[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 009
113
A NATO politikai és katonai szövetség. Politikailag támogatja Ukrajnát, mint agressziót szenvedett országokat, katonailag NEM.
Az EU országok, és nem EU országok )pld. Ausztrália, USA, Kanada, Japán stb.) támogatják katonailag Ukrajnát. Ennyi.
SUNYISKODÁS, MELLÉBESZÉLÉS, KÖNTÖRFALAZÁS, MELLÉBESZÉLÉS. Az eu négy alappillére, vagy a natoé? Avagy hol egyiké, hol másiké, ahogy a helyzet megkívánja?
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 994
16 182
113
Persze, ámítsátok ezzel magatokat. Mondjuk azt tényleg nem értem miért fáj az nektek, hogy az átlag ukrán ember Ukrajnában akar ukrán lenni és nem Oroszországban orosz és ezért kész harcolni is.
Nem pontos a megfogalmazásod.. Most még ukrajnában ukrán nemzetiségű, a teljesen felesleges harcot egy "távoli" parancsnokság hatására kell végrehajtania igen xar, "egészségtelen" feltételek között..
Ha győzne akkor is ukrán maradna, egy kívülről "vezérelt" ukrán bábállamban, gazdaságilag minimum100 nemzedékig eladósodva, röghöz kötve..
Ha az orosz győz, akkor egy szabad ukrán nemzet lehet Oroszország határain belül mert törlik az összes eddig "begyűjtött" adósságát A náci eszmékre keresztet vetve, egyenlő nemzetként élhetne a soknemzetségű országban.
Ha létezik demokrácia az valahol itt kezdődik..

"hogy az átlag ukrán ember Ukrajnában akar ukrán lenni és nem Oroszországban orosz és ezért kész harcolni is."
helyett
"hogy az átlag ukrán ember Ukrajnában akar e ukrán lenni a jelenlegi életkörülményeivel, vagy Oroszországban is ukrán és ezért kész harcolni is."
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 646
13 594
113
Sose fogom megérteni, hogy miért ragaszkodtok ahhoz, hogy a megtorlás nuki legyen. Miért kéne nuki?

Elég lenne az azovstalos módszer is.

Tu22 és pár ajándék. Szerintem fontos, hogy csak jelzésértékű legyen. Nuki csont hülyeség, akkor a lakosság hozzáállása a háború befejezése után, totális orosz győzelemmel, is esélytelen lesz.


Bár aztán Putyinék tudnak valamit. Egy petákot nem tettem volna arra, hogy a csecsenek harcolni fognak oroszország oldalán.
Olyan, mintha azovosok putyin tetkoval mennének legyelországba szétcsapni a nato erőket önkéntesen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 417
113
Nem pontos a megfogalmazásod.. Most még ukrajnában ukrán nemzetiségű, a teljesen felesleges harcot egy "távoli" parancsnokság hatására kell végrehajtania igen xar, "egészségtelen" feltételek között..
Ha győzne akkor is ukrán maradna, egy kívülről "vezérelt" ukrán bábállamban, gazdaságilag minimum100 nemzedékig eladósodva, röghöz kötve..
Ha az orosz győz, akkor egy szabad ukrán nemzet lehet Oroszország határain belül mert törlik az összes eddig "begyűjtött" adósságát A náci eszmékre keresztet vetve, egyenlő nemzetként élhetne a soknemzetségű országban.
Ha létezik demokrácia az valahol itt kezdődik..

"hogy az átlag ukrán ember Ukrajnában akar ukrán lenni és nem Oroszországban orosz és ezért kész harcolni is."
helyett
"hogy az átlag ukrán ember Ukrajnában akar e ukrán lenni a jelenlegi életkörülményeivel, vagy Oroszországban is ukrán és ezért kész harcolni is."
Nem. Ukrajna vagy saját erőből lesz független (igen a nyugati és a keleti "iga" lerázásával egyaránt) vagy sehogy. Teljesen mind1, hogy az oroszok győznek vagy a mostani ukrán vezetés, mert mindkét esetben nagyon erős függésben lesz Ukrajna. Túl jó helyen van ahhoz Ukrajna, hogy függetlenségről álmodozzon. Összességében, ha legalább olyan erős gazdasága lesz ukrajnának mint a lengyeleknek akkor álmodozhat mindenirányú függetlenségről addig nem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 532
113
Elég lenne az azovstalos módszer is.

Tu22 és pár ajándék. Szerintem fontos, hogy csak jelzésértékű legyen. Nuki csont hülyeség, akkor a lakosság hozzáállása a háború befejezése után, totális orosz győzelemmel, is esélytelen lesz.


Bár aztán Putyinék tudnak valamit. Egy petákot nem tettem volna arra, hogy a csecsenek harcolni fognak oroszország oldalán.
Olyan, mintha azovosok putyin tetkoval mennének legyelországba szétcsapni a nato erőket önkéntesen.
Hiányolom én is az OFAB repesz-romboló bombák használatát a speciális müveletben.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 977
11 904
113
Már Turk Tanácsban is megfigyelok, akár csak Mo. :p


Nem vész el, csak átalakul. :cool:

---------------
Rendesen robbangat az oroszoknak minden:



es ezt mind azzal a 8 - 3, azaz 5 HIMARS segitsegevel. Mi lenne, ha kaptak volna mondjuk 24 darabot! Elo orosz nem lenne mar ukrajnaban. Igaza van elenskijnek, ez valoban game-changer WW!!!
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Bár aztán Putyinék tudnak valamit. Egy petákot nem tettem volna arra, hogy a csecsenek harcolni fognak oroszország oldalán.
Olyan, mintha azovosok putyin tetkoval mennének legyelországba szétcsapni a nato erőket önkéntesen.
.
.
Gondolom, a csecsenek a pénzt szeretik a legjobban, és itt nem önkéntesként harcolnak, hanem pénzért. Kadirov pedig gondolom előadja az átlagcsecsennek, hogy a zsidók állnak az ellenfél mögött, és akkor az ideológia is rendben van.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 483
18 460
113
Nem pontos a megfogalmazásod.. Most még ukrajnában ukrán nemzetiségű, a teljesen felesleges harcot egy "távoli" parancsnokság hatására kell végrehajtania igen xar, "egészségtelen" feltételek között..
Ha győzne akkor is ukrán maradna, egy kívülről "vezérelt" ukrán bábállamban, gazdaságilag minimum100 nemzedékig eladósodva, röghöz kötve..
Ha az orosz győz, akkor egy szabad ukrán nemzet lehet Oroszország határain belül mert törlik az összes eddig "begyűjtött" adósságát A náci eszmékre keresztet vetve, egyenlő nemzetként élhetne a soknemzetségű országban.
Ha létezik demokrácia az valahol itt kezdődik..

"hogy az átlag ukrán ember Ukrajnában akar ukrán lenni és nem Oroszországban orosz és ezért kész harcolni is."
helyett
"hogy az átlag ukrán ember Ukrajnában akar e ukrán lenni a jelenlegi életkörülményeivel, vagy Oroszországban is ukrán és ezért kész harcolni is."

Ha ennyire kafa a ruszkiknál az élet, akkor miért nem oda özönlik a sok migráns?
Miért a a szar, antidemokratikus, csóró EU-ba.
Ja, és miért harcol a csodás ruszki demokrácia ellen egész Ukrajna teljes erejével?

:)

Lehet, hogy mégsem úgy van?
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 994
16 182
113
Főleg úgy hogy már megvan a szárazföldi összeköttetés a Krím felé és ha megtámadnák egy taktikai nuki simán bejátszik Kijev ellen:

Hmm itt a "felsőbb" vezetői elhülyülés következő jele, kevés volt a mostani proxi harc fokozása, menetelni kell a III. Vh felé

Mivel nemzetközileg ukrajna nem atom nagyhatalom (szerencsére), akkor az atombombája se lehet a sajátja, hanem egy segélycsomagban kaphatja nyugat "jó" szándéka jeleként. de elviekben akkor használhatná ha megbolondult.

Ha ez a bomba felrobban akkor igy egyértelmű hogy ki a tettes a műveletben, igy nem is Kiev kapna nukit elsőnek hanem az ötletet kitaláló, irányító parancsnokság, az pedig nem ezen a földrészen van.

Nem is értem hogy az a híd minek szúrja egyesek szemét, hiszen orosz ukrán államközi megállapodás született erről már 2010 - ben, és Putyin magára vállalva a feladatot egyedül megcsinálta..
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
https://www.nytimes.com/2022/07/07/world/europe/foreign-fighters-ukraine.html

merlin_204703326_a9eaacc0-8ef9-450d-a660-a75d7796a9b2-superJumbo.jpg
Képen az Ukrán morál egy tésztaképű brit zsoldossal középen,olajvásznat érdemelne.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
És milyen igaza van ha ezt mondja. :D
.
Szerintem túl sok kurucinfot vagy valami hasonlót olvasol "Igazság" cimén. Régebben egy időben én is olvastam kurucinfot, de azután lejöttem róla, mert a végén már kifejezetten zavart, hogy bármi történt bárhol, amögé mindig a zsidókat hozták ki menetrendszerűen magyarázatnak.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 009
113
Úgy látom Ukrajna most kapta meg az engedélyt a Kercsi híd elleni támadáshoz......

A NATO-erők volt parancsnoka: Ukrajna megtámadhatja a Kercsi hidat,és ez csapás lesz a Kremlre....​


„Európai igazság” – 2022. július 8., péntek, 15:38


Ukrajna pusztító csapást mérhet a Kremlre, ha megtámadja az Oroszországot az elcsatolt Krímmel összekötő Kercsi hidat,az újonnan leszállított Harpoon rakétákkal.

Ezt a NATO közös európai erőinek egykori parancsnoka, Philip Breedlove tábornok nyilatkozta a The Timesnak adott interjújában , írja az "European Truth" .

Breedlove szerint a híd elleni támadást az Ukrajna elleni minden oldalról érkező orosz agresszió indokolná. "A kercsi híd jogos célpont" - mondta.

"Egyáltalán nem lep meg, hogy az oroszok aggódnak a Kercsi híd miatt. Számukra ez hihetetlenül fontos. Most, hogy a Nyugat Harpoon rakétákat adott át Ukrajnának, úgy gondolom, hogy az oroszoknak minden okuk megvan aggódni amiatt, hogy Ukrajna megtámadja a hidat” – tette hozzá a tábornok.

A Harpoon rakétát először Ukrajna használta a múlt hónapban, amikor egy orosz haditengerészeti vontatót találtak el, miközben fegyvereket próbáltak eljuttatni a Kígyók-szigetre.

"Építőmérnök vagyok, és ismerem a hídépítést. Minden hídnak megvannak a gyenge pontjai, és ha jó helyre céloznak, ez egy időre használhatatlanná teheti a Kercsi hidat. De ha a hidat le akarják rombolni, akkor célzottabb bombázásra lenne szükség” – mondta Breedlove.

Azt is elmondta, hogy sok nyugati vezető és korábbi vezető most arról beszél, mi lesz, ha Oroszország elkezdi elsüllyeszteni az ukrán gabona szállító hajókat, vagy ha az orosz tengeri blokád állandósul.

"Megbeszélések folynak arról, hogy a Nyugat hogyan reagálhatna, ha ez megtörténik. Többen, akikkel beszéltem, azt mondták, hogy a kercsi híd lerombolása óriási csapás lenne Oroszország számára. A Kercsi híd legitim célpont" - mondta.

Breedlove, akinek katonai tanácsait a Biden-adminisztráció továbbra is megfogadja, visszautasította azok állításait, akik kételkednek az ukrajnai támadás támogatásának bölcsességében.

"Oroszország nem csak Ukrajnán belülről, hanem Oroszországból, Fehéroroszországból, a Krímről és a Fekete-tengerről is megszállta és megtámadta Ukrajnát, és több tízezer embert ölt meg. Tehát nem kellene aggódnunk amiatt, hogy Ukrajna harciasan közelít az Oroszországon belüli célpontokhoz .Ez olyan, mintha Roger Federertől azt kérnénk, hogy hátrakötött kézzel teniszezzen, és állandóan adogatást kapjon" - mondta.

Emlékezzünk vissza, hogy az Egyesült Államok védelmi minisztériumának vezetője, Lloyd Austin megerősítette, hogy az Egyesült Államok új segélycsomagja MLRS rakétarendszerekhez lőszert és Harpoon hajóelhárító rakétákat is tartalmaz majd.


Világmegváltó ötlet. De legalább a háború ukrajnai epizódja pillanatok alatt véget ér, hogy teret adjon egy sokkal szarabbnak. Szorítsunk neki?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 949
8 407
113
42 ország szállított/szállít fegyvereket Ukrajnának , NATO országok 90%-a. Írhatod, hoy a NATO csak politikai segétséget nyújt , ami nem igaz ,te is tudod.
@kelepisti Kételkedem benne, hogy te valaha is megfogod érteni mi miért történt.

Az átlag ukrán, az ki? :) Ukránok nyugatonUA élnek....
Az ENSz tagországaiból 42 ország szállítt fegyvereket Ukrajnának, tehát cca. egyharmada.. Akkor az ENSz is "megtámadta :) Oroszországot???? Már azt az Oroszországot amely a nemzetközi jogot felrúgva benyomult egy független ország területére és ott szerintük speciális műveletet, a világ számára pedig egyértelműen háborút kezdeményezett, mint aggresszor...
Ne játszd a hülyét...
 
W

Wilson

Guest
Nem pontos a megfogalmazásod.. Most még ukrajnában ukrán nemzetiségű, a teljesen felesleges harcot egy "távoli" parancsnokság hatására kell végrehajtania igen xar, "egészségtelen" feltételek között..
Ha győzne akkor is ukrán maradna, egy kívülről "vezérelt" ukrán bábállamban, gazdaságilag minimum100 nemzedékig eladósodva, röghöz kötve..
Ha az orosz győz, akkor egy szabad ukrán nemzet lehet Oroszország határain belül mert törlik az összes eddig "begyűjtött" adósságát A náci eszmékre keresztet vetve, egyenlő nemzetként élhetne a soknemzetségű országban.
Ha létezik demokrácia az valahol itt kezdődik..

"hogy az átlag ukrán ember Ukrajnában akar ukrán lenni és nem Oroszországban orosz és ezért kész harcolni is."
helyett
"hogy az átlag ukrán ember Ukrajnában akar e ukrán lenni a jelenlegi életkörülményeivel, vagy Oroszországban is ukrán és ezért kész harcolni is."
Az, hogy ez szerinted teljesen felesleges harc, azt a fronton harcoló ukrán katonák nagyon nem így gondolják, szerintem 4,5 hónappal az orosz invázió megkezdése után el kellene már felejteni azt,hogy teljesen feleslegesen harcolnak az ukrán katonák az oroszok ellen, az ukránok úgy döntöttek,hogy nem adják meg magukat és fegyverrel védik meg a hazájukat, ez az ő döntésük. és minden joguk meg van hozzá és 4,5 hónapja bizonyítják,hogy nagyon elszántak ebben a tekintetben és szerintem ezt már ideje lenne mindenkinek tudomásul venni.

Az átlag ukrán, az ki? :) Ukránok nyugatonUA élnek....
Szerintem a legjobban úgy találod meg az átlag ukránokat, hogy pl a donbaszi fronton az ukrán hadsereg tagjai között "keresed őket"...
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 176
12 332
113
Világmegváltó ötlet. De legalább a háború ukrajnai epizódja pillanatok alatt véget ér, hogy teret adjon egy sokkal szarabbnak. Szorítsunk neki?
az ötletadónak és a kivítelezőnek is ajánlanám a következő terméket :
1

21978.jpg

ezt hordja zsebben hogy kéznél legyen.
2.:Hullazsák

101280.png


nekünk meg a jószerencsét kívánnám mert qvára katonának kell állnunk ez esetben.
És nem lesz eü felmentésed és szerencsénk van talán jó oldalhoz csapódunk.
Benne vagyunk a bográcsban és melegítik alattunk a vízet, és talán mi leszünk az ebéd ha nem térünk időben észhez.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 840
35 160
113
Képen az Ukrán morál egy tésztaképű brit zsoldossal középen,olajvásznat érdemelne.
a raschel hálót viszont alkalmazzák (én ezt már régóta szolgalmazom) az utobbi időbe már a fehér tápos zsákról is kezdenek leszokni (zöldekkel helyettesítik) de a diszperzitig még nemjutottak el kiváncsi vagyok a háború előrehaladtával eszükbe jut e a diszperzit.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 176
12 332
113
a raschel hálót viszont alkalmazzák (én ezt már régóta szolgalmazom) az utobbi időbe már a fehér tápos zsákról is kezdenek leszokni (zöldekkel helyettesítik) de a diszperzitig még nemjutottak el kiváncsi vagyok a háború előrehaladtával eszükbe jut e a diszperzit.
az mire is lenne jó?