[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 456
31 802
113
Én (innen a fotelből) Donyeck-től nyomnám el a frontot, hogy ne tudják HIMARS-ozni a civileket.
Szeritetek miért nem ezt csinálják? (Azt tudom, hogy be vannak ásva oda az ukránok, de Bakmut és Zsaporozija magaságból (immáron északról délre mozogva) hátba lehetne támadni a beásott pozikat, nem?
Szlavjanksztól lejönni donyeckig lassúnak gondolom.

edit: fent elrontottam az idézést. kérdésem: Kraken-re rákeresve önkéntest találtam. Ezek kik? Zsoldosok? Ha igen, milyen zsoldosok?
Zsákolnak esmét.
.........................................

"Vladlen Tatarsky katonai riporter a Donbassról. 2014-ben csatlakozott a gorlovkai Népi Milíciához, az LPR Vityaz ezredénél szolgált. Ma Vladlen Tatarsky visszatért a frontra, katonai különleges tudósítóként."

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 456
31 802
113
"Ukrajna hihetetlen befolyási kampányt indított Washingtonban. Van egy késés a lobbitevékenységek bejelentésében. De még a tavalyi háború előtti időszakban Ukrajna lobbistái több mint 10 000 kapcsolatot létesítettek a Kongresszussal, agytrösztökkel és újságírókkal. Ez magasabb, mint a jól finanszírozott szaúd-arábiai lobbistáké, és a külföldi lobbitevékenység szakértői azt mondták a Voxnak, hogy arra számítanak, hogy az idei szám sokkal magasabbra fog nőni."

 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 666
113
Nézd lehet a szart kakának meg fekáliának is nevezni, de attól az még szar marad, teljesen mindegy hogy minek nevezed ha belépsz!

Szóval lehet regélni, hogy az oroszok ellen hozták meg, de amíg a magyarokat is érinti addig felőlem a szíriusziak ellen is hozhatták.

Ha te csendesen jegyezted meg, akkor én meg hangosan kérdezem

A Kárpát aljai tüntetéseken az oroszok vagy az ott élő magyarok ellen léptek fel?

Szóval nem kell ez az ukrán mosdató vaker...
Szerintem nem érted ezeknek a kisebbségek elleni felbujtásoknak a működését. Igazad van. Minek is a dolgok mögé nézni.
Nem mosdatom az ukránokat, pont mondtam, hogy amíg nem változik a jogi környezet és azzal együtt a mentalitás is, addig semmi keresnivalójuk az Unióban.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 666
113
Erről azért kérdezd már meg a Kárpátaljai Magyarokat légyszi !
A magyarok elleni atrocitás következmény, visszaélés a törvény adta lehetőséggel, de az alapvető jogalkotói szándék az oroszok ellen irányult. Kárpátalján pedig meglovagolják az ottani ultranacionalisták a lehetőséget.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Az ENSz tagországaiból 42 ország szállítt fegyvereket Ukrajnának, tehát cca. egyharmada.. Akkor az ENSz is "megtámadta :) Oroszországot???? Már azt az Oroszországot amely a nemzetközi jogot felrúgva benyomult egy független ország területére és ott szerintük speciális műveletet, a világ számára pedig egyértelműen háborút kezdeményezett, mint aggresszor...
Ne játszd a hülyét...
Zombi vagy.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Régebben egy időben én is olvastam kurucinfot, de azután lejöttem róla, mert a végén már kifejezetten zavart, hogy bármi történt bárhol, amögé mindig a zsidókat hozták ki menetrendszerűen magyarázatnak.
Pontosan én is így voltam vele ! 2009-ben olvastam ott hogy a kínai gazdaság megelőzte a japánét stb De még a pakfa első felszállását is onnét tudtam meg ! 2011-től már meguntam vagy kinőttem az egészből .Vagyis volt egy oylan réteg ott akikből a nácikból hirtelen orosz pártiak lettek . Ilyen volt a "hídfőnet"! majd később a "Jövőnk " is :)
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Bár aztán Putyinék tudnak valamit. Egy petákot nem tettem volna arra, hogy a csecsenek harcolni fognak oroszország oldalán.
Olyan, mintha azovosok putyin tetkoval mennének legyelországba szétcsapni a nato erőket önkéntesen.
Várd ki a végét.
Ennek is eljön az ideje!
Legkorábban, amikor a lengyel tesók békefenntartás címén le próbálják csípni nyugat Ukrajna egy részét!
Na akkor szar világ jön itt mindenkire.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 818
86 620
113
"Ukrajna hihetetlen befolyási kampányt indított Washingtonban. Van egy késés a lobbitevékenységek bejelentésében. De még a tavalyi háború előtti időszakban Ukrajna lobbistái több mint 10 000 kapcsolatot létesítettek a Kongresszussal, agytrösztökkel és újságírókkal. Ez magasabb, mint a jól finanszírozott szaúd-arábiai lobbistáké, és a külföldi lobbitevékenység szakértői azt mondták a Voxnak, hogy arra számítanak, hogy az idei szám sokkal magasabbra fog nőni."

Ez lóf.sz. Higgyetek nekem. 2015ben simán kiküldtek ennyi emailt, levelet, egyéb lóf.szt a magyarok mindenhová USA magyarság, a kongresszustól a szenátusig, cégeknek, stb. a migráció kapcsán ill. 1956 kapcsán. Nem egy w.i.d. ez a 10k kapcsolat, nyugi. Pár ember pár napos melóval meg tudja oldani. Spammelik ilyenkor az emaileket, részt vesznek sajtájon, ott hangoskodnak, szórólapoznak, egyéb baromságok. Ha 100 milla ment volna ki, az már egy fél államnyi support, de kb. semmit se ér, hacsak nem ismered azokat a nagyfejűeket, akik ténylegesen tudnak döntést kicsikarni.

Az orosz lobby sokkal durvább, az ukránok sehol nem tartanak ebben. Leszámítva pár előre lebulizott cuccost, ami feb24 előtt hozzájuk került, és csak feb24 után dobták be a köztudatba, mint feb24 utáni támogatás, amit kaptak, kb. minden utólag érkezett hozzájuk, pár US kormányos német, brit és egyéb köztisztviselő és beépített állampolgár nyomán, de azokat úgyis megkapták volna. Ha Boriszt a parti miatt nem szorítják be és nem próbál belőle Biden is némi sufnitunningot kapni támogatottságban, kb. a lényeg leszarta volna Ukrajnát, de ugye mindenhol US beépítettek vannak kormányon, Macron meg nem tényező egyedül, sokmindent nem kaptak tőlük feb24 előtt az ukránok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 818
86 620
113

És egy nyihihi! :D

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 216
55 166
113
Ukrajnában járt Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka – írja a Facebookon az ukrán vezérkar.
A poszt írásakor a Magyar Honvédség még nem adott ki közleményt, ezért küldtünk nekik kérdéseket. Ha válaszolnak, frissítjük a bejegyzést.


– jelentette ki Valerij Zaluzsnij, az ukrán fegyveres erők vezetője.
A bejegyzés szerint a magyar delegáció felkészült volt az ukrán háborús helyzetről, az orosz erők létszámából, az inváziós csapatok taktikáiból és céljaiból, valamint a veszteségeikből és „az ellenfél háborús és emberiesség elleni bűneiről”.

A delegáció meglátogatott több olyan helyszínt, ahol az ukránok szerint az oroszok háborús bűnöket követtek el, például Irpinyt és Borogyankát. Ezenkívül jártak még többek között Mikolajivban, Odesszában és Harkivban. A kijevi Nemzeti Történelmi Múzeumot is meglátogatták, ahol több szétlőtt orosz katonai felszerelést és járművet is kiállítottak.



Körbejárta az új Magyar határt?:cool:
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
577
5 263
93
Ha ennyire kafa a ruszkiknál az élet, akkor miért nem oda özönlik a sok migráns?
Miért a a szar, antidemokratikus, csóró EU-ba.
Ja, és miért harcol a csodás ruszki demokrácia ellen egész Ukrajna teljes erejével?

:)

Lehet, hogy mégsem úgy van?
"Ha ennyire kafa a ruszkiknál az élet, akkor miért nem oda özönlik a sok migráns?"

Putyin nagyjából ezeket mondta, ha konkrétan nem is található meg: "“‘Oroszországban oroszok élnek. Ha bármely kisebbség, bárhonnan, Oroszországban akar élni, itt dolgozni és Oroszországban lenni, beszélnie kell oroszul, és tiszteletben kell tartaniuk az orosz törvényeket. Ha inkább más törvényeket tisztelnek, akkor azt tanácsoljuk nekik, hogy menjen azokra a helyekre, ahol ez az állami jog. Oroszországnak nem kellenek ezek a kisebbségek. Ezeknek a kisebbségeknek kell Oroszország, és nem adunk nekik kiváltságokat, ne próbálják megváltoztatni a törvényeinket, hogy illeszkedjen az ő vágyakhoz, nem számít, mennyire hangosan kiabálnak ‘hátrányos megkülönböztetést’"

Az Arab Liga elnöke meg ezt nyilatkozta:

"Néhány napja néztem egy nagyon érdekes interjút a kínai tévén. Ahmed Aboul Gheit-et, az Arab Liga elnökét interjúvolta meg Tian Wei. Szóba került a migránskérdés és az újságírónő azt a kérdést Gheit úrnak, amit a migránsbefogadó országok nem mertek feltenni, mégpedig azt, hogy az arab országok miért nem fogadják be ezeket a migránsokat.

TW: Miért nem mennek akkor Önökhöz ezek a migránsok?

AAG: Azért, mert mi nem vagyunk úticél (destination country). Mi nyitottak vagyunk .

TW: Akkor magyarázza el, kérem, hogy mégis miért nem akarnak Önökhöz menni ezek a menekültek és migránsok?

AAG: Nagyon egyszerű. Mi nem teszünk kivételt velük szemben. Amikor átlépik a határt, és menedékjogot kérnek, akkor a következő lépés az, hogy alá kell írniuk egy kötelezvényt, hogy betartják a befogadó ország szabályait és bármilyen kihágást követnek el, ugyanazt a büntetést kapják, (ami súlyosabb esetekben halálbüntetés is lehet) felgyorsított eljárással, amit az ottani lakosok, és a büntetés letöltése után (hacsak nem halálbüntetés) azonnal viasszatoloncoljuk őket a saját országukba. Azt is alá kell írniuk, hogy a beilleszkedés során kapott beilleszkedési segélyeket 2 éven belül vissza kell fizetniük, mert ha nem, elkobozzuk az értékeiket és azonnal kitoloncoljuk őket. Ha valaki nem tud írni és olvasni, akkor szóban adják elő neki ugyanezt és ő ujjlenyomatával írja alá. Nincs mentség, hogy nem ismerik a kultúrát, ami arabok estében nagyon kétségbevonható, így ez a könnyítés nem játszik szerepet. Ezek szerint a hír elérte őket és nem akarnak arab országokban letelepedni.

TW: Nem gondolja, hogy ez drasztikus eljárás, Mr. Gheit? Nyugat-Európában sokkal rugalmasabban kezelik ezt a kérdést.


AAG: Egyáltalán nem, mert ha én másutt keresek menedéket és segítséget kapok, akkor kutyakötelességem az ottani törvényeknek engedelmeskedni, mert ha nem, fel is út, le is út. Nyugat-Európa majd egyszer felébred és reálisan nézi a helyzetet. El kellene küldeni néhány tisztségviselőjüket és próbaképpen menedékjogot kérni Dohában, vagy Quatarban vagy Szaúd-Arábiában és saját bőrükön tapasztalnák az elmondottakat. Akkor majd felébrednének."

Szóval, vannak országok, ahol nem kultiválják, hogy egy migránsnak több joga van, mint a saját állampolgárnak.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Azok nem a NATO gépei hanem az amerikai és az angol légierő felderítő gépei és az USA és Nagy Britannia katonai támogatásának a részekén látják el felderítési és egyéb információkkal az Ukránokat, ugyanez igaz a műholdakra is.Ne keverjük a dolgokat.
Az rendben is lenne, viszont jelenleg nem usa vagy gb légtérben repülnek ÉS aktív harci műveletet hajtanak végre.
Úgy látom Ukrajna most kapta meg az engedélyt a Kercsi híd elleni támadáshoz......

A NATO-erők volt parancsnoka: Ukrajna megtámadhatja a Kercsi hidat,és ez csapás lesz a Kremlre....​


„Európai igazság” – 2022. július 8., péntek, 15:38


Ukrajna pusztító csapást mérhet a Kremlre, ha megtámadja az Oroszországot az elcsatolt Krímmel összekötő Kercsi hidat,az újonnan leszállított Harpoon rakétákkal.

Ezt a NATO közös európai erőinek egykori parancsnoka, Philip Breedlove tábornok nyilatkozta a The Timesnak adott interjújában , írja az "European Truth" .

Breedlove szerint a híd elleni támadást az Ukrajna elleni minden oldalról érkező orosz agresszió indokolná. "A kercsi híd jogos célpont" - mondta.

"Egyáltalán nem lep meg, hogy az oroszok aggódnak a Kercsi híd miatt. Számukra ez hihetetlenül fontos. Most, hogy a Nyugat Harpoon rakétákat adott át Ukrajnának, úgy gondolom, hogy az oroszoknak minden okuk megvan aggódni amiatt, hogy Ukrajna megtámadja a hidat” – tette hozzá a tábornok.

A Harpoon rakétát először Ukrajna használta a múlt hónapban, amikor egy orosz haditengerészeti vontatót találtak el, miközben fegyvereket próbáltak eljuttatni a Kígyók-szigetre.

"Építőmérnök vagyok, és ismerem a hídépítést. Minden hídnak megvannak a gyenge pontjai, és ha jó helyre céloznak, ez egy időre használhatatlanná teheti a Kercsi hidat. De ha a hidat le akarják rombolni, akkor célzottabb bombázásra lenne szükség” – mondta Breedlove.

Azt is elmondta, hogy sok nyugati vezető és korábbi vezető most arról beszél, mi lesz, ha Oroszország elkezdi elsüllyeszteni az ukrán gabona szállító hajókat, vagy ha az orosz tengeri blokád állandósul.

"Megbeszélések folynak arról, hogy a Nyugat hogyan reagálhatna, ha ez megtörténik. Többen, akikkel beszéltem, azt mondták, hogy a kercsi híd lerombolása óriási csapás lenne Oroszország számára. A Kercsi híd legitim célpont" - mondta.

Breedlove, akinek katonai tanácsait a Biden-adminisztráció továbbra is megfogadja, visszautasította azok állításait, akik kételkednek az ukrajnai támadás támogatásának bölcsességében.

"Oroszország nem csak Ukrajnán belülről, hanem Oroszországból, Fehéroroszországból, a Krímről és a Fekete-tengerről is megszállta és megtámadta Ukrajnát, és több tízezer embert ölt meg. Tehát nem kellene aggódnunk amiatt, hogy Ukrajna harciasan közelít az Oroszországon belüli célpontokhoz .Ez olyan, mintha Roger Federertől azt kérnénk, hogy hátrakötött kézzel teniszezzen, és állandóan adogatást kapjon" - mondta.

Emlékezzünk vissza, hogy az Egyesült Államok védelmi minisztériumának vezetője, Lloyd Austin megerősítette, hogy az Egyesült Államok új segélycsomagja MLRS rakétarendszerekhez lőszert és Harpoon hajóelhárító rakétákat is tartalmaz majd.


Nem tudom ennek mi értelme lenne. Egy pillért ki lehet ütni vele vagy egy pályaszakaszt, de ezek viszonylag gyorsan helyrehozható károk. A másik fele a dolognak, hogy erre mit mozdulna a Maci... Szerintem igencsak veszteséges lenne a művelet végső egyenlege.
Az ENSz tagországaiból 42 ország szállítt fegyvereket Ukrajnának, tehát cca. egyharmada.. Akkor az ENSz is "megtámadta :) Oroszországot???? Már azt az Oroszországot amely a nemzetközi jogot felrúgva benyomult egy független ország területére és ott szerintük speciális műveletet, a világ számára pedig egyértelműen háborút kezdeményezett, mint aggresszor...
Ne játszd a hülyét...
UNPROVOKED!!! Ezt elfelejtetted. Egyre szánalmasabb a jenkiszoponckodásod...
Tudod te kis IQ betyár,a migránsok 90%-a nem dolgozni özönlik a nyugati országokba. Gondolom a nagy erölködéstől ez a verzió meg sem fordult abban a végtelenül okos kis buksidban. Az oroszoknál viszont kőkeményen ellenőrzik az összes munkavállakóival rendelkezőt,és bármilyen simlinél kihajítják őket. Érzel magadban annyi képességet,hogy megkukkants pár videót a liberális felfogású Lajtán túli hatóságok munkájáról? Mondjuk olyanokat,hogy szegény migrit már háromszor is kiutasították,de valahogy még mindig ott eszi a franc. Van néhány száz ilyen csemegézhetsz belőle bőven. Az oroszoknál nem divat a jogvédő ügyvéd,aki az érvényes kiutasítási határozatot évekig sikeresen fellebbezi.
Azért abból még lehet nyugaton nagy kalamajka, ha nem jut nekik elég segély....
Ok, legyen így. De akkor is éles kontraszt, hogy így támogatják őket.
Mert hat cirka 10-15 éve még zajlott nagyban a háború.
Bármiért is harcolnak mellettük, de szerintem ez akkor is durva kontraszt, hogy maguk mellé állították őket, bárhogy is.

Olyan, mintha az usa oldalán haroclnának most a tálibok és a közösségi médiában a tálib vezetők agitálnának biden mellett ...

Lehet mögé omokat keresni, de ez szerintem igen durva..
A csecsen vezetés belátta, hogy sokkal jobb nekik ha megtérnek Oroszország anyácska zsíros emlőire, mintha kiirtatják magukat. Náluk is komoly oroszellenes felforgató tevékenység ment anno, de akinek egy csöpp esze is volt, az pontosan tudta, hogy Oroszország ellen nem nyerhetnek.
Ha a maci mellett laksz és nem keresztezed az útját, még az is belefér hogy néha fosztogatod kicsit a málnást, viszont ha beszántod és kaporföldet csinálsz a belőle, akkor attól tartok, hogy a végén te húsodból lakmározva szedi majd magára a téli álmához szükséges zsírpárnákat ;)
A magyarok elleni atrocitás következmény, visszaélés a törvény adta lehetőséggel, de az alapvető jogalkotói szándék az oroszok ellen irányult. Kárpátalján pedig meglovagolják az ottani ultranacionalisták a lehetőséget.
Persze értem én ezt, de azért ha a szomszédodra dobok egy ODAB-500-ast, a Te rokonaidat sem fogja vigasztalni hogy csak járulékos kárként vesztél oda a családdal...
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
947
11 083
93
Minél nagyobb hatótávolságú eszközt kap Ukrajna a nyugattól, az orosznak annál tovább kell nyomulnia hogy az oroszlakta területeknek védősávot képezzen.
Érdekesség hogy igazán modern technikaként pont tüzérséget kaptak (nem számítva a vállról indítható eszközöket). Ahhoz keveset hogy megfordítsa a háború menetét, ráadásul elég magas a logisztika igénye ami nem jön jól. Ahhoz viszont eleget hogy Donyecket, Belgorodot lője, Kercsi hidat tervezgesse, és így tovább szítsa a dolgokat, kvázi mélyebbre zavarva az oroszokat Ukrajnában.
Fogadnék rá hogy ha nem kaptak volna tüzérséget az orosz megállt volna DNR határánál. Most stratégiailag kellene egy védősáv ukrán nemzetiségű lakossággal - a HIMARS miatt épp kb. 90 km? Donyeck kb. 200 km-re van a Dnyepertől, adja magát mint védelmi vonal ha még pumpálnak valamit a térségbe.
Nem érzem véletlennek ezt a fegyverszállítási taktikát, jól egybevág Zselé báb kompromisszumképtelenségével. Nem akar nyugaton senki sem békét.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 646
13 593
113
Rosszul tudod, néha olvasni is tudni kell. A NATO egy politikai és védelmi szövetség. Nem csak katonai erőt képvisel.

Nem válaszoltál a múltkori kérdésemre. Tényleg elhiszed azt, amit írtál?

Te hiszel a következetes működésben, az enszben.

Kérdem akkor még bónuszban, hogy a palesztinokat ezek a nagyszerű szervezetek miért nem támogatták nehéz fegyverzettel és szankciók ezreivel?

Komolyan elhiszed vagy csak úgy kell tenned?