Drábik? Az a Drábik, aki:
"Két területen jelentkezett már igen korán írásokkal: egyrészt a nemzetközi politikai életről írt a korabeli szovjetbarát aspektusból, előbb a Magyar Rádió alkalmazottjaként, majd a Tudományos Ismeretterjesztő társulat Nemzetközi Politikai Szakosztályának vezetőségi tagjaként. Másrészt a KISZ KB Kulturális Osztályának munkatársaként az ifjúsági zene- és tánckultúráról értekezett.
[4] 1959-ben megfogalmazott gondolatai szerint „a rock’n’roll... lényegében nem tekinthető másnak, mint az atomháborús bizonytalanság szülte, modern, görcsös hisztéria kivetülésének a zene és a tánc területére.”
[5] Ezzel szemben a kommunista mozgalmi dal „elősegítheti ifjúságunk világnézeti formálódását és az ifjú kommunista közösségek kikovácsolását”,
[6] a társastánc pedig „hatékony eszköze lehet a szocialista közösségi magatartásra, és a helyes viselkedésre való nevelésnek”.
[7] Ennek szellemében maga is szerzett mozgalmi dalokat (pl.
Dal az építő, szépítő táborról),[8] sőt daloskönyvet szerkesztett
Jöjj ifjú társunk! Éneklő forradalom. KISZ daloskönyv címmel.
[9]
A hetvenes évek második felében az Erőműberuházási Vállalat vezető jogtanácsosaként működik. Ebben a minőségében több esetben részt vett a paksi atomerőmű építésével kapcsolatos moszkvai tárgyalásokon.
[10] 1979-1980 környékén disszidált, majd 1983 és 1993 között a Szabad Európa Rádiónál dolgozott.
A rendszerváltást követően hazatért, és a Leleplező című, magát „Legnagyobb Magyar Alternatív Folyóiratnak” nevező kiadvány főszerkesztő helyettese lesz. Korunk egyik legismertebb magyar
összeesküvés-elmélet alkotója, aki a világ egykori és mai eseményei mögött rendre a szabadkőművesek, bankárok és zsidók ármányát feltételezi (pl. szerinte eltitkolták, hogy Petőfi Sándor Széchenyi István fia és szabadkőműves volt; Vlagyimir Putyin orosz elnök magyarokhoz írt elveszett levele bizonyíthatná, hogy a költő Barguzinban élt 1849 után; Soros György náci volt; a COVID-19 „az államok feletti hatalom kísérlete a világkormányzás bevezetésére”; Trianon-összeesküvések stb.). Munkásságát számos kritika érte a tudomány részéről, bizonyítva, hogy állításai légből kapottak, zavarosak és önellentmondóak.
[11][12][13]"
Wiki