[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="laudarage"><blockquote rel="Montezuma">Üdv Gacsat!

A NATO-orosz katonai vitához:
"A világ ma katonailag bipoláris, politikailag multipoláris." - Henry Kissinger
http://www.hirado.hu/2014/08/19/nogradi-gyorgy-ma-senki-nem-szamol-az-atomfegyverek-bevetesevel/

Nógrádi folyamatosan ködösít. A stratégiai atomfegyverek bevetésével nem számolnak (reálisan), de a taktikai atomfegyverekével igen.</blockquote>

Taktikait sem vethetsz be akárki ellen, mert stratégiait kaphatsz válaszul. A kis fikaállamok meg nem célpontok, csak a koncencionális fegyvereknek.</blockquote>

Biztos vagy te ebben?

Pl. ha Oroszország szét taktikaiatomozza Lengyelországot, akkor gondolod, hogy az USA a teljes stratégiai atomarzenálját azonnal beveti Oroszo. ellen, hadd pusztuljon az egész világ? (Lengyelo. nélkül nincs értelme a világnak!)

Vagy, megfordítva, ha egy lopakodó berepül Ukrajna területére, és megküld egy várost egy taktikai atommal, akkor gondolod, hogy Oroszo. a teljes stratégiai atomarzenálját azonnal beveti az USA ellen, hadd pusztuljon az egész világ?

Szerintem mindkét fél mérlegelne előbb egy kicsit, és ez teszi lehetővé a taktikai atomfegyverek bevethetőségét. Pont a "kis fikaállamok" ellen!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
fél-OFF
"Gyanús" nekem az index... Eddig minden hasonló oldalt elbagatellizáltak és elhallgattak, kínosan kerülték a leírásukat... Erre most.....ott reklámozzák őket ahol csak tudják.
A végén még társoldaluk lesz :DDD
https://www.facebook.com/hidfo.net/likes
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 994
113
laudarage úgy látom félreérthető voltam. A példáiddal élve, ha Oroszország (elképzelésem sincs hogy miért) taktikai atomot vetne be Lengyelország ellen, vagy az USA Ukrajna ellen (ugyancsak nem tudom miért), akkor szankciók, embargók következnének, emellett egy rakás rettegés, hogy ki lesz a következő. Persze ez eszkalálódhat ezután. Valósznűleg bekapna egy válasz taktikait a másik oldalon valaki, pl Szíria, Irán, Szaud-Arábia, Izrael attól függően, hogy ki lőtt és kit lőtt először.
Amire gondoltam, hogy akárkit nem taktikai nukizhatsz, hogy ha az oroszok, kínaiak, amerikaiak kapnának be egyet, ott a válasz már stratlgiai lenne, mert van mivel és ki tudja a második bekapott takikait kibírja-e az atomarzenál.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 994
113
fél-OFF
"Gyanús" nekem az index... Eddig minden hasonló oldalt elbagatellizáltak és elhallgattak, kínosan kerülték a leírásukat... Erre most.....ott reklámozzák őket ahol csak tudják.
A végén még társoldaluk lesz :DDD
https://www.facebook.com/hidfo.net/likes

Nekem az gyanús, akinek az index nem gyanús.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 904
113
Boki nyugtass meg, hogy nincs veszve minden.

Tegnap írtam,hogy bizonyos diverzáns, felderíto egységek bejutottak Luganszkba, egy korházat is elfoglaltak, de az onvédelmi erok bekerítették oket, ill. folyik a város megtisztítása. A tegnapi képen a diverzánsok két tagja volt(néger ficko).
Luganszk nincs elfoglalva.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 904
113
Mégsem lesz gyors gyozelem? Az ukrán hadsereg készul a télre....
http://vz.ru/news/2014/8/19/700991.html
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="gacsat">
Putyin sokkal kevésbé h... izé.. szűklátókörű, mint az ide kommentelő fiatalabb nemzedék. Fel tudja mérni:
Oo: 143milió fö, 2000 mrd $/év
NATO:750milió fő,33ezer mrd$/év.

Ezek a számok eddig is ismeretesek voltak, de sztem az a szűklátókörű aki nem vizsgálja meg a számok mögött lèvő tartalmat.
Az oroszok ha úgy adódik elvannak kenyèren ès uborkán is, ès nem esnek kètsègbe ha lelőnek közülük valakit. Sokkal nagyobb a tűrőkèpessègük ezeknek a ridegen tartott nèpeknek mint a nyugati oldalon állóknak, akiknèl ha nem èrkezne meg a zsold ès munkaidő után is harcolni kène, egyből kiborulna a bili. Ès mèg mindig a legnagyobb területtel, valamint a periódusos rendszer szinte összes elemèvel rendelkező állam.
Sokan belebuktak már abba, hogy lebecsültèk őket.
</blockquote>

A Különbség 5xös, meg 10xes. Akárhogy tekergetitek, ez sose lessz még közelítőleg sem egyenlő. Az Az Eurázsiai Unió meg egy gittegylet. A NATO meg a jól szervezett kőkemény valóság. Aztán nézegethettek a számok mögé, és áltathatjátok magatokat bármivel, legfeljebb magatokat tudjátok meggyőzni. Putyin meg tisztába van a rögvalósággal, és nem fog ujjat húzni a NATOval.
</blockquote>

A NATO?
Az USA nélkül Líbiával sem bírtak.</blockquote>
Egyből más lenne, ha tényleg kellene.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
<blockquote rel="silurusglanis">Boki nyugtass meg, hogy nincs veszve minden.

Tegnap írtam,hogy bizonyos diverzáns, felderíto egységek bejutottak Luganszkba, egy korházat is elfoglaltak, de az onvédelmi erok bekerítették oket, ill. folyik a város megtisztítása. A tegnapi képen a diverzánsok két tagja volt(néger ficko).
Luganszk nincs elfoglalva.</blockquote>



"Tegnap írtam,hogy bizonyos diverzáns, felderíto egységek bejutottak Luganszkba, egy korházat is elfoglaltak, de az onvédelmi erok bekerítették oket,"

Persze ! Egy felderitonek pont az a feladata hogy bemenjen a teruletre es ott elfoglalva valamit leleplezze magat es a garantalt tulerovel szemben elverezzen.


Annyi fotot videot felraktak mar szinte mindenrol a szakadarok.
Gondolom ezekrol a negerekrol is van.

Lehetne esetleg latni oket ?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="silurusglanis">Boki nyugtass meg, hogy nincs veszve minden.

Tegnap írtam,hogy bizonyos diverzáns, felderíto egységek bejutottak Luganszkba, egy korházat is elfoglaltak, de az onvédelmi erok bekerítették oket, ill. folyik a város megtisztítása. A tegnapi képen a diverzánsok két tagja volt(néger ficko).
Luganszk nincs elfoglalva.</blockquote>



Annyi fotot videot felraktak mar szinte mindenrol a szakadarok.
Gondolom ezekrol a negerekrol is van.

Lehetne esetleg latni oket ?


</blockquote>

HTKA/Ukrán helyzet/469. old./aug.18, 13,34-kor boki hsz.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 994
113
<blockquote rel="Kuruc71"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="silurusglanis">Boki nyugtass meg, hogy nincs veszve minden.

Tegnap írtam,hogy bizonyos diverzáns, felderíto egységek bejutottak Luganszkba, egy korházat is elfoglaltak, de az onvédelmi erok bekerítették oket, ill. folyik a város megtisztítása. A tegnapi képen a diverzánsok két tagja volt(néger ficko).
Luganszk nincs elfoglalva.</blockquote>



Annyi fotot videot felraktak mar szinte mindenrol a szakadarok.
Gondolom ezekrol a negerekrol is van.

Lehetne esetleg latni oket ?


</blockquote>

HTKA/Ukrán helyzet/469. old./aug.18, 13,34-kor boki hsz.</blockquote>

14:34, a többi stimmel
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
laudarage úgy látom félreérthető voltam. A példáiddal élve, ha Oroszország (elképzelésem sincs hogy miért) taktikai atomot vetne be Lengyelország ellen, vagy az USA Ukrajna ellen (ugyancsak nem tudom miért), akkor szankciók, embargók következnének, emellett egy rakás rettegés, hogy ki lesz a következő. Persze ez eszkalálódhat ezután. Valósznűleg bekapna egy válasz taktikait a másik oldalon valaki, pl Szíria, Irán, Szaud-Arábia, Izrael attól függően, hogy ki lőtt és kit lőtt először.
Amire gondoltam, hogy akárkit nem taktikai nukizhatsz, hogy ha az oroszok, kínaiak, amerikaiak kapnának be egyet, ott a válasz már stratlgiai lenne, mert van mivel és ki tudja a második bekapott takikait kibírja-e az atomarzenál.

Nem, nem értettelek félre. Épp azt mondom, hogy mégha az USA, Oroszo. vagy Kína kapna be egy taktikai nukit, akkor sem eszkalálódna a helyzet automatikusan egy stratégiai atomháborúvá.

Most, te a fotelből könnyen azt mondhatod, hogy de igen, de hidd el, ha te lennél döntési pozícióban, akkor te sem lőnéd ki a teljes stratégiai atomarzenált a vélt ellenségre, még akkor sem, ha már az x-edik taktikai nukicsapást szenvedted el. Sokkal valószínűbb, hogy te is taktikai atomcsapással válaszolnál, egészen addig, ameddig valamelyik fél félelmében föl nem adja.

Elképzelésed sincs, hogy Oroszo. miért vetne be atomot Lengyelo. ellen?

1. pl. az amerikai rakétapajzs ellen,
2. pl. azért, hogy példát statuáljon az egyik legfanatikusabb USA-támogató proxy-államon, Lengyelországon, úgy hogy az USA is értsen belőle,
3. pl. azért, hogy "atomakadálysávot" (Michalski: Az atomháború első száz órája c. kis piros könyv 35. oldal) hozzon létre, amelyen a NATO szárazföldi erői nem szívesen hatolnának át...

Végezetül egy idézet a kis piros könyvből:

"A "rugalmas reagálás" és az "ellenőrzött eszkaláció" elveinek meghirdetésével az Egyesült Államoknak az a célja, hogy - <b>nem idézve elő automatikusan az általános atomháború kockázatát</b> - időt nyerjen és csökkentse a saját területére irányuló, megtorló csapás okozta veszteségeket.
Ezeknek az elveknek megfelelően felcserélték a régi "kard" és "pajzs" szerepét. Jelenleg a pajzs (az Egyesült Államok és Nagy-Britannia rakéta-atomerői), vagy mint olykor meghatározzák, az "atomernyő" erőinek kell biztosítaniuk, <b>hogy a háború nem tör ki és nem alakul át világméretű atomháborúvá</b>, ezzel szemben a korábbi pajzs erőire, vagyis <b>a harcászati rakéta-atomfegyverekkel felszerelt szárazföldi erőkre az a feladat vár, hogy a harctéren töltsenek be fő szerepet</b>, vagyis mintegy a kard szerepét játszák.
A hadviselés így módosult koncepciója nem jelenti, hogy az Egyesült Államok lemondott volna az agressziót megkezdő, meglepetésszerű atomcsapásról. Ellenkezőleg, a "rugalmas" jelző azt hangsúlyozza, hogy a jelenlegi hadászati konstrukció <b>egyik fő eleme a "megelőző" vagy "figyelmeztető" rakéta-atomcsapás</b> lehet."
<i>Michalski: Az atomháború első száz órája (1972) c. kis piros könyv 32. oldal</i>
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Boros Imre: Nem játékszer a medve
Zavaros és ellentmondásokkal teli – ez a legkevesebb, amit elmondhatunk az ukrán helyzetről
http://magyarhirlap.hu/cikk/2761/Nem_jatekszer_a_medve
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Álláspont. Moszkvában a hétvégén harckocsibiatlont rendeztek. Máté T. Gyula – 2014.08.18.
"A péntek hajnalban Ukrajnába áttört, majd állítólag megsemmisített százötven orosz páncélosról ellenben csak Petro Porosenko ukrán elnök és környezete tud. Nem látta őket sem az ENSZ, sem az EU, sem a NATO, nem látták a helyszínen lévő EBESZ-megfigyelők, sőt az amerikai műholdak sem."
http://magyarhirlap.hu/cikk/2931/Lathatatlan__legiok
- Ezek a "lopakodó páncélosok" osztódással szaporodnak!-
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 904
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="silurusglanis">Boki nyugtass meg, hogy nincs veszve minden.

Tegnap írtam,hogy bizonyos diverzáns, felderíto egységek bejutottak Luganszkba, egy korházat is elfoglaltak, de az onvédelmi erok bekerítették oket, ill. folyik a város megtisztítása. A tegnapi képen a diverzánsok két tagja volt(néger ficko).
Luganszk nincs elfoglalva.</blockquote>



"Tegnap írtam,hogy bizonyos diverzáns, felderíto egységek bejutottak Luganszkba, egy korházat is elfoglaltak, de az onvédelmi erok bekerítették oket,"

Persze ! Egy felderitonek pont az a feladata hogy bemenjen a teruletre es ott elfoglalva valamit leleplezze magat es a garantalt tulerovel szemben elverezzen.


Annyi fotot videot felraktak mar szinte mindenrol a szakadarok.
Gondolom ezekrol a negerekrol is van.

Lehetne esetleg latni oket ?


</blockquote>

Mi ezzel a probléma?

Az ukránok is elismerték ,hogy zsoldosok harcolnak a gárda zászloaljaiban. Nyilván a britt, amerikai onkéntesek kozott négerek is vannak. Mert ugye nem csak fehérek harcolnak(tak) a britt, amerikai magán fegyveres ugynokségeknél(tudtommal nincsenek diszkriminálva a színesboruek).

Ha figyelnéd a hireket (na nem a zausztrál sajtoban, ott errol nem írnak) itt a HTKA-n minden nap , osszetudod rakni a mozaikokat.

Diverzáns , felderíto egységeket a Jobb szektor, nemzeti gárda egységeibol rakják ossze, mint Ajdar, Azov,Donbassz.

Ezért is nyafogottma Jobb szektor képviseloje, mint mondta túl nagyok a veszteségeik , mivel ok végzik a piszkos munkát (divezáns akciok, felderítés)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 994
113
laudarage

1. az amerikai rakétapajzs ellen nem értem minek kellene taktikai nuki. Néhány hagyományos töltetű, pl iszkander is szétvinné a helyet, bázist, irányítórendszereket, radart, induláskész rakétákat, rakéta-raktárakat, stb.

2. a példastatuálás egy lehetőség, de a következményei kétségesek. Elrettentésnek viszont valószínűleg megtenné.

3. az atomakadálysáv meg nem működik, Oroszország akkora, hogy taktikai nukik százai kellenének, hogy körbesávozza magát. Ukrajnát meg gondolom nem nukiznák, azon keresztül meg be lehet menni. Ráadásul az első hullám mindig repül, a rakéták, repülőgépek, drónok nem nagyon veszélyeztetettek ettől a sávtól. Ráadásul egy ilyen sáv megcseszi a későbbi kereskedelmi útvonalakat is.

A piros könyvecske meg lehet ha jó, de 1972 óta azért változott a világ.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 904
113
Amerikában tolti szabadságát Sztrelkov :)
8.sec.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L5x7D0AlZPc
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
laudarage

1. az amerikai rakétapajzs ellen nem értem minek kellene taktikai nuki. Néhány hagyományos töltetű, pl iszkander is szétvinné a helyet, bázist, irányítórendszereket, radart, induláskész rakétákat, rakéta-raktárakat, stb.

2. a példastatuálás egy lehetőség, de a következményei kétségesek. Elrettentésnek viszont valószínűleg megtenné.

3. az atomakadálysáv meg nem működik, Oroszország akkora, hogy taktikai nukik százai kellenének, hogy körbesávozza magát. Ukrajnát meg gondolom nem nukiznák, azon keresztül meg be lehet menni. Ráadásul az első hullám mindig repül, a rakéták, repülőgépek, drónok nem nagyon veszélyeztetettek ettől a sávtól. Ráadásul egy ilyen sáv megcseszi a későbbi kereskedelmi útvonalakat is.

A piros könyvecske meg lehet ha jó, de 1972 óta azért változott a világ.

Jól van Joker, nem vitatkozok veled, igazad van és kész :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 994
113
Merkel néni Ukrajnába utazott, hogy a békés megoldást sürgesse.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140819-ukrajnaba-utazik-a-nemet-kancellar.html

Azt nem értem, hogy miért csak az egyik oldallal tárgyal. A szakadárokkal is ki lehetne egyezni.