[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Sohasem zavarta a valóság. :)
ja értem beszóltál, az előző előtti posztomban mi volt a valótlan ?
nem süllyedt el a moszkva ? az oroszok nem fosztogatnak (ezt minden hadsereg csinálja, mérték változó)
okés hogy fikázol, de irhatnád konkrétan, hogy miben tévedek, vagy mi nem igaz a poszban ?

8 éve készül az orosz erre a háborúra és három hónap után elfogalta viszonylag nagy veszteségek árán a sikságnak egy részét, mondjuk az ötödét ?
ebben mi nem a valóság?
közben elsüllyedt egy hajó, fogynak a tábornokok, macron kéri zelenskit hogy adjon menekülő utat putyinnak ?

ebben mi NEM a valóság?
 
  • Vicces
Reactions: Kalormen

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
Egy ukrán kikötőbe tartó hajót miért kellene ruszkinak átvizsgálni?

Az ukrán úgy védi a kikötőjét ahogy akarja. Ha aknával tudja a ruszkitól, akkor azzal.
Nem érted mi a gond a szabad mozgás korlátozásával?
Nekem arrogáns képmutatás az ilyen ruszki kommunikáció.
Az ukrán elaknásította a kikötőjét (és még néhány hajót is elsüllyesztett mellé).
Az ukrán most panaszkodik, hogy nem tud kimenni.
Hohohol a probléma?
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Hogy a francia vagy az angol hadsereg miként muzsikálna egy ilyen háborúban arról fogalmunk sincs. Nekik sem. Európában ilyen 70 éve nem volt. A Jugó háború ehhez képest kutyaf@sza.
A két emlitett országból talán a franciák voltak hasonlóban indokínában (persze más volt azért). Mondjuk ott leszerepeltek.
.
.
Az angolok a Falkland szigeteken elszántak és jók voltak, mondjuk már 40 éve annak is, pedig annyira távol az anyaországtól és annyira közel Argentinához már ahhoz is bátorság kellett, h ebbe a konfliktusba bele mertek állni.
 

Juvi

Well-Known Member
2022. március 28.
164
1 874
93
Tévedsz. Sokkal erősebb, mint akkor.
Ezt is benézte Putyler és bandája. Ez egy történelmi baklövés részéről, ami Oroszország történelmi bukását eredményezheti.
Szomorú, de most Ukrajna védi a fejlett világot.
Ezért támogatja mindenki.
:D
Ezzel azt szeretnéd mondani, hogy most Ukrajna védi Kínát, USA-t, Koreát, Japánt is? Ha igen, akkor szólj már az ukránoknak, hogy vagy ők menjenek át a Távol-Keletre, ugyan is Oroszország ott határos ezekkel az országokkal, vagy legalább az angolok és franciák cseréljelek helyet a lengyelekkel és románokkal. Más különben elég hiteltelen amit írsz.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 225
4 640
113
Fogalmad sincs, hogy mi folyik Ukrajnában.
A világ többsége nem támogatja Ukrajnát.
Nem értem miért írsz ilyen ordenáré nagy hazugságokat?
Ne ülj már fel neki, nem látod hogy SNI-s szegény és direkt csináljay ezt élvezi.... ha válaszolsz neki azzal életben tartod, hagyd magával majd elbeszélget ilyen nagyon okosan...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 937
113
2014-ben egy teljesen más ukrán haderővel álltak szemben mint most.
Igen is,nem is.A kezdetekre nagyon igaz.Viszont mikor kénytelenek voltak reguláris erőket lényegében nyiltan átdobni,akkor pont az akkori ukrán sereg krémjét verték meg,ami elötte egy majd 400km-es hosszú portyán módszeresen szarrá verte a szakikat.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Fogalmad sincs, hogy mi folyik Ukrajnában.
A világ többsége nem támogatja Ukrajnát.
Nem értem miért írsz ilyen ordenáré nagy hazugságokat?
ennyi erővel senkink sincs fogalma hogy mi folyik ukrajnában, rengeteg videó van, de a valóság mindnekinek más.

Létszámra nem támogatja sok ország ukrajnát, de a világ GDP -nek kb 50%-a igenis támogatja.
USA, névleg EU, Ausztárlia, Japán.

Szenegál meg India semleges mondjuk..
Afrika meg Brazilia támogatását az oroszok a hajukra kenhetik.

Csak Kina számit.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 014
113
Cáfoltam,csak nem érted fel ésszel.

Sziria nem a hidegháborúban volt.És az USA sem szolt érdemben bele a muszka közép ázsiai ténykedésébe.Merthogy példul Tadzsikisztánban egy nemhivatalos háborúban orosz katonák harcoltak az oroszbarát bábkormány fentmaradásáért.
De látom a tények ignorálása a személyeskedéssel karöltve jol megy,de az ésszerű gondolkodás az már kevésbé.
Akkor lesz majd értelme arról beszélgetni, hogy melyik hogyan köpött bele a másik levesébe, ha majd az amerikai kontinensen, az usa környékén lévő országokban fizikailag jelenlévő orosz és/vagy kínai támaszpontok működnek. Addig egyszerűen nem összehasonlíthatóak a tevékenységek.
 
W

Wilson

Guest
Igen is,nem is.A kezdetekre nagyon igaz.Viszont mikor kénytelenek voltak reguláris erőket lényegében nyiltan átdobni,akkor pont az akkori ukrán sereg krémjét verték meg,ami elötte egy majd 400km-es hosszú portyán módszeresen szarrá verte a szakikat.
Az az ukrán haderő sehol sem volt a mostanihoz képest, se szervezeti felépítésében, se a parancsnoki szemléletben se harci tapasztalatban sem felszerelésben.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 578
17 684
113
.
.
Az angolok a Falkland szigeteken elszántak és jók voltak, mondjuk már 40 éve annak is, pedig annyira távol az anyaországtól és annyira közel Argentinához már ahhoz is bátorság kellett, h ebbe a konfliktusba bele mertek állni.
Az USA segítsége nélkül szerintem kétesélyes lett volna a hakni.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 014
113
Szerintem sokkal inkább Oroszország megy a feje után. Én azt látom hogy nincs meg az erejük ahhoz hogy ezt végig vigyék. Az Egyesült Királyságot vagy akár Franciaországot se becsülném alá. Lehet kisebb a haderejük, de valószínűleg jobban működik.

És akkor nem haragudna meg az egész világ az oroszokra? Ez pl már kínai érdekeket is sértene...

Magyarország elvileg az USA érdekszférája, de mégis tök szabadon szembe mehet a kormány csomó mindenben az USA érdekeivel. Igazából egyedül az Obama kormány alatt volt egy kisebb ejnye-bejnye.
Tényleg most, hogy felidézted egészen elérzékenyültem. Pedig mi, mint usa érdekszféra nem hajtottuk végre teljes odaadással az elvártakat. És még akkor is csak egy jóbarátot küldtek hozzánk, hogy lássuk, nem haragszanak. Adtak egy virtuális barackot a buksinkra és a dolog el lett felejtve. Ráadásul még a tavaszi o.gy. választásokba sem avatkoztak bele, szóval valóban rendes srácok na.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
948
11 099
93
Azon gondolkodtam, hogy hol lehet az ukrán légierő személyi állománya. Értem, hogy a gépek egyik részét lelötték, másik részét a földön pusztították el, de rengeteg pilóta és földi személyzet maradhatott, azt meg nem hiszem, hogy fegyvert nyomtak a kezükbe és irány kelet. Lehet, hogy egy elzárt arizonai támaszponton éppen képzik öket?
A megmaradt üzemképes gépeket nyugat-ukrajnai repterekre vonták vissza, ahol relatív biztonságban vannak (erről írtam, a sok betonfedezékre nem érdemes Iszkandert pocsékolni, azokban a gépek itt-a-piros-hol-a-pirosat játszanak).
Gondolom a pilcsik egy része is itt várja, melyikük kap egy rizikós szóló bevetésre egy jegyet.
Amit sejtetsz, azon viszont én sem lepődnék meg. Bár időben a nyugati gépek megjelenését csak valami tűzszünetet követően tudnám elképzelni.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 607
8 036
113
ennyi erővel senkink sincs fogalma hogy mi folyik ukrajnában, rengeteg videó van, de a valóság mindnekinek más.

Létszámra nem támogatja sok ország ukrajnát, de a világ GDP -nek kb 50%-a igenis támogatja.
USA, névleg EU, Ausztárlia, Japán.

Szenegál meg India semleges mondjuk..
Afrika meg Brazilia támogatását az oroszok a hajukra kenhetik.

Csak Kina számit.
Bohócot csinálsz magadból, az előbb még azt állítódottad hogy mindenki Ukrajnát támogatja.
Amúgy India és Kína egyértelműen az oroszokat támogatja........
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 937
113
Akkor lesz majd értelme arról beszélgetni, hogy melyik hogyan köpött bele a másik levesébe, ha majd az amerikai kontinensen, az usa környékén lévő országokban fizikailag jelenlévő orosz és/vagy kínai támaszpontok működnek. Addig egyszerűen nem összehasonlíthatóak a tevékenységek.
Volt.Kubában és Nicaraugában.
 

gyurka

Well-Known Member
2015. február 11.
65
401
53
tényleg nem vitatkozni akarok .. de ez a lőszerraktár üres volt ? mert addig rendben van hogy szétcsapnak egy hangárat a Graddal .. de nem sok minden lehetett benne, az épület méretét a fákhoz viszonyítva illetve a robbanás erősségét összevetve szerintem nem lehetett benne sok cucc.

ez persze nem vonja le a teljesítményüket,csak eszembe jutott
Ez biztos, hogy lőszerraktár? Egy háborúban azokat használni szokták, komolyabb ki és bepakolási útvonallal, védvonallal, ellátó egységekkel
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 898
113
Kabare a kobon, de ez van ha egy komikust tesznek meg miniszterelnoknek...


Amugy ez mennyire EU meg Nato kompatibilis? Vagy az mar lenyegtelen?