<blockquote rel="Montezuma">Üdv Gacsat!
A NATO-orosz katonai vitához:
"A világ ma katonailag bipoláris, politikailag multipoláris." - Henry Kissinger
http://www.hirado.hu/2014/08/19/nogradi-gyorgy-ma-senki-nem-szamol-az-atomfegyverek-bevetesevel/
Nógrádi folyamatosan ködösít. A stratégiai atomfegyverek bevetésével nem számolnak (reálisan), de a taktikai atomfegyverekével igen.</blockquote>
A helyzet az, hogy CFE szerződés ide vagy oda, hagyományos fegyverzet terén az európai területen a NATO és Oroszország között a bevethető katonai potenciál tekintetében nincs többszörös eltérés. Taktikai atomfegyverzetben az orosz fölény több mint 3x-os.
Egy hagyományos fegyverekkel induló katonai összecsapás során valóban nem zárható ki hadszíntéri/harcászati atomeszközök bevetése.
Globálisan az USA katonai fölénye nem kérdéses, de Oroszországnak nem a Közel-Keleten és nem Dél-Kelet Ázsiában kell nagyobb katonai összeütközésre készülnie, hanem Kelet-Európában.
Hadászati atomfegyverzetek terén pedig nincs miről beszélni.
https://www.youtube.com/watch?v=l8m7-2cUMvM
NATO vs SCO
USA+EU vs BRICS
Így már egészen más képet mutatnak a számok is. Olyan nem létezik, hogy sajtbúra alatti USA/EU vs orosz gazdasági háború, mivel ebben az esetben számos állam szintén beszáll az oroszok mellett a saját pozícióik érdekében.
Például Törökország és Oroszország azóta a saját kereskedelmükből már szintén kiiktatta a dollárt, csak erről elfelejtettek itthon az újságcikkek beszámolni.