[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 960
21 785
113
Nézz már be a belpol topikba, aztán akkor talán megvilágosulsz, legalábbis velem kapcsolatosan.... Ott pont tegnap vagy előtte Ohio-nak és Junge-nak megírtam, hogy 1994 és 2002 között két ciklusban voltam, megyei jogú városban fideszes támogatású bizottsági tag, egyszer "környezetvédelmi- és városfejlesztési", másszor "közbeszerzési" bizottságban. Talán jól ismerem a régi politikát ezen az oldalon. Felajánlották, hogy felépítenek egy dunántúli megyeszékhely polgármesterének, de nem éltem a lehetőséggel, a szakma miatt. Másrészt én OV-t 88 óta ismerem személyesen, míg a családom az Ő családját, kb. 45 éve. Akkor miről beszélsz úgy, hogy azt sem tudod, a vitapartnered kit ismert és kit nem, meg mióta.... Jut eszembe, hogy a kisebb fiam dolgozott fél évet a Batthyányy (állami) vagyonkezelőnél, és azért hagyta ott, mert ugyan heti szinten találkozott Rogán Tonyóval, de a lelkiismeretével (Ő az igazi Kopi 2000) nem fért össze az, amikor felelős emberek 10 milliárdos állami vagyon magánkézbe adásakor át sem olvasták a szerződést, hanem csak annyit kérdeztek, hogy hol kell aláírni az 50 oldalas, 10 példányos szerződéseket... Én nem a magyarok ellen vagyok, hanem a magyarok lelkiismereteként, mert akár hiszed akár nem, több aktív konzervatív politikussal tegeződtem, mint te, akikről egyáltalán hallottál. (Persze, tudom, a csendőrpertu volt közöttünk, de mégis....
Nézz már be a belpol topikba, aztán akkor talán megvilágosulsz, legalábbis velem kapcsolatosan.... Ott pont tegnap vagy előtte Ohio-nak és Junge-nak megírtam, hogy 1994 és 2002 között két ciklusban voltam, megyei jogú városban fideszes támogatású bizottsági tag, egyszer "környezetvédelmi- és városfejlesztési", másszor "közbeszerzési" bizottságban. Talán jól ismerem a régi politikát ezen az oldalon. Felajánlották, hogy felépítenek egy dunántúli megyeszékhely polgármesterének, de nem éltem a lehetőséggel, a szakma miatt. Másrészt én OV-t 88 óta ismerem személyesen, míg a családom az Ő családját, kb. 45 éve. Akkor miről beszélsz úgy, hogy azt sem tudod, a vitapartnered kit ismert és kit nem, meg mióta.... Jut eszembe, hogy a kisebb fiam dolgozott fél évet a Batthyányy (állami) vagyonkezelőnél, és azért hagyta ott, mert ugyan heti szinten találkozott Rogán Tonyóval, de a lelkiismeretével (Ő az igazi Kopi 2000) nem fért össze az, amikor felelős emberek 10 milliárdos állami vagyon magánkézbe adásakor át sem olvasták a szerződést, hanem csak annyit kérdeztek, hogy hol kell aláírni az 50 oldalas, 10 példányos szerződéseket... Én nem a magyarok ellen vagyok, hanem a magyarok lelkiismereteként, mert akár hiszed akár nem, több aktív konzervatív politikussal tegeződtem, mint te, akikről egyáltalán hallottál. (Persze, tudom, a csendőrpertu volt közöttünk, de mégis.....)
Isten tudja miert de nekem barmit olvasok toled Munchausen baro jut eszembe:rolleyes:
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
770
2 303
93
Ez igaz! Az angol haditengerészeti uniformis a gazemberekből is lovagokat csinált. Itt van ezt igazolván egy teljesen hiteles forrás. Aki tudja honnan azt a következő honvédelmi napon meghívom egy sörre!

,,Katonák! - így kezdte, mint Napóleon. - Midőn elfoglalom e parancsnoki hidat, és büszkén tekintek le vegyes társaságtokra, sok szerencsét kívánok valamennyiünknek e marhasághoz, amelyre büszkék lehetünk, miután a világ történetében bizonyára páratlan. Sajnos, nem mondhatom nektek hogy legyetek továbbra is olyan derék, becsületes emberek, mint amilyenek
eddig voltatok, de arra felhívom az alulírottak szíves figyelmét, hogy miután letettem ezt az
uniformist, gazember lettem, miután újra leteszem, megint csak gazember leszek, de amíg viselem, és ez nektek is szól, addig ismét tiszt vagyok, és ti valamennyien katonák. Esküszöm nektek az igaz istenre, hogy aki ebben az uniformisban valami becstelenséget követ el, annak
torkáig metszem fel a hasát. Ismertek jól, tehát elhihetitek, hogy meg is teszem."


Így tisztelték az angol uniformist!

Ez nem az Elveszett cirkálóból van? :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Igen.....
Az angol "Segéd" cirkálók, akik semmibe vettek minden írott,és íratlan szabályt a tengeralattjáró hadviselésben, majd az ominózus Angol parancsok hogy lehet lőni a vízben lévőkre, A La Winston.
Angolok és a korrekt háborúzás, erős egy mondatban.
1. tengerészeket írtam, nem angolokat
2. ezek sajnálatos tévedések valóban! Nem lett volna szabad.
Viszont egyáltalán nem jellemző -nemzettől függetlenül- a tengerészekre. Nyilván a parancsot, feladatot
el kell végezni a lehető legjobban, az adott célpontot (pl hajó, hajó! és NEM a legénysége) meg kell semmisíteni.
De ezen túl -lehetőségekhez képest- mindig! a bajba jutott TENGERÉSZT mentik. És egészen addig tart az ellenségszerepe,
amíg a zászlót be nem vonták vagy egyéb módon megszűnt kombattáns mivoltja.

Ez nem üres duma, de olyan vkitől nem is várom el hogy megértse vagy elhiggye, akinek csak szárazföldi tapasztalata van.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 713
113
fr2sos10.jpg
Rákerestem mindenféle módokon, semmit nem találtam.
Esetleg fake? Vagy van valami forrás?
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
590
4 482
93
Kárpátalja nem csak fő szállítási terület , hanem ott húzza meg magát a banderisták zöme arra számítva , hogy ott nem lesznek elővéve, támadva. Néhány mondat onnan:


"Nem csodálom, folyamatosan szállitották a hadi anyagot helikopterrel. Az előző héten meg egy szállitórepülő is átrepült Munkács felett, gondolom nem felfújhatós matracot vitt."
......
"igen??? Azért ide jöttetek nyararlni ahejett h védenétek a hazát"
.....
"oszt? Beregszászra is kell a szolidaritás jegyében pár tucat ISZKANDER oszt akkor jó van a banderáknak."
.....
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
566
2 842
93
Ez igaz! Az angol haditengerészeti uniformis a gazemberekből is lovagokat csinált. Itt van ezt igazolván egy teljesen hiteles forrás. Aki tudja honnan azt a következő honvédelmi napon meghívom egy sörre!

,,Katonák! - így kezdte, mint Napóleon. - Midőn elfoglalom e parancsnoki hidat, és büszkén tekintek le vegyes társaságtokra, sok szerencsét kívánok valamennyiünknek e marhasághoz, amelyre büszkék lehetünk, miután a világ történetében bizonyára páratlan. Sajnos, nem mondhatom nektek hogy legyetek továbbra is olyan derék, becsületes emberek, mint amilyenek
eddig voltatok, de arra felhívom az alulírottak szíves figyelmét, hogy miután letettem ezt az
uniformist, gazember lettem, miután újra leteszem, megint csak gazember leszek, de amíg viselem, és ez nektek is szól, addig ismét tiszt vagyok, és ti valamennyien katonák. Esküszöm nektek az igaz istenre, hogy aki ebben az uniformisban valami becstelenséget követ el, annak
torkáig metszem fel a hasát. Ismertek jól, tehát elhihetitek, hogy meg is teszem."


Így tisztelték az angol uniformist!
Ez az után van, miután Piszkos Fredről lemosták a becenevét
Avagy Az elveszett cirkáló
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 427
7 022
113

ha ez február 24.-én az első órában vagy legalább az első néhány napban megtörténik - ahogy annak meg kellett volna történnie és meg is történhetett volna- és azóta nincs áram és komenikáció ukrajnában, mára kijevben egy új oroszbarát ukrán kormány működik és kéri az oroszok elleni szankciók feloldását tekintettel arra hogy azok okafogyottá váltak
mert komenikáció hiányában nincs morál, közlekedés hiányában nincs élelmiszer és főleg nincs utánpótlás, két hónap éhség lőszer- és információhiány után a legkiválóbb ukrán katona is hazamegy gyalog jobb ötlet híján, pláne ha az orosz tüzérség is motiválja
talán most végre abbahagyják a különleges műveletet az oroszok és elkezdenek háborúzni
de ahhoz a kezdő lépés teljes ukrajna áramtalanítása, amit nem a helyi trafóállomásokon hanem az erőműveknél kell kezdeni, tehát vélhetően most se fog megtörténni
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 726
15 546
113
Lehet az oroszok kezdenek áttérni háborús üzemmódra?
Ahogy látom a narratívát az orosz médiában, meg itt van Putyin rendelete a gazdasági szankciókról, szerintem az oroszok ki fogják hirdetni a hadiállapotot. Nincs mese, az oroszok közvetve a NATO-val harcolnak Ukrajnában, ezt szerintem már belátták.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 517
12 800
113
Szerintem ha ossze is omlottak volna, akkor is teljesen valosagtol eleugaszkodott gondolat, hogy egy vagy tobb Eu es Nato tag elkezdjen bevonulgatni csak ugy, jelen esetben Ukrajna teruletere.
Kezdetben csak békefenntartói feladatokban megegyeznek. Kárpátaljai körzet címszóval, hogy a vörös veszedelem karmaiból kiszabadítsák. Felszabadítóként vonulnak be. Simàn meglehet "polkorrekten" csinálni.
Pár évig független, területként kezelik, aztán majd népszavazással csatlakoznak. Egyszerű a matek.
Lásd lnr, dnr
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
1. tengerészeket írtam, nem angolokat
2. ezek sajnálatos tévedések valóban! Nem lett volna szabad.
Viszont egyáltalán nem jellemző -nemzettől függetlenül- a tengerészekre. Nyilván a parancsot, feladatot
el kell végezni a lehető legjobban, az adott célpontot (pl hajó, hajó! és NEM a legénysége) meg kell semmisíteni.
De ezen túl -lehetőségekhez képest- mindig! a bajba jutott TENGERÉSZT mentik. És egészen addig tart az ellenségszerepe,
amíg a zászlót be nem vonták vagy egyéb módon megszűnt kombattáns mivoltja.

Ez nem üres duma, de olyan vkitől nem is várom el hogy megértse vagy elhiggye, akinek csak szárazföldi tapasztalata van.
Tény hogy nem vagyok tengerész.
Ahogyan az is hogy az évszázados, valóban emberséges megközelítését a tengeri összecsapásoknak az Angol " Home Fleet" rúgta fel.
Ez dokumentált tény.
Mikor az elsülyesztett hajó legénységét menti a győző fél, és odasunnyog az angol hogy " Menteni jöttem!", majd tüzet nyit a az angolokat mentő győzőre, mindennek a legalja...
Ennyit az Angolokról...
Most sem katonákat küldenek, vagy hadat üzennek, csak tápolják az Ukrikat.
Megnéznék egy Angol-Orosz meccset 1v1-ben...
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 726
15 546
113
Kezdetben csak békefenntartói feladatokban megegyeznek. Kárpátaljai körzet címszóval, hogy a vörös veszedelem karmaiból kiszabadítsák. Felszabadítóként vonulnak be. Simàn meglehet "polkorrekten" csinálni.
Pár évig független, területként kezelik, aztán majd népszavazással csatlakoznak. Egyszerű a matek.
Lásd lnr, dnr
Koszovó! Ott is békefenntartás volt, aztán önálló állam lett belőle.