[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
Több napja olvasom a fórumot! Nem értem az itt kommentelőket.

Ukrajna egy részét elakarják csatolni, ez ellen lépet fel jogosan az ukrán hadsereg! Miért a rendbontó szakadároknak drukkol mindenki?

Ha mondjuk a borsodi romák most azt mondanák borsod az övék és kiválnak, és ezért fellépne ellenük a honvédség akkor a romáknak drukkolnátok???

Az ukránok fel fogják számolni a szakadárokat, igaz nagyon sokba fog kerülni nekik minden téren!

Egyébként én csak a sok áldozatot sajnálom minkét oldalon. egy felesleges háborút vívnak én a vezetőiket küldeném be egy stadionba és játszanak ott last man standinget a nép meg jól szórakozhatna rajtuk. Részemről ennyi, részvétem az összes áldozat miatt! Sajnálom őket!
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
A T-72-k mivel konzerválva vannak az ukránoknál, kik azok akik komoly tapasztalattal beültethetők? Mert egy tank jó személyzet nélkül nem ér annyira sokat.....

De ez csak az én véleményem.

Volt itt nemrég egy link amiben arról írtak, hogy meglehetősen fiatal személyzet kezelte a tankot amit elfogtak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Állítólag a Javelin rakétákat már ki is próbálták a milícia gerillái. Mivel nincs vele gyakorlatuk, ezért egy nagy és fix célpontot választottak, így esett a választás Chuguyeva településén találaható tartályokra, és leégett kb. ezer tonna üzemanyag és kenőanyag. A következő célpont egy ZIL-131-es volt, amely a 24. dandár kötelékébe tartozott. A motort szétlőtték, a szállított katonák szétszéledtek, de hárman a kocsinál feltartott kézzel bevárták a gerillákat és mondták, hogy azért nem mentek el, mert nem akarnak a nép ellen harcolni és csak a megfelelő pillanatot várták, hogy átállhassanak a milíciához.
forrás: https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_11709
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Ha mondjuk a borsodi romák most azt mondanák borsod az övék és kiválnak,"

Szerintem a többség is segítene nekik .DD
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 257
26 106
113
Egy hevenyészet, alig kiképzett, zöldfülü legénység inkább csak árt (néha a többiekre veszélyes), mint használ. Én nem értem, hogy nekünk miért kell segíteni ezt az ukrán kormányt, az orosz meg húzza nekünk a strigulát, szerintem van már egy pár.
A szakiknak akkor lesz esélyük Donecknél, ha szét tudják tördelni a harcvonalat és nem totális védelemre rendezkednek be, mert akkor felmorzsolják őket.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ez az ukrán helyzet és a hozadékai teljesen olyan mint egy póker parti. Mindenki lassan emeli a tétet, de előbb utóbb teríteni kell a lapokat, mert az asztalon középen lesz minden betéve. Akkor viszont csak egy valaki nyerhet, reméljük, hogy nem a "kibic"!
Ugyanezt írtam pár hete, de törölve lett. Az a baj, hogy az amerikai téteket mi fizetjük be.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="boki">Nem tudom, olvassa-e valaki Oo-ban a HTKA-t, de korábban írtam ,hogy jol jonne az onvédelmi eroknek a TOS-1 " Buratino", :)

Ma meg az ukránok bejelentik , hogy a luganszki onvédelmi erok kaptak 3 darab TOS-1 -et. (ha igaz)
http://vz.ru/news/2014/8/12/700005.html

Légvédelemmel, hogyan állnak?
Osákat tényleg sikerült zsákmányolni? Sokkal nagyobb szükségük lenne rájuk mint ezekre.

Az oroszok maguknak miért csak 15-öt építettek?</blockquote>

Láttunk náluk OSÁt. Pár napja itt volt a kép.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 508
113
Több napja olvasom a fórumot! Nem értem az itt kommentelőket.

Ukrajna egy részét elakarják csatolni, ez ellen lépet fel jogosan az ukrán hadsereg! Miért a rendbontó szakadároknak drukkol mindenki?

Nem így van. Senki nem akarja elcsatolni.
A szakadárok csak ugyanazt csinálták mint a Jobb szektor Kijevben, e Janukovics nem lépett fel ellenuk a hadsereggel. A puccs után az un. új ukrán kormány az ukrán hadsereget vetette be ellenuk . Tárgyalni nem akartak.
A szakadárok csak a jogaikat akarják......

De azt gondoltam az ok-okozat már mindenkinek ismert az ukrán konfliktus kapcsán.
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
Én értem akkor félre hogy a szakadárok Donyecki és Luhanszki köztársaságról beszélek? akkor az mi ha nem kiválás?????
Boki? pls magyarázd el
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
<blockquote rel="vadani"><blockquote rel="boki">Nem tudom, olvassa-e valaki Oo-ban a HTKA-t, de korábban írtam ,hogy jol jonne az onvédelmi eroknek a TOS-1 " Buratino", :)

Ma meg az ukránok bejelentik , hogy a luganszki onvédelmi erok kaptak 3 darab TOS-1 -et. (ha igaz)
http://vz.ru/news/2014/8/12/700005.html

Légvédelemmel, hogyan állnak?
Osákat tényleg sikerült zsákmányolni? Sokkal nagyobb szükségük lenne rájuk mint ezekre.

Az oroszok maguknak miért csak 15-öt építettek?</blockquote>

Láttunk náluk OSÁt. Pár napja itt volt a kép.</blockquote>

Na akkor ez jó hír, a légierőről kevesebbet hallok. Lehet nagy szerepük van bennük, mármint elrettentésükben.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 508
113
Én értem akkor félre hogy a szakadárok Donyecki és Luhanszki köztársaságról beszélek? akkor az mi ha nem kiválás?????
Boki? pls magyarázd el

Beszélhetnek bármirol, de még az oroszok se ismerték el , és soha nem is akarták Oo-hoz csatolni. Foderácios elrendezést akarnak a szakadárok és az oroszok. Ha ezt megkapnák véget érne ez a háború.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 163
10 621
113
A T-72-k mivel konzerválva vannak az ukránoknál, kik azok akik komoly tapasztalattal beültethetők? Mert egy tank jó személyzet nélkül nem ér annyira sokat.....

De ez csak az én véleményem.</blockquote>

Igazad van, jó személyzet nélkül semmit nem ér. '79 őszén szabadszállási hk. kiképző bázisra hoztak egy 72-est, és azt mondták, hogy csak a személyzet kiképzettségén múlik, hogy végig harcoljon egy háborút...
A mi problémánk nem a személyzet, hanem az hogy, hogy kerülnek oda!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Több napja olvasom a fórumot! Nem értem az itt kommentelőket.

Ukrajna egy részét elakarják csatolni, ez ellen lépet fel jogosan az ukrán hadsereg! Miért a rendbontó szakadároknak drukkol mindenki?

Ha mondjuk a borsodi romák most azt mondanák borsod az övék és kiválnak, és ezért fellépne ellenük a honvédség akkor a romáknak drukkolnátok???
Talán azért, mert az ukrán pártiakat elég csúnyán leugatják, aztán nem jutnak szóhoz. Pedig nem írnak nagyobb hülyeségeket, mint az oroszosok.
Másrészt, meg mert a dombiknak nagyjából igazuk van. Számukra teljesen elfogadhatatlan kormányt oktrojált ukrajnára az USA. (Mondjuk az oroszok is ezt tették, amig tehették, de ők csak sima hazaárulókat tettek meg kijevi górénak, nem ilyen minden kissebbségre veszélyes barmokat.)
A hasonlatod akkor volna pontos, ha a vasi és zalai emberek 70-80 % német lenne, és hatalomra kerülnének a nyilasok. Ők meg akkor inkább Ausztriához tartoznának. Én meg innen Mendéről sóhajtanék: de jó nekik!.
Harmadrészt meg mindenki érzi, hogy ez a sose volt Ukrajna egy értelmetlen állam. Olyan mint Belgium, ami épp most esik szét. Bármi létjogosultságot csak a jólét adhatna neki (mint Svájcnak), de az meg éppen nincs.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tavasszal szavaztak is, aztán kérték a csatlakozást Oroszországhoz. Annyira odáig vannak itt egyesek irántuk, és ezt mindenki elfelejti? (a 444 mindegy most, ezt dobta ki elsőnek a google)

444.hu/2014/05/11/teljesen-hiheto-szamok-jottek-ki-a-donyecki-nepszavazas-vegeredmenyerol/

A történelemben soha senkit nem érdekelt a nép valódi véleménye. Ez a helyzet. A régiek is megmondták, hogy az erősebb kutya...

Kezdetekben nagyobb autonómiát akartak, illetve azt, hogy a frissen hatalomra jutottak elvették minden eddigi kissebségi jogukat (orosz nyelvhasználat), valamint szerették volna elérni, hogy ne Nyugatfele orientálódjon az ország (azt hiszem ez teljesen érthető). De utána, a helyzet változása okán már egy federalizált államot akartak/akarnak (lásd pl. USA, Bosznia, Belgium, "EU") De persze egyikről sem akartak tárgyalni Kijevben. De ezután mit lehet várni? Széjjellövik a városod, emberek ezrei halnak meg, még többen elmenekülnek... ezután tegyenek úgy, mint ha semmi nem történt volna? -Remélem jól összefoglaltam.

Borsodi cigányok és ukrajnai oroszok...
Itt nem feltétlenül az ukránok fellépését éri kritika, hanem a fellépésük milyenségéről.
Másrészt -részletekbe nem belemenve- meg megint csak megmondták régen, hogy Magyarország határa ott van, ahol a magyar paraszt ekéje fordítja ki a rögöt. Szerintem ebből indulj ki.