[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 781
113
Ahogy megérkezett Szocsiba az egyiptomi elnok már a reptérem bemutatot tartottak neki az orosz haditechnikábol (nem a legmodernebbol)
http://ria.ru/tv_defense_safety/20140812/1019743905.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 781
113
<blockquote rel="boki">Meg Azerbajdzsánnak és már Iraknak is. Igaz neki TOS-1A.

Persze ez is az ukrán propaganda része.

Értsd jól! Úgy értettem, hogy az ukránoknak nincs. Nehezen lehetne elhitetni, hogy az Azeriektől, vagy Iraktól kapták a szakik. </blockquote>


Lehet nem volt értheto ahogy írtam. Minthogy az oroszoktol kapták (benne a linkben), ami számommra is nehezen hiheto.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Ezzel a szedett vedett felszerelessel, meg sarga karszalaggal pont ugy neznek ki mint valami airsoftosok. :)

A fonti kepeken az a 4 kereku nyuszibusz ami tele van katonakkal az mi? Onlyan magyar PSZH feelingje van nekem, de biztos nem az.

640x480.jpg


Ha erre gondolsz, ez egy BRDM-2, vagy valamelyik változata.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 781
113
<blockquote rel="boki">Meg Azerbajdzsánnak és már Iraknak is. Igaz neki TOS-1A.

Persze ez is az ukrán propaganda része.

Értsd jól! Úgy értettem, hogy az ukránoknak nincs. Nehezen lehetne elhitetni, hogy az Azeriektől, vagy Iraktól kapták a szakik. </blockquote>

<blockquote rel="boki">Nem tudom, olvassa-e valaki Oo-ban a HTKA-t, de korábban írtam ,hogy jol jonne az onvédelmi eroknek a TOS-1 " Buratino", :)

Ma meg az ukránok bejelentik , hogy a luganszki onvédelmi erok kaptak 3 darab TOS-1 -et. (ha igaz)
http://vz.ru/news/2014/8/12/700005.html

Légvédelemmel, hogyan állnak?
Osákat tényleg sikerült zsákmányolni? Sokkal nagyobb szükségük lenne rájuk mint ezekre.

Az oroszok maguknak miért csak 15-öt építettek?</blockquote>

Nem volt rá tobb megrendelés.
Terveznek hasonlot építeni, de már Armata alvázra.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ezek mivel tudnak többet mint a Grad

Rövid a lőtávjuk. A max lőtáv is kisebb, mint a GRAD-oknál a minimális. Ennek megfelelően közvetlen célzással tüzelnek. Nagy tömegű rakéta, kis motor, durván méretes fejrész. Thermobár robbanófej. Arra tervezték, hogy menjen az előrnyomuló tankokkal és rövid megállásból egy-egy sorozattal tarolja le az előttük fekvő terepet. Mindent eltakarít: gyalogságot, lövészpáncélosokat, páncéltörő rakétákat, aknamezőt.

Ilyesmire a szakiknak kevés szüksége van, hacsak akarnak páncélos rohamot indítani az ukrik ellen.

Sokkal többet jelentene nekik egy csomó irányítot páncéltorő rakéta és az ukrán tüzérség ellen a meglévő GRAD-okhoz a 40 km-es hatótávú rakéták, amikkel az összes csöves tüzérség és Szmercsek kivételével az összes sorozatvető üteg is hatótávon belül kerülne.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
http://vs.hu/soha-nem-ert-ilyen-keveset-az-ukran-valuta-0812?utm_source=hrkrs&utm_medium=rss

A hrivnya bő 2 hét alatt közel 10 %-ot gyengült. Már így is elszabadult az ukriknál az infláció, most még importálnak hozzá egy kicsit. Devizahitelekről, vagy államadósságról nem is beszélve. Hiába kevés a gáz, forró ősz és tél ígérkezik Ukrajnában.
 

rappali

Member
2014. augusztus 5.
187
0
16
A T-72-esek eladása simán hazaárulás. 2 misiért én is vennék (ha lenne annyim), ilyen közlekedési morálnál ez a minimum... NCAP 5+ -os lenne :)
Viccet félre téve; ami a honvédségnél évek óta megy, az a szabad rablás maximuma. A SU-22 M3 felújításra már ki emlékszik, de sorolhatnám a Leopard ügyet, vagy a laktanya festést milliárdokból.
Más: Hogy állnak a hadműveletek? Van valakinek infója? Vagy a segélyszállítmány miatt tűzszünet (csak az ukrán tüzérség lőhet) van?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 690
113
antigonosz

Azért úgy fogja mert úgy kényelmes,ezen kívül nem katona,hogy megköveteljék tőle a helyes fegyverfogást.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Azért érdekelne,hogy mennyire lehet igaz a 72-es biznisz, vagy hogy a harckocsik mennyire lehetnek bevethetők, bár ott talán már úgy is mindegy..
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 299
26 367
113
Ez az ukrán helyzet és a hozadékai teljesen olyan mint egy póker parti. Mindenki lassan emeli a tétet, de előbb utóbb teríteni kell a lapokat, mert az asztalon középen lesz minden betéve. Akkor viszont csak egy valaki nyerhet, reméljük, hogy nem a "kibic"!
Én arra lennék kíváncsi, hogy a szakik honnan jutnak szinte percnyi pontosságú, igen komoly felderítési adatokhoz és információkhoz, hiszen önálló felderítő eszközeik nem nagyon vannak? Szerintem az ukrán hadseregbe is be vannak "épülve", amellett, hogy az oroszoktól biztosan kapnak információkat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 781
113
Ez az ukrán helyzet és a hozadékai teljesen olyan mint egy póker parti. Mindenki lassan emeli a tétet, de előbb utóbb teríteni kell a lapokat, mert az asztalon középen lesz minden betéve. Akkor viszont csak egy valaki nyerhet, reméljük, hogy nem a "kibic"!
Én arra lennék kíváncsi, hogy a szakik honnan jutnak szinte percnyi pontosságú, igen komoly felderítési adatokhoz és információkhoz, hiszen önálló felderítő eszközeik nem nagyon vannak? Szerintem az ukrán hadseregbe is be vannak "épülve", amellett, hogy az oroszoktól biztosan kapnak információkat.

Igen , vannak informátoraik az ukrán hadseregben is.
Az SzBU mai bejelentése szerint efogtak egy onvédelmis kémet, aki az ukrán hadsereg mozgásárol tájékoztatta Strelkovékat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 781
113
Az ukránok belegyeztek, hogy az orosz kamionok átlépjék az ukrán határt a segéllyel, de elotte átnézik a kamionokat, nincsenek-e benne orosz katonák.
Ezt nemrég jelentette Lavrov kulugyminiszter.
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Az ukránok belegyeztek, hogy az orosz kamionok átlépjék az ukrán határt a segéllyel, de elotte átnézik a kamionokat, nincsenek-e benne orosz katonák.
Ezt nemrég jelentette Lavrov kulugyminiszter.

Ez fairnek tűnik, bár még lesz bonyodalom úgy érzem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 781
113
Részletes info a 25. ukrán légiszállíto dandárrol (képekkel):
http://bmpd.livejournal.com/953001.html
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113

Ezt nem tudom elhinni. Illetve sajnos nagyon is el tudom hinni, de erre tényleg nincsenek szavak. Ha igaz, akkor hűtlen kezelés, bűnrészesség népirtásban és valahol valóban hazaárulás. Ezen kívül őrületesen nagy butaság. Felhívás keringőre, hogy az oroszok megszívassanak minket, sőt ha elfajulnának a dolgok, akkor ezzel lehet hogy célpontot csinálunk magunkból. Ezek után nem szólhatnák egy szót sem, ha a következőre az ukrán nacionalisták a magyar kisebbséget tizedelnék meg, űznék el, mert segítettünk abban, hogy mindezt az oroszokkal tegyék.

Nagyon remélem, hogy nem igaz!
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 299
26 367
113
boki
A légi deszantosokról egy nagyon jó film jut eszembe és ennek a filmnek a címe itt is helytálló, átvitt értelemben: A HÍD TÚL MESSZE VOLT (VAN).
Örülök, hogy az ukriknak megjött az esze, a segély szállítmánnyal kapcsolatosan, mert azért iszonyatosan nagyot bukhattak volna vele, ha "kötik az ebet a karóhoz".
Az ukrán támadással mi van Doneck ellen?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 185
10 703
113
Ez a T-72 dolog engem is aggaszt. Jó lenne több infó. Nincs ott Záhony környékén HTKA-s spotter, vagy valakííí..?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 781
113
boki
A légi deszantosokról egy nagyon jó film jut eszembe és ennek a filmnek a címe itt is helytálló, átvitt értelemben: A HÍD TÚL MESSZE VOLT (VAN).
Örülök, hogy az ukriknak megjött az esze, a segély szállítmánnyal kapcsolatosan, mert azért iszonyatosan nagyot bukhattak volna vele, ha "kötik az ebet a karóhoz".
Az ukrán támadással mi van Doneck ellen?

Nagyon úgy néz ki, hogy hamarosan megkezdikaz ostromot. Ezt az ukrán SzNBO esti nyilatkozata is megerosítette. Jelenleg tuzérséggel erosen lovik Donyeck kulvárosait és a korulette levo telepuléseket....
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Ez a T-72 dolog engem is aggaszt. Jó lenne több infó. Nincs ott Záhony környékén HTKA-s spotter, vagy valakííí..?

A T-72-k mivel konzerválva vannak az ukránoknál, kik azok akik komoly tapasztalattal beültethetők? Mert egy tank jó személyzet nélkül nem ér annyira sokat.....

De ez csak az én véleményem.