[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 133

Guest
Ugye azt írtad eredetileg, hogy a határmódosítások Európában már nem divat. Miközben az elmúlt bő 30 évben kb. soha nem látott mennyiségű határváltozás volt ... Írtam példákat békésekre meg kevésbé békésekre is példát - mindkettőből volt bőséggel ...

"Az EU pont ezért jött létre, hogy ilyenek ne legyenek, rombolás helyett fejlődjünk és sok hibája ellenére ezt a szerepét jól tölti be."

Itt csak én érzek egy jókora vaskos oximoron szagot ezzel kapcsolatban így egy mondatban? Tudod mi cáfolja meg ezt igazából? Hát maga ez a ROTHADT HÁBORÚ! Avagy tényleg úgy érzed, hogy minden rendben - nincs itt semmi látnivaló? Avagy, hogy még mindig az a fő politika, hogyan locsoljunk minél több benzint a konfliktusra? Akár úgy, hogy akár egy teljesen új dimenzióba (nuki) is léphetnek az események idővel? Ezzel kevesebb lesz majd a pusztítás vagy mi?

Bábkormányt hagyjuk - ebben a kérdésben az USA az illetékes arrafelé. Területszerzés huszadrangú.

Hogy mivel kezdődött? Avagy Te is azzal a szemléletmóddal rendelkezel pl. ami a II. VH esetén '45 áprilisában "kapcsolta be a TV -t". Ugye a "gaz, imperialista USA" ... ööö, izé Szovjetunió megtámadta szegény, ártatlan németeket. Pedig tulajdonképpen a németek "ottsevótak" ...

Lehet nem fogalmaztam egyértelműen, de sztem érted mire gondolok. Olyan nem volt a II. VH óta Európában, h valakinek egy határ nem tetszik és ezért lerohanja a másik országot katonailag, h azt arrébb tegye. Az ma már vállalhatatlan. Az h szétválni nem sikerült békésen az szerintem egy más kategória az a széthulló ország belső konfliktusa. Csehszlovákia szétválása nem egymás sérelmére történt. Németország egyesülése meg igazából egy mesterséges belső határ megszűnése. Csupa rossz példát hoztál.

Az EU ezen funkciója igenis sikeres, az Európai Unió területén ilyen konfliktus nem reális. A mostani cirkusz nem az EU területén van.

Az ukrán-orosz balhé elejét mindenki hite szerint értelmezi, de katonailag az oroszok kezdték Krím megszállásával. Próbálhatták volna máshogy is visszaszerezni Ukrajnát, úgy ahogy állítólag elvesztették, kifinomultabb módszerrekkel, de nem így lett.
 
W

Wilson

Guest
Lavrov kijelentése eléggé provokatív és részletesen taglalt, ami azt jelenti, nem hirtelen felindulásból tette és nem akkor és ott buggyant ki belőle ez a gondolatfolyam.
Ha ez jár a fejében, akkor már jóideje ez jár és jóideje részét kell, hogy képezze az orosz narratívának.
Ez ugyanis nem egy magánemberi vélemény, hanem mint az ország külügyminiszterének és vezető diplomatájának nyilatkozata volt. Ami abszolút nem referál semmiféle módon a napi helyzetre, hanem egy bizonyos szituációhoz időzítettek.

Ha pedig így van, miközben sanszos, hogy az oroszok idáig is tartottak fenn kapcsolatot az izraeli féllel, főleg, mert sok ott az orosz és főleg, mert az izraeli fél eddig - számukra igazán kedvező módon - szimplán csak el nem kötelezettként operált a "nemzetközi közösség" berkein belül, sejthető, hogy itt egy kidolgozott lépéssorozat zajlik.

  • Vagy összevesztek valamin, amire ez az orosz lépés
  • Vagy egy színjáték zajlik, amire előre leegyeztetett forgatókönyv szerint az izraeli fél meg kell, hogy látványosan sértődjön és be kell, hogy lépjen a konfliktusba -> valamilyen szinten
Kétlem, hogy a Kreml-en belüli hatalmi harc egyik momentuma lenne ez és Lavrov a saját szakállára barmolja szét az orosz-izraeli kapcsolatokat, pláne olyan komoly orosz ajkú (ha nem is származású) kitettséggel.
Persze írhatnám, hogy Lavrov már tud valamit és ez az "utánam a vízözön", minden lapot bedobnak, mert holnaptól jön a tüzijáték. Lavrov csupán még utoljára kiéli gyermekkori frusztrációit.
Vagy Lavrov tudja, hogy Putyinnak vége, valószínű a hazai kilátások alapján neki is vége (nem tudom) és így tönkrevágja az utódai külpolitikai mozgásterét.

De mert odahaza nem sérült az infrastruktúra és nincs is világvége hangulat, továbbá Putyin elátvozása sem biztos, ahogy Lavrov sem valószínű, hogy lapátra kerül (bár láncdohányos és így a rák kockázata nála is magasabb), nekem van még egy eléggé nyakatekert teóriám.
Mivel a diplomáciában mindenféle sakklépés játszhat, így azt a bizarr lehetőséget sem tartom kizártnak (de csak mert erős a fantáziám), hogy valójában Lavrov egy szívességgel helyzetbe hozza az izraelieket.
Akiknek így nem kell örlődniük az USA és az erőltetett semlegesség között.
Egy műbalhéval elcívódhatnak, az orosz renoménak már nem oszt, nem szoroz, de van egy űrügy, ami végett Izrael - ha csak jelképesen is - de a zsidó Zelenszkij Ukrajnája mellé állhat valami kvázi védelmi szállítással.
Aztán idővel majd kidumálják.
Én ebben a világban illetve a világ politikában már mindent eltudok képzelni, de azért Izrael tud olyan fegyver rendszereket szállítani az ukriknak ami különösen érzékenyen érintheti az oroszokat.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 618
45 009
113
.
.
Jó kérdés mi lett ezekkel, de olyanok, mint a viccben a mérges kismalac, hogy szaladgálnak össze-vissza az erdőben, mindenkibe belekötnek, mindenhol fenyegetőznek, azután csodálkozik, amikor a seggberúgják.
Lavrov is éveken át egy pragmatikusnak, normálisnak tűnő diplomata volt, erre most ő is elkezdte az ámokfutást, mint aki megbolondult. :(
Vagy tud valamit.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Vagy Lavrov tudja, hogy Putyinnak vége, valószínű a hazai kilátások alapján neki is vége (nem tudom) és így tönkrevágja az utódai külpolitikai mozgásterét.

.
Nem vágja tönkre. Ha putyin megbukik, meghal, eltűnik, stb, akkor az utódja teljes hatalmi cserét hajt végre, és ezzel a világ is megnyomja a reset gombot. Mindet putyinra fognak, és hamarosan eltűnnek a szankciók, és tiszta lapot kapnak bizonyos feltételek mellett.
Németország nyugati felét is igen gyorsan rehabilitálták a teljes Európát lenullázó II.Vh után.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Eddig úgy látom hadifogoly státuszban vannak. Megilleti a tisztességes bírósági eljárás. A cikk nem mondja azt, hogy halálra vannak ítélve, az csak a legsúlyosabb kiszabható ítélet, amennyiben a bíróság úgy dönt.
Már ha áll a-f pontig rájuk minden.
Ami szvsz nincs meg.
A c biztos nem, de sztem az e sem.
(c: biztos vagyok benne, hogy nem kapnak magasabb juttatást -ha kapnak, d: szinte biztos, hogy lepapírozták,
hogy vmik UA fegyv testület tagjai lettek)
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
592
4 524
93
Már ha áll a-f pontig rájuk minden.
Ami szvsz nincs meg.
A c biztos nem, de sztem az e sem.
(c: biztos vagyok benne, hogy nem kapnak magasabb juttatást -ha kapnak, d: szinte biztos, hogy lepapírozták,
hogy vmik UA fegyv testület tagjai lettek)
Annyi biztos, nem lennék a helyükben. A kivégzést kizártnak tartom viszont egy jó hosszú börtön valahol oroszországban az adott lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins