Artamonov

Читайте больше на https://military.pravda.ru/news/1704918-germanija_ukraina_gaubicy/

 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 543
18 605
113

Welt: Németország hét önjáró tarackot szállít Ukrajnának a Bundeswehr készleteiből​


A német kormány hét Panzerhaubitze 2000 típusú önjáró tarackot szállít Ukrajnának a Bundeswehr raktáraiból. Erről a Welt című német lap számol be forrásokra hivatkozva.

Welt: Németország hét önjáró tarackot szállít Ukrajnának a Bundeswehr készleteiből


A kiadvány szerint a Bundeswehr mérlegében jelenleg 119 ilyen tarack van. Közülük azonban csak 40-en állnak készenlétben.


A cikk azt is kiemeli, hogy a Bundeswehr egyes képviselői ellenezték, hogy tarackokat szállítsanak Kijevbe, mivel a digitális tűzvezető rendszer nehezen használható. A német kormány azonban figyelmen kívül hagyta ezeket az aggályokat.

A Welt megjegyzi, hogy a Panzerhaubitzen 2000 tarackok nehéztüzérségi darabok, amelyek akár 40 kilométert is képesek tüzelni.

Korábban arról számoltak be, hogy Kijev fegyverellátása az egyszerű németek életszínvonalának csökkenését vonja maga után.

Szerző: Julia Milenina , kurátor: Alexander Artamonov

Читайте больше на https://military.pravda.ru/news/1704918-germanija_ukraina_gaubicy/

Ezeknek hamarabb lesz pzh2000-ük mint nekünk! Pedig mi fizetünk is értük keményen! Beszarás!